kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#1876 Re: kviz potjera

Post by shmizlica »

Al Josko tusi sa ovim objqsnjavanjem koliko koraka do kraja, koliko je lovac iza, koliko....svaki bogovjetni put prije pitanja na ploci
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40837
Joined: 21/05/2012 22:46

#1877 Re: kviz potjera

Post by AmiĐa_Idriz »

Kakva su ba ovo pitanja Morani bila :lol:
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#1878 Re: kviz potjera

Post by Cavendish »

Maji posljednja tri pitanja na potjeri ploče iz struke i ona uspjela dvoje ofulati.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1879 Re: kviz potjera

Post by plain vanilla »

O Ana, tugo mojih dana :mrgreen:
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#1880 Re: kviz potjera

Post by Cavendish »

Ukoliko produkcija želi zadržati gledanost i samu zanimljivost kviza mora napraviti neke promjene jer ovako više ne može. Prvo, treba dopustiti igračima koji su u recimo prve 3-4 sezone osvojili novac da se ponovo mogu natjecati tako bi ponovo imali dobre igrače jer ovo što gledamo ove sezone je sve samo ne dobro.


Drugo, ne možeš gotovo svaku drugu noć stavljati Krešu i očekivati neku neizvjesnost. Ne kažem da je on nepobjedljiv ali se mora baš potrefiti dobra ekipa koja će doći do završne i tu sabrati nekih 17 koraka. Lokas čita dosta brže pitanja a to mnogo više pogoduje lovcu nego ekipi i sada je postalo potpuno realno da Krešo stigne do 20 odgovora u dvije minute.

Potjera je za mene mnogo zanimljiviji koncept od recimo Milijunasa. svaki kvizas će radije pogledati Potjeru i tu vagati svoje znanje/neznanje nego li milijunaš koji je prvenstveno show za široke narodne mase.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#1881 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

milijunaš je bezze kviz
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1882 Re: kviz potjera

Post by plain vanilla »

Cavendish wrote:Ukoliko produkcija želi zadržati gledanost i samu zanimljivost kviza mora napraviti neke promjene jer ovako više ne može. Prvo, treba dopustiti igračima koji su u recimo prve 3-4 sezone osvojili novac da se ponovo mogu natjecati tako bi ponovo imali dobre igrače jer ovo što gledamo ove sezone je sve samo ne dobro.


Drugo, ne možeš gotovo svaku drugu noć stavljati Krešu i očekivati neku neizvjesnost. Ne kažem da je on nepobjedljiv ali se mora baš potrefiti dobra ekipa koja će doći do završne i tu sabrati nekih 17 koraka. Lokas čita dosta brže pitanja a to mnogo više pogoduje lovcu nego ekipi i sada je postalo potpuno realno da Krešo stigne do 20 odgovora u dvije minute.

Potjera je za mene mnogo zanimljiviji koncept od recimo Milijunasa. svaki kvizas će radije pogledati Potjeru i tu vagati svoje znanje/neznanje nego li milijunaš koji je prvenstveno show za široke narodne mase.
Pa pomalo postaje besmisleno. Lovci strebaju sve sto se nastrebati da, Kreso ce jos malo znati nabrojati potoke u Kini.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1883 Re: kviz potjera

Post by plain vanilla »

Luka :thumbup: :thumbup:
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#1884 Re: kviz potjera

Post by Cavendish »

Zdravko :"Dalje" :izet:
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#1885 Re: kviz potjera

Post by Cavendish »

Pratiti Kotigu na Insatgramu - neprocjenjivo
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#1886 Re: kviz potjera

Post by Altsa »

kakavdanakneiskustvu wrote:milijunaš je bezze kviz
Kada se pojavio Milijunas pratio sam skoro svaku emisiju. Sada nemam nikakvog interesa da ga gledam dok za potjeru jos uvijek imam.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#1887 Re: kviz potjera

Post by ja1977 »

Cavendish wrote:Ukoliko produkcija želi zadržati gledanost i samu zanimljivost kviza mora napraviti neke promjene jer ovako više ne može. Prvo, treba dopustiti igračima koji su u recimo prve 3-4 sezone osvojili novac da se ponovo mogu natjecati tako bi ponovo imali dobre igrače jer ovo što gledamo ove sezone je sve samo ne dobro.


Drugo, ne možeš gotovo svaku drugu noć stavljati Krešu i očekivati neku neizvjesnost. Ne kažem da je on nepobjedljiv ali se mora baš potrefiti dobra ekipa koja će doći do završne i tu sabrati nekih 17 koraka. Lokas čita dosta brže pitanja a to mnogo više pogoduje lovcu nego ekipi i sada je postalo potpuno realno da Krešo stigne do 20 odgovora u dvije minute.

Potjera je za mene mnogo zanimljiviji koncept od recimo Milijunasa. svaki kvizas će radije pogledati Potjeru i tu vagati svoje znanje/neznanje nego li milijunaš koji je prvenstveno show za široke narodne mase.
Milsim da bi bilo posteno da u zavrsnoj potjeri igraci i lovac ogovaraju na ista pitanja
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#1888 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

Altsa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:milijunaš je bezze kviz
Kada se pojavio Milijunas pratio sam skoro svaku emisiju. Sada nemam nikakvog interesa da ga gledam dok za potjeru jos uvijek imam.

nikad ja milijunasa nisam gledao,mislim da sam sjeo i gledao citavu emisiju,ide mi na klinac ono filozofiranje takmicara oko odgovora
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1889 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

Dobar je Milijunaš, ali me nerviraju pitanja u ovom sad serijalu... Uglavnom je oštar prijelaz sa ultra laganih na turbo teška... Premalo je nekih, hajd da tako kažem, normalnih pitanja (mada mi se u zadnje dvije-tri emisije čini kao da to pokušavaju korigovat)...

I nije mi jasno zašto se 80-90% pitanja iz ove kategorije laganih mora odnositi na poslovice, narodni govor ili neke metafore... Pa ima laganih pitanja i iz drugih sfera :-)
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#1890 Re: kviz potjera

Post by sikstinajn »

Koja država bez izlaza na more je najbliža moru?

slovačka
kosovo
moldavija

he he he
lajkujem pitanje
odmah sam se sjetio dunava i eliminisao kosovo
dunav teče kroz slovačku (bratislavu) ali je slovačka baš ono landlocked
i tako...moldavija :)
te noći mi je dobro išlo
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1891 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

sikstinajn wrote:Koja država bez izlaza na more je najbliža moru?

slovačka
kosovo
moldavija

he he he
lajkujem pitanje
odmah sam se sjetio dunava i eliminisao kosovo
dunav teče kroz slovačku (bratislavu) ali je slovačka baš ono landlocked
i tako...moldavija :)
te noći mi je dobro išlo
Moldavija je od mora udaljena doslovno dva kilometra:

Image

Nevjerovatno mi je da su se onoliko mislili, i takmičar i Dean... Kosovo i Slovačka su duboko landlocked...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#1892 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 11/11/2019 19:08, edited 2 times in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#1893 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

stiže krešo lagano 17 odgovora,uz dvije pogreške
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#1894 Re: kviz potjera

Post by Cavendish »

Na kvizaskom prvenstvu evrope koje je održano ovih dana ubedljivo najbolji rezultat od igrača iz regiona imao je Kotiga. On je individualno bio čini mi se 5-6-ti a sličan rezultat imao je i u paru sa jednim igračem.

Imao je rezultat mnogo bolji od ostalih lovaca iz potjere a bio je bolji i od Dorjane Šole koja slovi za ubedljivo najboljeg kvizasa sa ovih prostora.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#1895 Re: kviz potjera

Post by Cavendish »

Na kvizaskom prvenstvu evrope koje je održano ovih dana ubedljivo najbolji rezultat od igrača iz regiona imao je Kotiga. On je individualno bio čini mi se 5-6-ti a sličan rezultat imao je i u paru sa jednim igračem.

Imao je rezultat mnogo bolji od ostalih lovaca iz potjere a bio je bolji i od Dorjane Širole koja slovi za ubedljivo najboljeg kvizasa sa ovih prostora.
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#1896 Re: kviz potjera

Post by sikstinajn »

ovaj večerašnji kapiten je bio baš utemeljen i istreniran na pab kvizovima.
sve je znao
ali nije znao da je pirit ''budalino zlato''
jednom sam u antwerpenu htio kupiti zlatni lančić pa sam tražio od (kao) zlatara da ga potpalim pod upaljačem.
on se odmah uspaničio i odbio.
znao sam da je fool gold.
lančić od pirita
odma pocrni pod plamenom
budalino zlato
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1897 Re: kviz potjera

Post by plain vanilla »

:jbt: steta 200k
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40837
Joined: 21/05/2012 22:46

#1898 Re: kviz potjera

Post by AmiĐa_Idriz »

plain vanilla wrote::jbt: steta 200k
Jel se meni čini ili je Mladen imao nešto lakša pitanja?

Žao mi je ekipe, dobri su bili.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1899 Re: kviz potjera

Post by plain vanilla »

AmiĐa_Idriz wrote:
plain vanilla wrote::jbt: steta 200k
Jel se meni čini ili je Mladen imao nešto lakša pitanja?

Žao mi je ekipe, dobri su bili.
16 je Mladenu lako dostizno, ostalo mu 25 sekundi. Imali su dvije prilike da ga vrate i nijednu nisu iskoristili. Tad bi mozda imali psiholosku prednost, a to puno znaci. Ovako ih je bas glat dobio.
Steta jer su i dobri i hrabri igraci.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#1900 Re: kviz potjera

Post by Cavendish »

AmiĐa_Idriz wrote:
plain vanilla wrote::jbt: steta 200k
Jel se meni čini ili je Mladen imao nešto lakša pitanja?

Žao mi je ekipe, dobri su bili.
Iskreno ni ekipa nije imala nešto teška pitanja. Treba li su znati za matematičara a posebno Bochemian Rapsody.
Post Reply