Kutak za ateističko-religijski trenutak

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#951 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Ima onaj Henry. Mislim da mu je do sad i cijena spala, a možda je u upgradeovan da radi i po kući :lol:
Henry Isn't Just a Sexbot, He's a Companion :oops:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#952 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by allem_77 »

MarlboroGold wrote: Ostaje još da se dogovorimo koji će nam sotonistički bend svirati :mrgreen:
https://youtu.be/nEs2wugv_7w

:nargila:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#953 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Bloo »

allem_77 wrote:
MarlboroGold wrote: Ostaje još da se dogovorimo koji će nam sotonistički bend svirati :mrgreen:
https://youtu.be/nEs2wugv_7w

:nargila:
Nope :oops: samo Sihirator iz Lukavca
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#954 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by allem_77 »

Sara03 wrote:
Sa ateistima su završili, konačno zapečatili srca, sada ganjaju ove pravovjerne. :oops:
Vi ste sada njihovo oružje.

:nargila:
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#955 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by exampLe. »

allem_77 wrote:
Sara03 wrote:
Sa ateistima su završili, konačno zapečatili srca, sada ganjaju ove pravovjerne. :oops:
Vi ste sada njihovo oružje.

:nargila:
Nisu me napadali ni dok sam vjerovao.
Mozda sam ruzan. :twisted:
broj dva
Posts: 4536
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#956 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by broj dva »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Pa nemoj odmah tako. Možda ima i drugih razloga.
Prvi mu seksualni partner, pa ne zna jadan za bolje, dobro daje blowjobs, voli analni....široko polje.
Ne bih to rekao da ga ne znam 15 i kusur godina :mrgreen:
Al ne znaš nju :mrgreen: NAvijam za ovaj drugi scenarij.

Svi ste vi nekad bili mamini papučari :oops:

Inače
Šta znači PAPUČAR?
» papučar • muški rod Papučić, muž koji je pod ženinom papučom, muž čija je žena dominantna u braku.


Poremećena prirodna hijerarhija! Zna se ko kosi, ko vodu nosi! :D
Kombajn i česma ! Daj teži pitanja, krenulo me.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#957 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Bloo »

broj dva wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Ne bih to rekao da ga ne znam 15 i kusur godina :mrgreen:
Al ne znaš nju :mrgreen: NAvijam za ovaj drugi scenarij.

Svi ste vi nekad bili mamini papučari :oops:

Inače
Šta znači PAPUČAR?
» papučar • muški rod Papučić, muž koji je pod ženinom papučom, muž čija je žena dominantna u braku.


Poremećena prirodna hijerarhija! Zna se ko kosi, ko vodu nosi! :D
Kombajn i česma ! Daj teži pitanja, krenulo me.
Baci oko na Loyal Wives of Weinsberg aka Treue Weiber von Weinsberg :mrgreen: Ove sve nosaju
User avatar
-daniel-
Posts: 227
Joined: 17/06/2019 20:57

#958 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by -daniel- »

U zadnjih par dana sam čitao ove vjerske teme. Skoknuo malo tamo i do povorke, parade. Primijetio sam da neki forumaši koji se ovdje izjašnjavanju kao ateisti podržavaju homoseksualce :? Šta bi to trebalo značiti? Da li je to samo podrška? Ili...?
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#959 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by exampLe. »

Posto i nasi mumini cesto citiraju ovaj ajet moram ovo podijeliti s vama. :D



Takodjer i imamo i malo Kur'anskog copy/pastea...

Image
User avatar
apsidejzi
Posts: 8216
Joined: 25/05/2013 23:49

#960 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

Gledam na YT jednog doktora (neuropsihijatar) Rick Strassman se zove koji je davao pacijentima supstancu koja se naziva DMT i koja izaziva halucinacije. Vecina tih pacijenata je nakon tripovanja ispricala slicnu pricu koja u pojednostavljenoj verziji izgleda ovako: Izlazis iz svog tijela i putujes na necemu velikom brzinom i tako stignes na nebo do Boga ili nekog duhovnog bica koji ti dadne nekakve upute i pravila ponasanja. Usput sretnes mnogo cudnih i neobicnih pojava koje te impresioniraju. Osobe koje to dozive su toliko ubjedjene da je sve sto im se desilo bilo zaista oprave tako, da ih ne mozes ubijediti da si ih gledao u sobi dok su lezali i imali tu halucinaciju.

Znaci, odmah mi je pao na pamet dogadjaj koji se u islamu naziva Isra' i Miradz. Ko zna o cemu pricam, moze i razumjeti, ali tesko da ce i prihvatiti...

evo jednog slikara koji redovno uzima DMT da bi dobio inspiraciju za crtanje:



pazi ovo ba, orginal ista prica...

exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#961 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by exampLe. »

To su sve zidovi i ameri platili da se napravi kako bi ismijavali IsLLam.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#962 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by arzuhal »

Jebena je mržnja...
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#963 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by allem_77 »

.
User avatar
Tony Soprano
Posts: 951
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#966 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Tony Soprano »



Sahmat ateisti. :izet: :izet:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7772
Joined: 03/06/2016 16:31

#967 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Dope_Man »

Tony Soprano wrote:

Sahmat ateisti. :izet: :izet:
:lol: :lol:
Ako ovo ne konvertuje 90% ateista, ja ne znam sta ce moci da nas konvertuje :lol:
Edouard
Posts: 1775
Joined: 17/03/2014 14:31

#968 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Edouard »

Može se konvertirati iz nečega u nešto; iz KM u euro ili dolar, iz protestantizma u katolicizam i obrnuto, ali iz ateizma, dakle iz ništa, pa u nešto, neku religiju, e tu se više ne radi o konvertiranju.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#969 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by arzuhal »

:mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21556
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#971 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by MarlboroGold »

Edouard wrote:Može se konvertirati iz nečega u nešto; iz KM u euro ili dolar, iz protestantizma u katolicizam i obrnuto, ali iz ateizma, dakle iz ništa, pa u nešto, neku religiju, e tu se više ne radi o konvertiranju.
:lol: :thumbup:
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#972 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by belfy »

Edo je, kao i uvijek genijalan. vjerovatno je mislio da nakon rodjenja mozes zavrsiti u nekoj religiji... jer, tada to nije konverzija u tom smislu. sta je dijete moglo birati, pajel...?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7772
Joined: 03/06/2016 16:31

#973 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Dope_Man »

belfy wrote:Edo je, kao i uvijek genijalan. vjerovatno je mislio da nakon rodjenja mozes zavrsiti u nekoj religiji... jer, tada to nije konverzija u tom smislu. sta je dijete moglo birati, pajel...?
A no, no, no.. Rodis se sa tim zigom dabome. I prije nego li izletis iz utrobe ti si vec religiozan, potpuno uvjeren u svoju istinu iako nemas mentalne sposobnosti ni da skontas bil piskio il kakio, vec znas za religiju i sta je ultima truth, tako to valjda ide.. Tek tamo nekad u zivotu postanes "nista" ako nesta nije uredu s tobom pa otpadnes od onog s cime si rodjen.. To je ta logika :D
Edouard
Posts: 1775
Joined: 17/03/2014 14:31

#974 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Edouard »

belfy wrote:Edo je, kao i uvijek genijalan. vjerovatno je mislio da nakon rodjenja mozes zavrsiti u nekoj religiji... jer, tada to nije konverzija u tom smislu. sta je dijete moglo birati, pajel...?
Svaki je čovjek po svojoj naravi religiozno biće. A hoće li se ta naravna religioznost ugušiti, pa čovjek postati ateist, antiteist, agnostik i sl., ovisi o mnogo toga, ili će ta naravna religioznost rasti i ako okolnosti dopuste prerasti u vjeru.
A što se ateizma tiče, taj koncept je već prema fizikalnim zakonima usmjeren protiv čovjeka; vodi čovjeka s vremenom prema sve većem neredu.
Naime, u svim materijalnim sistemima koji su u konačici svi zatvoreni, posljedično i konceptima, svjetonazorima, ideologijama koji se temelje na materijalnom kao prvom i isključivom počelu, prema drugom zakonu termodinamike, koji je kozmički zakon, u njima s vremenom samo raste entropija/nered, a smanjuju se potencijali, potencijalne razlike koje omogućuju koristan rad, uređenost, kreativnost,..
I svemir kao jedan zatvoreni materijalni sistem prema spomenutom zakonu kreće se u konačnici prema maksimalnoj entropiji/neredu, tj. toplinskoj smrti.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#975 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by allem_77 »

– Naime, mi ateisti volimo uživanja u životu. Zato naš život želimo da bude kao opijum. Opijum života, alkohola, droga, i ostalih poroka – koji su zapravo užici…
– Ajde idemo protiv onoga što je kontra nas! Živjeli svi ateisti i naš ateistički pokret! Pridružite nam se…
– Bit življenja u sreći u ovome svijetu je u nemoralu…
– Potpuna sloboda, bez granica morala, religije i zakona bi bila još ljepša i ukusnija!
– Mi prihvaćamo homoseksualce – kada poželimo, općimo i sa muškima – zašto bismo bili ograničeni na jedan spol!? Mi smo dvolični, trolični; ateisti jednom riječju! Slušajte nas, jer mi nemamo vođu, pa ćemo mi (vi) biti vama vođa. Mi smo ateisti, život je sladak! Okusi ga!
Ovo su samo neke od bolesnih ideja i stavova u koje poziva ova druga vrsta ateista koji bi se slobodno mogli nazvati anarhistima i sotonistima. Bitno je napomenuti da je svjesno uništavanje ljudskog morala i stida, te njihovo namjerno izopačivanje, cilj tajnih zločinačkih pokreta u svijetu, jer puno je lakše manipulirati i upravljati nemoralnim i dezorijentiranim masama koje će za času alkohola ili dozu droge biti u stanju učiniti sve ono što se od njih traži. Nažalost, ideologija ateizma im na tom putu nesebično pomaže, što se vidi iz navedenih citata.
Post Reply