kvalifikacioni turnir za OI

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
deer_hunter
Posts: 1009
Joined: 28/09/2012 15:46

#101 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by deer_hunter »

Tomahawk11 wrote: A vi kako te?
I bez Zubaca, Bendera, Planinica BiH pocesto mlatne Hrvatsku. Hrvati su redovne musterije BiH kad je kosarka u pitanju. Kako se sve brzo zaboravlja 8-)
Zaboravljaju se partije Markovica u Splitu ili zadnji takmicarski susret na EP i Teletovicevo rasturanje :oops:
padobranac, prvo procitaj o cemu raspravljamo, pa se javi. nije uopste rijec ko je bolji u kosarci i ko je koga mlatio i kada.ako te zadovoljavaju pobjede protiv Hrvata od prije 15 godina cemu onda kuknjava za igracima rodjenim u BiH koji idu igrati za Hrvate??? i ne samo o njima, godinama slusamo price o Ibrahimovicu, sklapaju se neke imaginarne idealne postave BiH koje nikad nisu imale ni promil sanse da postanu stvarnost, bilo rata ili ne. sve s ciljem da se dobije neki lazni osjecaj da smo velesila u sportu bez obzira sto cinjenice govore drugo. mani se suplje price nego radi nesto, Hrvati uzmu Hrvata iz Bosne, uzmi i ti njima Bosnjaka iz Hrvatske, Srbi uzmu Srbina, uzmi i ti Sandzakliju. kod nas likovi ne mogu nagovoriti sina bivseg reprezentativca da igra za nas, a nesto se k..u..rcimo. sve bi na gotovo, sadaka mentalitet :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#102 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

deer_hunter wrote:
Tomahawk11 wrote: A vi kako te?
I bez Zubaca, Bendera, Planinica BiH pocesto mlatne Hrvatsku. Hrvati su redovne musterije BiH kad je kosarka u pitanju. Kako se sve brzo zaboravlja 8-)
Zaboravljaju se partije Markovica u Splitu ili zadnji takmicarski susret na EP i Teletovicevo rasturanje :oops:
padobranac, prvo procitaj o cemu raspravljamo, pa se javi. nije uopste rijec ko je bolji u kosarci i ko je koga mlatio i kada.ako te zadovoljavaju pobjede protiv Hrvata od prije 15 godina cemu onda kuknjava za igracima rodjenim u BiH koji idu igrati za Hrvate??? i ne samo o njima, godinama slusamo price o Ibrahimovicu, sklapaju se neke imaginarne idealne postave BiH koje nikad nisu imale ni promil sanse da postanu stvarnost, bilo rata ili ne. sve s ciljem da se dobije neki lazni osjecaj da smo velesila u sportu bez obzira sto cinjenice govore drugo. mani se suplje price nego radi nesto, Hrvati uzmu Hrvata iz Bosne, uzmi i ti njima Bosnjaka iz Hrvatske, Srbi uzmu Srbina, uzmi i ti Sandzakliju. kod nas likovi ne mogu nagovoriti sina bivseg reprezentativca da igra za nas, a nesto se k..u..rcimo. sve bi na gotovo, sadaka mentalitet :-)
Padobranac, komentarisao sam ovo iz tvog posta
da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija
8-)

Mirza prije 15 godina nije ni igrao :)
A bice prilike i da se sretnemo opet, pa da vidimo ko ce koga.
Ta nacionalna prica me ne zanima i nisam ni ulazio u nju. Nek igra ko za koga hoce. Ovi sto igraju za BiH, to su nasi reprezentativci i to me zanima.
Samo sportsko rivalstvo, brojanje krvnih zrnaca, ko se gdje rodio....

A ako cemo ispravno, svi ste fulili temu sa ovom raspravom 8-)

Image
User avatar
deer_hunter
Posts: 1009
Joined: 28/09/2012 15:46

#103 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by deer_hunter »

Tomahawk11 wrote: Padobranac, komentarisao sam ovo iz tvog posta
da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija
izaberi sport osim sjedece odbojke, pa da raspravimo ko je uspjesniji,sto klupski sto reprezentativno. ko ima vise medalja, tenis, kosarka, fudbal, rukomet, odbojka, vaterpolo, skijanje,atletika,gimnastika, olimpijske medalje,itd... proberi, pa da protabirimo koju...ovo sto sam ja napisao je cinjenica, svidjalo se to tebi ili ne.drasticno je cak i preblaga rijec, bio sam suzdrzan :-)
User avatar
deer_hunter
Posts: 1009
Joined: 28/09/2012 15:46

#104 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by deer_hunter »

deer_hunter wrote:
Tomahawk11 wrote: Padobranac, komentarisao sam ovo iz tvog posta
da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija
izaberi sport osim sjedece odbojke, pa da raspravimo ko je uspjesniji,sto klupski sto reprezentativno. ko ima vise medalja, tenis, kosarka, fudbal, rukomet, odbojka, vaterpolo, skijanje,atletika,gimnastika, olimpijske medalje,itd... proberi, pa da protabirimo koju...ovo sto sam ja napisao je cinjenica, svidjalo se to tebi ili ne.drasticno je cak i preblaga rijec, bio sam suzdrzan :-)
P.S. citiras samo ono sto tebi odgovara...evo, cisto da se zna u kojem kontekstu je to napisano
ovo brojanje krvnih zrnaca predstavlja samo nacin da se i Bosanci osjecaju bitno i da prikriju cinjenicu da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija. lakse ovako umjesto da zavrnu rukave i zapnu, da sami stvore Zupce, Bendere, Planinice, itd...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#105 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

deer_hunter wrote:
Tomahawk11 wrote: Padobranac, komentarisao sam ovo iz tvog posta
da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija
izaberi sport osim sjedece odbojke, pa da raspravimo ko je uspjesniji,sto klupski sto reprezentativno. ko ima vise medalja, tenis, kosarka, fudbal, rukomet, odbojka, vaterpolo, skijanje,atletika,gimnastika, olimpijske medalje,itd... proberi, pa da protabirimo koju...ovo sto sam ja napisao je cinjenica, svidjalo se to tebi ili ne.drasticno je cak i preblaga rijec, bio sam suzdrzan :-)
Ovdje se konkretno prica o kosarci, ali jok, hajmo i o fudbalu, rukometu, odbojci, sjedecoj odbojci :-)
S kojim ciljem?
Spomenuo sam medjusobne susrete kosarkaskih vrsta BiH i Hrvatske. Cisto rivalski, ne u kontekstu u kojem se vi ovdje prepucavate.
Znas sta je cinjenica? Da je bh klupska kosarka u qrcu, a hrvatska isto tako, samo u malo manjem. Pogledaj na sta se svela i jedna i druga. Na Cedevitu i Igokeu. I sad bi mi raspravljali ko je bolji (prije ko je gori).
Znam ja da Hrvatska ima zapazenih rezultata na takmicenjima, ali kao sto ti meni rece za pobjede prije 15 godina (mada to bas i nije tacno), tako mogu i ja tebi da je Hrvatska srebro sa Olimpijade i bronze sa SP i EP uzela prije vise od 20 godina i to zahvaljujuci kosarakasima koje je odgojila jugoslovenska kosarkaska skola. Sve poslije '95. je manje vise bilo lose.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#106 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

@deer_hunter, evo da ne bude tako.....
ovo brojanje krvnih zrnaca predstavlja samo nacin da se i Bosanci osjecaju bitno i da prikriju cinjenicu da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija. lakse ovako umjesto da zavrnu rukave i zapnu, da sami stvore Zupce, Bendere, Planinice, itd...
kontekst je opet isti. I moj komentar ostaje isti.
A i moje i tvoje je off u kontestu teme.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1009
Joined: 28/09/2012 15:46

#107 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by deer_hunter »

Tomahawk11 wrote: Ovdje se konkretno prica o kosarci, ali jok, hajmo i o fudbalu, rukometu, odbojci, sjedecoj odbojci :-)
S kojim ciljem?
Spomenuo sam medjusobne susrete kosarkaskih vrsta BiH i Hrvatske. Cisto rivalski, ne u kontekstu u kojem se vi ovdje prepucavate.
Znas sta je cinjenica? Da je bh klupska kosarka u qrcu, a hrvatska isto tako, samo u malo manjem. Pogledaj na sta se svela i jedna i druga. Na Cedevitu i Igokeu. I sad bi mi raspravljali ko je bolji (prije ko je gori).
Znam ja da Hrvatska ima zapazenih rezultata na takmicenjima, ali kao sto ti meni rece za pobjede prije 15 godina (mada to bas i nije tacno), tako mogu i ja tebi da je Hrvatska srebro sa Olimpijade i bronze sa SP i EP uzela prije vise od 20 godina i to zahvaljujuci kosarakasima koje je odgojila jugoslovenska kosarkaska skola. Sve poslije '95. je manje vise bilo lose.
ja sam napisao u sportu, ne u kosarci, ti si to citirao...nebitno, cak i kad bi gledali samo kosarku, dovoljna je samo cinjenica da nikad nismo bili ni na svjetskim ni na olimpijskim igrama, stavi uspjehe mladjih selekcija(bez obzira na zlato kadeta, nema teorije da idemo u istu kategoriju sa Srbima i Hrvatima), stavi klupske uspjehe, nasi klubovi obicna vreca za napucavanje u Jadranskoj ligi
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#108 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

deer_hunter wrote:
Tomahawk11 wrote: Ovdje se konkretno prica o kosarci, ali jok, hajmo i o fudbalu, rukometu, odbojci, sjedecoj odbojci :-)
S kojim ciljem?
Spomenuo sam medjusobne susrete kosarkaskih vrsta BiH i Hrvatske. Cisto rivalski, ne u kontekstu u kojem se vi ovdje prepucavate.
Znas sta je cinjenica? Da je bh klupska kosarka u qrcu, a hrvatska isto tako, samo u malo manjem. Pogledaj na sta se svela i jedna i druga. Na Cedevitu i Igokeu. I sad bi mi raspravljali ko je bolji (prije ko je gori).
Znam ja da Hrvatska ima zapazenih rezultata na takmicenjima, ali kao sto ti meni rece za pobjede prije 15 godina (mada to bas i nije tacno), tako mogu i ja tebi da je Hrvatska srebro sa Olimpijade i bronze sa SP i EP uzela prije vise od 20 godina i to zahvaljujuci kosarakasima koje je odgojila jugoslovenska kosarkaska skola. Sve poslije '95. je manje vise bilo lose.
ja sam napisao u sportu, ne u kosarci, ti si to citirao...nebitno, cak i kad bi gledali samo kosarku, dovoljna je samo cinjenica da nikad nismo bili ni na svjetskim ni na olimpijskim igrama, stavi uspjehe mladjih selekcija(bez obzira na zlato kadeta, nema teorije da idemo u istu kategoriju sa Srbima i Hrvatima), stavi klupske uspjehe, nasi klubovi obicna vreca za napucavanje u Jadranskoj ligi
Svega sam ja toga svjestan, ponavljam opet, napisao sam samo u kontekstu medjusobnih omjera seniorskih reprezentacija BiH i Hrvatske u kosarci.
Ne znam sto je to tebe toliko zaboljelo, komentar je cisto sportski, a tako bi trebalo biti i svako nadmetanje izmedju balkanskih drzava, ali nazalost nije.
Sto se tice klupske kosarke, rekoh ti vec. Nisu nesto ni Hrvati sjajni u toj jadranskoj ligi u zadnje vrijeme, Cedevita na kraju dodje kao sparing partner Zvezdi u finalu.
Puno bolje je to izgledalo sa Bosnom, Cibonom, Partizanom....ovo sad postala liga jednog tima.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#109 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

koji je uopce score bih vs hrvatska? kad smo igrali?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#110 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

zg1911 wrote:koji je uopce score bih vs hrvatska? kad smo igrali?
Ovo je zadnja sa EP: https://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Euro ... s._Croatia

A igrali smo i dvije prijateljske poslije toga, obje dobila Hrvatska.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#111 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by KB9 »



:bih:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#112 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

Tomahawk11 wrote:
zg1911 wrote:koji je uopce score bih vs hrvatska? kad smo igrali?
Ovo je zadnja sa EP: https://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Euro ... s._Croatia

A igrali smo i dvije prijateljske poslije toga, obje dobila Hrvatska.
a ranije?

ne pamtim ovo europsko prvenstvo. vidim da je onaj proljev od tomica bio prvi strijelac :D e neka smo izgubili kad je on taj
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#113 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

zg1911 wrote:
Tomahawk11 wrote:
zg1911 wrote:koji je uopce score bih vs hrvatska? kad smo igrali?
Ovo je zadnja sa EP: https://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Euro ... s._Croatia

A igrali smo i dvije prijateljske poslije toga, obje dobila Hrvatska.
a ranije?

ne pamtim ovo europsko prvenstvo. vidim da je onaj proljev od tomica bio prvi strijelac :D e neka smo izgubili kad je on taj
Ja se zivo sjecam nasih duela iz vremena Markovica, '98. mislim bilo, Topalbecirevic ostao bez glasa. U grupi sa nama bila i Litvanija.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#114 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

Tomahawk11 wrote:
Ja se zivo sjecam nasih duela iz vremena Markovica, '98. mislim bilo, Topalbecirevic ostao bez glasa. U grupi sa nama bila i Litvanija.
ne sjecam se. to ja bice selektivno - pamtim pobjede, zaboravljam poraze :D

iskreno, ne sjecam se ni jednog vaseg kosarkasa do ove generacije mirze, nurkica & co. a premlad sam da bi pamtio delibasica, dalipagica itd. e sad se sjetih jednog dragog mi - dzevdo alihodzic :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#115 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

zg1911 wrote:
Tomahawk11 wrote:
Ja se zivo sjecam nasih duela iz vremena Markovica, '98. mislim bilo, Topalbecirevic ostao bez glasa. U grupi sa nama bila i Litvanija.
ne sjecam se. to ja bice selektivno - pamtim pobjede, zaboravljam poraze :D

iskreno, ne sjecam se ni jednog vaseg kosarkasa do ove generacije mirze, nurkica & co. a premlad sam da bi pamtio delibasica, dalipagica itd. e sad se sjetih jednog dragog mi - dzevdo alihodzic :D
Dzevdo je bio tad :D i Leric :D
S Radjom bitke vodili.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#116 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Doda37 »

zg1911 wrote:
Tomahawk11 wrote:
zg1911 wrote:koji je uopce score bih vs hrvatska? kad smo igrali?
Ovo je zadnja sa EP: https://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Euro ... s._Croatia

A igrali smo i dvije prijateljske poslije toga, obje dobila Hrvatska.
a ranije?

ne pamtim ovo europsko prvenstvo. vidim da je onaj proljev od tomica bio prvi strijelac :D e neka smo izgubili kad je on taj
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:P ... ezentacije

ukupno 15 susreta, 10:4 za HR, jedna ne pise rezultat

edit, nasao rezultat i za tu utakmicu, 23.8.2005 Crikvenica 88:74 za HR

11:4 ukupno
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#117 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

nezahvalne musterije :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#118 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

Doda37 wrote:
zg1911 wrote:
Tomahawk11 wrote:
Ovo je zadnja sa EP: https://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Euro ... s._Croatia

A igrali smo i dvije prijateljske poslije toga, obje dobila Hrvatska.
a ranije?

ne pamtim ovo europsko prvenstvo. vidim da je onaj proljev od tomica bio prvi strijelac :D e neka smo izgubili kad je on taj
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:P ... ezentacije

ukupno 15 susreta, 10:4 za HR, jedna ne pise rezultat

edit, nasao rezultat i za tu utakmicu, 23.8.2005 Crikvenica 88:74 za HR

11:4 ukupno
4-3 u takmicarskim utakmicama za Hr.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#119 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Zokipfc »

Znam da nije vise kvalifikacioni turnir, ali odigrali su dobar mec susjedi i komsije maloprije :D
Locked