LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
RJ57
Posts: 3402
Joined: 10/04/2017 15:12

#76 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by RJ57 »

velika je stvar da imamo konačno u dva bazna sporta vrhunske sportaše! lanu i amela koji su oboje u svjetskom vrhu. amel nažalost izgleda nije u stanju da potrefi formu u olimpijskoj godini ali i medalje sa svjetskog su više nego goleme!
a lana ako nastavi da se razvija ovim tempon, sky is the limit! u tokiju šta bude bude, finale bi bilo stravičan uspjeh, njen pravi cilj je pariz!
User avatar
hrasno38
Posts: 31480
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#77 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

RJ57 wrote: 10/07/2021 22:02 velika je stvar da imamo konačno u dva bazna sporta vrhunske sportaše! lanu i amela koji su oboje u svjetskom vrhu. amel nažalost izgleda nije u stanju da potrefi formu u olimpijskoj godini ali i medalje sa svjetskog su više nego goleme!
a lana ako nastavi da se razvija ovim tempon, sky is the limit! u tokiju šta bude bude, finale bi bilo stravičan uspjeh, njen pravi cilj je pariz!
Ma Lani je tek 15 godina a ima samo dvije sekunde slabiji rezultat od svetske rekorderke Sarah Sjostrom kojoj je 27. Amel je ja mislim svoje sanse propustio. Veci dobitak je ovaj decko Jovan Lekic koji isto tako pravi strasbe rezultate u plivanju. Ako bi se gledali rezultati iz ove godine Lana ima srebro u Tokiju mada je to naravno prenapuhano govoriti jer bezbroj nekakvih elemenata krupnih i sitnih tu odlucuju. Kao sto kazes sam ulazak u finale medju 8 najboljih na svijetu bio bi san snova.
Kao sto sam rekao ona moze plivati jos dva juniorska evropska prvenstva i na sljedecem ako bude zdrava bilo bi iznenadjenje da ne donese 4 zlata.
palermo
Posts: 22369
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#78 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by palermo »

hrasno38 wrote: 10/07/2021 21:44 Lana Pudar dva srebra i sutra pliva disciplinu u kojoj je najjaca ali nikada ne znas pored ovih napumpanih ruskinja sta ce biti. Rezultatski Lana bi trebala stici glat do zlata i danasnje plivanje je bilo malo losije zahvaljujuci tome sto je plivala fiinale 50m delfin. Djevojcica je strasna i najmladja je na prvenstvu te ce moci jos dvije godine da pliva za juniore.
Medjutim pored nje imamo jos jednog strasnog mladog plivaca koji pravi nestvarne rezultate a zove se Jovan Lekic i pliva discipline slobodnim stilom...i to sve. Decko je osvojio jedno srebro i danas bronzu na 200m slobodno. Mislim da ima B normu za Olimpijadu i sad zavisi od MOK-a hoce li ga pozvati na OI. Lana ima A normu na 100m delfin.
Ovo sto se trenutno dogadja u plivanju je nesto sasvim novo jer nam je plivanje bilo poprilicno na niskim granama. Lana je sada vec oborila sve moguce rekorde puno starije Amine Kajtaz koja je pored Hajdera, Zlatka Alica, Arnela Dudica, Ivane Ninkovic i Mihajla Ceprkala bila plivacica od koje se puno ocekivalo ali niko od njih nikada nije bio ni blizu medalja. Ovo dvoje plivaca sljedece juniorsko bi trebalo da poharaju ali i da budu strasno konkurentni u seniorskom plivanju a pogotovo Lana.
E sad Lana je iz Mostara koji nema zatvoreni olimpisjki bazen ili bolje reci vise nema nego sto ima bazen. Otvoreni bazen u Santicevoj je uzasno hladan kao sto je bio i prije rata jer ga je punila Neretva. Drugi bazen je u sklopu fakulteta prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti a;li je 25m i treci bazen na kojem su svi naucili plivati u Mostaru zove se "banja" sto u pravvom smislu i jeste...gradsko kupatilo...i tu je bazencic od 15m. Ako ovi rezultati Lane Pudar ne natjeraju celnike Mostara da izgrade Olimpijski bazen onda ne zna sta ce ih natjerati.
U svakom slucaju Sarajevo da je pametno kao sto nije dovelo bi Lanu i njenu trenericu ovdje, obezbjedilo joj treninge na Otoci, smjestaj, skolu,
neku sponzorsku stipendiju, sigurno bi je neka od firmi koja se bavi sa suplemementacijama sponzorisala i ne bi djevojka razmisljala da ode u Zagreb kao sto je to uradila Amina Kajtaz. Ova djevojcica ima apsolutno sve predispozicije da bude nosilac neke od svjetskih i Olimpijskih medalja a o evropksim da ne pricam.
Jovan Lukic ima strasne uslove u Banja Luci jer bazen u BL ima i aposlutno sve potrebne sadrzaje za suhe treninge i za razliku od sarajevskog ima i 25m bazen za rasplivavanje. Ako se ikada neko upitao zasto Sarajeevo ne organizuje nikada neko znacajnije takmicenje u plivanju odgvor jee: zato sto se bazen na Otoci zove sa olimpisjki a da bi to bio morao bi imati jos 25m bazen za rasplivavanje. U BL je drugi problem a to je da nemaju dovoljan broj sjedista za velika takmicenja.
Eto cisto da imate malo vise informacija........a sutra ja se iskreno nadam da bi moglo leci prvo zlato u istoriji BH plivanja!!1 :bih: :bih: :bih:
Ti baš naumio da ovu djevojku upropastiš. Ne rastemo bolan mi na vašoj havi....dokazano :D .....al ozbiljno, čuj dovesti je u Sarajevo koje nije dalo plivača prethodnih 60 godina....mislim, druže Hrasno, budi budan...

Lana ako bude išla negdje, onda će u ameriku
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#79 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

Kakvo crno Sarajevo, upropastiće je. Šta misliš, gdje bi poslao dijete iz Čekrčića donjih ako ima talenta za muziku, u Sarajevo ili na Juilliard? Košarkaša, u Bosnu ili LA Lakerse?

Kada je jedna Ana Vidović iz Hrvatske morala pobjeći u SAD...
User avatar
hrasno38
Posts: 31480
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#80 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

palermo wrote: 10/07/2021 22:22
hrasno38 wrote: 10/07/2021 21:44 Lana Pudar dva srebra i sutra pliva disciplinu u kojoj je najjaca ali nikada ne znas pored ovih napumpanih ruskinja sta ce biti. Rezultatski Lana bi trebala stici glat do zlata i danasnje plivanje je bilo malo losije zahvaljujuci tome sto je plivala fiinale 50m delfin. Djevojcica je strasna i najmladja je na prvenstvu te ce moci jos dvije godine da pliva za juniore.
Medjutim pored nje imamo jos jednog strasnog mladog plivaca koji pravi nestvarne rezultate a zove se Jovan Lekic i pliva discipline slobodnim stilom...i to sve. Decko je osvojio jedno srebro i danas bronzu na 200m slobodno. Mislim da ima B normu za Olimpijadu i sad zavisi od MOK-a hoce li ga pozvati na OI. Lana ima A normu na 100m delfin.
Ovo sto se trenutno dogadja u plivanju je nesto sasvim novo jer nam je plivanje bilo poprilicno na niskim granama. Lana je sada vec oborila sve moguce rekorde puno starije Amine Kajtaz koja je pored Hajdera, Zlatka Alica, Arnela Dudica, Ivane Ninkovic i Mihajla Ceprkala bila plivacica od koje se puno ocekivalo ali niko od njih nikada nije bio ni blizu medalja. Ovo dvoje plivaca sljedece juniorsko bi trebalo da poharaju ali i da budu strasno konkurentni u seniorskom plivanju a pogotovo Lana.
E sad Lana je iz Mostara koji nema zatvoreni olimpisjki bazen ili bolje reci vise nema nego sto ima bazen. Otvoreni bazen u Santicevoj je uzasno hladan kao sto je bio i prije rata jer ga je punila Neretva. Drugi bazen je u sklopu fakulteta prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti a;li je 25m i treci bazen na kojem su svi naucili plivati u Mostaru zove se "banja" sto u pravvom smislu i jeste...gradsko kupatilo...i tu je bazencic od 15m. Ako ovi rezultati Lane Pudar ne natjeraju celnike Mostara da izgrade Olimpijski bazen onda ne zna sta ce ih natjerati.
U svakom slucaju Sarajevo da je pametno kao sto nije dovelo bi Lanu i njenu trenericu ovdje, obezbjedilo joj treninge na Otoci, smjestaj, skolu,
neku sponzorsku stipendiju, sigurno bi je neka od firmi koja se bavi sa suplemementacijama sponzorisala i ne bi djevojka razmisljala da ode u Zagreb kao sto je to uradila Amina Kajtaz. Ova djevojcica ima apsolutno sve predispozicije da bude nosilac neke od svjetskih i Olimpijskih medalja a o evropksim da ne pricam.
Jovan Lukic ima strasne uslove u Banja Luci jer bazen u BL ima i aposlutno sve potrebne sadrzaje za suhe treninge i za razliku od sarajevskog ima i 25m bazen za rasplivavanje. Ako se ikada neko upitao zasto Sarajeevo ne organizuje nikada neko znacajnije takmicenje u plivanju odgvor jee: zato sto se bazen na Otoci zove sa olimpisjki a da bi to bio morao bi imati jos 25m bazen za rasplivavanje. U BL je drugi problem a to je da nemaju dovoljan broj sjedista za velika takmicenja.
Eto cisto da imate malo vise informacija........a sutra ja se iskreno nadam da bi moglo leci prvo zlato u istoriji BH plivanja!!1 :bih: :bih: :bih:
Ti baš naumio da ovu djevojku upropastiš. Ne rastemo bolan mi na vašoj havi....dokazano :D .....al ozbiljno, čuj dovesti je u Sarajevo koje nije dalo plivača prethodnih 60 godina....mislim, druže Hrasno, budi budan...

Lana ako bude išla negdje, onda će u ameriku
Ama druze podrazumjeva se dovesti sa trenericom Alenom jer nema gdje u Mostaru trenirati za daljnje uspjehe....ili da ide u Zagreb. Ja sam rekao samo privremeno dok se ne rjesi pitanje bazena u Mostaru o kojem se ozbiljo pocelo pricati zadnjih godina. I kakve veze ima Sarajevo jel dalo ili nije dalo plivaca...sarajevo ima bazen i uslove koji su joj potrebni za daljnje napredovanje.
E sad ako ode u USA to je mac sa dvije ostrice ali o tom po tom ovo sto sam napisao je bilo zaista dobronamjerno. Isto kao sto je Velez igrao utakmicu na Grbavici jer ona ispunjava a Vrapcici ne ispunjavaju uslove
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#81 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Truba »

Iz ove zemlje bjeze i klosari
Znaci lana austrija svicarska amerika spasavaj se
User avatar
hrasno38
Posts: 31480
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#82 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

Hakiz wrote: 10/07/2021 22:29 Kakvo crno Sarajevo, upropastiće je. Šta misliš, gdje bi poslao dijete iz Čekrčića donjih ako ima talenta za muziku, u Sarajevo ili na Juilliard? Košarkaša, u Bosnu ili LA Lakerse?

Kada je jedna Ana Vidović iz Hrvatske morala pobjeći u SAD...
Vidis koliko si bistar....eto otisao je Musa u NBA i sta????? Gdje je danas??? Nece ga niko!!! Nemoj pametovat ziv bio i citaj sa razumjevanjem. Napisao sam da joj Sarajevo ponudi besplatno infrastrukturu za treniranje a ne da predje u neki sarrajevski klub ili da je trenira neki sarajevski trener. Na kraju krajeva svi nasi najbolji plivaci zavrse kod Gorana Grahovca u Banja Luci!
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#83 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

animus wrote: 12/03/2021 23:15 Nije sve u ulaganju, ima nesto i u genima. Tri stotinke iza svjetske rekorderke je nevjerovatno. I to sa 15 godina.
Samo da nam je ne ukradu. Mala Lana je zlata vrijedna bukvalno.
Niko je neće ukrasti.

Imaš osobu koja genima, žrtvom roditelja, bilo kako, ali bez pomoći države ostvari neki rezultat, a onda država i ljudi počnu da se ponašaju kao da ta osoba nešto duguje državi ili ljudima koji joj ništa nisu pomogli.

Ne. Idi, dijete, tamo gdje ćeš imati najviše korist, bježi iz ove žabokrečine. Ne duguješ državi ništa da bi ostala.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#84 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:32
Hakiz wrote: 10/07/2021 22:29 Kakvo crno Sarajevo, upropastiće je. Šta misliš, gdje bi poslao dijete iz Čekrčića donjih ako ima talenta za muziku, u Sarajevo ili na Juilliard? Košarkaša, u Bosnu ili LA Lakerse?

Kada je jedna Ana Vidović iz Hrvatske morala pobjeći u SAD...
Vidis koliko si bistar....eto otisao je Musa u NBA i sta????? Gdje je danas??? Nece ga niko!!! Nemoj pametovat ziv bio i citaj sa razumjevanjem. Napisao sam da joj Sarajevo ponudi besplatno infrastrukturu za treniranje a ne da predje u neki sarrajevski klub ili da je trenira neki sarajevski trener. Na kraju krajeva svi nasi najbolji plivaci zavrse kod Gorana Grahovca u Banja Luci!
Barem je imao nešto u toj NBA. Ovdje ne ni imao ni to.
Možda bi bio poslanik SBB-a u kantonalnoj skupštini. Ili, nedajbože, SDA.

Sarajevo nikoga ne poštuje, iskoristi te i zaboravi.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#85 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:32

Vidis koliko si bistar....
Ako misliš da te ovo čini nadmoćnim, onda se odnosi na tebe.
palermo
Posts: 22369
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#86 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by palermo »

hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:29

Ama druze podrazumjeva se dovesti sa trenericom Alenom jer nema gdje u Mostaru trenirati za daljnje uspjehe....ili da ide u Zagreb. Ja sam rekao samo privremeno dok se ne rjesi pitanje bazena u Mostaru o kojem se ozbiljo pocelo pricati zadnjih godina. I kakve veze ima Sarajevo jel dalo ili nije dalo plivaca...sarajevo ima bazen i uslove koji su joj potrebni za daljnje napredovanje.
E sad ako ode u USA to je mac sa dvije ostrice ali o tom po tom ovo sto sam napisao je bilo zaista dobronamjerno. Isto kao sto je Velez igrao utakmicu na Grbavici jer ona ispunjava a Vrapcici ne ispunjavaju uslove
ma nemoj da se ljutiš druže, ali pričamo jebenom bazenu, pa sad ćeš u Mostaru naći deset poduzetnika koji će u roku od mjesec dana napraviti u svojoj bašči bazen od 50 metara ( a neki već i imaju).....ima Lana gdje trenirati, očito je da ima kad postiže te rezultate......dovesti nekoga u grad koji nema tradiciju plivanja je smiješno.....mislim, smiješno je i pričati o tome...

Vijdet ćemo nakon olimpijade, tada će imati sigurno ponude za američke univerzitete (odnosno već ih ima) pa nek odluči sa porodicom, evo i babo joj se vratio u Mostar, postao trener u omladinskoj školi Veleža...

Suština priče je da ona u ovoj zemlji ali ni u jednoj zemlji regije nema uslove za neki daljnji napredak (to podrzaumjeva i trenere, i drugačiji sistem rada i sve što ide sa tim) i vjerovatno će ići dalje.....i naravno, plivati pod zastavom Bosne i Hercegovine....

Amina Kajtaz je otišla u Hrvatsku kao jedna prosječna plivačica čiji je domet upravo prvenstvo Hrvatske....Lana je potpuno druga priča....
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#87 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

Ama, nije samo bazen. Sve treba, bazen, treneri, psiholozi, "suhi trening", da li je osoba kojij oporavak nakon napora više odgovara u ledenoj ili vrućoj kupki, vrsta ishrane itd.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#88 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

Ko je u BiH postao vrhunski? Svi koji jesu u BiH prepoznati kao talenti, u bilo čemu, morali su otići vani da postanu vrhunski. Naprosto, nemamo uslove da talenat dovedemo do vrha.

Džeko, da je ostao ovdje, zauvijek bi bio "kloc". Bolje je prošao vani.

Neka ide tamo gdje ima bolje uslove.
Last edited by Hakiz on 10/07/2021 22:57, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31480
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#89 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

palermo wrote: 10/07/2021 22:41
hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:29

Ama druze podrazumjeva se dovesti sa trenericom Alenom jer nema gdje u Mostaru trenirati za daljnje uspjehe....ili da ide u Zagreb. Ja sam rekao samo privremeno dok se ne rjesi pitanje bazena u Mostaru o kojem se ozbiljo pocelo pricati zadnjih godina. I kakve veze ima Sarajevo jel dalo ili nije dalo plivaca...sarajevo ima bazen i uslove koji su joj potrebni za daljnje napredovanje.
E sad ako ode u USA to je mac sa dvije ostrice ali o tom po tom ovo sto sam napisao je bilo zaista dobronamjerno. Isto kao sto je Velez igrao utakmicu na Grbavici jer ona ispunjava a Vrapcici ne ispunjavaju uslove
ma nemoj da se ljutiš druže, ali pričamo jebenom bazenu, pa sad ćeš u Mostaru naći deset poduzetnika koji će u roku od mjesec dana napraviti u svojoj bašči bazen od 50 metara ( a neki već i imaju).....ima Lana gdje trenirati, očito je da ima kad postiže te rezultate......dovesti nekoga u grad koji nema tradiciju plivanja je smiješno.....mislim, smiješno je i pričati o tome...

Vijdet ćemo nakon olimpijade, tada će imati sigurno ponude za američke univerzitete (odnosno već ih ima) pa nek odluči sa porodicom, evo i babo joj se vratio u Mostar, postao trener u omladinskoj školi Veleža...

Suština priče je da ona u ovoj zemlji ali ni u jednoj zemlji regije nema uslove za neki daljnji napredak (to podrzaumjeva i trenere, i drugačiji sistem rada i sve što ide sa tim) i vjerovatno će ići dalje.....i naravno, plivati pod zastavom Bosne i Hercegovine....

Amina Kajtaz je otišla u Hrvatsku kao jedna prosječna plivačica čiji je domet upravo prvenstvo Hrvatske....Lana je potpuno druga priča....
Druze odlicno znam sta ima a sta nema u Mostaru sto se tice bazena tako da ne pricam na pamet. Lana sigurno ide negdje i trenira na 50m bazenu e sad da li je tu u Zagrebu, Splitu, Makarskoj...ili pak Banja Luci to ne znam jer ne moze napravviti svjetski rezultat na 50m trenirajuci na 25m bazenu. U svakom slucaju 100% prije takmicenja na 50m bazenima igdje negdje na pripreme gdje ima 50m bazen a trenita u Mostaru u Kampusu na 25m bazenu koji do prije 4-5 godine nije mogao niko drugi korisiti oism Zrinjskog pa su onda pustili Orku ali Velez ja mislim trenira jos uvijek u banji ili skolu plivanja drze u banji. To sto neko ima u svom dvoristu bazen to je druga prica ali nema niko od 50m.
Potpuno ti je netacna prica o tome da nema ni u nasoj ni u zemlji regite...pogotovo ti je netacno za regiju (Srbija i Hrvatska) koji razvaljuju u sportu.
Amina Kajtaz je na zalost ostala predugo u Mostaru i da je negdje 2013 dosla da trenira u Sarajevu ili Banja Luci puno bi vise postigla. Ali evo da ponovim zahuktala se prica u Mostaru oko izgradnje zatvorenog olimpijskog bazena a kud ces vecu inspiraciju za to od ovih Laninih rezultata
palermo
Posts: 22369
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#90 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by palermo »

hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:56

Druze odlicno znam sta ima a sta nema u Mostaru sto se tice bazena tako da ne pricam na pamet. Lana sigurno ide negdje i trenira na 50m bazenu e sad da li je tu u Zagrebu, Splitu, Makarskoj...ili pak Banja Luci to ne znam jer ne moze napravviti svjetski rezultat na 50m trenirajuci na 25m bazenu. U svakom slucaju 100% prije takmicenja na 50m bazenima igdje negdje na pripreme gdje ima 50m bazen a trenita u Mostaru u Kampusu na 25m bazenu koji do prije 4-5 godine nije mogao niko drugi korisiti oism Zrinjskog pa su onda pustili Orku ali Velez ja mislim trenira jos uvijek u banji ili skolu plivanja drze u banji. To sto neko ima u svom dvoristu bazen to je druga prica ali nema niko od 50m.
Potpuno ti je netacna prica o tome da nema ni u nasoj ni u zemlji regite...pogotovo ti je netacno za regiju (Srbija i Hrvatska) koji razvaljuju u sportu.
Amina Kajtaz je na zalost ostala predugo u Mostaru i da je negdje 2013 dosla da trenira u Sarajevu ili Banja Luci puno bi vise postigla. Ali evo da ponovim zahuktala se prica u Mostaru oko izgradnje zatvorenog olimpijskog bazena a kud ces vecu inspiraciju za to od ovih Laninih rezultata
Pa i Gordan Kožulj, i Duje Draganja, i Milorad Čavić su otišli iz Hrvatske odnosno Srbije..........toliko u uslovima za napredak.....al haj nebitno, misli šta hoćeš, meni jedino smiješna ova priča sa odlaskom u Sarajevo :D ....stvarno, smiješna, ne zahmeti
User avatar
hrasno38
Posts: 31480
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#91 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

palermo wrote: 10/07/2021 23:06
hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:56

Druze odlicno znam sta ima a sta nema u Mostaru sto se tice bazena tako da ne pricam na pamet. Lana sigurno ide negdje i trenira na 50m bazenu e sad da li je tu u Zagrebu, Splitu, Makarskoj...ili pak Banja Luci to ne znam jer ne moze napravviti svjetski rezultat na 50m trenirajuci na 25m bazenu. U svakom slucaju 100% prije takmicenja na 50m bazenima igdje negdje na pripreme gdje ima 50m bazen a trenita u Mostaru u Kampusu na 25m bazenu koji do prije 4-5 godine nije mogao niko drugi korisiti oism Zrinjskog pa su onda pustili Orku ali Velez ja mislim trenira jos uvijek u banji ili skolu plivanja drze u banji. To sto neko ima u svom dvoristu bazen to je druga prica ali nema niko od 50m.
Potpuno ti je netacna prica o tome da nema ni u nasoj ni u zemlji regite...pogotovo ti je netacno za regiju (Srbija i Hrvatska) koji razvaljuju u sportu.
Amina Kajtaz je na zalost ostala predugo u Mostaru i da je negdje 2013 dosla da trenira u Sarajevu ili Banja Luci puno bi vise postigla. Ali evo da ponovim zahuktala se prica u Mostaru oko izgradnje zatvorenog olimpijskog bazena a kud ces vecu inspiraciju za to od ovih Laninih rezultata
Pa i Gordan Kožulj, i Duje Draganja, i Milorad Čavić su otišli iz Hrvatske odnosno Srbije..........toliko u uslovima za napredak.....al haj nebitno, misli šta hoćeš, meni jedino smiješna ova priča sa odlaskom u Sarajevo :D ....stvarno, smiješna, ne zahmeti
Nije aposolutno smijesna...smijesna je takvima koji razmisljaju kao ti u kontekstu "hoce Sarajevo da nam ukrade talenta". Bola covjece ja sam to napisao samo radi boljih uslova treniranja a ne radi neke sportske kradje ili sta ti ja znam. Svidjalo se to vama Hercegovcima ili ne Sarajevo je glavni grad ove drzave i sportski centar ove drzave. Sarajevo ima 50m zatvoreni bazen sa svom potrebnom infrastrukturom a Mostar nema. I tu se sva prica zavrsava. Te sto su otisli a sto si nabrojao su otisli kada su vez sve zivo poosvajali za Srbiju i Hrvatsku. Eno Caba Siladji i Ivan Lendjer treniraju citav zivot u Zrenjanu, Velimir Stjepnaovic je isto prvo sve poosvajao pa onda otisao u Dubai da pliva, Nadja Higl u Pancevu, Anja Crevar u Pancevu ...odu oni napolje ali vec kad poosvajuju sve zivo.
Medjutim u Srbiji i Hrvatskoj imas bazena na izvoz i svako vece mjesto pogotovo u Srbiji ima zatvoreni 50m bazen. U Srbiji ima masa bazena pod balonima i to 50m u kojima se najnormalnije pliva i zimi.
Dakle ta prica kako treba oticci napolje je suplja i presuplja ako imas dobrog trenera i dobre uslove za treniranje te finansijsku podrsku.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#92 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

Gdje je Novak postao Đoković?

Prvi Đokovićev trener bila je Jelena Genčić, bivša jugoslavenska teniserka i trenerica Gorana Ivaniševića i Monike Seleš. Na njen savjet roditelji su Novaka 1999. odveli u München kod Nikole Pilića. U Pilićevoj akademiji Đoković je proveo četiri godine. Od 2005. Đokovića je trenirao Italijan Riccardo Piatti, koji je u to vrijeme bio trener i Ljubičiću. S Piattijem se razišao prije Roland Garrosa 2006. zbog Piattijeve nemogućnosti da se posveti dvojici tenisera.[117]

Piattija je juna 2006. zamijenio Slovak Marián Vajda. Đoković je povremeno angažirao i druge trenere na privremenoj osnovi: tokom proljetne sezone turnira na tvrdoj podlozi 2007. radio je s jednim od najboljih igrača u parovima u historiji, Markom Woodfordeom, s naglaskom na voleje i igru na mreži, a od augusta 2009. do aprila 2010. sarađivao je s bivšim četvrtim teniserom svijeta, Amerikancem Toddom Martinom, koji je u tom periodu imao neuspješan pokušaj da promijeni Đokovićevu motoriku pri servisu.[118]

Od Australian Opena 2014. do decembra 2016. trenirao ga je nekadašnji broj 1 i osvajač šest Grand Slam turnira Boris Becker.
Možda jeste Srbin, ali je postigao uspjeh trenirajući van Srbije.

Nema ovdje uslova, ko hoće uspjeh, mora u Zapadnu Evropu ili SAD.
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#93 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by _Reds_ »

To sto curiica ode na neki koledž u USA ne znaci da nece nastupati za nas.
Nego spoji vrhunski sport i vrhunsko obrazovanje i sigurno bi dobila neku stipediju.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#94 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Hakiz »

_Reds_ wrote: 11/07/2021 00:07 To sto curiica ode na neki koledž u USA ne znaci da nece nastupati za nas.
Nego spoji vrhunski sport i vrhunsko obrazovanje i sigurno bi dobila neku stipediju.
Naravno, nastupa za BiH, ali trenira gdje ima bolje uslove.

Dok joj neko ne ponudi sumu za koju će preći nastupati za njih.

Valja živjeti i plaćati i treninge i račune u SAD ili Evropi, ako država neće to plaćati, zašto bi nastupala pod grbom države?
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#95 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by _Reds_ »

Hakiz wrote: 11/07/2021 00:11
_Reds_ wrote: 11/07/2021 00:07 To sto curiica ode na neki koledž u USA ne znaci da nece nastupati za nas.
Nego spoji vrhunski sport i vrhunsko obrazovanje i sigurno bi dobila neku stipediju.
Naravno, nastupa za BiH, ali trenira gdje ima bolje uslove.

Dok joj neko ne ponudi sumu za koju će preći nastupati za njih.

Valja živjeti i plaćati i treninge i račune u SAD ili Evropi, ako država neće to plaćati, zašto bi nastupala pod grbom države?
Stipedije daju i univreziteti, zbog prestiza. Naravno da je drazva treba da gura dodatno.
RJ57
Posts: 3402
Joined: 10/04/2017 15:12

#96 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by RJ57 »

hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:15
RJ57 wrote: 10/07/2021 22:02 velika je stvar da imamo konačno u dva bazna sporta vrhunske sportaše! lanu i amela koji su oboje u svjetskom vrhu. amel nažalost izgleda nije u stanju da potrefi formu u olimpijskoj godini ali i medalje sa svjetskog su više nego goleme!
a lana ako nastavi da se razvija ovim tempon, sky is the limit! u tokiju šta bude bude, finale bi bilo stravičan uspjeh, njen pravi cilj je pariz!
Ma Lani je tek 15 godina a ima samo dvije sekunde slabiji rezultat od svetske rekorderke Sarah Sjostrom kojoj je 27. Amel je ja mislim svoje sanse propustio. Veci dobitak je ovaj decko Jovan Lekic koji isto tako pravi strasbe rezultate u plivanju. Ako bi se gledali rezultati iz ove godine Lana ima srebro u Tokiju mada je to naravno prenapuhano govoriti jer bezbroj nekakvih elemenata krupnih i sitnih tu odlucuju. Kao sto kazes sam ulazak u finale medju 8 najboljih na svijetu bio bi san snova.
Kao sto sam rekao ona moze plivati jos dva juniorska evropska prvenstva i na sljedecem ako bude zdrava bilo bi iznenadjenje da ne donese 4 zlata.
nemoj pretjerivati, lana je relativno rano u sezoni isplivala taj rezultat i to je možda tada bilo drugo vrijeme na svijetu, u međuvremenu nakon svih trialsa i prvenstava je negdje oko 15 mjesta. vidjećemo večeras kako to izgleda i na kome je nivou, finale u tokiju bi bilo strava!
User avatar
hrasno38
Posts: 31480
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#97 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

RJ57 wrote: 11/07/2021 14:11
hrasno38 wrote: 10/07/2021 22:15

Ma Lani je tek 15 godina a ima samo dvije sekunde slabiji rezultat od svetske rekorderke Sarah Sjostrom kojoj je 27. Amel je ja mislim svoje sanse propustio. Veci dobitak je ovaj decko Jovan Lekic koji isto tako pravi strasbe rezultate u plivanju. Ako bi se gledali rezultati iz ove godine Lana ima srebro u Tokiju mada je to naravno prenapuhano govoriti jer bezbroj nekakvih elemenata krupnih i sitnih tu odlucuju. Kao sto kazes sam ulazak u finale medju 8 najboljih na svijetu bio bi san snova.
Kao sto sam rekao ona moze plivati jos dva juniorska evropska prvenstva i na sljedecem ako bude zdrava bilo bi iznenadjenje da ne donese 4 zlata.
nemoj pretjerivati, lana je relativno rano u sezoni isplivala taj rezultat i to je možda tada bilo drugo vrijeme na svijetu, u međuvremenu nakon svih trialsa i prvenstava je negdje oko 15 mjesta. vidjećemo večeras kako to izgleda i na kome je nivou, finale u tokiju bi bilo strava!
Danas je to trece vrijeme u Evropi i to je odlican pokazatelj jer u ovoj disciplini najjaca plivacica dolazi iz Evrope. I nije isplivala rano jer plivacka sezona krece od septembra predhodne godine i traje negdje do Juna najdalje Jula sljedece godine aLana je ovo isplivala u Martu. Pogledas samo godista medju kojima je ona trecem mjestu i sve ti bude jasno! Naravno finalee bi bilo ravno medalji ali ako uspije da ponovi ovaj rezultat iz Marta ili ga cak popraavi sto je vrlo izgledno ali do finala ce ici vrlo vrlo tesko.
Sto se tice svjetske rang liste vremena onda je na dalekom 28 mjestu ali od svih takmicara koji su bolji od nje ona je ubjedljivo najmladja. Imaju jos dvije amerikanke po 16 godina ali godina u plivanju je ogromna.

https://www.fina.org/swimming/rankings? ... countryId=

Lana treba prvo da osvoji Evropu u svom rangu i ja ocekujem da ce to biti na sljedecem juniorskom prvenstvu. Onda da osvoji Evropu u senirkom rangu. Kada to uradi onda ce biti spreman da se bori za finala u svjetskim i olimpijskim takmicenjima. Medjutim sa 15 godina onda je vec svakako hit Olimpisjkih igara u najtezoj plivackoj disciplini.
RJ57
Posts: 3402
Joined: 10/04/2017 15:12

#98 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by RJ57 »

ako je ta lista ispravna onda nije 28. nego negdje 11-12 , ne da mi se brojati. ovih par najboljih su više puta na listi
palermo
Posts: 22369
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#99 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by palermo »

Kakva trka :thumbup: :bih: :bih: bravo lanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94405
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#100 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Logovan »

BRAVO LANA!!!

Image

:bih:
Locked