Kutak za fanove Rizze Ruze

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2051 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by Chmoljo »

Ommadawn wrote: 06/12/2022 16:57
Chmoljo wrote: 06/12/2022 16:42

ko ti je draži, Alpaka ili Fistik?
Sa Alpakom sam jednom sjedio. Prijatan i jako kulturan lik.
ja konto voli pljunut :D
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19134
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2052 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by teskeredzic_22 »

RtrnOfSalisbury wrote: 06/12/2022 15:59 rizo je pokuso nac odgovor sta to ima u losom vinu i losijem zenama :shock: o tome se ispjevalo puno pjesmi i ima nesto sto coeka nacera da pije loso vino i bude sa losijem zenama. dal je do para, dal jedno s drugim ide :D mislim da vino nemere bit lose, jedino ako je prokislo i na pogresnoj temperaturi a zene isto tako. cak i one ruzne kad se konzumira vino, bilo lose bilo dobro, izgledaju grom i prestaju bit lose. to bi mogla bit pojenta :idea:
Što bi rekao Jovo Škandal u Brankovim "Magarećim Godinama" : "Najbolja je pečena kokoš s litrom vina ali da je jede samo jedan čovjek".
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2053 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by Bloo »

Chmoljo wrote: 06/12/2022 19:21
Ommadawn wrote: 06/12/2022 16:57

Sa Alpakom sam jednom sjedio. Prijatan i jako kulturan lik.
ja konto voli pljunut :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jebse
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#2054 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by spree »

Image
Idu reklame, nema smisla da ovo epohalno muzički djelo prodje nezapaženo. Bravo rizzo majstore👏
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#2055 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by RtrnOfSalisbury »

spree wrote: 07/12/2022 13:08 Image
Idu reklame, nema smisla da ovo epohalno muzički djelo prodje nezapaženo. Bravo rizzo majstore👏
malo sam zavidan kad cure pocnu vjesat grudnjake i donji ves i brojove telefona ... rizo ce postat trazeniji od njemacke vize :thumbup:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#2056 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by RtrnOfSalisbury »

teskeredzic_22 wrote: 06/12/2022 19:24
RtrnOfSalisbury wrote: 06/12/2022 15:59 rizo je pokuso nac odgovor sta to ima u losom vinu i losijem zenama :shock: o tome se ispjevalo puno pjesmi i ima nesto sto coeka nacera da pije loso vino i bude sa losijem zenama. dal je do para, dal jedno s drugim ide :D mislim da vino nemere bit lose, jedino ako je prokislo i na pogresnoj temperaturi a zene isto tako. cak i one ruzne kad se konzumira vino, bilo lose bilo dobro, izgledaju grom i prestaju bit lose. to bi mogla bit pojenta :idea:
Što bi rekao Jovo Škandal u Brankovim "Magarećim Godinama" : "Najbolja je pečena kokoš s litrom vina ali da je jede samo jedan čovjek".
... ipak, cisto riza radi da se kae: mi smo recemo u selu pri krstenju mosta znali mecat malo i malo vise pilecije govana da prostis, zemlje.... da bolje gradira ali odgovorno tvrdim da se to radilo samo u buradima za otkup. za domacu upotrebu nismo mecali govna u burad. e sad, da li je to vino (sa govnima) lose ili samo neispravno ... tesko je rijet. zavisi i kolko je prskato protiv peronospore ... al glava da zna zabolit... zna. jos kad se umijesaju zene ... ode sve u pm. najgore je poslije povracat :cry:
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2057 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by drag_gost »

Nismo očekivali da će ovi neki ljudi koji nisu shvatili, ja bih rekao papci gradski i raja koja nije skontala 'fol' je okrenula u drugom smjeru da sam ja promovisao kocku, auta skupa, nabildane frajere. Papak nije što ovi kažu politički preletač, već je goveče, papkar, ono koje ima papak i sve se može iskoristiti i meso i koža, al se ne može papak iskoristiti i on se zakopava. Ja sam ga tako i predstavio u pjesmi kao jednog bahatog frajera koji je došao sa djevojkom pun k'o brod u Sarajevo na Čaršiju, parkirao auto u zabranjenu zonu i naišao na konobara lokalnog koji ga je 'presvukao' i uzeo mu sve, od glave do pete ga skinuo. Prava jedna čaršijska priča
Kao sto sam rekao, pjesma za pravu sarajevsku raju. Rizo pusti hejtere, sta ba papci znaju, pogube se na pola ovih rijeci. Uzmi papka u tramvaju.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#2058 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by Piaty »

Haris033 wrote: 06/12/2022 17:01 A Dado Čaušević? 🤔
Ne vjerujem ja....dobra pjesma...da je snimljena osamdesetih, bila bi hit
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#2059 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by tranquil »

Izgleda da je dobio neke loše kritike, pa je odreagovao. I to kako. Moram reći da ovakvu reakciju na loše rezultate nisam vidio još od poraza Bakira Hadžiomerovića na izborima za člana Predsjedništva BiH...
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#2060 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by RtrnOfSalisbury »

imal dze odgovor od rize da to malo proizanaliziramo :skoljka: rizu se jedino preostaje da odgovori sa novijem pijesmama :thumbup:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#2061 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by Snake Eyes »

...
Last edited by Snake Eyes on 15/12/2022 06:05, edited 1 time in total.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#2062 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by noviclan »

Haris033 wrote: 06/12/2022 17:01 A Dado Čaušević? 🤔
A dado causevic ima vrtic
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#2063 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by Entropio »

Takvi talenti i zvijezde moraju imati cvjecare i vrtice da bi prezivili. Jebem ti drzavu.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#2064 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by insaneinthebrain »

kome smeta Rizzo Ruza i njegove trange :zzzz:

https://crna-hronika.info/rizzu-ruzu-na ... 3Kn6rJ3rro
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#2065 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by RtrnOfSalisbury »

doklena ce riza cekat :?: ako ga se dogodine ne angazira za docek nove g. sarajvu treba oduzet titula glavnog grada :skoljka:
imal dze snimaka dze je riza pjevo za docek :bih:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#2066 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by MehmedPasaMoric »

Mojne gudru, mojne stoljpi! :jok:
User avatar
oldtajmer
Posts: 4867
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2067 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by oldtajmer »



za vjerne fanove :bih:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#2068 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by MehmedPasaMoric »

Pa nije nista pogresno rekao, nazalost jako malo gradske raje je uspjelo postici nekakvu solidnu karijeru u show biznisu poslije rata... U prijeratnom Sarajevu Jala i Buba bi bili redari na koncertu Bijelog dugmeta ako i toliko, a Enis Beslagic bi vjesao kapute u Narodnom pozoristu
User avatar
oldtajmer
Posts: 4867
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2069 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by oldtajmer »

ako ima neko da podijeli pjesmu "ti si mi sve" ne kontam zasto nema na youtube,simpaticna balada dok je jos bila grupa sarajevska ruza,mozda i njihov prvi hit iza rata
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2070 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by So What! »

MehmedPasaMoric wrote: 27/11/2023 09:55 Pa nije nista pogresno rekao, nazalost jako malo gradske raje je uspjelo postici nekakvu solidnu karijeru u show biznisu poslije rata... U prijeratnom Sarajevu Jala i Buba bi bili redari na koncertu Bijelog dugmeta ako i toliko, a Enis Beslagic bi vjesao kapute u Narodnom pozoristu
Iako trap muzicara od svih ex-Yu zemalja, najvise ima u Srbiji, dok kod nas taj broj vjerovatno ne prelazi, deset, dva Bosanca su i dalje najpopularnija dva muzicara u tom zanru, pored poplave kadra iz Srbije. Ni meni se ta muzika ne svidja, ali sve i da nije bilo rata, to je globalni trend koji bi stigao i ovdje i opet bi imao Jalu i Bubu.

Enis Beslagic nije iz Sarajeva, a ni karijerno nije nesto u istom puno napravio, svega par filmskih uloga i to veoma davno, a u Hrvatskoj je ostvario uloge karijere.

Nije npr. ni Bozo Vreco iz Sarajeva, ali se tu doselio kako bi napravio karijeru, i to svjetsku karijeru.

Dubioza Kolektiv nije u fullu iz Sarajeva, ali vode se kao bend iz Sarajeva, nesto sto nijedan prijeratni bend nije napravio Glastonbury, Rosklide, Poland Rock, Sziget, Lowlands, sve vodeci evropski festivali. Onda samostalnih koncerata sto su imali po cijelom svijetu i onako neko generalno priznanje. Nijedan alternativni muzicar iz exYu nije ni priblizno postigao popularnost po cijelom svijetu kao sto je to Dubioza Kolektiv.

Na kraju krajeva, jedna od ikona tog nekadasnjeg velegradskog Sarajeva, Sejo Sexon, je u beefu sa drugom ikonom tog velegradskog i kozmopolitskog Sarajeva, Neletom Karajlicem, a koji stalno poteze tu pricu o kasabi, je uglavnom dokazivao da poslijeratno Sarajevo to nije, i u nekoliko intervjua je to spomenuo.

Tu je koristio imena poput Danisa Tanovica, Jasmile Zbanic, ja bih dodao i dobitnika Pulitzera za fotografiju, Damira Sagolja, te ostale veoma uspjesne umjetnike Ahmeda Imamovica, Faruka Sabanovica, Damira Imamovica, Amiru Medunjanin, Ivana Ramadana, Miraja Grbica, Sejlu Kameric i to su ovi sto sam ih se na prvu sjetio.

To sto neki od vas zive u proslosti, ignorisuci sta se sve desavalo zadnjih trideset godina, morate biti svjesni, da su sarajevski umjetnici danas daleko uspjesniji nego sto su bili prije rata, dok se obratno desilo u polju sporta, gdje mozemo pricati o nekakvoj kasabi u tom kontekstu.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#2071 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by Chloe »

So What! wrote: 27/11/2023 11:46
MehmedPasaMoric wrote: 27/11/2023 09:55 Pa nije nista pogresno rekao, nazalost jako malo gradske raje je uspjelo postici nekakvu solidnu karijeru u show biznisu poslije rata... U prijeratnom Sarajevu Jala i Buba bi bili redari na koncertu Bijelog dugmeta ako i toliko, a Enis Beslagic bi vjesao kapute u Narodnom pozoristu
Iako trap muzicara od svih ex-Yu zemalja, najvise ima u Srbiji, dok kod nas taj broj vjerovatno ne prelazi, deset, dva Bosanca su i dalje najpopularnija dva muzicara u tom zanru, pored poplave kadra iz Srbije. Ni meni se ta muzika ne svidja, ali sve i da nije bilo rata, to je globalni trend koji bi stigao i ovdje i opet bi imao Jalu i Bubu.

Enis Beslagic nije iz Sarajeva, a ni karijerno nije nesto u istom puno napravio, svega par filmskih uloga i to veoma davno, a u Hrvatskoj je ostvario uloge karijere.

Nije npr. ni Bozo Vreco iz Sarajeva, ali se tu doselio kako bi napravio karijeru, i to svjetsku karijeru.

Dubioza Kolektiv nije u fullu iz Sarajeva, ali vode se kao bend iz Sarajeva, nesto sto nijedan prijeratni bend nije napravio Glastonbury, Rosklide, Poland Rock, Sziget, Lowlands, sve vodeci evropski festivali. Onda samostalnih koncerata sto su imali po cijelom svijetu i onako neko generalno priznanje. Nijedan alternativni muzicar iz exYu nije ni priblizno postigao popularnost po cijelom svijetu kao sto je to Dubioza Kolektiv.

Na kraju krajeva, jedna od ikona tog nekadasnjeg velegradskog Sarajeva, Sejo Sexon, je u beefu sa drugom ikonom tog velegradskog i kozmopolitskog Sarajeva, Neletom Karajlicem, a koji stalno poteze tu pricu o kasabi, je uglavnom dokazivao da poslijeratno Sarajevo to nije, i u nekoliko intervjua je to spomenuo.

Tu je koristio imena poput Danisa Tanovica, Jasmile Zbanic, ja bih dodao i dobitnika Pulitzera za fotografiju, Damira Sagolja, te ostale veoma uspjesne umjetnike Ahmeda Imamovica, Faruka Sabanovica, Damira Imamovica, Amiru Medunjanin, Ivana Ramadana, Miraja Grbica, Sejlu Kameric i to su ovi sto sam ih se na prvu sjetio.

To sto neki od vas zive u proslosti, ignorisuci sta se sve desavalo zadnjih trideset godina, morate biti svjesni, da su sarajevski umjetnici danas daleko uspjesniji nego sto su bili prije rata, dok se obratno desilo u polju sporta, gdje mozemo pricati o nekakvoj kasabi u tom kontekstu.
Aferim! :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#2072 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by dječak sa šibicama »

Jesu, danasnji kulturnjaci Sarajeva grme regionom, Konvoj kad napravi koncert u Cacku dolaze i iz Smedereva da ih slusaju.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#2073 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by necko_hz »

So What! wrote: 27/11/2023 11:46To sto neki od vas zive u proslosti, ignorisuci sta se sve desavalo zadnjih trideset godina, morate biti svjesni, da su sarajevski umjetnici danas daleko uspjesniji nego sto su bili prije rata, dok se obratno desilo u polju sporta, gdje mozemo pricati o nekakvoj kasabi u tom kontekstu.
:thumbup:

O kasabi se nema potrebe pričati ni u jednom kontekstu, mada je jasno da razlozi pljuvanja po današnjem Sarajevu, najčešće od raznoraznih đuturuma i đuturumki pregaženih u vremenu i prostoru, najčešće leže u nesređenim emotivnim problemima, nemogućnošću razgraničenja sa prošlošću i gledanja sadašnjosti onakvom kakva jeste te na koncu i tom generacijskom egu zasnovanom na najpovršnijim postulatima 'moja generacija je bolja od vaše', 'u naše vrijeme je bilo bolje' i sličnim sranjima.

Bilo da je pljuvanje po svemu što je 'bilo' od strane današnje balavurdije, ili po svemu što 'jeste' od strane nekadašnje balavurdije a današnjih đuturuma, patetično je do p***e materine.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#2074 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by MehmedPasaMoric »

So What! wrote: 27/11/2023 11:46
MehmedPasaMoric wrote: 27/11/2023 09:55 Pa nije nista pogresno rekao, nazalost jako malo gradske raje je uspjelo postici nekakvu solidnu karijeru u show biznisu poslije rata... U prijeratnom Sarajevu Jala i Buba bi bili redari na koncertu Bijelog dugmeta ako i toliko, a Enis Beslagic bi vjesao kapute u Narodnom pozoristu
Iako trap muzicara od svih ex-Yu zemalja, najvise ima u Srbiji, dok kod nas taj broj vjerovatno ne prelazi, deset, dva Bosanca su i dalje najpopularnija dva muzicara u tom zanru, pored poplave kadra iz Srbije. Ni meni se ta muzika ne svidja, ali sve i da nije bilo rata, to je globalni trend koji bi stigao i ovdje i opet bi imao Jalu i Bubu.

Enis Beslagic nije iz Sarajeva, a ni karijerno nije nesto u istom puno napravio, svega par filmskih uloga i to veoma davno, a u Hrvatskoj je ostvario uloge karijere.

Nije npr. ni Bozo Vreco iz Sarajeva, ali se tu doselio kako bi napravio karijeru, i to svjetsku karijeru.

Dubioza Kolektiv nije u fullu iz Sarajeva, ali vode se kao bend iz Sarajeva, nesto sto nijedan prijeratni bend nije napravio Glastonbury, Rosklide, Poland Rock, Sziget, Lowlands, sve vodeci evropski festivali. Onda samostalnih koncerata sto su imali po cijelom svijetu i onako neko generalno priznanje. Nijedan alternativni muzicar iz exYu nije ni priblizno postigao popularnost po cijelom svijetu kao sto je to Dubioza Kolektiv.

Na kraju krajeva, jedna od ikona tog nekadasnjeg velegradskog Sarajeva, Sejo Sexon, je u beefu sa drugom ikonom tog velegradskog i kozmopolitskog Sarajeva, Neletom Karajlicem, a koji stalno poteze tu pricu o kasabi, je uglavnom dokazivao da poslijeratno Sarajevo to nije, i u nekoliko intervjua je to spomenuo.

Tu je koristio imena poput Danisa Tanovica, Jasmile Zbanic, ja bih dodao i dobitnika Pulitzera za fotografiju, Damira Sagolja, te ostale veoma uspjesne umjetnike Ahmeda Imamovica, Faruka Sabanovica, Damira Imamovica, Amiru Medunjanin, Ivana Ramadana, Miraja Grbica, Sejlu Kameric i to su ovi sto sam ih se na prvu sjetio.

To sto neki od vas zive u proslosti, ignorisuci sta se sve desavalo zadnjih trideset godina, morate biti svjesni, da su sarajevski umjetnici danas daleko uspjesniji nego sto su bili prije rata, dok se obratno desilo u polju sporta, gdje mozemo pricati o nekakvoj kasabi u tom kontekstu.
Ne radi se o tome ko je iz Sarajeva nego ko je papak i mislim da je iz te perspektive i Rizo komentarisao, doduse nisam ni pogledao klip... Josip Pejakovic nije iz Sarajeva ali nije ni papak, dok Enis Beslagic nije iz Sarajeva ali jeste papak. Evo 27 godina od zavrsetka rata, ja jos uvijek cekam da neko od tih koji su dosli u Sarajevo i/ili njihovih potomaka postigne nesto na nivou jednog npr Brace Dimitrijevica ili Aleksandra Hemona ili Emerika Bluma ili Miljenka Jergovica. Sad zasad vrhunac je Fikret Hodzic sa svojom knjigom I ja sam iz Srebrenice
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#2075 Re: Kutak za fanove Rizze Ruze

Post by nivla »

pa i rizo je papak jer da nije ne bi tema bila ovako nazvana, tj razlog pokretanja teme bio je sto je vrsni papak
Post Reply