Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#51 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by STARx »

moonca wrote: 23/07/2021 18:14 Narod treba da reguje, no, malo ko zeli takve konflikte- kad je kombinacija 'krvolicni cuko i gay gazda/ ili nabildanko..... :-) da, to je zbilja ruglo grada... i pokazatelj svijesti stanovnistva...
Jedino da se pobijemo, druge nema. Kazes ti njemu jel lijepo da se ostavi govno iza, neko ce nagazit, dijete ce upasti. Gleda te blijedo, ne razumije pitanje, ne vidi apsolutno nista pogresno u tome. Nije to nikakav krvolocni cuko, a ni gay gazda. Vecinom su to "normalni" ljudi nenormalnog razmisljanja..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65598
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote: 23/07/2021 18:18 Pa da, kerovi su najveci problem kvalitete zivota u Sarajevu.
Mentalni kerovi svakako jesu...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#53 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Chmoljo »

STARx wrote: 23/07/2021 18:07 Ma ne mogu ja ulicom hodati i kupit njegova govna.. Svaki park je zasran, A sve su to neke kvazi kreme, otpuhuje dok mu ker sere, jebo li ih on. U ovo par godina sam vidio samo jednom zenu kod alte da kupi govno iza kera. Kakvo crno lezanje, da kakvu bolescinu dobijem
Komsija ima kera, izvede ga svako jutro, i vidim mu kesu na ruci, spremno ceka.

Cesto se svadjamo sa imbecilima koji uvedu kera u ogradjeni djeciji park da se istrci i ispisa, a po potrebi i posere iako postoji znak zabrane uvodjenja zivotinja.

Mati je jednom reagovala pa joj vlasnica otersala. Sreca joj je da nisam bio tu. Nisam nasilan, niti bih na zensko nasrnuo, ne daj Bize, ali glasnija sigurno ne bi bila, a sa zadovoljstvom bih joj zvao eko redare.

Raduje me ovo osnivanje konunalne policije gdje bi se ovakve stvari mogle prijavljivati, pa sad svi vi koji se zalite imate priliku da ucestvujete u ciscenju grada prijavljivanjem imbecila.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#54 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by foxlife »

moee wrote: 23/07/2021 18:17
foxlife wrote: 21/07/2021 18:28

pa sto se tice para svi smo mu tu negdje
al kvalitet zivota nije samo u parama
sta ce tebi milioni ovdje kad ne mozes kupiti bilo sta egzoticnije nego redovna hrana redovan alat i redovne elektricne stvari nego moras narucivati iz vana
u tome i zagreb i beograd prednjace mnogo
uzet cu primjer samo hue sijalica npr
otisao u bbi dole u prizemlju gdje kazu da su oficijelni zastupnici phillips hue nemaju sijalcu obicnu nego narucuju pa da dodjem sutra ili kad vec
nego narucio iz mostara a ne znam da li igdje jos u sa ima oficijelni zastupnik phillips hue programa mada sumnjam da su i oni zvanicni zastupnici al eto
nedavno sam pominjao zvucnike za auto
svaku jebenu radnju obisao nemaju npr sony 16incha zvucnike kao zamjenu trazio pioneer ili alpine nema niko
ne vjerujem da se to moze desiti u zagrebu ili beogradu npr

eto to su banalni primjeri a da ne trazimo nesto jos egzoticnije npr

da ne pricamo o raznim dogadjajima kao sto su koncerti predstave i sl pa do sadrzaja kao sto su bazeni dvorane stadioni igralista zabavista itd

tako da je kvalitet zivljenja mnogo vise od sustog imanja para ili recimo lokacije u samom gradu
Zastupnika Philips Hue programa imas u Wisi na Stupu. Zvuk i Slika, kao i Sync kupuju Hue od njih. Zato si cekao jedan dan 🤣
nisam kupio al hvala na informaciji nisam to znao
svejedno ovo je samo bio primjer da smo vukojebina
pa taj zvuk i slika je i to u bbi-u sad sam provjerio
znaci oni sami nemaju nesto na stanju u svojoj prodavnici
jos veci blam
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#55 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by STARx »

Chmoljo wrote: 23/07/2021 18:23
STARx wrote: 23/07/2021 18:07 Ma ne mogu ja ulicom hodati i kupit njegova govna.. Svaki park je zasran, A sve su to neke kvazi kreme, otpuhuje dok mu ker sere, jebo li ih on. U ovo par godina sam vidio samo jednom zenu kod alte da kupi govno iza kera. Kakvo crno lezanje, da kakvu bolescinu dobijem
Komsija ima kera, izvede ga svako jutro, i vidim mu kesu na ruci, spremno ceka.

Cesto se svadjamo sa imbecilima koji uvedu kera u ogradjeni djeciji park da se istrci i ispisa, a po potrebi i posere iako postoji znak zabrane uvodjenja zivotinja.

Mati je jednom reagovala pa joj vlasnica otersala. Sreca joj je da nisam bio tu. Nisam nasilan, niti bih na zensko nasrnuo, ne daj Bize, ali glasnija sigurno ne bi bila, a sa zadovoljstvom bih joj zvao eko redare.

Raduje me ovo osnivanje konunalne policije gdje bi se ovakve stvari mogle prijavljivati, pa sad svi vi koji se zalite imate priliku da ucestvujete u ciscenju grada prijavljivanjem imbecila.
To je jarane jedini nacin, nema druge. Hoces kera, postujem odluku. Volim i ja zivotinje, a o zivotinji se treba brinuti. Izvedes ga da sere po ulici, fino pokupis i u kantu za smece. Sta treba, da ja ili neko drugi, treci, gazim u to govno??? Neko dijete da razvlaci govna po rukama.. TI ljudi jednostavno ne vide nista pogresno u tome, a spremni su na daleko vise od svadjanja. Sta je njemu u glavi, sta on misli i da li misli da ce se desiti s tim govnetom samo on zna. Valjda konta rastvorit ce se. A to bazdi ne mozes prici, pogotovo sad kako su temperature vece. Prijavljujem ja sve stvari koje mi smetaju, a radujem se i komunalnoj policiji. Pa nek se prepire s sluzbenim licom, ja ga-je mogu samo stocirat..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#56 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by moonca »

poznatima je to reklama..Image
adisonE
Posts: 158
Joined: 17/04/2008 20:16

#57 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by adisonE »

Nisam bio ni svjestan koliko sam blagoslovljen sto zivim u Sarajevu... Najveci problem i pokazatelj kvaliteta zivota je psece govno u parku i koji vlasnik kupi/ne kupi isto :-) :-)

For real though, mislim da Sarajevu nedostaje nocnog zivota. Osim SFFa i par nekih dogadjaja koji stimulisu taj nocni zivot, mi smo jedna obicna selendra koja je mrtva od pola 11 - 11 navece. Zna biti raje u par nekih klubova koji su bukvalno u centru grada, ostalo je sve :zzzz: :zzzz:

Ponuda hrane se popravila u zadnjih 2-3 godine, ali i dalje je to traljavo i nemastovito... Pil file u curry sosu, sa 4 vrste sira, sa gljivama, solo, nabaci neke sendvice i hamburger, koja osnovna pizza - eto fast food restorana picerije. Sve isto.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#58 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Ludzak »

swanfilter wrote: 22/07/2021 23:38
foxlife wrote: 22/07/2021 23:33

za naseg covjeka mozda iz fojnice travnika bugojna kalesije
usudio bih se reci da cak ne nudi puno vise od zenice tuzle i sl a kamoli sarajlijama

strance ne treba ni uporedjivati s ovim

Na ostale sam i mislio.

Ne znam, ta Zenica je isto, ne daj boze.

Tuzla bi mogla proci, a steta Mostara ...

Da je bilo pameti, Bihac je mogao biti ugodan za zivot ...
Bihac je i jeste ugodan za život. Ugodniji za 90% gradova u BIH. Eto te u Zagrebu za dva sata.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#59 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by kox »

Pola srednje škole sam proveo sjedeći satima u Velikom parku, i danju i noću. Ispred akademije likovnih, po Vilsu, svirali, zezali se.
Neko napisa nije do sjedenja u parku onim koji nemaju para. Mi za kifli nismo imali, drito iza rata i malo poslije, za park pare ne trebaju. A gledaš brate gdje i na šta sjedaš, nemaju cuke veze s tim. Naravno da to treba regulisati ali ko o tome razmišlja kad mu je 16.
Doduše, drugo vrijeme drugi običaji, možda to danas omladina jednostavno ne želi.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#60 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Ludzak »

Kakav park?? Omladina radije presijede u šiša barovima, nego u parkovima.
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#61 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by billy organ »

Radi li Underground i dalje?
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#62 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by kox »

Ludzak wrote: 23/07/2021 22:16 Kakav park?? Omladina radije presijede u šiša barovima, nego u parkovima.
Pa dobro, malo kasnije i mi smo po čitav dan sjedili po kafama, samo su bile cigare a ne šiše. I meni je bezveze sve ono što se veže uz šiša barove ali svaka generacija ima svoje.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#63 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Ludzak »

kox wrote: 23/07/2021 22:21
Ludzak wrote: 23/07/2021 22:16 Kakav park?? Omladina radije presijede u šiša barovima, nego u parkovima.
Pa dobro, malo kasnije i mi smo po čitav dan sjedili po kafama, samo su bile cigare a ne šiše. I meni je bezveze sve ono što se veže uz šiša barove ali svaka generacija ima svoje.
Samo što se danas ne može nazivati generacije. Ovo meni više liči na degeneracije.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#64 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by kox »

Generacijski jaz :lol:
Pitam se kako sam ja tada izgledao generaciji mojih roditelja.
Sad kad pomislim kakav sam sve dolazio kući i u kakvim situacijama vjerovatno bih sam sebe polomio od batina.
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#65 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by billy organ »

Ludzak wrote: 23/07/2021 22:23
kox wrote: 23/07/2021 22:21
Pa dobro, malo kasnije i mi smo po čitav dan sjedili po kafama, samo su bile cigare a ne šiše. I meni je bezveze sve ono što se veže uz šiša barove ali svaka generacija ima svoje.
Samo što se danas ne može nazivati generacije. Ovo meni više liči na degeneracije.
Danas sjede po nargilama , prije 10-15 godina moja generacija je izalzila po Bazenima, u Aquau , kod Cige. Tako da nema neke velike razlike tu.
Hakiz
Posts: 39933
Joined: 30/07/2015 20:01

#66 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Hakiz »

moee wrote: 23/07/2021 18:17
foxlife wrote: 21/07/2021 18:28

pa sto se tice para svi smo mu tu negdje
al kvalitet zivota nije samo u parama
sta ce tebi milioni ovdje kad ne mozes kupiti bilo sta egzoticnije nego redovna hrana redovan alat i redovne elektricne stvari nego moras narucivati iz vana
u tome i zagreb i beograd prednjace mnogo
uzet cu primjer samo hue sijalica npr
otisao u bbi dole u prizemlju gdje kazu da su oficijelni zastupnici phillips hue nemaju sijalcu obicnu nego narucuju pa da dodjem sutra ili kad vec
nego narucio iz mostara a ne znam da li igdje jos u sa ima oficijelni zastupnik phillips hue programa mada sumnjam da su i oni zvanicni zastupnici al eto
nedavno sam pominjao zvucnike za auto
svaku jebenu radnju obisao nemaju npr sony 16incha zvucnike kao zamjenu trazio pioneer ili alpine nema niko
ne vjerujem da se to moze desiti u zagrebu ili beogradu npr

eto to su banalni primjeri a da ne trazimo nesto jos egzoticnije npr

da ne pricamo o raznim dogadjajima kao sto su koncerti predstave i sl pa do sadrzaja kao sto su bazeni dvorane stadioni igralista zabavista itd

tako da je kvalitet zivljenja mnogo vise od sustog imanja para ili recimo lokacije u samom gradu
Zastupnika Philips Hue programa imas u Wisi na Stupu. Zvuk i Slika, kao i Sync kupuju Hue od njih. Zato si cekao jedan dan 🤣
Chameleon/color shift i 2K sprejeve :wink:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#67 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by suspect_zero »

kox wrote: 23/07/2021 22:27 Generacijski jaz :lol:
Pitam se kako sam ja tada izgledao generaciji mojih roditelja.
Izgledali smo im ko hašišari :D zalijepiš poster na zid, odma' frka...probušila još jednu rupu na uhu...aaaaa stara poludila, podereš farmerke....drogiraš se :lol: :lol:
Hakiz
Posts: 39933
Joined: 30/07/2015 20:01

#68 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Hakiz »

suspect_zero wrote: 23/07/2021 22:42
kox wrote: 23/07/2021 22:27 Generacijski jaz :lol:
Pitam se kako sam ja tada izgledao generaciji mojih roditelja.
Izgledali smo im ko hašišari :D zalijepiš poster na zid, odma' frka...probušila još jednu rupu na uhu...aaaaa stara poludila, podereš farmerke....drogiraš se :lol: :lol:
Joj, te poderane farmerke, uvijek pomislim, jadna, nema za nove :lol:
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#69 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by kox »

suspect_zero wrote: 23/07/2021 22:42
kox wrote: 23/07/2021 22:27 Generacijski jaz :lol:
Pitam se kako sam ja tada izgledao generaciji mojih roditelja.
Izgledali smo im ko hašišari :D zalijepiš poster na zid, odma' frka...probušila još jednu rupu na uhu...aaaaa stara poludila, podereš farmerke....drogiraš se :lol: :lol:
Ma bilo je svašta :lol:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#70 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Digla_da_kreci »

billy organ wrote: 23/07/2021 22:17 Radi li Underground i dalje?
Ne radi. Na netu i dalje pise da rade vikendom, ali nema nista, navracala sam vise puta da provjerim.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#71 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Entropio »

Parkiram gdje hocu (ispred ulaza, na travi, u iskljucnoj traci, itd), dudlam sve vrste shishe na svakih 100 metara, vodim krvolocnog kera mog mezimca bez brnjice nece on nista, nosim moje omiljene odjevne kombinacije trenerka airmaxice i savrseno se uklapam u okolinu, poznavalac sam sporta pa volim uplatiti neki listic jer ko se jos od rada obogatio a kladionica mi na svakih 100 metara, nista ne radim a uzivam u zivotu. Ma boli me kara za sve... zar to nije kvalitet zivota? Mosa Rajvosa, jaro moj.
aston_martin
Posts: 396
Joined: 26/09/2020 18:41

#72 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by aston_martin »

:skoljka:
Last edited by aston_martin on 03/08/2021 01:13, edited 1 time in total.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#73 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by Hajvan »

'eblo nam sarajvo i oca i majku.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#74 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by TRANCE »

tindbe wrote: 19/07/2021 23:11 jeftin spid
Upoznao sam par stranaca koji su se iz zapadne Europe preselili u BiH i rade obične poslove kod privatnika. Pitao sam se koji je njihov motiv, možda ljubav, možda lijepa priroda, možda vole bosanski "rahatluk", sve dok nije došlo ljeto, a oni i dalje u majicama dugih rukava :lol:
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#75 Re: Kvalitet zivota u Sarajevu?!

Post by HelaS »

Šetam večeras Vilsonovim, i kod malog mosta kod Bristola dernja se glas "Da volim drugu, ne mogu, za sina da nađem majku, ne mogu nikada..."
Restoran LIGHT, svadba i dernek usred gusto naseljenog naselja.

"Kvalitet života u Sarajevu" :-)
Post Reply