LAJČAK SUSPENDOVAO 35 POLICAJACA!!!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 10/07/2007 19:24

koga boli kurac... suspendovali kerove i andana dan prije komemoracije da izgledaju dobro kad se odu slikat u srebrenicu, a onda sve po starom... :D

ibro dirka

Post by ibro dirka » 10/07/2007 19:24

zna li se povodom cega? jesu li osumnjiceni za ratne zlocine mozda?

zavrzlama
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 10/07/2007 19:38

ibro dirka wrote:zna li se povodom cega? jesu li osumnjiceni za ratne zlocine mozda?

Stari uigrani trik.....pohvatas i smijenis sto veci broj pripadnika sopstvenog naroda da bi zastitio one glavne inicijatore zlocina i genocida(R&R)...a ujedno dobijes nezadovoljstvo i nemir u sopstvenom narodu koji umjesto da izadje na ulice i trazi hapsenje glavnih optuzenika...njih njihove vodje natjeraju da vjeruju da je to bosnjacka zavjera i utuve im u glave da treba ustrajati na podjeli BIH jer nema suzivota sa onim tamo drugim....i tako velikosrbi ubiju dvije muhe jednim udarcem....to se desava zadnjih 15 godina intezivno....

trik je u tome kad privedes i smijenis mnogo ljudi sanse za masovno nezadovoljstvo kod obicnog naroda je velika...a kad uhapasis jednog ili dvojicu glavnih i osumljicenih niko se puno ne buni....Parola "sto gore-to bolje" u nadi da se pokaze MZ da nema suzivota,pomirenja i nade za opstanak BIH kao drzave...

DrugaGimnazija

Post by DrugaGimnazija » 10/07/2007 20:08

Alfons Kauders wrote:koga boli kurac... suspendovali kerove i andana dan prije komemoracije da izgledaju dobro kad se odu slikat u srebrenicu, a onda sve po starom... :D

Opet mnogo više nego što je uradio Schilling za čitavog mandata.

DrugaGimnazija

Post by DrugaGimnazija » 10/07/2007 20:09

Nije džaba Dodik pobjegao na mjesec dana - biće još akcija OHR-a.

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 10/07/2007 20:09

Deset dana na poslu i vec se obracunao sa oko 130 policajaca (citaj kriminalaca). Znaci oko 13 po danu. :D Ako nastavi ovako do isteka mandata 50000 ce ih ostati ili bez posla ili bez licne karte (pasosa) :D

Eto suspendovace citavu policiju RS-a, jednog po jednog, pa na kraju se nece imati sta ukidati :D :D

zavrzlama

Post by zavrzlama » 10/07/2007 20:10

DrugaGimnazija wrote:Nije džaba Dodik pobjegao na mjesec dana - biće još akcija OHR-a.

Njega vise plase akcije Nikolic/Kostunjavi......od ovih prvih leti stolica...od drugih leti glavusa... :D

gospodar kuglastih munja

Post by gospodar kuglastih munja » 10/07/2007 20:14

To su sve aktivni policajci,! A sta je sa onim u sto su otisli u penzije sa 35-40g. ? Koliko ih ima koji su smaknuti sa ociju javnosti, i rugaju ti se u lice ?

sulesavic

Post by sulesavic » 10/07/2007 20:19

Alfons Kauders wrote:koga boli kurac... suspendovali kerove i andana dan prije komemoracije da izgledaju dobro kad se odu slikat u srebrenicu, a onda sve po starom... :D

I jo¹ bih dodao da se pri kraju Lajèakovog mandata mogu oèekivati i rehabilitacije smijenjenih zvaniènika...

Brazzo

Post by Brazzo » 10/07/2007 20:23

tako se to radi. bravo majstore!

Maraschino
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times

Post by Maraschino » 10/07/2007 20:39

To ja samo mazanje ociju da i dalje zivimo u sljepilu.

Dogovorena predstava, Dodo na medenom (ili jebenom). :D

Ja kako znam Andan je ranije smijenjen. :?

Maraschino
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times

Post by Maraschino » 10/07/2007 20:56

Marco-x wrote:
Maraschino wrote:To ja samo mazanje ociju da i dalje zivimo u sljepilu.

Dogovorena predstava, Dodo na medenom (ili jebenom). :D

Ja kako znam Andan je ranije smijenjen. :?

A što može učiniti puno? Da smijeni svu političku elitu i organizira izvanredne izbore, nemaš li i ti osjećaj da bi opet isti bili izabrani?

Ako se po jutru dan poznaje... moglo bi biti fino :roll: :D

Orbini

Post by Orbini » 10/07/2007 20:57

Ludom radovanje. :roll:

Da bi dokazao svoju nepristrasnost, sad ce udariti i na bosnjacku stranu. Po obicaju teze, i po obicaju sa posljedicama na politiku. Upravo na one snage koje zele izmjeniti Dejton i narusiti idilu RS.
Pa cemo se onda pitati kakva fajda od otpustanja par policajaca tamo.

Miro, bez ukidanja entitetskog glasanja nemoj da se javljas uopste.
Ovakvom demonstracijom bonskih ovlasti se nekom nece gace zatresti. :lol:

Ja budale cojka, on fakat misli da moze prodati stari fol iz kajbojskih filmova - s'pika ljutito sakom u sto. I svi usute. :shock: :lol: Stvarno nas MZ smatra za levate - mozda i zasluzeno.

jeza u ledja
Been thanked: 2 times

Post by jeza u ledja » 10/07/2007 21:06

Stvarno kako zlo i podmuklo od njega.
Ne zove se djaba Miroslav. :roll:

Ma sve je to dio srpske zavere...

zavrzlama

Post by zavrzlama » 10/07/2007 21:08

Lajcak smjenjuje...Dodik se povlaci na mjesec dana iz politike....u Srbiji http://www.naslovi.net/rd/406184/predse ... ra.....jos da pocne povlacenje srpskih predstavnika iz drzavnih institucija(sto je dodik vec otvorio sezonu) Andan i smijenjeni policajci su mozda vec odredjeni na nove funkcije u Dodikovoj paravladi spasa(srpska samouprava/novi naziv za SAO)...jer ako Srbija uspije prolongirati odluku o nezavisnosti Kosova za narednih 6-8 mjeseci..to znaci da ce EU i Ameri iskoristiti vrijeme da udare Dodu iza usiju i sprovedu kljucne reforme(policija i Ustav)..zato Dodo i izvodi ovu predstavu da kupi vrijeme(da se nista u BIH ne promijeni dok se ne rijesi Kosovo).....ovo je pocetak raspada zla koje se zove Velika Srbija....

erised traeh

Post by erised traeh » 10/07/2007 22:31

zavrzlama wrote:Lajcak smjenjuje...Dodik se povlaci na mjesec dana iz politike....u Srbiji http://www.naslovi.net/rd/406184/predse ... ra.....jos da pocne povlacenje srpskih predstavnika iz drzavnih institucija(sto je dodik vec otvorio sezonu) Andan i smijenjeni policajci su mozda vec odredjeni na nove funkcije u Dodikovoj paravladi spasa(srpska samouprava/novi naziv za SAO)...jer ako Srbija uspije prolongirati odluku o nezavisnosti Kosova za narednih 6-8 mjeseci..to znaci da ce EU i Ameri iskoristiti vrijeme da udare Dodu iza usiju i sprovedu kljucne reforme(policija i Ustav)..zato Dodo i izvodi ovu predstavu da kupi vrijeme(da se nista u BIH ne promijeni dok se ne rijesi Kosovo).....ovo je pocetak raspada zla koje se zove Velika Srbija....

e što je meni merak pročitat zavzlamin komentar........ uljepša mi dan :D
samo se nadam da je sve tako.........

Vingo

Post by Vingo » 11/07/2007 09:04

sulesavic wrote:

I još bih dodao da se pri kraju Lajčakovog mandata mogu očekivati i rehabilitacije smijenjenih zvaničnika...

:D

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by black » 11/07/2007 09:10

Lajčak: Oduzimaju se putne isprave 93 osobe, smijenjen Andan

Visoki predstavnik za Bosnu i Hercegovinu Miroslav Lajčak, saopćio je na pres-konferenciji niz odluka i naloga koje je potpisao sinoć i koje će, prema njegovim riječima, tužilaštvu i policiji BiH olakšati provođenje istraga i krivično gonjenje osoba osumnjičenih za ratne zločine i osoba koje osumnjičenima pomažu da izbjegnu pravdu.

Također je donio odluku koja će ratnim zločincima osuđenim pred Sudom BiH otežati bijeg iz zatvora.

„Prvi konkretni rezultati ovih mjera provode se u ovom momentu. Lokalna policija u cijeloj BiH trenutno oduzima pasoše i putne isprave 93 osobe koje su pod istragom za slučajeve ratnih zločina, odnosno za sudjelovanje u mrežama koje pomažu bjeguncima od pravde optuženim pred Međunarodnim krivičnim tribunalom u Haagu. Graničnoj policiji također je skrenuta pažnja na ove ljude“, izjavio je Lajčak na pres-konferenciji.

Spomenute 93 osobe (iz RS-a) su predmet istraga koje je nedavno pokrenuo tužilac BiH, a većina istraga odnosi se na ljude koji se nalaze na takozvanoj «srebreničkoj listi», kazao je visoki predstavnik, a državni tužilac Marinko Jurčević, također učesnik ove prtes-konferencije, dodao da je istraga otvorena protiv 99 osoba i da je to tek početak.

„Postoje jaki razlozi da vjerujemo da su neke od ove 93 osobe uključene u mreže podrške optuženima za ratne zločine. Od spomenute 93 osobe, 35 je zaposleno u policiji Republike Srpske koja ih je danas suspendirala s dužnosti. One će ostati suspendirane sve dok odgovarajuće krivične istrage ne dovedu do potvrđivanja optužnice ili pak zatvaranja predmeta.
Neki od suspendiranih policajaca svjedočili su u suđenjima u slučajevima ratnih zločina koja se trenutno vode, bilo ovdje, bilo u drugim zemljama. Međutim, postoji razlog za vjerovanje da su neki od njih namjerno lažno svjedočili. Ovo će biti istraženo i bit će poduzete dodatne mjere“, kazao je dalje Lajčak.

U narednim sedmicama i mjesecima OHR i partneri iz domaćih organa zajedno će razmotriti korake koje treba poduzeti u vezi s drugim osobama zaposlenim u organima vlasti sa “srebreničke liste”.

„Također izdajem nalog o smjeni Dragomira Andana sa položaja koji vrši u policiji RS-a. Ja sam poduzeo ove mjere na zahtjev i u konsultacijama s Međunarodnim krivičnim tribunalom u Haagu.
Jutros sam se sastao s gospođom Del Ponte i razgovarali smo o ovom slučaju. Radi se o čisto tehničkoj mjeri koja ima za cilj da bude spriječeno da ova osoba može koristiti svoj položaj i nastaviti djelovanje kao član mreže podrške ratnim zločincima. Ja sam uvjeren da su organi RS-a spremni da sami poduzmu mjere u ovom slučaju, ali postoje ograničenja u pogledu njihovih mogućnosti djelovanja, zbog čega sam ja na kraju umjesto njih izdao nalog o njegovoj smjeni.
Andan, koji je ranije obavljao dužnost direktora policije RS-a, do danas je bio zamjenik direktora policije RS-a za obuku. Očekujem sada da organi RS provedu istragu povodom raznih krivičnih aktivnosti, uključujući njegovu ulogu u pružanju podrške osobama koje su optužene za ratni zločin“, riječi su visokog predstavnika.

Da bi omogućio sve ove mjere, donio je izmjene i dopune za nekoliko zakona, napomenuvši da je time riješeno nekoliko nedostataka u bh. zakonima.

Konkretno, to su izmjene i dopune Zakona o putnim ispravama Bosne i Hercegovine i Zakona o ličnoj karti građana Bosne i Hercegovine koje omogućavaju oduzimanje putnih isprava osumnjičenim osoboma i u hitnim slučajevima, odmah nakon što je pokrenuta istraga.

„Kao što sam već spomenuo, ja sam također naložio nadležnim organima da oduzmu pasoše BiH i putne isprave 93 osobe, kao i graničnoj policiji da poduzme mjere kojima će ih spriječiti da te isprave koriste kako bi napustili Bosnu i Hercegovinu“, obrazložio je ovu mjeru Lajčak.

Gojko Vasić, šef Kriminalističke policije RS-a, koji je također bio učesnik današnje pres-konferencije s Lajčakom i tužiocem Jurčevićem, na novinarsko pitanje šta se može desiti ako osumnjičena osoba, eventualni bjegunac, ima dvojno državljanstvo pa se na granici pojavi s dokumentima druge zemlje, odgovorio je da DGS može tu osobu vratiti u BiH bez obzira na dokumente druge države.

Miroslav Lajčak je donio i izmjene i dopune Zakona o krivičnom postupku BiH, kako bi omogućio da dokazi koje prikupe specijalni istražioci Tužilaštva budu prihvatljivi na sudu. To trenutno nije moguće, budući da je prihvatljiv samo dokazni materijal koji prikupe određeni organi policije i tužilaštva.

„Ovo je prije svega neophodno kako bi se omogućilo da specijalizirani međunarodni istražioci pomognu u istrazi o dešavanjima u Srebrenici. Ovakvu mjeru je tražio i Upravni odbor Vijeća za implementaciju mira na sastanku održanom prošlog mjeseca.
Istovremeno donosim izmjene i dopune drugih zakona na nivou BiH u vezi sa stvarima koje se tiču nedavnog bijega Radovana Stankovića iz zatvora. Ove izmjene i dopune također omogućavaju provođenje istraga vezanih za Srebrenicu te osiguravaju provođenje suđenja bez opasnosti da osumnjičeni pobjegnu izvan jurisdikcije Bosne i Hercegovine.
Stankovićev bijeg skrenuo je pažnju na nekoliko nedostataka u sistemu kaznenih sankcija.
Iz tog razloga sam donio izmjene i dopune Zakona o izvršenju krivičnih sankcija BiH, kako bi se osiguralo da zatvorenici koji su osuđeni u skladu s odredbama državnog zakona, a koji kazne služe u entitetskim zatvorima, budu podvrgnuti strožijem režimu“, riječi su Miroslava Lajčaka.

Ovo u praksi znači da se više ne primjenjuju sadašnja pravila koja omogućavaju da upravnici zatvora odobravaju vikend-odsustva zatvorenicima, uključujući osobe osuđene za silovanje i ubistvo, na samom početku služenja kazne. Pored toga, bit će uveden obavezni nadzor za osobe za koje je utvrđena krivica za ratni zločin za vrijeme njihovog boravka izvan zatvora.

„Ja namjerno nisam utvrdio izmjene i dopune zakona na entitetskom nivou u pogledu ovih pitanja u ovom trenutku. Razlog za to je što ovi zakoni nisu tako vremenski osjetljivi da nadležni domaći organi ne bi mogli sami uraditi taj posao te zato što vjerujem da je važno entitetima dati šansu da pokažu svoju opredijeljenost u ovoj oblasti. Međutim, ipak očekujem da se relevantne odredbe brzo harmoniziraju u entitetskim zakonima.
Postoji još jedno područje u kojem očekujem da domaći organi preduzmu mjere. Radi se o listi osoba kojima je zabranjen ulazak u neke države koju je nedavno usvojila Evropska unija, i to za osobe koje opstruiraju saradnju s Međunarodnim krivičnim tribunalom.
Očekujem od Vijeća ministara da djeluje u skladu sa Zakonom o primjeni određenih privremenih mjera kao podrške efikasnoj implementaciji mandata Međunarodnog krivičnog tribunala za bivšu Jugoslaviju i drugih međunarodnih restriktivnih mjera, a posebno da uskladi svoje djelovanje sa ovom mjerom EU. Ove radnje su trebale davno da budu realizirane. Ja sam danas o ovome razgovarao i sa predsjedavajućim Vijeća ministara Nikolom Špirićem“, izjavio je Lajčak na pres-konferenciji.

Lajčak je izrazio zahvalnost profesionalcima Tužilaštva BiH i Policije RS-a, kao i radnicima OSA-e i SIPA-e koji su, kako je kazao, uložili velike napore da se osigura poštivanje zakona i provođenje pravde.

Fena

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 11/07/2007 09:38

Krenuo je oštro i pozitivno......
Ja podržavam.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 11/07/2007 16:07

sulesavic wrote:

I još bih dodao da se pri kraju Lajčakovog mandata mogu očekivati i rehabilitacije smijenjenih zvaničnika...

upravo tako, to sam zaboravio...

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 11/07/2007 16:08

DrugaGimnazija wrote:

Opet mnogo više nego što je uradio Schilling za čitavog mandata.

mozda, ali samim tim sto je bio budan uradio je vise no siling... tako da to i nije neko dostignuce

walkabout

Post by walkabout » 13/07/2007 02:28

Preneseno iz BHDana...

-------------------------

U vrelo ljetnje poslijepodne sjedi na obali Vrbasa jedan markantan lik: udobno se zavalio u naslonjaču, lista Nezavisne novine i lijeno migolji nožnim prstima.U novinama nisu dobre vijesti: novi visoki predstavnik, n'akav Slovak, smijenio mnogo visokopozicioniranih policajaca Republike Srpske, nametnuo neke nove zakone. I prijeti da će toga biti još. "Kako, majku mu?", pita se ljudeskara u naslonjači, tjerajući odsutno komarce od sebe. "Garant' su ga podgovorili oni iz Sarajeva. Perfidno je to, prvo te odvedu na ćevape, onda na baklavu i dok mazneš šest komada, ni ne skontaš da im iz ruke jedeš!" Iz naslonjače se nagnu po mobitel, viče u slušalicu: "'Alo, Milane! Pa šta je ovo, pobogu brate?" Ne čuje se od huka Vrbasa šta onaj iz slušalice govori. "Ma", viče gorostas, "ma, nikad mi nisi bio od koristi! Zvaću ja Rajka." "Rajko!", viče opet u slušalicu, "Pa šta radi onaj, je l' on normalan, majke ti?!" Opet se ništa iz slušalice ne čuje. "Reci ti njima da su za Republiku Srpsku ustavne promjene i reforma policije daleko manje važne od ekonomskih reformi i zapošljavanja", dere se div iz naslonjače. "Rajko, poruči Nebojši da pripazi na onu dvojicu, nemoj da bude problema kad se vratim." Kraća stanka. "Imam neke posliće da sredim, ništa krupno, samo ne mogu da se glođem više sa ovima dole, otrovaše. Boli glava, brate!" Opet stanka. "Kako gdje ću?", u čudu će glavobolnik. "Pa, na ustavno bolovanje!"

Post Reply