Laminati

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#26 Re: Laminati

Post by JanuaryJones »

Danguba wrote:
JanuaryJones wrote:Pitaću ovdje, da ne otvaram bezveze novu temu.

Postoji li neka pasta, sredstvo za poliranje izgrebanog laminata?
Sve zavisi o kakvim se ogrebotinama radi. Jesu li povrsinske, dubinske, duzina, sirina...?
Postoje paste u bojama za reparaciju manjih ostecenja a ako su velika ne preostaje nista drugo nego zamjena istoga.

Image
Ogrebotine su površinske, vukli majstori šporet, frižider, mašinu za suđe po njemu. Mrsko dići pa premjestiti :shock: Klasično grebanje, ćize nepravilne, bjelkaste.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#27 Re: Laminati

Post by Danguba »

JanuaryJones wrote:
Danguba wrote:
JanuaryJones wrote:Pitaću ovdje, da ne otvaram bezveze novu temu.

Postoji li neka pasta, sredstvo za poliranje izgrebanog laminata?
Sve zavisi o kakvim se ogrebotinama radi. Jesu li povrsinske, dubinske, duzina, sirina...?
Postoje paste u bojama za reparaciju manjih ostecenja a ako su velika ne preostaje nista drugo nego zamjena istoga.
Ogrebotine su površinske, vukli majstori šporet, frižider, mašinu za suđe po njemu. Mrsko dići pa premjestiti :shock: Klasično grebanje, ćize nepravilne, bjelkaste.
Nemas puno izbora. Cim je ''bjelkasto'' znaci da se skinuta farba. Preostaje ti ili da taj dio necim prekrijes ili da zamijenis (zavisno u kom dijelu i koliko je osteceno).

Mom bratu su tek postavljen laminat drugi majstori isparali pomjerajuci kauc ispod kojega je bila deka a u njoj cep od pive :-) Kako su vukli tako je ostao trag koji se nije dao popraviti i onda dizi sve i novi laminat polazi...tako da...svasta se desava.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#28 Re: Laminati

Post by JanuaryJones »

Nema šanse da dižemo jer su tek postavili novu kuhinju. Isparali su vozajući šporet, frižider i mašinu za suđe :( nije to nešto aman duboko ali se vide bijeli tragovi paranja. Neka polir pasta u boji laminata bi bila idealna, da popuni i ofarba ogrebotine i da sve odstoji par dana prije novog brisanja i čišćenja.
User avatar
vedo_dz
Posts: 85
Joined: 13/11/2011 13:39

#29 Re: Laminati

Post by vedo_dz »

pomoc trebami haro laminat gdje ima u sarajevu sem u Vokelu i preko puta marsa ima laminat prodavnica kakav je kronotex laminat ako neko zna imaga svuda
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#30 Re: Laminati

Post by kingofsnake »

Jel zna neko dobrog majstora za postavljanje laminata? I da li se neko razumije, postoji li neka vrsta parketa(kad kažem parketa mislim na bilo šta što se stavlja na pod, totalni sam laik) što je otprilike tu negdje s cijenama laminata. Dakle, moram mijenjati parket u jednoj sobi, tu sad imam ono nešto što se sastavlja od malih dašćica, i to se rastavilo na 100 mjesta. Ako neko ima neki savjet, šta da stavim, kojeg majstora, bio bih mu beskrajno zahvalan.
User avatar
Truba
Posts: 81571
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: Laminati

Post by Truba »

nazovi lamper ima valjda na netu ili u imeniku
pa traži adema ili sudu :D
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#32 Re: Laminati

Post by kingofsnake »

Black swan wrote:nazovi lamper ima valjda na netu ili u imeniku
pa traži adema ili sudu :D
Ma našao sam ih davno, doduše nisam znao za adema i sudu :D
Ali nisam siguran da li da postavljam laminat, razgovarajući s ljudima a evo i ovde na temi, čini mi se da i nije najbolje rješenje(što i cijena govori). S druge strane nemam nešto previše para za neke skupe varijante.
User avatar
Truba
Posts: 81571
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33 Re: Laminati

Post by Truba »

koliko sam shvatio tvoje pitanje
reće ti stavi preko toga dobar 8 milimetarski laminat
ili sve skloni pa stavi parket koji se slaže kao laminat
što je skupo

tako da ne znam...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#34 Re: Laminati

Post by channel10 »

kingofsnake wrote:
Black swan wrote:nazovi lamper ima valjda na netu ili u imeniku
pa traži adema ili sudu :D
Ma našao sam ih davno, doduše nisam znao za adema i sudu :D
Ali nisam siguran da li da postavljam laminat, razgovarajući s ljudima a evo i ovde na temi, čini mi se da i nije najbolje rješenje(što i cijena govori). S druge strane nemam nešto previše para za neke skupe varijante.
Ja bih uskoro trebao postavljati parket i ono sto sam vidio, cijene parketa su ti od 17KM na pa vise. Ruke su oko 12KM po metru kvadratnom pa eto vidi da li se mozes uklopiti.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#35 Re: Laminati

Post by kingofsnake »

channel10 wrote:
kingofsnake wrote:
Black swan wrote:nazovi lamper ima valjda na netu ili u imeniku
pa traži adema ili sudu :D
Ma našao sam ih davno, doduše nisam znao za adema i sudu :D
Ali nisam siguran da li da postavljam laminat, razgovarajući s ljudima a evo i ovde na temi, čini mi se da i nije najbolje rješenje(što i cijena govori). S druge strane nemam nešto previše para za neke skupe varijante.
Ja bih uskoro trebao postavljati parket i ono sto sam vidio, cijene parketa su ti od 17KM na pa vise. Ruke su oko 12KM po metru kvadratnom pa eto vidi da li se mozes uklopiti.
Ima li još nekih dodatnih troškova ili je to to, znači nekih 30KM ukupno po kvadratu?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#36 Re: Laminati

Post by channel10 »

Fale ti jos jedino ljepilo i lak. To ne znam koliko bi te izaslo. Koliko ti trebas metara kvadratnih uraditi?
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#37 Re: Laminati

Post by kingofsnake »

channel10 wrote:Fale ti jos jedino ljepilo i lak. To ne znam koliko bi te izaslo. Koliko ti trebas metara kvadratnih uraditi?
Hvala!!!

Imaš li možda neku preporuku gdje da pogledam i nekog majstora eventualno?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#38 Re: Laminati

Post by channel10 »

kingofsnake wrote:
channel10 wrote:Fale ti jos jedino ljepilo i lak. To ne znam koliko bi te izaslo. Koliko ti trebas metara kvadratnih uraditi?
Hvala!!!

Imaš li možda neku preporuku gdje da pogledam i nekog majstora eventualno?
Nemam druze, jer i ja tek to trebam raditi u narednih 3-4 mjeseca (parket se zadnji radi, a sve treba raditi). Kako sam isprva izracunao, trebalo bi me izaci 2300-2500 za nekih 35-40 metara kvadratnih( ali to je sa estrihom koji bi kostao oko 800KM). Znaci racunaj 1500-1700KM za 35-40 kvadrata(po tvojoj racunici jer vjerovatno imas estrih i ne treba ga raditi).Parket je lamelni(jer mi se on najvise svidja, mada ni to nije konacno) i racunao sam ga po 20KM.

Na osnovu ovoga mozes skontati koliko bi tebi trebalo.

edit:Ako si iz Zenice, mogu ti jedino preporuciti ovog majstora kojeg cu ja zvati jer znam da dobro radi(covjek cijeli zivot radi parkete-stariji covjek).
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#39 Re: Laminati

Post by kingofsnake »

channel10 wrote:
kingofsnake wrote:
channel10 wrote:Fale ti jos jedino ljepilo i lak. To ne znam koliko bi te izaslo. Koliko ti trebas metara kvadratnih uraditi?
Hvala!!!

Imaš li možda neku preporuku gdje da pogledam i nekog majstora eventualno?
Nemam druze, jer i ja tek to trebam raditi u narednih 3-4 mjeseca (parket se zadnji radi, a sve treba raditi). Kako sam isprva racunao, trebalo bi me izaci 2300-2500 za nekih 35-40 metara kvadratnih( ali to je sa estrihom koji bi kostao oko 800KM). Znaci racunaj 1500-1700KM za 35-40 kvadrata(po tvojoj racunici jer vjerovatno imas estrih i ne treba ga raditi).Parket je lamelni(jer mi se on najvise svidja, mada ni to nije konacno) i racunao sam ga po 20KM.

Na osnovu ovoga mozes skontati koliko bi onda tebi trebalo.

edit:Ako si iz Zenice, mogu ti jedino preporuciti ovog majstora kojeg cu ja zvati jer znam da dobro radi(covjek cijeli zivot radi parkete-stariji covjek).
Nisam iz Zenice. To mi je najgore, naći dobrog majstora. Par prijatelja koji su radili zadnjih godina i nisu prezadovoljni, tako da mi je to najveća muka.

U svakom slučaju, hvala ti. I da što jeftinije i bolje prođeš :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#40 Re: Laminati

Post by channel10 »

Nema na cemu. Nemoj zuriti sa tim i radije plati malo vise za parket nego da se zezas sa laminatom(zvoni, hladan...). Pogotovo ako ti ne treba puno kvadrata uraditi, nije velika razlika izmedju laminata i parketa.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#41 Re: Laminati

Post by kingofsnake »

channel10 wrote:Nema na cemu. Nemoj zuriti sa tim i radije plati malo vise za parket nego da se zezas sa laminatom(zvoni, hladan...). Pogotovo ako ti ne treba puno kvadrata uraditi, nije velika razlika izmedju laminata i parketa.
Ne treba mi puno, 30ak kvadrata. Ne žurim, tek istražujem, pa evo raspitujem se na sve strane, čak i ovde :D Znam da je laminat pološ, pokušaću da ga izbjegnem ako ikako bude moguće. Ali nažalost cash diktira, nije puno do mene :)
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#42 Re: Laminati

Post by Oxygenn »

Osim lampera gdje ima dobar izbor laminata - podrucje kantona sarajevo
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#43 Re: Laminati

Post by manekenka u penziji »

Odmah pored lampera imaš Laser. Odlične cijene i a kvalitet, govorim iz ličnog iskustva.
Meni je lamper preskup, a ne nudi nista vise od drugih za cijene koje su nabili.
Imas i u peniju solidan izbor laminata po povoljnim cijenama. Obi je skuplji i njega bih ti preporučila ako se odlucis za plutani pod.
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#44 Re: Laminati

Post by Oxygenn »

manekenka u penziji wrote:Odmah pored lampera imaš Laser. Odlične cijene i a kvalitet, govorim iz ličnog iskustva.
Meni je lamper preskup, a ne nudi nista vise od drugih za cijene koje su nabili.
Imas i u peniju solidan izbor laminata po povoljnim cijenama. Obi je skuplji i njega bih ti preporučila ako se odlucis za plutani pod.
Ne znam sta je plutani pod pogledacu :) dizace se stari parket i za sada je opcija neki deblji laminat posto su prostorije za poslovnu djelatnost

Hvala na preporukama :thumbup:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#45 Re: Laminati

Post by manekenka u penziji »

Evo ovdje piše malo vise o tom podu http://www.alpod.hr/pluto/
On je dosta topliji i bolji od laminata.
User avatar
kingofsnake
Posts: 751
Joined: 23/02/2009 15:03
Location: Manila & Cancun

#46 Re: Laminati

Post by kingofsnake »

Pošto sam završio parket ovih dana, da ostavim preporuku za Haro parkete. Firma se nalazi na Stupu, blizu Interexa. Veoma ljubazan i predusretljiv vlasnik. Dao mi je par preporuka s kojima sam prošao jeftinije(npr. htio sam drvenu lajsnu, ali na njegovu preporuku sam uzeo plastičnu koja je 3,4 puta jeftinija). Uzeo sam gotovi parket, debljina 15mm, cijena 36KM po m2. Cijena ugradnje je bila 6KM po m2, što je koliko sam shvatio veoma jeftino, ali tu cijenu samo dobio jer sam kod njih uzeo parket i sav ostali materijal, pa onda zaračunaju jeftiniju cijenu rada. Pripremu za postavljanje parketa mi nisu ni naplatili, ili ako jesu, onda nešto sitno. Majstori veoma dobri, čisti, uredni i brzi, rade po trojica tako da sve ide veoma brzo(postavili su parket za par sati). Zaista iskrene preporuke.
Panasco
Posts: 22
Joined: 06/04/2014 18:00

#47 Re: Laminati

Post by Panasco »

Bježite od Ilde Kukuljac, vlasnice firme Natur Parkett, Dzemala Bijedica 10, u oči gleda i laže, trudna žena a uzela je novac i prevarila što ja znam barem 10 ljudi.

http://www.naturparkett.ba/
BojanS
Posts: 1
Joined: 30/04/2014 21:58

#48 Re: Laminati

Post by BojanS »

ILDA KUKULJAC JE VELIKI PREVARANT, ŽENA SPREMNA NA SVE, KOJA SA SVOJIM BRATOM LJUDE DOVODI U ZABLUDU I VARA. ŽRTVA SAM NJENOG BEZOBRAZLUKA I LOPOVLUKA. NEMATE POJMA ČIME SE SVE NE SLUŽI. ZA OVIH MJESEC DANA NJOJ SE SVE U FAMILIJI RAZBOLILO I POMRLO. POUZDANO ZNAM DA JE PREDMET KRIMINILASTIČKE OBRADE ZBOG BEZBROJ PREVARA KOJE IZVODI. TAKVIM KAO ŠTO JE ONA TREBA ZABRANITI RAD, POSEBNO KAO PRAVNO LICE. GDJE JE KRAJ OVIM NEDJELIMA I NELJUDIMA. ISTU TREBA ŠTO PRIJE PROCESUIRATI !!! NE NASJEDAJTE NA NJENE IZGOVORE...DOBIĆETE SLATKORJEČIVU PRIČU I OBEĆANJA, A OD NOVCA KAO NI OD ROBE NEMA NIŠTA...PRAZNA PRIČA. JEDNOSTAVNO JEDNA JADNA I BIJEDNA LOPUŽA.
probaaa
Posts: 34
Joined: 27/03/2014 13:01

#49 Re: Laminati

Post by probaaa »

Pridružujem se postovima koji upozoravaju na ILDU KUKULJAC (sada KUKULJAC-SULJEVIĆ) i firmu NATUR PARKETT. Veliki prevaranti i lopovi!!!

Iskustva s njima:
http://www.klix.ba/forum/natur-parkett- ... 0.html-f=1

Radnja:
Image

Bježati u širokom luku!!!
majstor_m
Posts: 317
Joined: 21/12/2009 21:16

#50 Re: Laminati

Post by majstor_m »

moze li neko reci gdje bi mogao pronaci malo veci izbor laminata? Isao sam u penny, laser, lamper, granip...
Post Reply