Lakiranje/boje

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#1 Lakiranje/boje

Post by Hakiz »

Pozdrav.

Ako ima neko od auto-lakirera ovdje ko zna ima li igdje u BiH kupiti boje za "chameleon" ili "colour shift" farbanje, to jeste način farbanja na način da se mijenja boja ofarbanog predmeta u zavinosti od toga pod kojim uglom svjetlo pada na predmet/pod kojim uglom se gleda na predmet. Htio bih farbati bicikl.

Pogotovo ima li kupiti sprejeva.

Primjer:

Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2 Re: Lakiranje/boje

Post by foxlife »

Sprejevi tesko a da ti neko lakira ima i to trazi uglavnom kod mladjih lakirera
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#3 Re: Lakiranje/boje

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 21/07/2021 16:15 Sprejevi tesko a da ti neko lakira ima i to trazi uglavnom kod mladjih lakirera
Naručiću ih izvana, ali ako ima ovdje da ne prolazim taj proces.

Doći će me jeftinije da kupim i sprejeve i alat za bicikl, sve sa moment-ključevima, nego što bi mi uzeo lakirer :lol:

A usput ću i oprati i podmazati bicikl i dijelove, zamijeniti sajle itd, kada ga već rastavljam :wink:

Druga opcija mi je da farbam u "obične" boje, ali onda gdje ima kupiti 2K sprejeva, ali bez isocijanata, to jeste 2K ADC.
Last edited by Hakiz on 21/07/2021 16:42, edited 1 time in total.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4 Re: Lakiranje/boje

Post by foxlife »

Ja hocu nesto sa autom al prvo trazim lakirera koji vi se upustio u to jer mnogi kazu ne znaju a neki nece
Pa cu morati i ja narucivati iz vana prah za boje i sl
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#5 Re: Lakiranje/boje

Post by Hakiz »

Prah mi je komplikovan, onda moram kupiti i kompresor sa pištoljem i peć za pečenje boje itd. Ove 2K dođu sa "ugrađenim" otvrdnjivačem, pa mi je to jednostavnije. Ili obična boja i 2K prozirni lak.

Auto bih dao profesionalcu, ali sa biciklom se mogu igrati, nije mi problem ako šta zabrljam. Nije ni lakiranje tek tako, uzmeš boju i udri, i to treba znati uraditi kako treba. A i treba imati i alat i prostor.
Post Reply