ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
BHfanatik
Posts: 257
Joined: 12/12/2012 21:36
Location: Sarajevo

#1 ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by BHfanatik »

Veceras mi je policija licno donjela kuci neki prekrsajni nalog u kojem pise da mi se oduzima vozacka dozvola po clanu 222. Ja ne znam da sam uradio nesto zbog cega bi mi dosao ovaj prekrsajni nalog. Jedino da sam to uradio nehoticno. Znaci mene nije zaustavila policija da me zapise nego sam dobio nalog tek tako. E sad zbog cega bi mi mogao doci ovaj poziv? Svaku kaznu u proslosti sam platio imam ih svega 4. Ljudi ja ne znam sta je ovo i kako je ovo moguce? Prvo kako znaju da sam ja vozio kad je auto na starom? JEst da ja vozim auto ali kako oni mogu znati bez da su me zaustavili da sam ja bio vozac? WTF?
hzmo
Posts: 25
Joined: 29/09/2012 23:12

#2 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by hzmo »

Fali ti detalja. Prvo si dobio poziv da u roku od sedam dana predaš vozačku dozvolu u CIPS danas IDDEEA radi izvršenja zsštitne mjere zabrane upravljanja m/v.
Pošto nisi postupio po pozivu, CIPS danas IDDEEA je donijela zaključak o oduzimanju vozačke dozvole radi izvršenja zaštitne mjere.
Zadužila policajce da ti po članu 222. ZOOBS-a oduzmu vozačku dozvolu što su ljudi i učinili, usput ti uručili još jedan nalog.
Nećeš milom hoćeš silom.
LP uživaj u GRASU.
User avatar
BHfanatik
Posts: 257
Joined: 12/12/2012 21:36
Location: Sarajevo

#3 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by BHfanatik »

hzmo wrote:Fali ti detalja. Prvo si dobio poziv da u roku od sedam dana predaš vozačku dozvolu u CIPS danas IDDEEA radi izvršenja zsštitne mjere zabrane upravljanja m/v.
Pošto nisi postupio po pozivu, CIPS danas IDDEEA je donijela zaključak o oduzimanju vozačke dozvole radi izvršenja zaštitne mjere.
Zadužila policajce da ti po članu 222. ZOOBS-a oduzmu vozačku dozvolu što su ljudi i učinili, usput ti uručili još jedan nalog.
Nećeš milom hoćeš silom.
LP uživaj u GRASU.

Nikakvu kaznu prije ove nisam dobio. Postar mi nikad nije urucio nikakav drugi poziv niti me policija zaustavila da me zapise. Znaci ovo mi je prvi i jedini poziv koji mi je policija licno urucila. Bez ikakvog objasnjenja osim da dodem da mi se oduzme vozacka po clanu 222. Ja nisam bio kuci poziv je preuzeo moj otac. E sad jedino da je postar dao komsijama prvobitni poziv pa da mi poziv nije urucen.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#4 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by sparky »

Član 222
Ako je vozaču izrečena mjera bezbjednosti ili
zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom,
organ koji vozača vodi u evidenciji oduzeće mu dozvolu i
držaće je kod sebe dok zabrana traje.

Neko je morao potpisati taj nalog koji ti nisi dobio, mada kod nas nista nije nemoguce.
User avatar
BHfanatik
Posts: 257
Joined: 12/12/2012 21:36
Location: Sarajevo

#5 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by BHfanatik »

sparky wrote:Član 222
Ako je vozaču izrečena mjera bezbjednosti ili
zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom,
organ koji vozača vodi u evidenciji oduzeće mu dozvolu i
držaće je kod sebe dok zabrana traje.

Neko je morao potpisati taj nalog koji ti nisi dobio, mada kod nas nista nije nemoguce.

E pa druze ja nisam niti bilo ko drugi iz moje kuce. Znaci neko se morao u moje ime potpisati? Pa jesu li oni normalni jbt? Znaci po tvom misljenju ovo je drugi poziv jer se nisam odazvao na prvi koji nisam ni dobio? Sto je najcudnije nema broja registarskih oznaka, ne navodi se razlog. Pa koliko mi mogu oduzet vozacku jbt? Da li se ovdje neko sali sa mnom?
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#6 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by AS_sa »

Mozda te neko fura za ovaj 1. April :mrgreen:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#7 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by l33t »

ma fura on nas :D
User avatar
BHfanatik
Posts: 257
Joined: 12/12/2012 21:36
Location: Sarajevo

#8 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by BHfanatik »

AS_sa wrote:Mozda te neko fura za ovaj 1. April :mrgreen:

Ne znam druze. Poziv je opecacen i izgleda 100% legit. Ne bi me starci furali jer nisu od tog posla. Stariji su to ljudi koji se i ne sale sa tim stvarima. Nista sutra cu otic u ovaj cips, gdje se navodi da se moram javiti, da mi oduzmu vozacku. Vidjet cu sta je to i ko se to potpisao u moje ime. :zid:
User avatar
BHfanatik
Posts: 257
Joined: 12/12/2012 21:36
Location: Sarajevo

#9 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by BHfanatik »

l33t wrote:ma fura on nas :D

Ne druze zasto bih?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#10 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by klixoris »

A kako ide ovo predavanje vozacke ako pored kategorije za koju ti se izrice zabrana upravljanja, imas jos neku ?
Kako voziti tu drugu kategoriju ako nemas vozacke ? Konkretno, zabrana je za B a ja jos imam A (motor)
Ako ti daju neku privremenu potvrdu da mozes vozito A, kako ces sa tim preko granice npr ?
damar
Posts: 68
Joined: 19/05/2005 15:49
Location: Sarajevo

#11 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by damar »

I meni je poziv dosao da dam VD na mjesec dana. Odem do CIPS-a, i kazu mi da sam u decembru napravio prekrsaj ( oduzeo predonost pjesacima nna PP)
Kazna 100KM i mjesec vozacka. Odem do saobracajne policije i policajac mi kaze da za svaki prekrsaj za koji je predvidjena kazna 100KM i vise automatski ide VD na mjesec dana.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by drndalo »

A imaju li oni kakav dokaz da si to uradio ? Jel te ko zaustavio, uzeo podatke, ili je samo zapamtio tablice ? A to zadnje bas ne bi smjelo tako da hoda...
damar
Posts: 68
Joined: 19/05/2005 15:49
Location: Sarajevo

#13 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by damar »

Patrola me je zaustavila. Ja platio kaznu. Ali mi je nestvarno da sam zbog toga kaznjen sa dodatnih mjesec dana bez VD. Ovo drugo mi je dezurni policajac u saobracajnoj policijo usmeno rekao. Pa sad nemam nesto volje da provjeravam.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#14 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by shandrprcSA »

.
Stole45
Posts: 43
Joined: 05/09/2011 14:04

#15 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by Stole45 »

Oduzeta mi vozacka. Nekad prije par mjeseci zaustavili me i kaznili. Ovih dana mi dolazi poziv da donesem vozacku. Jel moguce da se to prolongira?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#16 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by mali_milojica »

Jeste.
Jednostavno nemoj je odnijeti.
Kad je odneses,nece ti je vratiti dok sve kazne ne budu placene,ako ih imas na sebi.
Stole45
Posts: 43
Joined: 05/09/2011 14:04

#17 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by Stole45 »

Ma ja sam platio novcanu kaznu, a dobio sam i mjesec bez vozacke..Sad kontam jel moguce prolongirat izvrsenje tog mjeseca bez vozacke i kakve su posljedice ako ne odnesem kako su napisali?
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#18 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by mayab »

Nisi primio poziv.........
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#19 Re: ČLAN 222 Oduzimanje vozacke??

Post by vješalica »

primio čim ga je uzeo
budi pametan predaj vozačku i puno ne mudruj manje će da te boli
Post Reply