kvalitet i cijena peleta u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#4151 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by golfiista »

maks_rs wrote:
golfiista wrote:

ma jašta. grijte se na struju, jel de?
Ja uplatio prije dva mjeseca po 250 KM/t , ima ga i u Hrasnici u krugu Famosa, po 295 KM tona. Ja ne znam kakva se ovo kampanja vodi protiv pelete, hebo vas ugalj,.
Daj ba više... ti i 250 KM\t :D šta , uplatiš u martu a isporuče za dan republike , ako i tad. Pusti više Fekrija , svi znamo kakav je...
Inače nije nikakva kampanja ni ćumur lobi nego zdrav mozak. Nigdje nije bio DOBAVLJIV ove godine ispod 300, možda neko polupresovano smeće iz domaće radinosti i jeste.
Pa.ja se grijem.100 godina sa njihovim peletom. Isporuka prosle godine u augustu. Pec samo jednom ugasila fus jedna vreca bila. Ostalo perfekt. Odmori ba malo.
maks_rs
Posts: 347
Joined: 23/02/2013 15:57
Grijem se na: Pelet + Inverter

#4152 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by maks_rs »

golfiista wrote:Odmori ba malo.
Nemam razloga da ti ne vjerujem , ali moraš shvatiti da je pelet po toj tvojoj cijeni i kvalitetu dostupan statistički zanemarivom broju ljudi.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4153 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by BarbaDue »

Nadzorna_ploca wrote:Znaci ove godine najbolje bilo uzeti na sajmu krajem aprila. Sredinom jula rekose isporuka pa cemo da vidimo i to cudo.
Ja sam takođe ove godine imao namjeru kupiti, obzirom da imam njihov kamin, kovanov pelet. Međutim to je za mene bila nemoguća misija jer sa trebao otići na sajam i na licu mjesta uplatiti i uraditi narudžbu. Iskreno, iz Goražda nije baš jednostavno upaliti auto otići u Gračanicu i izvrsiti narudžbu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4154 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by mO k3 »

BarbaDue wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Znaci ove godine najbolje bilo uzeti na sajmu krajem aprila. Sredinom jula rekose isporuka pa cemo da vidimo i to cudo.
Ja sam takođe ove godine imao namjeru kupiti, obzirom da imam njihov kamin, kovanov pelet. Međutim to je za mene bila nemoguća misija jer sa trebao otići na sajam i na licu mjesta uplatiti i uraditi narudžbu. Iskreno, iz Goražda nije baš jednostavno upaliti auto otići u Gračanicu i izvrsiti narudžbu.
zar ti nisi iz bl??
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4155 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by BarbaDue »

mO k3 wrote: zar ti nisi iz bl??
nisam, otkud ti to...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4156 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

BarbaDue wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Znaci ove godine najbolje bilo uzeti na sajmu krajem aprila. Sredinom jula rekose isporuka pa cemo da vidimo i to cudo.
Ja sam takođe ove godine imao namjeru kupiti, obzirom da imam njihov kamin, kovanov pelet. Međutim to je za mene bila nemoguća misija jer sa trebao otići na sajam i na licu mjesta uplatiti i uraditi narudžbu. Iskreno, iz Goražda nije baš jednostavno upaliti auto otići u Gračanicu i izvrsiti narudžbu.
Razumijem. Meni je relativno blizu. Bio sam licno dole na sajmu ali sam na preporuku i 'garanciju' da ce biti dobar uzeo Radial pelet. 310 tona. A taj kovanov pelet..to je vec ispricana prica nazalost.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4157 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by mO k3 »

BarbaDue wrote:
mO k3 wrote: zar ti nisi iz bl??
nisam, otkud ti to...
ja mislio .. :shock:
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#4158 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by betametazon »

Prije dva mjeseca 3t po 280 KM u Ilijasu...i6gkeda ok, svjetliji nego jesenas a i onaj shef u fabrici m8 rece da sam potrefio na dobar jer sam rano uzeo, kao dobra im sirovina u to vrijeme bila...
ZPP
Posts: 488
Joined: 16/02/2013 10:13

#4159 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by ZPP »

Vlade FBiH i RS-a usaglasile zabranu izvoza drvnih sortimenata iz BiH na dvije godine

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlade-f ... /180612120
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#4160 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by golfiista »

ZPP wrote:Vlade FBiH i RS-a usaglasile zabranu izvoza drvnih sortimenata iz BiH na dvije godine

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlade-f ... /180612120

Eto. Konačno. Bice peleta po 150 KM. :bih:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#4161 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by rovac13 »

Ja sam cuo da ce bit 50 KM tona :)
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#4162 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by golfiista »

rovac13 wrote:Ja sam cuo da ce bit 50 KM tona :)
Upali klimu i otpuši se na temu o grijanju na struju, jel posteno?
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#4163 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Kataklinger »

KOVAN - cigani nad ciganima. Pred vikend mi rekose da moram otici kod njih u sjediste (Gracanica) uplatit unaprijed pelet kako bi se rezervisao za septembarsku isporuku (jer imam njihov kotao), prekjucer odem i doceka me izjava: "obustavili smo narudzbe peleta".

Da ne listam temu, preporuka za pelet (po mogucnosti s dostavom) ?
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4164 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by shlauf »

Žalosno i za plakanje. Ja imam isto njihov kotao i zavrtali me oko uplaćivanja i ja u aprilu uplatio MI BONES pelet po 300,oo KM/tona. Prevoz iz Han Dervente do Sarajeva 100,oo KM

@golfista: jesi li dobio pelet od Fekrya????
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#4165 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by golfiista »

shlauf wrote:Žalosno i za plakanje. Ja imam isto njihov kotao i zavrtali me oko uplaćivanja i ja u aprilu uplatio MI BONES pelet po 300,oo KM/tona. Prevoz iz Han Dervente do Sarajeva 100,oo KM

@golfista: jesi li dobio pelet od Fekrya????
Ne. Isporuka je u augustu.
Kovjeb
Posts: 19
Joined: 30/05/2018 00:07

#4166 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Kovjeb »

Da mi je samo broj onog njihovog gazde Said ili nesta tako, koji je naucio dvije i po recenice "Mi smo lideri u proizvodnji...." da mu kazem sta su oni.... :izet:
Peleta ima na sve strane,ali svi su toliko digli cijene da ovo uopste nije realno. Ja cu kupiti tri tone sad i cekati Januar jer obicno tada vec pocinje da mu spada cijena. Mislim pouceni proslim godinam da je raja pozurila da nabavi,a ovi supci vidjeli da mogu dizati cijenu i evo sta se desi.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#4167 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by rovac13 »

golfiista wrote:
rovac13 wrote:Ja sam cuo da ce bit 50 KM tona :)
Upali klimu i otpuši se na temu o grijanju na struju, jel posteno?
Savjetujes me da na nekoj lijevoj temi pisem o peletu :?
Mudro :shock:
peletiisamopelet
Posts: 75
Joined: 18/01/2017 19:15

#4168 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by peletiisamopelet »

Ima li neko informaciju gdje se trenutno moze nabaviti pelet i po kojoj cijeni? I koji je rok isporuke?
Fant0m
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 17:08

#4169 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Fant0m »

Eh ovako, od prosle godine sam i ja "peledzija" pa sam od tad izucio sve i svasta o kotlovima i peletima..

Odabrao Kovan Ekoline 35 kw kotao, dobro ga platio, vodio se tim da se isplati uz obecanje da imaju svoj pelet ekstra kvaliteta koji prodaju samo svojim kupcima...kupio, a onda pelet naravno nisam dobio, kazu nema za tu sezonu vise...ove sezone kontam krajem maja nije jos kasno za naruciti, jedva ih dobijem na telefon, a kad sam uspio kaze nema za ovu sezonu vise narudzbi...nije jos ni juni a nema vise peleta?
Dok ne kupis, sve evropski, a kad kupis onda postane klasicna balkanska firma koja posluje po principu - "dovoljno je da se svako po jednom zaHebe, meni ce biti dobro"

Sto se tice kotla, dobar je, puno se jednostavnije cisti i odrzava od recimo Tfluxa koje sam vidjao (nema onih poprecnih cijevi i dodatnih nekih mjesta koje treba cistiti...).
Potrosnja ok (kazu ima cetiri komore pa valkda.manje i trosi od ostalih)...kod mene na dvije etaze kuce 10x8 metara trosi oko 1,5 do 2 vrece na dan s tim da se grije 24 sata, na termostatu je dnevna 24, nocna 22 stepena.
Izolacija: 10 cm stiropor, pvc stolarija.

Sto se tice peleta, dobio sam uz pec na akciji tonu Kovanovog peleta - kvalitet dobar, malo pepela ima.
Nakon toga, kupio Fekry, kvalitet meni OK, s tim da ima malo vise pepela od Kovanovog, i potrefilo se par vreca, bukvalno jedno punjenje koje je imalo puno sljake, inace moze biti da bude ali slabo, usisa se jednostavno. Kotao je radio normalno sa tim peletom, grijalo se dobro...

Sad mi je dilema gdje kupiti dobar pelet (lokacija Sarajevo)...
Vladrag nema vise,
BioEnergy nema trenutno - neko kaze dobar, neko da ne valja
Za Fekry evo citam kazu dugo se ceka, a hajd se usudi cekati...

Ljeto nije kako treba ni pocelo, umjesto da razmisljam gdje cu na more, ja moram razmisljati cime cu se na zimu grijati... 8-) :izet:
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#4170 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by isx »

Kakve poprecne cijevi imaju TFlux kotlovi?
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#4171 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Magarece_godine »

isx wrote:Kakve poprecne cijevi imaju TFlux kotlovi?
Mozda misli na turbulatore
Fant0m
Posts: 8
Joined: 17/02/2013 17:08

#4172 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Fant0m »

isx wrote:Kakve poprecne cijevi imaju TFlux kotlovi?
One sto se ciste cetkom, nalaze se iza gornjih vrata na prednjoj strani kotla. To sam vidio kod ljudi koji imaju te peci...ima kazu jos nekih dijelova koji se ciste osim onog gdje je pepeo...zavisno valjda od modela, ne znam...
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#4173 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by isx »

Te cijevi se zovu turbulatori i dizu iskoristivost peci do neba. Ne vidim kako nekom moze to smetati.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4174 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by shlauf »

Te iste cijevi ima i Kovanov kotao. Nalaze se sa lijeve gornje strane ispod onog velikog poklopca.
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#4175 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by staxx »

Fant0m wrote:Eh ovako, od prosle godine sam i ja "peledzija" pa sam od tad izucio sve i svasta o kotlovima i peletima..

Odabrao Kovan Ekoline 35 kw kotao, dobro ga platio, vodio se tim da se isplati uz obecanje da imaju svoj pelet ekstra kvaliteta koji prodaju samo svojim kupcima...kupio, a onda pelet naravno nisam dobio, kazu nema za tu sezonu vise...ove sezone kontam krajem maja nije jos kasno za naruciti, jedva ih dobijem na telefon, a kad sam uspio kaze nema za ovu sezonu vise narudzbi...nije jos ni juni a nema vise peleta?
Dok ne kupis, sve evropski, a kad kupis onda postane klasicna balkanska firma koja posluje po principu - "dovoljno je da se svako po jednom zaHebe, meni ce biti dobro"

Sto se tice kotla, dobar je, puno se jednostavnije cisti i odrzava od recimo Tfluxa koje sam vidjao (nema onih poprecnih cijevi i dodatnih nekih mjesta koje treba cistiti...).
Potrosnja ok (kazu ima cetiri komore pa valkda.manje i trosi od ostalih)...kod mene na dvije etaze kuce 10x8 metara trosi oko 1,5 do 2 vrece na dan s tim da se grije 24 sata, na termostatu je dnevna 24, nocna 22 stepena.
Izolacija: 10 cm stiropor, pvc stolarija.

Sto se tice peleta, dobio sam uz pec na akciji tonu Kovanovog peleta - kvalitet dobar, malo pepela ima.
Nakon toga, kupio Fekry, kvalitet meni OK, s tim da ima malo vise pepela od Kovanovog, i potrefilo se par vreca, bukvalno jedno punjenje koje je imalo puno sljake, inace moze biti da bude ali slabo, usisa se jednostavno. Kotao je radio normalno sa tim peletom, grijalo se dobro...

Sad mi je dilema gdje kupiti dobar pelet (lokacija Sarajevo)...
Vladrag nema vise,
BioEnergy nema trenutno - neko kaze dobar, neko da ne valja
Za Fekry evo citam kazu dugo se ceka, a hajd se usudi cekati...

Ljeto nije kako treba ni pocelo, umjesto da razmisljam gdje cu na more, ja moram razmisljati cime cu se na zimu grijati... 8-) :izet:
Ja bio u sličnoj situaciji kao ti sada, čitaj postove iznad.
Kupio neki dan Hifin pelet (EuroStil). Imaju prevoz, nisam još ložio na oko mi izgleda dobar pelet, a čitao sam da je OK.
Imaju nekakve dvije vrste, ja uzeo bolji i skuplji (premium).
Post Reply