kvalitet i cijena peleta u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
adoadop
Posts: 146
Joined: 15/04/2015 22:09

#4001 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by adoadop »

Da li je neko koristio ili zna kakav je kvalitet peleta Koji se proizvodi u Kiseljaku, navodno se zove Eu Pal pelet?
maks_rs
Posts: 347
Joined: 23/02/2013 15:57
Grijem se na: Pelet + Inverter

#4002 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by maks_rs »

almirkoba wrote:što se tiče sajma po meni, koriste situaciju i kupe profit koji su kupili drugi, po meni opravdano...
Došlo im iz gu***e u glavu :D , zašto bi nakupci skidali kajmak kad mogu oni sami. Nije pelet malina da se pokvari. Vidim da ovi moji lokalni proizvođači svi proširuju i pune skladišta i drže se 300 KM ko pjan plota.
maks_rs
Posts: 347
Joined: 23/02/2013 15:57
Grijem se na: Pelet + Inverter

#4003 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by maks_rs »

adoadop wrote:Da li je neko koristio ili zna kakav je kvalitet peleta Koji se proizvodi u Kiseljaku, navodno se zove Eu Pal pelet?
Jedini EuPal za kojeg znam proizvodi se u Sumbulovcu i osrednjeg je kvaliteta - pilota , sječka i mljeveni okorci. Zna biti i dosta šljake i pijeska.
Sijedi63
Posts: 34
Joined: 30/09/2013 21:09

#4004 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Sijedi63 »

daddo_ wrote:
harkan69 wrote:Poz.
Juce uspio uplatit 5t u kovanu, iako je info na sajmu da neprimaju vise uplate, ceko nesto vise od 2 sata da uplatim. Mogu samo reci bruka I sramota sta nam rade dok pec ne prodaju med I mlijeko a onda se snalazi. :sad: :-) Ona druga izlozbena mjesta na sajmu ili su zatvorena ili nema vise sve rasprodano. Vidim svjet hvata pomalo panika...
:bih:
Kakva su vasa iskustva sa kvalitetom Kovanovog peleta?
Ja sam prosle godine probao par vreca i bio je solidan, ali sam se iznenadio nedavno kod komsije. Narucio je njihov pelet proslo ljeto i unaprijed uplatio da bi mu pelet isporucili u martu. Pelet dolazi u providnim vrecama a kvalitet nevjerovatno los. Toliko los da za pola dana rada peci se nakupi puno loziste sljake. Kontaktirao Kovan i jedva uspio vratiti pelet uz obrazlozenje da za novu narudjbu ne mogu garantovati kvalite.
Stvarno covjek vise ne zna gdje kupiti i kome vjerovati.
Firma KOVAN je žešći prevarant.
Samo dok je peć u garanciji dobija se pravi pelet da ne bi bilio problema oko servisiranja.
Pri isporuci tog lošeg pelete treba tražiti fiskalni račun, slikati, prijaviti inspekciji i poslati pelet na analizu nebi li izgubili certifikat
adoadop
Posts: 146
Joined: 15/04/2015 22:09

#4005 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by adoadop »

Uplatio pelet sa Pala , čini mi se Mi Bones ili tako nešto. Tona 330 sa prevozom.
Da li ga je neko koristio?
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4006 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by shlauf »

adoadop wrote:Uplatio pelet sa Pala , čini mi se Mi Bones ili tako nešto. Tona 330 sa prevozom.
Da li ga je neko koristio?
Ja uzeo 15 vreća i bio je odličan, bez šljake
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#4007 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by turbofolk »

Mjera bi bila da se kupci sad na proljeće obezbjede peletom po cijeni od 330 KM. A onda ga proizvođači i nakupci nemaju kome prodati u decembru. I obore mu cijenu na 280 KM :D

Bio sam na sajmu. Ne nađoh štand Trgovira i Obrt komerca. Kod Kovana nisam zastajao, jer nemam njihovu peć. Radial 320 KM s prevozom. Ludilo. Dakle, nadam se scenariju sa početka posta :D
eduscho
Posts: 248
Joined: 08/12/2008 19:46

#4008 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by eduscho »

Postovani,

evo samo da podijelim iskustva s vama nakon zavrsene grijne sezone, pa mozda nekome bude valjalo za planiranje. Prosle godine u sept sam postavio upit oko potrošnje pošto sam koritio pelet po prvi put.

Ukupno u periodu 03/09/17 - 23/04/18

- potrošeno 371 vreća peleta (5.565 kg peleta)

- ukupno utrošenih 1.720 sati grijanja (kalendarski se grijali tačno 220 dana, znači u prosjeku 7h:50min dnevno)

- pelet bukov po 350 KM plaćao tonu (od ukupno 6 kupljenih tona ostala 31 vreća)

- sept, okt i apr su bili "lagani", nov, dec i jan oko tone na mjesec, a feb i mart su bili nešto preko tone na mjesec

Eto toliko, s tim da smo prosli mjesec ugradili i PVC stolariju, nažalost još nemamo termo fasadu, ali mislim da ce i ova stolarija nešto uštedjeti na potrošnji.

LP
eduscho
Posts: 248
Joined: 08/12/2008 19:46

#4009 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by eduscho »

Ah by the way,

ugradili smo i kamin na drvo (nek se nadje) haha...

LP
User avatar
Ostri_Mac
Posts: 447
Joined: 24/10/2005 13:21
Location: Sarajevo

#4010 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Ostri_Mac »

Kondenzator wrote:Narucio 4 tone mi bones 1300 KM s prevozom.

Nemam iskustva s njihovim. Ako bude los moja zadnja sezona grijanja na pelet
Odlican. Trosili ove sezone. Ne znam da sam 2x ocistio posudu gorionika od sljake...potpuno i cisto izgaranje...smole i cadji nema nigdje...fino izgaranje i pepeo. Upravo narucili 4t za istu cijenu. Kaze vozac (godinama nam isporucuje...) da ce samo gore ici...prosle god smo pocetkom aprila uzeli za 270km+prevoz.
User avatar
Ostri_Mac
Posts: 447
Joined: 24/10/2005 13:21
Location: Sarajevo

#4011 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Ostri_Mac »

maks_rs wrote:
adoadop wrote:Da li je neko koristio ili zna kakav je kvalitet peleta Koji se proizvodi u Kiseljaku, navodno se zove Eu Pal pelet?
Jedini EuPal za kojeg znam proizvodi se u Sumbulovcu i osrednjeg je kvaliteta - pilota , sječka i mljeveni okorci. Zna biti i dosta šljake i pijeska.
EuPal jeste taj iz Sumbulovca. Prvacsezona extra...drugu sam vise proveo cisteci sljaku nego u boravku pas im *ater...nikad vise. Isto bilo i sa vladragom... dvije sezone extra, za preporuciti i onda dodje brabonjak...dam im drugu sandu i kazem sta je bilo...druga tura jos gora...napisah sad da smo ovu kod mi bones- ako bude ovakav kvalitet extra...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4012 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Maraschino »

CooK wrote: Ma katastrofa ba sajam. Ovi dobri proizvodjaci vecinom nece da kazu cijenu a ovi smecarski traze po 300KM. Obrt komerc trazi po meni neprihvatljivih 330KM i to je jedina cijena koju sam saznao za kvalitetan pelet. Katastrofa ba, kao da je decembar a ne april. Jeb'o me pelet i pec na pelet i kad predjoh na njega.
U ponedeljak ponovo uplacen pelet Drvo stila(kao i prosle godine) u jednom skladistu gr.materijala po 300km/t.

Za 15 dana sprseno 20 vreca njihovog peleta i nikako pec nije ciscena. Kada sam otvorio bukvalno sam se iznenadio kolicinom pepela, manje od kante usisivaca.
Last edited by Maraschino on 04/05/2018 22:48, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4013 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Maraschino »

Sijedi63 wrote: Firma KOVAN je žešći prevarant.
Samo dok je peć u garanciji dobija se pravi pelet da ne bi bilio problema oko servisiranja.
Pri isporuci tog lošeg pelete treba tražiti fiskalni račun, slikati, prijaviti inspekciji i poslati pelet na analizu nebi li izgubili certifikat
Ne lupaj.
Nemam njihov kotao niti pelet ali svi ih hvale. To sto je neko dobio u neutralnim vrecama, vjerovatno je namijenjen nekom nakupcu kome kvalitet nije bitan pa od ostatka rade za njega.
Tamo gdje je njihov logo, stoje iza kvalitete i to godinama.
Najbolje kotlove imaju a i pelet je jedan od najboljih.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4014 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by BarbaDue »

Maraschino wrote:
Sijedi63 wrote: Firma KOVAN je žešći prevarant.
Samo dok je peć u garanciji dobija se pravi pelet da ne bi bilio problema oko servisiranja.
Pri isporuci tog lošeg pelete treba tražiti fiskalni račun, slikati, prijaviti inspekciji i poslati pelet na analizu nebi li izgubili certifikat
Ne lupaj.
Nemam njihov kotao niti pelet ali svi ih hvale. To sto je neko dobio u neutralnim vrecama, vjerovatno je namijenjen nekom nakupcu kome kvalitet nije bitan pa od ostatka rade za njega.
Tamo gdje je njihov logo, stoje iza kvalitete i to godinama.
Najbolje kotlove imaju a i pelet je jedan od najboljih.
Samo što su napravili takvo sranje sa narudžbama da ja iz Goražda ne mogu da dobijem njihov pelet bez obzira što imam njihovu peć.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4015 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Maraschino »

BarbaDue wrote:
Maraschino wrote:
Sijedi63 wrote: Firma KOVAN je žešći prevarant.
Samo dok je peć u garanciji dobija se pravi pelet da ne bi bilio problema oko servisiranja.
Pri isporuci tog lošeg pelete treba tražiti fiskalni račun, slikati, prijaviti inspekciji i poslati pelet na analizu nebi li izgubili certifikat
Ne lupaj.
Nemam njihov kotao niti pelet ali svi ih hvale. To sto je neko dobio u neutralnim vrecama, vjerovatno je namijenjen nekom nakupcu kome kvalitet nije bitan pa od ostatka rade za njega.
Tamo gdje je njihov logo, stoje iza kvalitete i to godinama.
Najbolje kotlove imaju a i pelet je jedan od najboljih.
Samo što su napravili takvo sranje sa narudžbama da ja iz Goražda ne mogu da dobijem njihov pelet bez obzira što imam njihovu peć.
To im jeste minus a i Olovo nije preko svijeta.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4016 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by BarbaDue »

Čista diskriminacija.
Politika da moraš lično doći da popuniš prijavu za pelet, odmah na licu mjesta komplet sumu iskeširaš i to samo u dane sajma. Ja sam opet blizu, al šta će onaj iz Cazina!?

Totalno razočarenje :palacdolje:
maks_rs
Posts: 347
Joined: 23/02/2013 15:57
Grijem se na: Pelet + Inverter

#4017 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by maks_rs »

Ostri_Mac wrote:... dvije sezone extra, za preporuciti i onda dodje brabonjak...
Ovo je postalo pravilo kod ( skoro ) svih. Pad kvaliteta + porast cijene dovelo je pelet na granicu rentabilnosti.
peletiisamopelet
Posts: 75
Joined: 18/01/2017 19:15

#4018 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by peletiisamopelet »

Maraschino wrote:
Sijedi63 wrote: Firma KOVAN je žešći prevarant.
Samo dok je peć u garanciji dobija se pravi pelet da ne bi bilio problema oko servisiranja.
Pri isporuci tog lošeg pelete treba tražiti fiskalni račun, slikati, prijaviti inspekciji i poslati pelet na analizu nebi li izgubili certifikat
Ne lupaj.
Nemam njihov kotao niti pelet ali svi ih hvale. To sto je neko dobio u neutralnim vrecama, vjerovatno je namijenjen nekom nakupcu kome kvalitet nije bitan pa od ostatka rade za njega.
Tamo gdje je njihov logo, stoje iza kvalitete i to godinama.
Najbolje kotlove imaju a i pelet je jedan od najboljih.
Nema potrebe da falis kotlove, totalno su neodgovorni, mnogi se zale, serviserstvo nula, nikog ne mozes dobiti na tel. Previse su ufurani a i skupi. Nije uvijek skuplje i bolje.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4019 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Nisi onda imao probleme sa Termofluksom, jedan serviser na 250k ljudi.
Takodjer pohvala za Kovanov pelet koji sam koristio prije 2 sezone.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4020 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by CooK »

Kovan peci jesu jedne od najboljih ali trenutno im je podrska nakon kupovine i u slucaju nekog problema katastrofalna. A u pravu je kolega @Sijedi63, onaj pelet sto su prodavali u providnim vrecama je smece nad smecem. Znaci ubjedljivo najlosiji pelet sto je prosle sezone bio na trzistu. Sva sreca da pristaju da se vrati i dobiju pare nazad. Valjda su igrali na kartu da je ljudima bolje ista nego nista pa uvaljivali muda za bubrege.
Uglavnom, Kovan je srozao svoj kredibilitet do samog dna i ako se oporavi trziste peleta i uleti na trziste jos neki dobar proizvodjac peci na pelet Kovan uopce nece biti konkuretan i da sam na njihovom mjestu ozbiljno bih se zabrinuo za dalju(za 3-4 godine) buducnost.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#4021 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by CooK »

Maraschino wrote:
CooK wrote: Ma katastrofa ba sajam. Ovi dobri proizvodjaci vecinom nece da kazu cijenu a ovi smecarski traze po 300KM. Obrt komerc trazi po meni neprihvatljivih 330KM i to je jedina cijena koju sam saznao za kvalitetan pelet. Katastrofa ba, kao da je decembar a ne april. Jeb'o me pelet i pec na pelet i kad predjoh na njega.
U ponedeljak ponovo uplacen pelet Obrt komerca(kao i prosle godine) u jednom skladistu gr.materijala po 300km/t.

Za 15 dana sprseno 20 vreca njihovog peleta i nikako pec nije ciscena. Kada sam otvorio bukvalno sam se iznenadio kolicinom pepela, manje od kante usisivaca.
Mozes li mi reci koje skladiste gradjevinskog materijala(ako je u TK) i jesu li ti rekli za koliko ce biti dostupan pelet za isporuku?
peletiisamopelet
Posts: 75
Joined: 18/01/2017 19:15

#4022 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by peletiisamopelet »

Nadzorna_ploca wrote:Nisi onda imao probleme sa Termofluksom, jedan serviser na 250k ljudi.
Takodjer pohvala za Kovanov pelet koji sam koristio prije 2 sezone.

Znam vrlo dobro i Thermoflux. Oni su posebna prica, serviseri nestrucni, pojma nemaju( cast izuzecima) a kad treba doci pustiti kotao koji je neki drugi monter spojio nece ni da cuju. Tako velika firma a ne vodi racuna o svojim kljentima. Bruka i sramota.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4023 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Maraschino »

Kako sve generalizujemo i razbacujemo se kritikama kao vecinskom pojavom.
Ja imam Termoflux 30KW kojeg sam kupio preko servisera jer mi je ponudio najpovoljniju cijenu od svih prodavaca na mom podrucju. Kako, nisam ga pitao jer me interesovala najniza cijena.
Uradio sam grijanje do kotlovnice i nazvao Termofluks da mi proslijede kontakt od ovlastenog servisera. Covjek nazvao, dosao na dogovor, ponudio mi kotao po najnizoj cijeni, uracunao mi spajanje na kotao kao i svaki drugi majstor(tri radijatora), ustedio mi na kotli i zato sto je on izvrsio spajanje nije mi naplatio toplu i hladnu probu niti pecat na garanciju. Kada sam ga nazvao da dodje da mi izbaci jedan radijator iz garaze, dosao je u kratkom roku. Sa kotlom nemam problema ali se cujem povremeno sa njim i uvijek ima ponudu kada je u blizini da navrati na pice.

Nema ih puno ali je ovaj takav(S.D)
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4024 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by shlauf »

Jutros jedva dobio Kovan i cijene su sljedeće: Za Gračanicu cijena je 290,oo KM bez prevoza a iz Olova 280,oo KM po toni bez prevoza. Narudžbe primaju 21. i 28.05. Ambalaža je EcoKovan.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#4025 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by shlauf »

shlauf wrote:Jutros jedva dobio Kovan i cijene su sljedeće: Za Gračanicu cijena je 290,oo KM bez prevoza a iz Olova 280,oo KM po toni bez prevoza. Narudžbe primaju 21. i 28.05. Ambalaža je EcoKovan.
MiBones je 300,oo KM bez prevoza
Post Reply