Laminati

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
LipaMill
Posts: 19
Joined: 22/06/2010 15:29

#1 Laminati

Post by LipaMill »

Pozdrav forumasima!

Treba mi pomoc - do subote (23.4.) trebam kupiti laminat...Pogledala sam laminate u Uniprometu, Lamperu, PennyPlus, Merkuru na Stupu ali nisam nasla nista sto mi odgovara. Treba mi nekih 16-17 m2, cijena do max. 20KM/m2.

Dajte savjet gdje jos da pogledam!!!!

Hvala:)!
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2 Re: Laminati

Post by Pasiflora »

Nemam pojma gdje jos da pogledas, ali sam ti htjela reci da je laminat najgore smece koje postoji i moj ti je savjet da (ako ne zelis bas puno potrositi) kupis obicni bukov lamelni parket. Njegova cijena je ispod 20KM/m2.
User avatar
LipaMill
Posts: 19
Joined: 22/06/2010 15:29

#3 Re: Laminati

Post by LipaMill »

Da, parket je bolji izbor ali mi laminat trenutno vise odgovara - mislim ga postaviti na vec postojece vinas plocice u trpezariji/kuhinji i hodniku, bez puno prasine, radova i u sto kracem vremenskom roku.

Forumasi - ima li neko preporuku gdje jos pogledati laminate u Sarajevu?
User avatar
tetakk
Posts: 746
Joined: 28/07/2006 16:42
Location: duboka suma zaborava

#4 Re: Laminati

Post by tetakk »

Samo sto dalje od laminata na kojima pise Made In EU ili Made In PRC :mrgreen:
p.s. Hvala kinezima sto laminati izlaze iz mode :dance:
adiiiadiii
Posts: 15
Joined: 17/04/2011 23:45

#5 Re: Laminati

Post by adiiiadiii »

LipaMill wrote:Pozdrav forumasima!

Treba mi pomoc - do subote (23.4.) trebam kupiti laminat...Pogledala sam laminate u Uniprometu, Lamperu, PennyPlus, Merkuru na Stupu ali nisam nasla nista sto mi odgovara. Treba mi nekih 16-17 m2, cijena do max. 20KM/m2.

Dajte savjet gdje jos da pogledam!!!!

Hvala:)!
Imas preko puta Interexa na stupu, veliki izbor a i cijene nisu napucane
almyy
Posts: 1
Joined: 19/04/2011 21:53

#6 Re: Laminati

Post by almyy »

Kermek na Barama gdje je nekad bio FIS ,nije kina,kvalitetno,ispod 20km,mislim da je austijski ili njemacki :sax:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#7 Re: Laminati

Post by Hemel »

tetakk wrote:Samo sto dalje od laminata na kojima pise Made In EU ili Made In PRC :mrgreen:
p.s. Hvala kinezima sto laminati izlaze iz mode :dance:
:-) :D

veoma mudro receno... :thumbup:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#8 Re: Laminati

Post by Tranquilizer »

LipaMill wrote:Pozdrav forumasima!

Treba mi pomoc - do subote (23.4.) trebam kupiti laminat...Pogledala sam laminate u Uniprometu, Lamperu, PennyPlus, Merkuru na Stupu ali nisam nasla nista sto mi odgovara. Treba mi nekih 16-17 m2, cijena do max. 20KM/m2.

Dajte savjet gdje jos da pogledam!!!!

Hvala:)!

Obi, ma ustvari svako skladište materijala...gdje god odeš ima :mrgreen:
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#9 Re: Laminati

Post by didgeridoo »

sitno wrote:Nemam pojma gdje jos da pogledas, ali sam ti htjela reci da je laminat najgore smece koje postoji i moj ti je savjet da (ako ne zelis bas puno potrositi) kupis obicni bukov lamelni parket. Njegova cijena je ispod 20KM/m2.
jest' cijena oko 20KM/m2 ali ce na kraju doci i 40KM zajedno sa materijalom (glacanje, lakiranje, itd.) i rukama
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#10 Re: Laminati

Post by palamuda »

LipaMill wrote:Pozdrav forumasima!

Treba mi pomoc - do subote (23.4.) trebam kupiti laminat...Pogledala sam laminate u Uniprometu, Lamperu, PennyPlus, Merkuru na Stupu ali nisam nasla nista sto mi odgovara. Treba mi nekih 16-17 m2, cijena do max. 20KM/m2.

Dajte savjet gdje jos da pogledam!!!!

Hvala:)!
Ne znam te ali nemoj molim te laminat stavljat, ja sebi stavio u kuhinju (5kvadrata) sve podigo sutradan i bacio po toj cijeni imaš parketa oči da ti stanu. Laminat je užasan ima tako neprirodan sjaj, ma očaj
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#11 Re: Laminati

Post by palamuda »

furuna wrote:
sitno wrote:Nemam pojma gdje jos da pogledas, ali sam ti htjela reci da je laminat najgore smece koje postoji i moj ti je savjet da (ako ne zelis bas puno potrositi) kupis obicni bukov lamelni parket. Njegova cijena je ispod 20KM/m2.
jest' cijena oko 20KM/m2 ali ce na kraju doci i 40KM zajedno sa materijalom (glacanje, lakiranje, itd.) i rukama
Ne lamelni parket je gotov i klik klak je sistem isto kao laminat, nema lakiranja i ljepljenja.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#12 Re: Laminati

Post by Pasiflora »

furuna wrote:
sitno wrote:Nemam pojma gdje jos da pogledas, ali sam ti htjela reci da je laminat najgore smece koje postoji i moj ti je savjet da (ako ne zelis bas puno potrositi) kupis obicni bukov lamelni parket. Njegova cijena je ispod 20KM/m2.
jest' cijena oko 20KM/m2 ali ce na kraju doci i 40KM zajedno sa materijalom (glacanje, lakiranje, itd.) i rukama
Ovo je razlog sto sam joj savjetovala da ipak stavi parket.
palamuda wrote: Ne znam te ali nemoj molim te laminat stavljat, ja sebi stavio u kuhinju (5kvadrata) sve podigo sutradan i bacio po toj cijeni imaš parketa oči da ti stanu. Laminat je užasan ima tako neprirodan sjaj, ma očaj
Pogotovo jer ga zeli u hodniku i kuhinji - vodu nemoguce izbjeci. A savaka kap vode se upija i iste sekunde se pocne guliti. Imam ga u kancelariji pa znam sta pricam.
Uostalom, svak radi i trosi kako zeli :-)
User avatar
LipaMill
Posts: 19
Joined: 22/06/2010 15:29

#13 Re: Laminati

Post by LipaMill »

Spisak prodavnica laminata, ako jos nekome zatreba:

Kermek (Bare) - njemacki Egger laminati (stranica prozvodjaca http://www.egger.com), radno vrijeme 8-17h.
Haro laminati (blizu Interexa na Stupu, na istoj strani) - (stranica prozvodjaca http://www.haro.com) - jako ljubazni i usluzni!!! Rade do 19h!
Lamper (na Stupu), belgijski laminati ali ima laminata B klase...
Laser (na Stupu)
Vokel (na Stupu) - njemacki Haro laminati.
Masparketi (prema Vrelu Bosne), Balterio laminati
Galerija podova (Dzemala Bijedica 123), Tarkett laminati (Srbija) + neki austrijski laminati (nisam sigurna za proizvodjaca). Rade do 20h (ili 21h)!
Natur parkett (Dzemala Bijedica 10, preko puta Villa park), - jako ljubazni i usluzni!!! Rade do 18h radnim danom!
Do "Natur parkett" ima jos jedna prodavnica sa parketima i laminatima ali ne znam kako se zove
Sljivo parketi (Trg heroja, Hrasno)

Vecina prodavaca dozvoljava "posudbu/kupovinu" jednog komada laminata - npr. za usporedbu sa postojecim parketom!!!

Ja sam se na kraju odlucila za njemacki Haro laminat, zlatna kruska (fabrika daje dugogodisnju garancije na habajuci sloj!)
Sretno sa vasom kupovinom!
Lelal
Posts: 7
Joined: 04/02/2011 11:30

#14 Re: Laminati

Post by Lelal »

Moze li se znati koliko je kostao Haro Laminat sto ste vi uzeli?? I ako znate uopste koliko se krecu ti laminati i koje su klase... Hvala!!!
User avatar
LipaMill
Posts: 19
Joined: 22/06/2010 15:29

#15 Re: Laminati

Post by LipaMill »

Cijena ovog koji sam uzela (zlatna kruska: izgled spojenih dasaka, habajuci sloj vrlo nalik pravom drvetu (strukturiran)) po metru kvadratnom je oko 15KM. Sasvim slucajno je u ponudi bilo oko 4 metra tog laminata u rinfuzi (sa mogucnoscu nekih vrlo malih ostecenja - ja sam mala/zanemarljiva ostecenje nasla na 2 komada) za 8KM/m2. S obzirom da ce se kod mene dosta laminata morati isjeci zbog uklapanja (uzak hodnik) to mi nije predstavljalo neki problem vec samo ustedu.
Klasa je 31 (poslovna) tj. 23 (stambena) - sto ce reci da je to nesto slabija klasa, a koja je preporucljiva za dnevnu/spavacu/djeciju sobu te trpezariju... mada oni na njihovoj web stranici navoda da se ta klasa laminata moze koristiti i u hodniku i kuhinji. Meni je ova boja jedina odgovarala da se uklopi sa parketom koji je u ostatku stana tako da sam za njega odlucila bez obzira na klasu.
Na cijenu laminata treba dodati lajsne, tanku spuzvastu podlogu, kutne dijelove, nosace lajsni i mislim da je to to (sve to ce ti objasniti kad budes kupovala laminat).
Sto se tice postavljanja laminata - ukoliko angazujes nekoga obicno je cijena 4-5KM/m2.
Na Haro stranici je ovaj laminat skuplji ali ne znam u cemu je fora pa je kod nas duplo jeftiniji...

eto, nadam se da sam bila od pomoci...
diff
Posts: 63
Joined: 02/11/2012 11:19

#16 Re: Laminati

Post by diff »

Namjeravam da kupim laminat, međutim ne znam kojeg proizvođača odabrati. Ne bih želio da se počme brzo skidati lak ili neki slični problemi. Da li neko od forumaša ima iskustva sa laminatom? Gdje kupiti i koji proizvođač?

Na forumu sve stručnjaci za ljubavne probleme i ništa više :-)

4127, 4162, 4231, 4316 pregleda, niko nista, idemo dalje 8)
User avatar
emmmy
Posts: 19
Joined: 12/12/2010 20:04
Location: Sarajevo

#17 Re: Laminati

Post by emmmy »

Zna li neko zasto mi se pojavljuju ove fuge prilikom postavljanja laminata?

Laminat postavljam na parket gdje sam prije toga stavila izolaciju od stiropora.

5 puta sam iznova krenula ali odmah poslje drugog reda pojavljuju mi se ove neravne fuge, da li ovo može biti do parketa koji nije ravan?

Evo i par slika : Image

Image

Image

Image

Image

Image

Hvala na pomoci.
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#18 Re: Laminati

Post by Bolonjac »

Vjerovatno...

vaser vagu na duzu letvu i pogledaj da li je pod ravan. Najbolje plati majstora ako ti uslovi nisu savrseni za postavljanje.
imaju sprave za "nabijanje" laminata
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#19 Re: Laminati

Post by mayab »

Hajde prvo priznaj koliko je kostao taj laminat po m2 !
Po slikama mi izgleda kao low price segment, jer po mojim iskustvima sa laminatom od nekih 19 KM po m2, nema sansi da ti ne ispadne savrseno sto se tice spojeva i fuga, a da ne govorim o perfektnoj imitaciji strukture drveta :thumbup:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20 Re: Laminati

Post by Danguba »

Kao sto kolege rekose postoji vise razloga za pojavu pukotina.
Ako je jeftin laminat mora se opreznije i pedantnije sa njim postupati da bi se sve uklopilo.
Ako podloga nije ravna, treba je izravnati i najbitnije SVE laminate treba nabijati(lagano) pomocu profilisane letve i manjeg cekica.

Ako se pukotine javljaju naknadno(poslije postavljanja) onda je u pitanju promjena vlaznosti podloge i zraka. Ako je vlaznost povecana on izgleda naspanovan a ako je smanjena vlaznost on se ''sasusi'' i pojavljuju se te pukotine(narocito ove poprecne) jer je to duza strana laminata. To nije nista strasno jer ce se sve samo od sebe uklopiti na povecanu vlaznost.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#22 Re: Laminati

Post by valter.ba »

.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#23 Re: Laminati

Post by JanuaryJones »

Pitaću ovdje, da ne otvaram bezveze novu temu.

Postoji li neka pasta, sredstvo za poliranje izgrebanog laminata?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#24 Re: Laminati

Post by Danguba »

JanuaryJones wrote:Pitaću ovdje, da ne otvaram bezveze novu temu.

Postoji li neka pasta, sredstvo za poliranje izgrebanog laminata?
Sve zavisi o kakvim se ogrebotinama radi. Jesu li povrsinske, dubinske, duzina, sirina...?
Postoje paste u bojama za reparaciju manjih ostecenja a ako su velika ne preostaje nista drugo nego zamjena istoga.

Image
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25 Re: Laminati

Post by kurty »

EDIT:
sorry,ovosto ja postavi je za malo vece "rupice i ogrebotine" :-) :-)
Post Reply