Kvar Audi A3

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#1 Kvar Audi A3

Post by Eisenheim »

Trebao bi ovih par dana da odem do majstora da vidim o cemu je rijec pa da upitam i forumase koji se razumiju da i oni daju svoje misljenje.

U pitanju je Audi A3 Sportback. Desava mi se kada motam puni lijevo ili desno u prvoj brzini cuje se zvuk kao da nesto struze ili grebe. Kada se smota u lijevu stranu vise se cuje nego u desnu. U leru tj u mjestu kad se mota puni i lijevo i desno nema nikakvog zvuka. Prilikom voznje u vecim brzinama to se ne cuje. Iskljucivo kad se okrene puni.

Imate li kakvu ideju o cemu je rijec?
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#2 Re: Kvar Audi A3

Post by mirsek »

Eisenheim wrote: 18/11/2019 08:55 Trebao bi ovih par dana da odem do majstora da vidim o cemu je rijec pa da upitam i forumase koji se razumiju da i oni daju svoje misljenje.

U pitanju je Audi A3 Sportback. Desava mi se kada motam puni lijevo ili desno u prvoj brzini cuje se zvuk kao da nesto struze ili grebe. Kada se smota u lijevu stranu vise se cuje nego u desnu. U leru tj u mjestu kad se mota puni i lijevo i desno nema nikakvog zvuka. Prilikom voznje u vecim brzinama to se ne cuje. Iskljucivo kad se okrene puni.

Imate li kakvu ideju o cemu je rijec?
Letva volana ?
User avatar
Optimist
Posts: 13657
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3 Re: Kvar Audi A3

Post by Optimist »

Moze biti i kineticki.
Jesu ti fabricke dimenzije guma na autu?
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#4 Re: Kvar Audi A3

Post by Eisenheim »

Bile na njemu ljetne 225/45/17 i ja sad za zime stavio 205/55/16. Oboje su po onoj specifikaciji fabricke. Ovo se počelo desavati na 225 a isto i na 205.
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#5 Re: Kvar Audi A3

Post by Eisenheim »

mirsek wrote: 18/11/2019 09:00
Eisenheim wrote: 18/11/2019 08:55 Trebao bi ovih par dana da odem do majstora da vidim o cemu je rijec pa da upitam i forumase koji se razumiju da i oni daju svoje misljenje.

U pitanju je Audi A3 Sportback. Desava mi se kada motam puni lijevo ili desno u prvoj brzini cuje se zvuk kao da nesto struze ili grebe. Kada se smota u lijevu stranu vise se cuje nego u desnu. U leru tj u mjestu kad se mota puni i lijevo i desno nema nikakvog zvuka. Prilikom voznje u vecim brzinama to se ne cuje. Iskljucivo kad se okrene puni.

Imate li kakvu ideju o cemu je rijec?
Letva volana ?
A imao sam na prethodnom auto problem s letvom volana nije mi ni slican zvuk jos se ovdje bas cuje zvuk od točkova. Kad mi je letva bila otisla bukvalno sam osjetio na volanu grebanje i neko preskakanje na prethodnom autu.
zigson
Posts: 3032
Joined: 04/04/2015 22:17

#6 Re: Kvar Audi A3

Post by zigson »

.... sel
Post Reply