kvalifikacioni turnir za OI

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#76 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
zg1911 wrote:na iducoj olimpijadi bi hrvatska mogla biti cudo jaka. bojan bi i dalje trebao biti top, saric bi trebao biti samo jos bolji, hezonja isto tako, a do onda bi i bender, zizic, arapovic i zubac iza sebe trebali imati koju nba-sezonu. vjerojatno i slavica. jedini problem je opet plej. hezonja, bb i slavica su svi 2-3, bender i saric 4, zuzic, arapovic i zuvac 5. nigdje pleja... i tako vec 25 godina

sad je i sam plasman veliki uspjeh
zaboravio si na mulaomerovića?
nisam. mula je bio vrlo solidan, al nije top klasa. otkako ja pratim kosarku mi nismo imali top pleja. mula bi vjerojatno bio najbolji. no usporedi s dvojkama i trojkama (drazen, komazec, bojan, kukoc, giricek), cetvorkama i peticama (radja, vrankovic, vujicic)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#77 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by kakavdanakneiskustvu »

nema me tamo wrote:Mrsko mi je guglat iskreno..

Kad su zadnji put Ameri izgubili u finalu svjetskog ili ove olimpijade živo me zanima?

Znam da su ih Srbi ono dobili tamo 90tih nekad cini mi se, al' tad i nisu bili u najboljem sastavu koliko znam...
1998. cini mi se,nisu ni igrali nba vec igraci iz evrope
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#78 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by kakavdanakneiskustvu »

zg1911 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
zg1911 wrote:na iducoj olimpijadi bi hrvatska mogla biti cudo jaka. bojan bi i dalje trebao biti top, saric bi trebao biti samo jos bolji, hezonja isto tako, a do onda bi i bender, zizic, arapovic i zubac iza sebe trebali imati koju nba-sezonu. vjerojatno i slavica. jedini problem je opet plej. hezonja, bb i slavica su svi 2-3, bender i saric 4, zuzic, arapovic i zuvac 5. nigdje pleja... i tako vec 25 godina

sad je i sam plasman veliki uspjeh
zaboravio si na mulaomerovića?
nisam. mula je bio vrlo solidan, al nije top klasa. otkako ja pratim kosarku mi nismo imali top pleja. mula bi vjerojatno bio najbolji. no usporedi s dvojkama i trojkama (drazen, komazec, bojan, kukoc, giricek), cetvorkama i peticama (radja, vrankovic, vujicic)

bio je jedan od boljih evropskih playeva u svom primeu
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#80 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by hrasno38 »

nema me tamo wrote:Pa šta je problem s napisanim hrasno..

Svakako nam je država sjebana do srži ( što volim ) samo ne možeš ti ocekivat da ce on odjednom reci Bosna i Hercegovina je moja prava država..
Još oko njega insekti koji uticu na to da kaze da je Hrvatska put svjetlosti..

Jesu pokrali su nam sve što se pokrast može, samo u glavama se oni osjecaju kao Hrvati to je najgore.
He znas kako to ide na ovim prostorima...svako tumaci onako kako mu odgovara.....evo vrlo malo off-topic sa pitanjem kako je onda Nikola Tesla Hrvat i koji se moj Hrvati bune kad Srbi kazu da je Tesla njihov! heheheh ali jok neko bi se jebo ali nikad da mu ne udje!
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#81 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

mislim da je u redu da se mediji ne spustaju na tu razinu forumaskog prepucavanja
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#82 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by nema me tamo »

Nije to brate prepucavanje cinjenica je da oni trebaju prihvatiti 100 posto ovu državu kao svoju, samo ratovi su sve sjebali..

Da njih nije bilo..

Al' ja opet ponavljam svi ti likovi smatraju da su Hrvati što je najgore...
Što bi reko Hrasno svako tumaci kako mu odgovara.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#83 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

reagirah na ovo

"Naravno komsije ga zovu hrvatskim talentom...."

sad ti meni reci kako bi hrvatski mediji trebali nazvati hrvatskog mladog reprezentativca ivicu zupca? koju konstrukciju bi valjalo upotrijebiti? u obzir svakako uzmi i ekonomiju pisanja

a propos svega toga, tko smo mi (ili vi, kako god hoces) da nekom oduzimamo pravo samodeklariranja? a igranje za odredjenu nacionalnu selekciju je upravo to
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#84 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by nema me tamo »

Upravo zadnji odlomak, sve je to do ratova...

Da njih nije bilo momak bi reko da je Hercegovac i da zeli da igra za nas..
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#85 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by zg1911 »

ja te pitam di je problem u tome sto ga nasi mediji zovu hrvatskim talentom? kako bi ga trebali zvati?

jesu li trebali napisati hrvatski talent koji bi igrao za bih da nije bilo rata?

nebitno, odosmo puno u off ;)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#86 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by nema me tamo »

Ma nisu bracuka moj trebali tako zvat po mom, jednostavno kao što sam rekao smatra se momak Hrvatom reci ti meni molim te da li je upravu...

Ili su ga insekti okrenuli, imaj na umu da sam baš fleksibilan što se tice ovih stvari i da imam prijatelja sirom ex yu..

Samo realno brate, realno..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#87 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by kakavdanakneiskustvu »

nema me tamo wrote:Nije to brate prepucavanje cinjenica je da oni trebaju prihvatiti 100 posto ovu državu kao svoju, samo ratovi su sve sjebali..

Da njih nije bilo..

Al' ja opet ponavljam svi ti likovi smatraju da su Hrvati što je najgore...
Što bi reko Hrasno svako tumaci kako mu odgovara.

pa šta je ivica zubac nego Hrvat?
User avatar
deer_hunter
Posts: 1009
Joined: 28/09/2012 15:46

#88 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by deer_hunter »

nema me tamo wrote:Upravo zadnji odlomak, sve je to do ratova...

Da njih nije bilo momak bi reko da je Hercegovac i da zeli da igra za nas..
i Zvezde Granda bi bile 13.7. da nije rata... :-) ovo brojanje krvnih zrnaca predstavlja samo nacin da se i Bosanci osjecaju bitno i da prikriju cinjenicu da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija. lakse ovako umjesto da zavrnu rukave i zapnu, da sami stvore Zupce, Bendere, Planinice, itd...
velika_neznalica
Posts: 7
Joined: 05/06/2016 23:56

#89 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by velika_neznalica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
nema me tamo wrote:Mrsko mi je guglat iskreno..

Kad su zadnji put Ameri izgubili u finalu svjetskog ili ove olimpijade živo me zanima?

Znam da su ih Srbi ono dobili tamo 90tih nekad cini mi se, al' tad i nisu bili u najboljem sastavu koliko znam...
1998. cini mi se,nisu ni igrali nba vec igraci iz evrope
1998 SAD su igrali bez NBA igraca(NBA trener) i izgubili u polufinalu, Babkov ih unistio u zavrsnici. Od Divca i kompanije izgubili su 2002 sa NBA igracima.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#90 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by radostan dan »

kakavdanakneiskustvu wrote:
nema me tamo wrote:Mrsko mi je guglat iskreno..

Kad su zadnji put Ameri izgubili u finalu svjetskog ili ove olimpijade živo me zanima?

Znam da su ih Srbi ono dobili tamo 90tih nekad cini mi se, al' tad i nisu bili u najboljem sastavu koliko znam...
1998. cini mi se,nisu ni igrali nba vec igraci iz evrope
1998. su osvojili zlato na svjetskom prvenstvu dobivsi ruse u finalu.

2002, na sledecem svjetskom u indijanapolisu, izbacili su amere u cetvrtfinalu, a u finalu dobili argentinu.

tim usa, na svjetkom prvenstvu 2002 -
Michael Finley, Elton Brand, Jermaine O'Neal, Andre Miller, Paul Pierce, Ben Wallace, Reggie Miller, Shawn Marion, Baron Davis, Antonio Davis, Raef LaFrentz, Jay Williams.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#91 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by CSKA »

Zvati Bobana ili ne,pitanje je sada.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#92 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by radostan dan »

Zvati...
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#93 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by radostan dan »

A on na koljenima da dodje...
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#94 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by CSKA »

Sale je prepotetan previse,ne znam kako ce se zavrsiti.

I sto svi spominju da bi morao Stimac otpasti onda,ja bi Raduljicu izostavio :D
velika_neznalica
Posts: 7
Joined: 05/06/2016 23:56

#95 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by velika_neznalica »

CSKA wrote:Sale je prepotetan previse,ne znam kako ce se zavrsiti.

I sto svi spominju da bi morao Stimac otpasti onda,ja bi Raduljicu izostavio :D
Zavrseno je odavno, nece ga zvati.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#96 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by MOSALJOZE »

Stojaković je tad odigrao fenomenalno,Divac je mislim bio neaktivan par godina,i kao takav rasturio u skokovima.
Šak,Pirs uff strašna je to tekma bila.

Štimac je centar kvaliteta Elmedin Kikanović(bez omalo ažavanja ikoga)koji ima tu neku energiju,pozitivu,i ako ne igra 39 minuta tekme,ustat će slaviti svaki koš,odraditi koliko moze,i opet zadovoljan.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#97 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by kakavdanakneiskustvu »

velika_neznalica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
nema me tamo wrote:Mrsko mi je guglat iskreno..

Kad su zadnji put Ameri izgubili u finalu svjetskog ili ove olimpijade živo me zanima?

Znam da su ih Srbi ono dobili tamo 90tih nekad cini mi se, al' tad i nisu bili u najboljem sastavu koliko znam...
1998. cini mi se,nisu ni igrali nba vec igraci iz evrope
1998 SAD su igrali bez NBA igraca(NBA trener) i izgubili u polufinalu, Babkov ih unistio u zavrsnici. Od Divca i kompanije izgubili su 2002 sa NBA igracima.
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#98 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by kakavdanakneiskustvu »

MOSALJOZE wrote:Stojaković je tad odigrao fenomenalno,Divac je mislim bio neaktivan par godina,i kao takav rasturio u skokovima.
Šak,Pirs uff strašna je to tekma bila.

Štimac je centar kvaliteta Elmedin Kikanović(bez omalo ažavanja ikoga)koji ima tu neku energiju,pozitivu,i ako ne igra 39 minuta tekme,ustat će slaviti svaki koš,odraditi koliko moze,i opet zadovoljan.
divac je bio neaktivan u reprezentaciji ako si na to mislio,ali je i dalje igrao u nba

nije shaq igrao 2002.,igrao je jermaine o neal
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#99 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by MOSALJOZE »

Gledao sam neki dan dokumentarac o toj utakmici,i ja sam bio ubijedjen da je Divac vec tada zavrsio karijeru,pa ga vratili.Ocito sam pogresno shvatio.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#100 Re: kvalifikacioni turnir za OI

Post by Tomahawk11 »

deer_hunter wrote:
nema me tamo wrote:Upravo zadnji odlomak, sve je to do ratova...

Da njih nije bilo momak bi reko da je Hercegovac i da zeli da igra za nas..
i Zvezde Granda bi bile 13.7. da nije rata... :-) ovo brojanje krvnih zrnaca predstavlja samo nacin da se i Bosanci osjecaju bitno i da prikriju cinjenicu da su drasticno neuspjesniji u sportu od susjeda i komsija. lakse ovako umjesto da zavrnu rukave i zapnu, da sami stvore Zupce, Bendere, Planinice, itd...
A vi kako te?
I bez Zubaca, Bendera, Planinica BiH pocesto mlatne Hrvatsku. Hrvati su redovne musterije BiH kad je kosarka u pitanju. Kako se sve brzo zaboravlja 8-)
Zaboravljaju se partije Markovica u Splitu ili zadnji takmicarski susret na EP i Teletovicevo rasturanje :oops:
Locked