LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post Reply
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#4376 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Damir_5 »

Canton wrote:


Dokle god svi u Bosni i Hercegovini pa i Bošnjaci, svaki dogovor budu proglašavali izdajom... nećemo mi doživjeti bolji život
Ja ipak mislim da je kljuc bosanskog problema u tome sto mi pokusavamo imati stabilnu i prosperitetnu drzavu, a imamo losu armiju i jos losiju policiju.

Nema prosperitetne drzave bez dobre armije i dobre policije. To su dva glavna stuba svih drzava. Ako toga nemas, pogotovo u okruzenju u kakvom je Bosna, onda ti drzavu dovodi u pitanje svaka susa i strana i domaca, a kad ti je drzava dovedena u pitanje, onda nema ni stabilnosti, ni reda, a ni prosperiteta.
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#4377 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by muzicar_iz_parka »

Damir_5 wrote: Ja ipak mislim da je kljuc bosanskog problema u tome sto mi pokusavamo imati stabilnu i prosperitetnu drzavu, a imamo losu armiju i jos losiju policiju.

Nema prosperitetne drzave bez dobre armije i dobre policije. To su dva glavna stuba svih drzava. Ako toga nemas, pogotovo u okruzenju u kakvom je Bosna, onda ti drzavu dovodi u pitanje svaka susa i strana i domaca, a kad ti je drzava dovedena u pitanje, onda nema ni stabilnosti, ni reda, a ni prosperiteta.
Uvesti vojnu diktaturu pa da vidiš napredka. :shock:
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#4378 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Damir_5 »

Quentin80 wrote:
Ja mislim da armije treba ukinuti i razoruzati stanovnistvo.Ostaviti policiju i to je to.Nijedna armija obicnom narodu nista dobro nije donijela.Opstanak nijedne drzave nije vrijedan jedne djecje suze a kamoli zivota.
Idi uclani se u onu stranu placenicku organizaciju pod imenom "Jednakost" to i oni isto hoce. Mozes uzeti pare od stranaca. Jos ako prevaris par senilnih Bosnjaka da se izjasne kao Bosanci, dobijes bonus od citavih 50 maraka.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#4379 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by independer »

Canton wrote:
independer wrote:
Ricardo Style wrote:Slusam neki dan, a ponavlja se duze vrijeme, stariji ljudi govore kako bi emigrirali da su imalo mladji.
Sve je ovo suplja prica i sve pada u vodu kad je dotle doslo: Srbi preuzeli RS, pomirili se sa gubitkom Sarajeva i Federacije, Hrvati RS skroz i zaboravili, grcevito se ukopavaju i sire u Mostaru, dok se Bosnjaci grcevito bore oko sto veceg komada vlasti u svojih 24%...
Ovdje ni Tarzan, Bruce Lee i Rocky Balboa ne bi pomogli. Ovo bi i bilo koliko0-toliko normalno da ovo traje 6 mjeseci, ali ne, traje godinama. Svake godine sve gore. Ima li na ovom forumu iko pametan da nesto pametno i novo, jednu jedinu stvar da kaze, osim pokretanja tema tipa "Zlatko prodao za veceru", "Tihic me povukao za q" i "Radoncic hraknuo uposlenika"?
Dokle god Bosnjaci budu glasali za izdajnike biti ce samo gore a nikad bolje. Zao mi je, ali to je sustia svih problema. Bolji zivot mozes ocekivati u uredjenoj drzavi, bosnjacki prvaci sve cine da je uniste.
Dokle god svi u Bosni i Hercegovini pa i Bošnjaci, svaki dogovor budu proglašavali izdajom... nećemo mi doživjeti bolji život
Kad mi pokazes da su ovi tzv "nasi" napravili sa srpskom i hrvatskom stranom neki dogovor koji jaca drzavu Bosnu i Hercegovinu, bit cu spreman da povucem svoju izjavu. Do sada je svaki dogovor isao u pravcu razgradnje iste. Ako je to za tebe dobar put za mene nije. Od gotovine praviti veresiju nije i niti ce ikad biti dobro.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#4380 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by independer »

Damir_5 wrote:
Canton wrote:


Dokle god svi u Bosni i Hercegovini pa i Bošnjaci, svaki dogovor budu proglašavali izdajom... nećemo mi doživjeti bolji život
Ja ipak mislim da je kljuc bosanskog problema u tome sto mi pokusavamo imati stabilnu i prosperitetnu drzavu, a imamo losu armiju i jos losiju policiju.

Nema prosperitetne drzave bez dobre armije i dobre policije. To su dva glavna stuba svih drzava. Ako toga nemas, pogotovo u okruzenju u kakvom je Bosna, onda ti drzavu dovodi u pitanje svaka susa i strana i domaca, a kad ti je drzava dovedena u pitanje, onda nema ni stabilnosti, ni reda, a ni prosperiteta.
Slazem se, armija i policija su bitni sustavi u razvoju nekog drustva, ali slozit ces se da su te, dobro funcionirajuce institucije unistile upravo domace destruktivne snage, pod vodjstvom prvog u Bosnjaka odmah iza rata. Kada je ARBIH pocela da preuzima inicijativu u ratu, politicki vrh smjenjuje generala Halilovica i postavlja na njegovo mjesto ratnog zarobljenika iz protivnicke vojske. To se nikad nije u istoriji svijeta dogodilo ali eto kod nas jeste. I onda dolaze mudzahedini, vehabije i ostali bjelosvjetski mlatikurci i podrivaju nasu borbu za oslobodjenje zemlje. Zajedno sa Armijom slabe se i ostale strukture drzava, Bosnjaci se djele na kantone a ingerencijama drzave a okupatorima i genocidasima se poklanja pola drzave. Korupcija dozivljava svoj najveci uspon a narod postaje sve vise apatican i nespreman na promjene. I to je to, recept za unistenje drzave je gotov. I sad nam moze onaj supak Dodik palamudit o samoopredeljenju, a niko ni mukajet.
User avatar
jedan_dobar_dan
Posts: 300
Joined: 17/08/2011 10:57
Location: u svijetu maca i kuca

#4381 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by jedan_dobar_dan »

independer wrote:
Damir_5 wrote:
Canton wrote:


Dokle god svi u Bosni i Hercegovini pa i Bošnjaci, svaki dogovor budu proglašavali izdajom... nećemo mi doživjeti bolji život
Ja ipak mislim da je kljuc bosanskog problema u tome sto mi pokusavamo imati stabilnu i prosperitetnu drzavu, a imamo losu armiju i jos losiju policiju.

Nema prosperitetne drzave bez dobre armije i dobre policije. To su dva glavna stuba svih drzava. Ako toga nemas, pogotovo u okruzenju u kakvom je Bosna, onda ti drzavu dovodi u pitanje svaka susa i strana i domaca, a kad ti je drzava dovedena u pitanje, onda nema ni stabilnosti, ni reda, a ni prosperiteta.
Slazem se, armija i policija su bitni sustavi u razvoju nekog drustva, ali slozit ces se da su te, dobro funcionirajuce institucije unistile upravo domace destruktivne snage, pod vodjstvom prvog u Bosnjaka odmah iza rata. Kada je ARBIH pocela da preuzima inicijativu u ratu, politicki vrh smjenjuje generala Halilovica i postavlja na njegovo mjesto ratnog zarobljenika iz protivnicke vojske. To se nikad nije u istoriji svijeta dogodilo ali eto kod nas jeste. I onda dolaze mudzahedini, vehabije i ostali bjelosvjetski mlatikurci i podrivaju nasu borbu za oslobodjenje zemlje. Zajedno sa Armijom slabe se i ostale strukture drzava, Bosnjaci se djele na kantone a ingerencijama drzave a okupatorima i genocidasima se poklanja pola drzave. Korupcija dozivljava svoj najveci uspon a narod postaje sve vise apatican i nespreman na promjene. I to je to, recept za unistenje drzave je gotov. I sad nam moze onaj supak Dodik palamudit o samoopredeljenju, a niko ni mukajet.

armija i policija?

sovjetski savez po tome ne bi nikada propao,
a koreju ceka svijetla buducnost...

osim toga, nama ne treba nista sto ce onemoguciti pljacku,
tek kada sve do jedne travke ne bude privatno, imat ćemo ovaj haos,
poslije toga doci ce do stabilizacije u drustvenim odnosima.
User avatar
T-Rexx
Posts: 339
Joined: 10/12/2012 14:30

#4382 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by T-Rexx »

independer wrote: Slazem se, armija i policija su bitni sustavi u razvoju nekog drustva, ali slozit ces se da su te, dobro funcionirajuce institucije unistile upravo domace destruktivne snage, pod vodjstvom prvog u Bosnjaka odmah iza rata. Kada je ARBIH pocela da preuzima inicijativu u ratu, politicki vrh smjenjuje generala Halilovica i postavlja na njegovo mjesto ratnog zarobljenika iz protivnicke vojske. To se nikad nije u istoriji svijeta dogodilo ali eto kod nas jeste. I onda dolaze mudzahedini, vehabije i ostali bjelosvjetski mlatikurci i podrivaju nasu borbu za oslobodjenje zemlje. Zajedno sa Armijom slabe se i ostale strukture drzava, Bosnjaci se djele na kantone a ingerencijama drzave a okupatorima i genocidasima se poklanja pola drzave. Korupcija dozivljava svoj najveci uspon a narod postaje sve vise apatican i nespreman na promjene. I to je to, recept za unistenje drzave je gotov. I sad nam moze onaj supak Dodik palamudit o samoopredeljenju, a niko ni mukajet.
Ne zaboravi da je ARBiH pred kraj rata dosla do BL i za malo oslobodila drzavu. Dakle nije bilo sve tako crno nakon odlaska Halilovica i pod komandom Delica. A ta prica o mudzahedinima je prenapuhana od strane onih koji bi da ocrne armiju i ukaljaju postenu borbu. Mudzahedina je bilo par stotina a nasih boraca na stotine hiljada.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#4383 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by independer »

Quentin80 wrote:Kako se mogu protiviti necemu sto hoce 35% gradjana drzave? Protivljenje tome je suludo. A oni hoce trenutno RS.
I 65 % hoce cjelovitu u nedjeljivu BiH. Protivljenje tome je jos vise suludo, zar ne.
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#4384 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Damir_5 »

jedan_dobar_dan wrote:

armija i policija?

sovjetski savez po tome ne bi nikada propao,
a koreju ceka svijetla buducnost...

osim toga, nama ne treba nista sto ce onemoguciti pljacku,
tek kada sve do jedne travke ne bude privatno, imat ćemo ovaj haos,
poslije toga doci ce do stabilizacije u drustvenim odnosima.
Ljudi naucite zaboga miloga vise, da su jedno unije i savezi, kao sto su EU, SFRJ ili SSSR, a da je sasvim drugo drzave koje imaju historijski kontinuitet i koje nisu nastale umjetnim putem udruzivanja vise drzava.

Osim toga, rusko vodstvo je zeljelo samostalnost Rusije, a kad je to tako, onda se SSSR raspao. Da to nije Rusija zeljela, vidjeli smo kako to Putin rjesava u Ceceniji sto se tice pokusaja dijeljenja Rusije.

Medjutim ja govorim o tome da armija ne sluzi samo da brani jednu drzavu u ratu, nego sluzi i kao pa nazovimo ga tako, strasilo za one lokalne i strane koji bi razvaljivali tu drzavu.

Ne bi bilo rata da je Alija imao pod komandom 500 tenkova i 10 americkih F-15 recimo sposobnih bombati Beograd. Ne, onda se Srbi ne bi usudili, jer bi znali da bi popusili. Rat se desio jer su svi znali da Alija iza sebe ima par pusaka i par patriota u patikama i Srbi su zeljeli iskoristiti sansu i drpiti sto vise mogu drpiti.

Dok god patriotske snage ne budu imali respektivne vojne formacije pod svojom komandom, dok god nemaju dobro opremljenu i sposobnu policiju, svakakvi idioti ce dovodi u pitanje BiH, a pogotovo stranci.

Sta patriotske snage BiH MORAJU imati? MORAJU imati armiju sposobnu poraziti Srbiju ili Hrvatsku na prostoru BiH. To i nije toliko zahtjevan posao i to se moze imati sa pametnim razvojem namjenske industrije, plus kupovinom odredjene kolicine modernog naoruzanja koji bi odvratio domace i strane zlocinacke avanturiste od BiH.

To je jednostavno nesto sto se mora, zeljeli mi to ili ne, to se mora, jer ipak najvaznije je zastiti zivote malih beba i njihovih i nasih majki od povampirenog cetnistva, to je vaznije od svega ostalog.

Nikad vise ne smijemo dopustiti da nam razni regionalni zlocinci nekaznjeno ubijaju djecu u okolici Srebrenice, bebe i siluju njihove i nase majke. To se sprijeciti mora pod svaku cijenu.

Kad patrioti budu imali takvu armiju pod svojom komandom, svaka prica o nekakvom raspadu Bosne ce stati, da ne govorim za same pokusaje. Bez toga, nema govora o stabilnosti, svaki lokalni i strani orangutan ce dovoditi drzavu u pitanje, a s tim nece biti nikakvog napretka za BiH, pogotovo ne ekonomskog.
Last edited by Damir_5 on 17/02/2013 12:04, edited 1 time in total.
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#4385 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by iamia »

pa mogu ja "sugerisati" i tim drugim narodima,, ako se radi o licnom opstanku.
User avatar
jedan_dobar_dan
Posts: 300
Joined: 17/08/2011 10:57
Location: u svijetu maca i kuca

#4386 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by jedan_dobar_dan »

Damir_5 wrote:
jedan_dobar_dan wrote:

armija i policija?

sovjetski savez po tome ne bi nikada propao,
a koreju ceka svijetla buducnost...

osim toga, nama ne treba nista sto ce onemoguciti pljacku,
tek kada sve do jedne travke ne bude privatno, imat ćemo ovaj haos,
poslije toga doci ce do stabilizacije u drustvenim odnosima.
Ljudi naucite zaboga miloga vise, da su jedno unije i savezi, kao sto su EU, SFRJ ili SSSR, a da je sasvim drugo drzave koje imaju historijski kontinuitet i koje nisu nastale umjetnim putem udruzivanja vise drzava.

Osim toga, rusko vodstvo je zeljelo samostalnost Rusije, a kad je to tako, onda se SSSR raspao. Da to nije Rusija zeljela, vidjeli smo kako to Putin rjesava u Ceceniji sto se tice pokusaja dijeljenja Rusije.

Medjutim ja govorim o tome da armija ne sluzi samo da brani jednu drzavu u ratu, nego sluzi i kao pa nazovimo ga tako, strasilo za one lokalne i strane koji bi razvaljivali tu drzavu.

Ne bi bilo rata da je Alija imao pod komandom 500 tenkova i 10 americkih F-15 recimo sposobnih bombati Beograd. Ne, onda se Srbi ne bi usudili, jer bi znali da bi popusili. Rat se desio jer su svi znali da Alija iza sebe ima par pusaka i par patriota u patikama i Srbi su zeljeli iskoristiti sansu i drpiti sto vise mogu drpiti.

Dok god patriotske snage ne budu imali respektivne vojne formacije pod svojom komandom, dok god nemaju dobro opremljenu i sposobnu policiju, svakakvi idioti ce dovodi u pitanje BiH, a pogotovo stranci.

Sta patriotske snage BiH MORAJU imati? MORAJU imati armiju sposobnu poraziti Srbiju ili Hrvatsku na prostoru BiH. To i nije toliko zahtjevan posao i to se moze imati sa pametnim razvojem namjenske industrije, plus kupovinom odredjene kolicine modernog naoruzanja koji bi odvratio domace i strane zlocinacke avanturiste od BiH.

To je jednostavno nesto sto se mora, zeljeli mi to ili ne, to se mora, jer ipak najvaznije je zastiti zivote malih beba i njihovih i nasih majki od povampirenog cetnistva, to je vaznije od svega ostalog.

Nikad vise ne smijemo dopustiti da nam razni regionalni zlocinci nekaznjeno ubijaju djecu u okolici Srebrenice, bebe i siluju njihove i nase majke. To se sprijeciti mora pod svaku cijenu.

Kad patrioti budu imali takvu armiju pod svojom komandom, svaka prica o nekakvom raspadu Bosne ce stati, da ne govorim za same pokusaje. Bez toga, nema govora o stabilnosti, svaki lokalni i strani orangutan ce dovoditi drzavu u pitanje, a s tim nece biti nikakvog napretka za BiH, pogotovo ne ekonomskog.
mene ne zanimaju male bebe, niti male majke,
mene zanima da zivim lijepo, sada i ovdje.

eh...ti mozes ratovati koliko god hoces,
ali to bi znacilo da skupljas novac, i da ga ulazes u neke paravojne formacije,
(doduse, bilo je i toga), jer oruzane snage, kako su organizirane i kakva im je zakonska uloga,
jer ustavom cak nisu ni regulisane, ne bi mogle odbraniti ni da nas napadne neka čerga u prolazu.

oni postoje da bi nas stavljali na tu nesretnu listu borbe protiv terorizma.

bih nece propasti, ne znam zbog cega si tako opsjednut tom temom,
ali je pitanje da li ce to biti zemlja ugodnog, ili nekakovg drugacijeg zivljenja.
za to je mnogo vaznija policija i tuziteljstvo.

s tim da tuziteljstvo spava zimskim snom jos od osnivanja.


ali ti se vracas na neke nemoguce price, da je alija imao f-16,
ne bi bilo nista, jer je bila zabrana leta iznad bih.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#4387 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Innovation »

jedan_dobar_dan wrote:bih nece propasti, ne znam zbog cega si tako opsjednut tom temom,
ali je pitanje da li ce to biti zemlja ugodnog, ili nekakovg drugacijeg zivljenja.
za to je mnogo vaznija policija i tuziteljstvo.
:thumbup: :bih:
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#4388 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by independer »

Bosni i Hercegovini ne treba ovog momenta ni Ustav ni policija ni tuzilastvo ni pizda materina jer ona nema u ovom momentu ljude koji ce te institucije voditi na pravi nacin u cilju jacanja pravne, socijalne, bezbjedonosne i ine sigurnosti njenih gradjana. Ako najvisi funkcioneri ove zemlje zaobilaze zakone drzave od koje primaju platu, zalazu se za nestanak iste a od iste ne strahuju da ce snositi posljedice zbog svog subverzivnog djelovanja, onda ja ne znam o cemu mi ovde govorimo. Ako Slucajni prolaznik podpisuje sve sto mu oni drugi poturi pod nos, i on to naziva kompromisom, a znajuci da taj kompromis kosta drzavu njene imovine, onda se ja pitam kako se neko u ovoj drzavi moze nadat nekom boljitku u blizoj buducnosti.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#4389 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by saibaba »

Ne bih nikoga nazivao izdajnikom ili kako vec ... ali ako nasi polticari nisu u stanju da se izbore za jednu ocigledni stvar a to je da drzavna imovina pripade drzavi ... a imaju i presudu ustavnog suda ... To je nevidjena nesposobnost ...
Lako je prostpati suplju svojim potcinjenim u stranici i smjeskat se neukom narodu .. Sposobnost treba pokazati na sustinskim stvarima ... Imovina je takvo pitanje jer ako drzava nema imovine nema ni drzave ...
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#4390 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by veljaca »

saibaba wrote:Ne bih nikoga nazivao izdajnikom ili kako vec ... ali ako nasi polticari nisu u stanju da se izbore za jednu ocigledni stvar a to je da drzavna imovina pripade drzavi ... a imaju i presudu ustavnog suda ... To je nevidjena nesposobnost ...
Lako je prostpati suplju svojim potcinjenim u stranici i smjeskat se neukom narodu .. Sposobnost treba pokazati na sustinskim stvarima ... Imovina je takvo pitanje jer ako drzava nema imovine nema ni drzave ...
:thumbup:
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#4391 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Lug »

Lagumdžija o trilateralnom sastanku BiH - Hrvatska - EU

....Šef bh. diplomatije istakao je kako je na trilateralnom sastanku BiH-Hrvatska-EU u Briselu posebna pažnja posvećena pograničnim područjima Neumu, Bosanskoj Gradišci i Bihaću, te da će se snabdijevanje Neuma moći vršiti i tranzitom kroz Hrvatsku...


Moze li neko objasniti sta ovo ustvari znaci?
"da će se snabdijevanje Neuma moći vršiti i tranzitom kroz Hrvatsku."
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4392 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by spreca »

LaGovndzija i scepo sjeme vam se zatrlo
http://www.klix.ba/vijesti/bih/mup-rs-p ... /130218106
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#4393 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by LaBomba »

veljaca wrote:
saibaba wrote:Ne bih nikoga nazivao izdajnikom ili kako vec ... ali ako nasi polticari nisu u stanju da se izbore za jednu ocigledni stvar a to je da drzavna imovina pripade drzavi ... a imaju i presudu ustavnog suda ... To je nevidjena nesposobnost ...
Lako je prostpati suplju svojim potcinjenim u stranici i smjeskat se neukom narodu .. Sposobnost treba pokazati na sustinskim stvarima ... Imovina je takvo pitanje jer ako drzava nema imovine nema ni drzave ...
:thumbup:

I pored toga u nasem glavnom gradu nema jedno 100 000 ljudi na ulicama sa parolama "necemo Lagumdziju", "necemo Tihica" , "Necemo Bakira" ili nesto slicno. Kukati na sve ovo a ispijati kafe po citav dan , i vikende provoditi uz prekodrinski trash je danasnja slika u ogledalu Bosnjaka. Nazalost.
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#4394 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by LaBomba »

independer wrote:Bosni i Hercegovini ne treba ovog momenta ni Ustav ni policija ni tuzilastvo ni pizda materina jer ona nema u ovom momentu ljude koji ce te institucije voditi na pravi nacin u cilju jacanja pravne, socijalne, bezbjedonosne i ine sigurnosti njenih gradjana. Ako najvisi funkcioneri ove zemlje zaobilaze zakone drzave od koje primaju platu, zalazu se za nestanak iste a od iste ne strahuju da ce snositi posljedice zbog svog subverzivnog djelovanja, onda ja ne znam o cemu mi ovde govorimo. Ako Slucajni prolaznik podpisuje sve sto mu oni drugi poturi pod nos, i on to naziva kompromisom, a znajuci da taj kompromis kosta drzavu njene imovine, onda se ja pitam kako se neko u ovoj drzavi moze nadat nekom boljitku u blizoj buducnosti.

Upravo to, do naroda je. Narod je taj koji ove gleda na vlasti, a nista ne poduzima. Bosnjaci mogu jednostavno izac na proteste i svrgnut ove sto ih kao zastupaju. Bosnje se ponasaju isto koda je Lagumdzija nekakav nedodirljivi nadcovjek u kojeg se ne smije dirat, a radi se o ljigavcu kojeg treba otjerat nogom u dupe iz one zgrade predsjednistva. Kako nas samo omalozava predstavljauci nas kao narod koji pristaje da se povinuje zeljama onih koji sve cine da nas uniste.
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#4395 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Damir_5 »

LaBomba wrote:
Upravo to, do naroda je. Narod je taj koji ove gleda na vlasti, a nista ne poduzima. Bosnjaci mogu jednostavno izac na proteste i svrgnut ove sto ih kao zastupaju. Bosnje se ponasaju isto koda je Lagumdzija nekakav nedodirljivi nadcovjek u kojeg se ne smije dirat, a radi se o ljigavcu kojeg treba otjerat nogom u dupe iz one zgrade predsjednistva. Kako nas samo omalozava predstavljauci nas kao narod koji pristaje da se povinuje zeljama onih koji sve cine da nas uniste.
Ovo unistavanje vlastitog naroda, ovo se vise ne moze okvalifikovati kao izdaja, ovo je veleizdaja sto Lagumdzija i Radoncic rade. Pa oni su prema Dodiku na FaceTV potpisali i da drzavnu imovinu predaju u ruke entitetima, bez obzira sto su znali da s tim krse odluku ustavnog suda?

Ima li nacina za kakav impeachment Lagumdzije i Radoncica?
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#4396 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by muzicar_iz_parka »

Ja državu i dalje vidim onde gdje jeste, još nije nikome prodana.
Uostalom ako ćemo realno pogledati, u odnosu na situaciju nakon Dejtona, danas na državnom nivou postoji 100 puta više institucija koje imaju ovlaštenje na cjelom teritoriju, Brčko ne pripada RS.
Ko je recimo prije 17 godina uopšte razmišljao o državnoj imovini?
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#4397 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by veljaca »

muzicar_iz_parka wrote:Ja državu i dalje vidim onde gdje jeste, još nije nikome prodana.
Malo zeza ovo JOŠ NIJE .....
Ne znaci da hoce ali ne znaci ni da nece .... Trenutni pokazatelji su na strani ovog drugog .....
muzicar_iz_parka wrote:Uostalom ako ćemo realno pogledati, u odnosu na situaciju nakon Dejtona, danas na državnom nivou postoji 100 puta više institucija koje imaju ovlaštenje na cjelom teritoriju, Brčko ne pripada RS.
Zbog cega postoji 100 puta više institucija koje imaju ovlaštenje na cijelom teritoriju ?
muzicar_iz_parka wrote: Ko je recimo prije 17 godina uopšte razmišljao o državnoj imovini?
Patriote su razmisljale i prije 17 godina o Drzavnoj imovini .....

I jedno ( za sve ) hipotetsko pitanje:

Ako se pojavi neki izdajica ( ili izdajice ) i potpisu nesto protiv Drzave Bosne i Hercegovine - koji je nacin da se to sprijeci od strane BH Patriota ? ( u svom eventualnom odgovoru nemojte se vracati unazad - nego gledajte sada i unaprijed, jer prepucavanje tipa "Alija je potpisao Deyton" ne vodi nicemu. ) Ovim ne amnestiram nikoga od gresaka i izdajnickih poteza u proslosti.
Onima koji vole ovu Drzavu je bitan sadasnji trenutak i buducnost, kao i opstanak Drzave Bosne i Heregovine.

:bih:
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#4398 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Lug »

veljaca wrote:I jedno ( za sve ) hipotetsko pitanje:

Ako se pojavi neki izdajica ( ili izdajice ) i potpisu nesto protiv Drzave Bosne i Hercegovine - koji je nacin da se to sprijeci od strane BH Patriota ? ( u svom eventualnom odgovoru nemojte se vracati unazad - nego gledajte sada i unaprijed, jer prepucavanje tipa "Alija je potpisao Deyton" ne vodi nicemu. ) Ovim ne amnestiram nikoga od gresaka i izdajnickih poteza u proslosti.
Onima koji vole ovu Drzavu je bitan sadasnji trenutak i buducnost, kao i opstanak Drzave Bosne i Heregovine.

pravo pitanje.. :thumbup:

dodao bih, bolje sprijeciti nego lijeciti.
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#4399 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by Canton »

Lug wrote:
veljaca wrote:I jedno ( za sve ) hipotetsko pitanje:

Ako se pojavi neki izdajica ( ili izdajice ) i potpisu nesto protiv Drzave Bosne i Hercegovine - koji je nacin da se to sprijeci od strane BH Patriota ? ( u svom eventualnom odgovoru nemojte se vracati unazad - nego gledajte sada i unaprijed, jer prepucavanje tipa "Alija je potpisao Deyton" ne vodi nicemu. ) Ovim ne amnestiram nikoga od gresaka i izdajnickih poteza u proslosti.
Onima koji vole ovu Drzavu je bitan sadasnji trenutak i buducnost, kao i opstanak Drzave Bosne i Heregovine.

pravo pitanje.. :thumbup:

dodao bih, bolje sprijeciti nego lijeciti.
A da identificiramo ko su patriote?

Evo recimo Suljo Tihic potposao Prud - mnogi to smatraju nekom izdajom - Taj sporazum nikad ne bi prosao parlament
Evo recimo i Zlatko nesto potpisuje - mnogi do smatraju nekom izdajom - Ti sporazumi nikad nece proci parlament

dakle... od izdaje nema nista... bilo da je Suljina ili Zlajina ili necija treca
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4400 Re: LAGUMDZIJA prodao drzavu za veceru

Post by vivaldi »

veljaca wrote:Zbog cega postoji 100 puta više institucija
Tih 100 nekakvih institucija je dodik godinama prodavao ko 100 sdsovih i ivanicevih izdaja.

sad se drami o nekim drugim izdajama.

u sustini -much ado about nothing
Post Reply