LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
hrasno38
Posts: 31268
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#226 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

sikstinajn wrote: 25/07/2021 01:22
hrasno38 wrote: 25/07/2021 01:10

???? nisam Mujo Gec ako si na njega mislio
Nisam legendo na tog Muju mislio.
To je postapalica,....fala Mujo. :)
na informacijama.
Prvi put cujem za tu postapalicu.... :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#227 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by vjeshalica »

hrasno38 wrote: 24/07/2021 22:02
vjeshalica wrote: 24/07/2021 21:32

Sto sad montiras desetu pricu?
Kako ne znaci nista da je Quian osvojila sa 16 godina bronzu na OI na 100m delfin?
Znaci da ne moze i to 1988 godine...maltene prije 30 i kusur godina?
Cuj ne znaci nista.
1988 godine su sportisti pobjedjivali svojim talentom, prirodnim putem a danas se sportisti iz siromasnijih zemalja na velikim sportskim takmicenjima bore protiv kiborga koji su napucani svim i svacim. Ali kad vec hoce da pricas o plivanju onda makar se informisi kako treba. Quian Hong je 1971 godiste i bronzanu medalju je osvojila u Seulu 1988 godine sa 17 godina a to je dvije vise nego stto ima Lana a zlato 1992 godine u Barceloni.
Sto se tice svjetskog sampionata zlato je osvojila 1991 godine u Perthu. Dakle nista nije osvojila bar sto se tice OI i svjetskog prvenstva sa 16 godina nego sa 17. E sad pazi ovo Lana Pudar ima svoj najbolji rezultat sa 15 godina i on iznosi 57.37 a Sara Sjostrom, svjetska rekorderka ima rezultat 55.48 koji je i svjetski rekord. Lana Pudar je trenutno sa 15 godina 28 plivacica na svijetu po svom rezultatu u 2021 godini sto je nestvarno dobro s obizrom da je taj rezultat napravila u nikakvim uslovima koji vladaju u mostarskom plivanju. Ja Lanu Pudar pratim bukvalno od njenog prvog takmicenja i generalno mostarske plivace koji ostvaruju izuzetne rezultate u nestvarnim uslovima i donedavno trenirajuci u javnom kupatilu koje se zobe "banja". Tek prije par godina smeksali su u zapadnom dijelu Mostara i pustili Orku i Velez u 25m bazen sveucislista. Amina Kajtaz je trenirala u banji pored neumorne Marine Balic.
Nemoj zamjeriti ali tesko mozes sa mnom pricati o BH plivanju jer sam dugo godina bio bas aktivno ukljucen u njega i proputovao sa plivacima takmicenja i takkmicenja.
Dakle cisto za pocetak ni u mislima ne moze uporedjivati sportiste iz 1988 sa sportistima iz 2021 godine koji uvijek vise sa jednom nogom da budu diskvalifikovani radi koristenja dozvoljenog i nedozvoljenog dopinga. Iz tog razloga kompletna ruska olimpijska reprezentacija ima poseban status na ovim igrama.
Znam da ne mogu pricati sa tobom kad ti je izvor informacija internet i filozofija.
Shvati da Lana ima fore do 22 max ako sama ne odustane od ovoga da napravi nesto, sve poslije toga je trofac
Isto kao u gimnastici i slicno. Specificni sportovi koji se vezu za godine zivota, ako ne napravi nesto posebno tu je kraj. Niko njen rezultat ne omalovazava, ali ona nema specijalne sanse iza mnogih u svijetu iz milion razloga.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#228 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Micah »

A ja mislio nastupiće i na 200m…e jebaji ga. Majke mi, volio bih da se mogu isključiti iz svih ovih domaćih portala i televizija koji su najveći krivci jer su digli djevojku u nebesa jer smo mi toliki očajnici za nekim, bilo kakvim uspjehom da to nije normalno.

Vidimo šta nam rade komšije, i hoćemo i mi malo, mrvicu tog sportskog elitizma ali nema pa nema, kompleksi postaju sve veći a povodi za radovanje sve manji (Lana, Velež, košarka itd.)

Naravno ako sad Nedžad osvoji medalju, čitav narativ se mijenja. Daj bože.
User avatar
hrasno38
Posts: 31268
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#229 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

A evo koliko je Lanin rezultat 57.37 sa kojim je otisla na OI sa A normom vrijedan...ovo su plivacice koje su otisle u finale

Image
User avatar
hrasno38
Posts: 31268
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#230 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

vjeshalica wrote: 25/07/2021 01:42
hrasno38 wrote: 24/07/2021 22:02

1988 godine su sportisti pobjedjivali svojim talentom, prirodnim putem a danas se sportisti iz siromasnijih zemalja na velikim sportskim takmicenjima bore protiv kiborga koji su napucani svim i svacim. Ali kad vec hoce da pricas o plivanju onda makar se informisi kako treba. Quian Hong je 1971 godiste i bronzanu medalju je osvojila u Seulu 1988 godine sa 17 godina a to je dvije vise nego stto ima Lana a zlato 1992 godine u Barceloni.
Sto se tice svjetskog sampionata zlato je osvojila 1991 godine u Perthu. Dakle nista nije osvojila bar sto se tice OI i svjetskog prvenstva sa 16 godina nego sa 17. E sad pazi ovo Lana Pudar ima svoj najbolji rezultat sa 15 godina i on iznosi 57.37 a Sara Sjostrom, svjetska rekorderka ima rezultat 55.48 koji je i svjetski rekord. Lana Pudar je trenutno sa 15 godina 28 plivacica na svijetu po svom rezultatu u 2021 godini sto je nestvarno dobro s obizrom da je taj rezultat napravila u nikakvim uslovima koji vladaju u mostarskom plivanju. Ja Lanu Pudar pratim bukvalno od njenog prvog takmicenja i generalno mostarske plivace koji ostvaruju izuzetne rezultate u nestvarnim uslovima i donedavno trenirajuci u javnom kupatilu koje se zobe "banja". Tek prije par godina smeksali su u zapadnom dijelu Mostara i pustili Orku i Velez u 25m bazen sveucislista. Amina Kajtaz je trenirala u banji pored neumorne Marine Balic.
Nemoj zamjeriti ali tesko mozes sa mnom pricati o BH plivanju jer sam dugo godina bio bas aktivno ukljucen u njega i proputovao sa plivacima takmicenja i takkmicenja.
Dakle cisto za pocetak ni u mislima ne moze uporedjivati sportiste iz 1988 sa sportistima iz 2021 godine koji uvijek vise sa jednom nogom da budu diskvalifikovani radi koristenja dozvoljenog i nedozvoljenog dopinga. Iz tog razloga kompletna ruska olimpijska reprezentacija ima poseban status na ovim igrama.
Znam da ne mogu pricati sa tobom kad ti je izvor informacija internet i filozofija.
Shvati da Lana ima fore do 22 max ako sama ne odustane od ovoga da napravi nesto, sve poslije toga je trofac
Isto kao u gimnastici i slicno. Specificni sportovi koji se vezu za godine zivota, ako ne napravi nesto posebno tu je kraj. Niko njen rezultat ne omalovazava, ali ona nema specijalne sanse iza mnogih u svijetu iz milion razloga.
Ne treba meni nikakav internet za BH plivanje u ciijem sam razvoju i te kako ucestvovao ali ti inace volis da budes na Klix forumu svakom loncu poklopac. I da naravno ako nis shvatio/la do sada sport je i te kako velika fizolofija ali tebi ocito nedostupna sto nije ni mana ni nedostatak. Lupas ko maksim po diviziji.....
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#231 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by vjeshalica »

Nek je tebi dostupno zato smo tu gdje jesmo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31268
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#232 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

vjeshalica wrote: 25/07/2021 14:16 Nek je tebi dostupno zato smo tu gdje jesmo.
Meni jeste dostupno sta da se radi...tako je to kad si citav zivot u sportu a ne pretaces iz supljeg u prazno!
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#233 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Ludzak »

hrasno38 wrote: 24/07/2021 20:40
Ludzak wrote: 24/07/2021 20:00

A kao mi ne izdvajamo tolike pare?
Izdavajamo al u kurcu! Ajde reci da se salis....ovo sto sam napisao za Kosovo je samo pomoc za sport od 5 miliona eura a budzet im je jedno brat bratu pet puta veci nego nas. A evo procitaj koliko kod nas drzava daje za sport.....

http://www.mcp.gov.ba/attachments/bs_Mi ... ozenje.pdf
Ako Kosovo ima veći budžet od BIH. Onda ovu državu treba ukinuti, sasvim. Ne treba ni da postoji.
User avatar
hrasno38
Posts: 31268
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#234 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

Ludzak wrote: 25/07/2021 14:57
hrasno38 wrote: 24/07/2021 20:40

Izdavajamo al u kurcu! Ajde reci da se salis....ovo sto sam napisao za Kosovo je samo pomoc za sport od 5 miliona eura a budzet im je jedno brat bratu pet puta veci nego nas. A evo procitaj koliko kod nas drzava daje za sport.....

http://www.mcp.gov.ba/attachments/bs_Mi ... ozenje.pdf
Ako Kosovo ima veći budžet od BIH. Onda ovu državu treba ukinuti, sasvim. Ne treba ni da postoji.
Budzet Kosova iznosi 2,5 milijarede EUR koliko iznose budzeti svih nasih nivoa vlasti!
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#235 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Baba Jefimija »

Zna se koja je glavna privredna aktivnost na Kosovu, bijelo. Od te dvije njihove medalje ne treba pravit nikakav spektakl. Osvojili su ih u borilačkim sportovima gdje je najlakše doći do medalje. Samo da se poslože neke stvari. Puno teže je doći do medalje u plivanju ili gimnastici. O ekipnim sportovima da ne govorim.
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#236 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by heavyBrick »

Baba Jefimija wrote: 25/07/2021 21:41 Zna se koja je glavna privredna aktivnost na Kosovu, bijelo. Od te dvije njihove medalje ne treba pravit nikakav spektakl. Osvojili su ih u borilačkim sportovima gdje je najlakše doći do medalje. Samo da se poslože neke stvari. Puno teže je doći do medalje u plivanju ili gimnastici. O ekipnim sportovima da ne govorim.
nimalo predrasuda i prezira u postu. ma bravo.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#237 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by vjeshalica »

Baba Jefimija wrote: 25/07/2021 21:41 Zna se koja je glavna privredna aktivnost na Kosovu, bijelo. Od te dvije njihove medalje ne treba pravit nikakav spektakl. Osvojili su ih u borilačkim sportovima gdje je najlakše doći do medalje. Samo da se poslože neke stvari. Puno teže je doći do medalje u plivanju ili gimnastici. O ekipnim sportovima da ne govorim.
Istina da imaju budžet na bijelom, ali njima su bliže borilačke vještine i dizanje tegova nego plivanje i gimnastika. Nema potrebe da se omalovažava njihov uspjeh, kad je već tako lako, onda smo i mi trebali donijeti nekoliko medalja u zadnjim godinama gdje su nastupali i Mekić itd. :-)
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#238 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by biglebovski »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 15:02
Ludzak wrote: 25/07/2021 14:57

Ako Kosovo ima veći budžet od BIH. Onda ovu državu treba ukinuti, sasvim. Ne treba ni da postoji.
Budzet Kosova iznosi 2,5 milijarede EUR koliko iznose budzeti svih nasih nivoa vlasti!
Nije baš tako.

... na današnjoj sjednici u Sarajevu utvrdila je i Parlamentu FBiH po hitnoj proceduri uputila Prijedlog budžeta Federacije BiH za 2021. godinu u iznosu od 5.436.251,7 miliona KM, što je smanjenje za...

Vlada Kosova usvojila je danas nacrt Zakona o budžetu Kosova za 2021. godinu kojim su planirani prihodi u iznosu od milijardu i 885,9 miliona evra, što je za 97,4 miliona evra više u odnosu na prošlu godinu...

Para ima, ali, na žalost, jako malo sredstava se izdvaja za bilo koji, a kamoli individualni sport kod nas stoga puna podrška Lani i ostalim sportistima koji predstavljaju ovu i ovakvu zemlju.
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#239 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Baba Jefimija »

vjeshalica wrote: 25/07/2021 22:01
Baba Jefimija wrote: 25/07/2021 21:41 Zna se koja je glavna privredna aktivnost na Kosovu, bijelo. Od te dvije njihove medalje ne treba pravit nikakav spektakl. Osvojili su ih u borilačkim sportovima gdje je najlakše doći do medalje. Samo da se poslože neke stvari. Puno teže je doći do medalje u plivanju ili gimnastici. O ekipnim sportovima da ne govorim.
Istina da imaju budžet na bijelom, ali njima su bliže borilačke vještine i dizanje tegova nego plivanje i gimnastika. Nema potrebe da se omalovažava njihov uspjeh, kad je već tako lako, onda smo i mi trebali donijeti nekoliko medalja u zadnjim godinama gdje su nastupali i Mekić itd. :-)
Ne omalovažavam ja njihov uspjeh samo hoću reći da je kod tih borilačkih sportova sistem takmičenja takav da je lakše doći do medalje. Eto pobijediš dva protivnika i već si u polufinalu. Prije nije ni bilo borbi za treće mjesto nego si već samim plasmanom u polufinale osigurao medalju. To ja gledam onako pojednostavljeno mada svaka medalja na OI, u bilo kojem sportu ima veliku vrijednost.
User avatar
hrasno38
Posts: 31268
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#240 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by hrasno38 »

biglebovski wrote: 25/07/2021 22:05
hrasno38 wrote: 25/07/2021 15:02

Budzet Kosova iznosi 2,5 milijarede EUR koliko iznose budzeti svih nasih nivoa vlasti!
Nije baš tako.

... na današnjoj sjednici u Sarajevu utvrdila je i Parlamentu FBiH po hitnoj proceduri uputila Prijedlog budžeta Federacije BiH za 2021. godinu u iznosu od 5.436.251,7 miliona KM, što je smanjenje za...

Vlada Kosova usvojila je danas nacrt Zakona o budžetu Kosova za 2021. godinu kojim su planirani prihodi u iznosu od milijardu i 885,9 miliona evra, što je za 97,4 miliona evra više u odnosu na prošlu godinu...

Para ima, ali, na žalost, jako malo sredstava se izdvaja za bilo koji, a kamoli individualni sport kod nas stoga puna podrška Lani i ostalim sportistima koji predstavljaju ovu i ovakvu zemlju.
Poslanici Skupštine Kosova usvojili su zakon o budžetu za 2021. godinu, vredan 2,412 milijarde eura, javlja Anadolu Agency (AA).

Ja pricam o budzetu drzave a ne o budzetu Federacije BiH. kakve veze ima F BiH sa sportom na drzavnom nivou.....meni se cina da vas jos uvijek puno ne zna kako funkcionise nasa zemlja i kakvo joj je drzavno uredjenje
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#241 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by biglebovski »

hrasno38 wrote: 25/07/2021 23:07
biglebovski wrote: 25/07/2021 22:05

Nije baš tako.

... na današnjoj sjednici u Sarajevu utvrdila je i Parlamentu FBiH po hitnoj proceduri uputila Prijedlog budžeta Federacije BiH za 2021. godinu u iznosu od 5.436.251,7 miliona KM, što je smanjenje za...

Vlada Kosova usvojila je danas nacrt Zakona o budžetu Kosova za 2021. godinu kojim su planirani prihodi u iznosu od milijardu i 885,9 miliona evra, što je za 97,4 miliona evra više u odnosu na prošlu godinu...

Para ima, ali, na žalost, jako malo sredstava se izdvaja za bilo koji, a kamoli individualni sport kod nas stoga puna podrška Lani i ostalim sportistima koji predstavljaju ovu i ovakvu zemlju.
Poslanici Skupštine Kosova usvojili su zakon o budžetu za 2021. godinu, vredan 2,412 milijarde eura, javlja Anadolu Agency (AA).

Ja pricam o budzetu drzave a ne o budzetu Federacije BiH. kakve veze ima F BiH sa sportom na drzavnom nivou.....meni se cina da vas jos uvijek puno ne zna kako funkcionise nasa zemlja i kakvo joj je drzavno uredjenje
Druže, meni je iskreno privilegija i čast da razgovaram sa stručnjakom za državno uređenje ove opljačkane zemlje i žao mi je što to nisam odmah prepoznao, ali ja sam tebe shvatio u smislu da je bužet Kosova veći od svih budžeta skupa u BiH a na internetu našao informaciju da je samo budžet entiteta Federacija BiH veći od budžeta Kosova. A gdje su kantoni, RS, državni nivo. Nisam siguran gdje je sport u dejtonu svrstan, ne znam da li imamo kakav državni zakon, možda i ima nešto para koje vjerovatno služe za plate kojekakvim birokratama u sportu, ali znam da djeca Srbije i djeca Hrvatske kao i djeca Kosova nisu ništa više talentirani od naše djece te da su ista žrtve usranog državnog uređenja te široko rasprostranjene kleptomanije među državnim službenicima na svim nivoima. Jel to Federacija BiH ne bi trebala podržavati djecu koja žive u toj istoj Federaciji samo zato što postoji državni nivo koji ne finansira iste?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#242 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by Gerro »

Kako 18 godisnji Tunizanin obori svjetski rekord a ovdje se izgovori smisljaju za naseg "talenta"
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#243 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by seoBIH »

Lana loša ko Slippery G.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#245 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by funeral blues »

Pa jbt sad se Spartanci prevrću u grobu na šta spadoše olimpijska tamkičenja. :? :? Atletika, plivanje, možda neki borilački sportovi i doviđenja. Kakav skejt u p.m.
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#246 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by sinuhe »

...
Last edited by sinuhe on 26/07/2021 09:09, edited 1 time in total.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#247 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by spinel_ »

Gerro wrote: 26/07/2021 00:13 Kako 18 godisnji Tunizanin obori svjetski rekord a ovdje se izgovori smisljaju za naseg "talenta"
Nije oborio svjetski rekord. Ma ni blizu cak tome :D
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#248 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by El_comadante »

Gerro wrote: 26/07/2021 00:13 Kako 18 godisnji Tunizanin obori svjetski rekord a ovdje se izgovori smisljaju za naseg "talenta"
tačno, eno korejka uze medalju sa koliko 15 16 godina. svi prave najbolje rezultate na OI samo naši jok. a bit če izgovora mlada ima vremena ovo ono, a kad prodje njeno vrijeme bit će zajebo sudija nije nešto bilo potaman i tako slično.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#249 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by spinel_ »

El_comadante wrote: 26/07/2021 09:06
Gerro wrote: 26/07/2021 00:13 Kako 18 godisnji Tunizanin obori svjetski rekord a ovdje se izgovori smisljaju za naseg "talenta"
tačno, eno korejka uze medalju sa koliko 15 16 godina. svi prave najbolje rezultate na OI samo naši jok. a bit če izgovora mlada ima vremena ovo ono, a kad prodje njeno vrijeme bit će zajebo sudija nije nešto bilo potaman i tako slično.
Da, ali morate imati na umu da nasi i nisu otisli kao favoriti.
Ovoj maloj se cak i posrecilo da su OI odgodjene za 2021, inace ne bi nikako ucestvovala prosle godine da su bile.
Ovaj mali niko za njega nije cuo.
Kako god, imat ce jos jednu priliku za 3 godine.
Ako ne bude nista ni tu ozbiljno tesko ce ista ocekivati za 7 ili 11 godina.
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#250 Re: LANA PUDAR, naša najbolja sportistkinja

Post by shape of despair »

Bavio sam se sportom od svoje 12. godine, dugih 15 godina. Aktivno sam se takmičio po BIH, kao pionir proglašen za perspektivnog sportistu.
Svjetla budućnost je bila ispred mene, volio sam taj sport ko išta, i danas treniram iz ljubavi prema sportu.
Međutim u to davno doba kao jako mlad i neiskusan, nisam vidio neke pogrešne stvari koje su me uništile, odnosno cijelu moju generaciju, da niko ne uspije da ostvari nešto veće, da ode na neko evropsko ili svjetsko takmičenje.
Organizam dok je mlad, zavisi od sporta šta se smatra mladim, može da podnese velike napore, kompenzuje pogrešan sistem treninga strahovito dobrim prirodnim oporavkomn, regeneracijom i sl. Tada se trenersko neznanje, propalost sistema sporta i sl. ne vide, mlad organizam sve izgura.
Međutim, već sa juniorskim godinama počinje pomalo da izlazi na vidjelo sva truhlost sistema, odnosno neznanje trenera, dolazi do pretreniranosti, potezanja za dopunom ishrani koja opet moze jos 1-2 godine kompenzirati truhli sistem, ali vec kao senior vi ste potrošeni sportista, vec počinjete shvatati neke stvari, da je ustvari sve nakaradno, i da je potencijal koji ste imali kao npr. pionir, unisten.
Ja nisam bio najbolji od najboljih, bilo je od mene duplo, pa i 3 ili 4 puta boljih, ma klasa za sebe, ali su i oni upropašteni.
Zanimljivo mi je bilo cuti da je nekim mojim trenerima kada su otisli iz BiH vani, trbuhom za kruhom, bilo zabranjeno bavljenje trenerskim poslom u obimu koji su obavljali ovdje, iz razloga sto se nisu pokazali kao veliki strucnjaci.
Ovo je lično iskustvo iz jednog sporta koje se moze prenijeti na bilo koji sport.
Sport ne nauka, pa rekao bih u rangu atomske fizike samo na svoj način, i ko se nije ozbiljno bavio sportom to nikad neće razumjeti.
Lani želim svu srecu, znam koja su to odricanja i ulaganja, ali dabogda curo, ali nece biti do tebe vjerovatno.
Ako si sad vrhunska kako mozes kroz par godina da propadnes, zar ne trebas biti jos bolja???
Locked