kvalitet i cijena peleta u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
maks_rs
Posts: 347
Joined: 23/02/2013 15:57
Grijem se na: Pelet + Inverter

#4401 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by maks_rs »

Sve ovo zavisi od konfiguracije sistema. U jednoetažnom stanu , gdje je bojler najviša tačka , nebi trebalo imati značajnijih gubitaka toplote preko izmjenjivača. Kod mene je suprotna situacija ( bojler u najnižoj od tri etaže ) i kad bi ostavio grijač na ustruju uključen pri otvorenim ventilima na izmjenjivaču , termostat ga nebi nikad isključio jer bi bio non-stop pothlađen šaljući toplotu uzbrdo.
Ne treba nikakva komplikovana i skupa automatika da riješi problem - dovoljan je najobičniji nepovratni ventil na ulazu u zmiju bojlera.
adoadop
Posts: 146
Joined: 15/04/2015 22:09

#4402 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by adoadop »

maks_rs wrote:Sve ovo zavisi od konfiguracije sistema. U jednoetažnom stanu , gdje je bojler najviša tačka , nebi trebalo imati značajnijih gubitaka toplote preko izmjenjivača. Kod mene je suprotna situacija ( bojler u najnižoj od tri etaže ) i kad bi ostavio grijač na ustruju uključen pri otvorenim ventilima na izmjenjivaču , termostat ga nebi nikad isključio jer bi bio non-stop pothlađen šaljući toplotu uzbrdo.
Ne treba nikakva komplikovana i skupa automatika da riješi problem - dovoljan je najobičniji nepovratni ventil na ulazu u zmiju bojlera.
Bravo, to je konstruktivno riješene.
Kod mene je jednocijevni zatvoreni sistem i bojler je najviša tacka.
los_trip
Posts: 44
Joined: 08/08/2012 01:28

#4403 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by los_trip »

Zdravo svima

Narucio sam pelet u 6 mjesecu 2018 napravio ugovor i uplatio unaprijed 3 tone ,rok za isporuku je bio 20 septembar.
Pelet nije jos dosao,evo vec mjesec dana sa njima vodim borbu oko peleta,oni lazu petljaju isprike im banalne od toga da im je masina pokvarena itd.
Ne znam sta da radim ,a znam jos 5 osoba koje isto nisu dobili njihov pelet.
Imal neko da je pisao o istoj firmi i istom problemu ovdje ,ili neki savjet sta im radit(prijetio tuzbom al oni se ne obaziru na to)

Firma je http://wood-line.ba/O_nama.html
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4404 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Pitar sa Kariba »

los_trip wrote:Zdravo svima

Narucio sam pelet u 6 mjesecu 2018 napravio ugovor i uplatio unaprijed 3 tone ,rok za isporuku je bio 20 septembar.
Pelet nije jos dosao,evo vec mjesec dana sa njima vodim borbu oko peleta,oni lazu petljaju isprike im banalne od toga da im je masina pokvarena itd.
Ne znam sta da radim ,a znam jos 5 osoba koje isto nisu dobili njihov pelet.
Imal neko da je pisao o istoj firmi i istom problemu ovdje ,ili neki savjet sta im radit(prijetio tuzbom al oni se ne obaziru na to)

Firma je http://wood-line.ba/O_nama.html
Pitar sa Kariba wrote:Bezobrazluk nevidjen koji samo prolazi u banana drzavama. Ja sam ljetos tako zvao one neke Wood-nesto iz Blazuja za narudzbu. Kaze dodji da potpisemo ugovor i da platite cijeli iznos a onda ce oni za tri mjeseca poceti da mi isporucuju po 30% od narudzbe svaki mjesec! :-)
Naravno nisam pristao, i tada im je cijena bila 350 sa prijevozom.
Jbg druze :(
Idi dole u Blazuj probaj izvuci pare i u Penny-u kupi Dugin pelet (6,30 vreca 415KM tona sa prevozom). Pelet je dobar, dovuku ti za dan dva. Mislim ako ti je bas frka i ako uspijes izvuci pare.
Ne znam sta drugo.
Evo ih i na PIK-u, treba ih prijaviti i PIK administraciji.
https://www.olx.ba/profil/wood_line07
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#4405 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Pitarrr82 »

Sreca izgleda pa od tih istih nisam uzeo pelet, prvo sto je nekulturna bila ona gospodjica sto se javljala na tel, drugo sto pojma nema sta prodaje a trece to sa ugovorom i isporukom mi se nekako nije svidjelo, mislim da sam ih cak nekada ovdje i spominjao na temi...
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#4406 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by betametazon »

Kod mene je kombinovani bojler u najnizoj tacki i koristim samo opciju na struju. Da bih koristio grijanje bojlera sa kotla moram spustit onu rucicu i otvoriti ventil koji vodu iz kotla vodi kroz bojler. Ako bih ostavio oboje onda bi se desavalo da struja grije i vodu u bojleru ali i vodu u sistemu i bojler bi noj stop radio i nabio ogroman racun.

Inace, iz mog iskustva ovaj kombinovani bojler na kotao od peleta nije najbolje rjesenje jer se kotao pali i gasi i tesko mozes racunati na vrucu vodu u svaka doba a dosatno potrosi dok zagrije vodu i u bojleru, osim u sistemu i radijatorima. Jedino kad su bas oni najhladniji mjeseci pa i kotao radi duze.

Vise mi ima smisla na kotlove na cumur koji u principu rade non stop...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4407 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Ugovor je super ako znas sta si potpisao.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#4408 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Hemel »

Cuj 415km/t dati za pelet.
Neces ni struje vise potrositi ako vec nemas plin.
los_trip
Posts: 44
Joined: 08/08/2012 01:28

#4409 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by los_trip »

Pitar sa Kariba wrote:
los_trip wrote:Zdravo svima

Narucio sam pelet u 6 mjesecu 2018 napravio ugovor i uplatio unaprijed 3 tone ,rok za isporuku je bio 20 septembar.
Pelet nije jos dosao,evo vec mjesec dana sa njima vodim borbu oko peleta,oni lazu petljaju isprike im banalne od toga da im je masina pokvarena itd.
Ne znam sta da radim ,a znam jos 5 osoba koje isto nisu dobili njihov pelet.
Imal neko da je pisao o istoj firmi i istom problemu ovdje ,ili neki savjet sta im radit(prijetio tuzbom al oni se ne obaziru na to)

Firma je http://wood-line.ba/O_nama.html
Pitar sa Kariba wrote:Bezobrazluk nevidjen koji samo prolazi u banana drzavama. Ja sam ljetos tako zvao one neke Wood-nesto iz Blazuja za narudzbu. Kaze dodji da potpisemo ugovor i da platite cijeli iznos a onda ce oni za tri mjeseca poceti da mi isporucuju po 30% od narudzbe svaki mjesec! :-)
Naravno nisam pristao, i tada im je cijena bila 350 sa prijevozom.
Jbg druze :(
Idi dole u Blazuj probaj izvuci pare i u Penny-u kupi Dugin pelet (6,30 vreca 415KM tona sa prevozom). Pelet je dobar, dovuku ti za dan dva. Mislim ako ti je bas frka i ako uspijes izvuci pare.
Ne znam sta drugo.
Evo ih i na PIK-u, treba ih prijaviti i PIK administraciji.
https://www.olx.ba/profil/wood_line07
E ne znam sta da radim,pojeo sam govno sada, drugi put valjda necu :roll:
Zovem ih svaki dan rekli su opet do kraja sedmice ,a ako ne bude pokusat cu trazit pare pa kupit dvije tone pa vidjet kolko cu progurat sa tim
a jeste ovo su ti sto si stavio link sa PIK-a .
Uglavnom bjezite od ovih i ako neko pita za njih ne preporucuj te ih...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#4410 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Hemel »

los_trip wrote:Zdravo svima

Narucio sam pelet u 6 mjesecu 2018 napravio ugovor i uplatio unaprijed 3 tone ,rok za isporuku je bio 20 septembar.
Pelet nije jos dosao,evo vec mjesec dana sa njima vodim borbu oko peleta,oni lazu petljaju isprike im banalne od toga da im je masina pokvarena itd.
Ne znam sta da radim ,a znam jos 5 osoba koje isto nisu dobili njihov pelet.
Imal neko da je pisao o istoj firmi i istom problemu ovdje ,ili neki savjet sta im radit(prijetio tuzbom al oni se ne obaziru na to)

Firma je http://wood-line.ba/O_nama.html
Uputi im pismo pred tuzbu(jako bitan dokaz). Trazi da ispostuju ugovor ili vrate pare sa kamatom da mozes u slobodnoj prodaji kupiti adekvatnu kolicinu ili u suprotnom ide tuzba.
Probaj, nista te ne kosta. A sacuvaj kopiju i obavezno preporuceno.
User avatar
P.Starck
Posts: 1151
Joined: 14/07/2010 22:46

#4411 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by P.Starck »

Eno u Bingu vreća 5,25 KM - 350 KM/t, natvori sebi i vozi. Ne znam samo kako bi bilo kupiti veću količinu, ali nije ni da su dobili samo par tona.
Inače predviđam osjetno nižu cijenu od ove sada. Neće kažu pelet kalirati neka stoji, ne jede hljeba, ali ipak stoji. Ići će cijena dole, i to u sred zime.
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#4412 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Reglan »

I ja imam problem sa ovim iz wood linea, ako nista da se udruzimo pa vidimo sta kako??
User avatar
mk ultra
Posts: 19529
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4413 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by mk ultra »

los_trip wrote:Zdravo svima

Narucio sam pelet u 6 mjesecu 2018 napravio ugovor i uplatio unaprijed 3 tone ,rok za isporuku je bio 20 septembar.
Pelet nije jos dosao,evo vec mjesec dana sa njima vodim borbu oko peleta,oni lazu petljaju isprike im banalne od toga da im je masina pokvarena itd.
Ne znam sta da radim ,a znam jos 5 osoba koje isto nisu dobili njihov pelet.
Imal neko da je pisao o istoj firmi i istom problemu ovdje ,ili neki savjet sta im radit(prijetio tuzbom al oni se ne obaziru na to)

Firma je http://wood-line.ba/O_nama.html
javi kliksu, objave na naslovnoj, sutra ti pelet u kući
los_trip
Posts: 44
Joined: 08/08/2012 01:28

#4414 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by los_trip »

Hemel wrote:
los_trip wrote:Zdravo svima

Narucio sam pelet u 6 mjesecu 2018 napravio ugovor i uplatio unaprijed 3 tone ,rok za isporuku je bio 20 septembar.
Pelet nije jos dosao,evo vec mjesec dana sa njima vodim borbu oko peleta,oni lazu petljaju isprike im banalne od toga da im je masina pokvarena itd.
Ne znam sta da radim ,a znam jos 5 osoba koje isto nisu dobili njihov pelet.
Imal neko da je pisao o istoj firmi i istom problemu ovdje ,ili neki savjet sta im radit(prijetio tuzbom al oni se ne obaziru na to)

Firma je http://wood-line.ba/O_nama.html
Uputi im pismo pred tuzbu(jako bitan dokaz). Trazi da ispostuju ugovor ili vrate pare sa kamatom da mozes u slobodnoj prodaji kupiti adekvatnu kolicinu ili u suprotnom ide tuzba.
Probaj, nista te ne kosta. A sacuvaj kopiju i obavezno preporuceno.
Dali mi imamo neko udruzenje za zastitu potrosaca koji bi ti mogli dati neki pravni savjet sta radit u ovakvim situacijama.
Jel mislis da im neka advokatska kancelarija uputi pismo pred tuzbi ili ja kao fizicko lice?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#4415 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Hemel »

los_trip wrote:
Dali mi imamo neko udruzenje za zastitu potrosaca koji bi ti mogli dati neki pravni savjet sta radit u ovakvim situacijama.
Jel mislis da im neka advokatska kancelarija uputi pismo pred tuzbi ili ja kao fizicko lice?
Postoje udruzenja pa i njih kontaktiraj.
Naravno da i ti mozes sastaviti takvo pismo pred tuzbu da ne placas advokata. Ako nisi siguran, onda kod advokata.
Bitna je namjera da vansudski rijesite problem.
mirzasut
Posts: 115
Joined: 19/10/2017 13:23

#4416 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by mirzasut »

maks_rs wrote:Sve ovo zavisi od konfiguracije sistema. U jednoetažnom stanu , gdje je bojler najviša tačka , nebi trebalo imati značajnijih gubitaka toplote preko izmjenjivača. Kod mene je suprotna situacija ( bojler u najnižoj od tri etaže ) i kad bi ostavio grijač na ustruju uključen pri otvorenim ventilima na izmjenjivaču , termostat ga nebi nikad isključio jer bi bio non-stop pothlađen šaljući toplotu uzbrdo.
Ne treba nikakva komplikovana i skupa automatika da riješi problem - dovoljan je najobičniji nepovratni ventil na ulazu u zmiju bojlera.
Ovo boldano je čudno, blago rečeno... voda u zmiji ionako ide samo u jednom smjeru, smjer u kojem je tjera pumpa?
Slažem se da su gubici kod električnog grijanja bojlera uz sistem centralnog mali, ali mi koji štimamo, gledamo potrošnju svakog grama peleta potrebno je i to naglasiti, ipak postoje.
maks_rs
Posts: 347
Joined: 23/02/2013 15:57
Grijem se na: Pelet + Inverter

#4417 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by maks_rs »

Razmisli pa neće biti čudno.
Pumpa ne pelet kotlovima radi dok radi gorionik i tjera vodu kroz zmiju odozgo ka dole.
Gašenjem kotla pumpa staje a nepovratni ventil na zmiji ne dozvoljava prirodnu težnju vode da ide ka gore i pravi gubitke.
Potrebno je takođe podesiti termostat na bojleru koji stepen niže od zadate temperature vode u kotlu da se el. grijač nebi uključivao dok radi grijanje.
Kod mene je recimo termostat na 60 a T vode kotla je 65.
Ovako se uz uštedu dobija i komfor nerazmišljanja ima li tople vode ili ne.

I da , pored ovakve visoke cijene peleta , topla voda sa grijanja je još uvijek duplo jeftinija nego sa struje i isplati se pogotovo višečlanim porodicama.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4418 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by seoBIH »

Ne kontam?? Potpisali ste ugovor sa rokom za isporuku. Ako ugovor nije ispostovan, imate validan dokument za tuzbu. Sta cekate?
mirzasut
Posts: 115
Joined: 19/10/2017 13:23

#4419 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by mirzasut »

maks_rs wrote:Razmisli pa neće biti čudno.
Pumpa ne pelet kotlovima radi dok radi gorionik i tjera vodu kroz zmiju odozgo ka dole.
Gašenjem kotla pumpa staje a nepovratni ventil na zmiji ne dozvoljava prirodnu težnju vode da ide ka gore i pravi gubitke.
Potrebno je takođe podesiti termostat na bojleru koji stepen niže od zadate temperature vode u kotlu da se el. grijač nebi uključivao dok radi grijanje.
Kod mene je recimo termostat na 60 a T vode kotla je 65.
Ovako se uz uštedu dobija i komfor nerazmišljanja ima li tople vode ili ne.

I da , pored ovakve visoke cijene peleta , topla voda sa grijanja je još uvijek duplo jeftinija nego sa struje i isplati se pogotovo višečlanim porodicama.
Mmda... to samo u slučaju prirodne cirkulacije vode koja je vrlo rijetka.
Kod mene je grijanje sanitarne vode ostalo u radijatorskom krugu, moralo tako, gdje trenutno guram 43°C dovoljno za tuširanje, kasnije kod hladnoća oko 55-58°C. Elektro grijač to zagrijava gotovo na 70°C. Inače ta pumpa se skoro i ne gasi, čak je u nekim potrebnim situacijama automatika samo priguši, smanji broj okretaja i snagu.
los_trip
Posts: 44
Joined: 08/08/2012 01:28

#4420 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by los_trip »

Cao

Da javim da sam uspio izvuci novac od ovi woodline iz hadzica,nakon mukotrpne borbe i njihovi lazi i obmana. :run:

Imal ko da preporuci neke proizvodjace da ih nazovem da vidim imajul peleta ?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4421 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Pitar sa Kariba »

los_trip wrote:Cao

Da javim da sam uspio izvuci novac od ovi woodline iz hadzica,nakon mukotrpne borbe i njihovi lazi i obmana. :run:

Imal ko da preporuci neke proizvodjace da ih nazovem da vidim imajul peleta ?
:thumbup:

A za pelet trenutno ne znam.
maks_rs
Posts: 347
Joined: 23/02/2013 15:57
Grijem se na: Pelet + Inverter

#4422 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by maks_rs »

los_trip wrote:Cao

Da javim da sam uspio izvuci novac od ovi woodline iz hadzica,nakon mukotrpne borbe i njihovi lazi i obmana. :run:

Imal ko da preporuci neke proizvodjace da ih nazovem da vidim imajul peleta ?
Dobro je što si izvukao pare . Nažalost takva su vremena da se pelet se ne kupuje telefonom nego sjedi u auto i obilazi proizvođače. Kad izvadiš keš , uvijek je drugačija priča. Ako ti cijena 350+ i nekvalitet nisu problem , peleta ima gdje hoćeš.
los_trip
Posts: 44
Joined: 08/08/2012 01:28

#4423 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by los_trip »

Cjene od neki proizvodjaca

Peny 395KM
OBI 395KM
Drvosjeca 420KM
Senigor 420KM

Probacu jos negdje potraziti al ako nista ova duga penijeva kazu nije losa .
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4424 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by BarbaDue »

los_trip wrote:Cjene od neki proizvodjaca

Peny 395KM
OBI 395KM
Drvosjeca 420KM
Senigor 420KM

Probacu jos negdje potraziti al ako nista ova duga penijeva kazu nije losa .
nisu valjda ovo proizvođači?
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#4425 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by betametazon »

Pogledaj po piku, ima dosta ponude. Generalno ima ga svugdje sto je dobra stvar, losa je sto je skup....
Post Reply