Kutak za ateističko-religijski trenutak

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2726 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Škobo Habu »

zijancer wrote: 25/04/2020 13:29 Skobo, najvaznija recenica u cijelom tekstu je ono o sposobnosti shvacanja kada neko prica pizdarije. Vrijedi za sve sisteme. (Krace receno, problem je kad neko pocne pricati pizdarije).


Mislim bilo je na ovom pdf-u sjajnih pokusaja da se na to ukaze, daleko kvalitetnijim razmisljanjima od ovog Dezulovicevog ali su svi sahranjeni ozbiljnim naporima tadasnje moderacije.
Problem sa Dežulovićem jeste u njegovom paradoksalnom nastojanju da se nametne kao ateistički misionar. Možda to on ne shvata, ali sve kazano ide u tom pravcu.

Sama intencija da suziš nečiju vjeru na kvadraturu tuš - kabine nije ništa do pokušaj da nametneš vlastite stavove i mišljenja.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#2727 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by zijancer »

Dobar mu je ovaj Scutum Fidei (moradoh guglati). Eh sad, volila bih nasarati varijantu trokuta sa Fudbalom u centru, samo da mu vidim zabezeknuti izraz lica. :P
(Jer kod njega je, koliko se meni cini fudbal na uglu - na poziciji duha svetog)
Spamam, odnosno bezveze razvodnjavam pricu, sori.
Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2728 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Škobo Habu »

Boris je cool tip. Pogotovo kroz "Feral" mi je bio jedan od najdražih likova. U književnom smislu ga nešto i nisam gotivio, njegovu znamenitu knjigu "Jeb'o sad hiljadu dinara", nisam uspio do kraja pročitati, jer mi je sva ona ratna zajebancija i crni humor odnekud poznat, pogotovo replike i dijalozi, a pretežno sve što ima veze oko ovoga našeg rata meni je nečitljivo, osim dva do tri pisca.
"Poglavnikove bakterije" se sjećam kroz magnovanje, i to je sve.

Posljednju njegovu knjigu nisam ni čitao, ali sudeći po reakcijama riječ je o Borisovom žitju, samo u ateističkom smislu, a u tom slučaju mi Borisovi stavovi, ni razmišljanja ne trebaju da me ohrabe u nečemu što sam već odavno prevazišao.
Edouard
Posts: 1784
Joined: 17/03/2014 14:31

#2729 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Edouard »

apsidejzi wrote: 23/04/2020 23:16 Nije ti poznato jer si odlucio ignorisati dugacku listu ljudi koji su platili jal zivotom jal ugledom zato sto su njihova otkrica bila u koliziji za crkvenim ucenjem tog vremena.
apsidejzi wrote: 25/04/2020 00:34 Hahahahaha. Ja suplje. Koga god da navedem nece biti naucnik ni filozof jer nisu naucnici i filozofi po tvojim mjerilima.

Michael Servetus
@apsi, ti si primjer negativne mutacije. Otkako si mutirao na ateizam ništa nisi evoluirao, naprotiv, oštećen ti je dio CSI-a, kodirane informacije, pa si počeo naveliko šupljirati, muljati, izmišljati.

A koji ti je taj navedeni planetarno poznati naučnik, nemaš jačeg? Tko ga je likvidirao, i radi kojeg je to velikog naučnog otkrića stradao, jer je po tvojim navodima bilo u koliziji s crkvenim učenjem tog vremena?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8272
Joined: 25/05/2013 23:49

#2730 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

Edouard wrote: 26/04/2020 00:14 @apsi, ti si primjer negativne mutacije. Otkako si mutirao na ateizam ništa nisi evoluirao, naprotiv, oštećen ti je dio CSI-a, kodirane informacije, pa si počeo naveliko šupljirati, muljati, izmišljati.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Jel ovo treba da bude uvreda hahahahahaha.
A koji ti je taj navedeni planetarno poznati naučnik, nemaš jačeg?
Guglaj. Bolje ces sakriti koliko si glup. Ljudi knjige pisu na tu temu.

Edouard
Posts: 1784
Joined: 17/03/2014 14:31

#2731 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Edouard »

apsidejzi wrote: 26/04/2020 11:49
Edouard wrote: 26/04/2020 00:14 @apsi, ti si primjer negativne mutacije. Otkako si mutirao na ateizam ništa nisi evoluirao, naprotiv, oštećen ti je dio CSI-a, kodirane informacije, pa si počeo naveliko šupljirati, muljati, izmišljati.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Jel ovo treba da bude uvreda hahahahahaha.
A koji ti je taj navedeni planetarno poznati naučnik, nemaš jačeg?
Guglaj. Bolje ces sakriti koliko si glup. Ljudi knjige pisu na tu temu.
@apsi, nešto ostaješ bez teksta, gubiš dah, samo se množe kiseli osmjesi u nedostatku argumenata.
Čemu navodiš onaj video kog je u tri godine pregledalo samo 2.500 ljudi. Mizerija.
apsidejzi wrote: 23/04/2020 23:16 Nije ti poznato jer si odlucio ignorisati dugacku listu ljudi koji su platili jal zivotom jal ugledom zato sto su njihova otkrica bila u koliziji za crkvenim ucenjem tog vremena.
Pošto kažeš da ljudi pišu i knjige na tu temu, evo ja i dalje čekam da navedeš ime SAMO JEDNOG JEDINOG čovjeka i njegovo otkriće s te dugačke liste, a koji je platio životom, kako ti reče, zato što su njegova otkrica bila u koliziji za crkvenim učenjem tog vremena. Nije ti pošteno, logično?
Inače ispadaš, ne samo muljator, već i lažov.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8272
Joined: 25/05/2013 23:49

#2732 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

Znas sta? Napisah post pa ga sad evo prepravih jer ti zapravo zracis oholoscu i tolikom umisljenoscu da jednostavno ne vrijedi pridavati ti paznju. Dobio si ime covjeka no on nije dovoljno dobar primjer za tebe. On gleda koliko neki video ima pregleda i po tome mjeri vjerodostojnost. Jedan covjek da je umro zbog nekog neslaganja je previse, ali ne i za tebe... To zapravo pokazuje koliki si monstrum i ja mogu samo kazati da ne zelim s tobom ulaziti u jednu takvu diskusiju. Ostani vjernik, korisniji si covjecanstvu takav jer ko zna sta bi ti radio da slucajno skrenes s "pravog puta". Nadam se samo da nisi jedan u nizu crkvenih pedofila...

Crkva da je valjala opstala bi na vlasti do danas.
Last edited by apsidejzi on 26/04/2020 17:38, edited 2 times in total.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8272
Joined: 25/05/2013 23:49

#2733 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50443
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2734 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Bloo »

apsidejzi
Eduard
7 dana
Vrijedanje
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2735 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Tempo »

Škobo Habu wrote: 25/04/2020 12:56 Dežulović sebe "krsti" kao militantnog ateistu. To je već hard - core, odnosno radikalni ateizam.

Po njemu vjera, sama po sebi, nije problem. Problem je kada vjera postane instrument određene ideologije.

Mogu reći slobodno da se Dežulović odavno preserava po mnogo čemu.
Ateizam isto tako može postati instrument ideologije, poput komunizma, tako da je njegovo stanovište potpuno paradoksalno.

Koje se to čovjekovo uvjerenje ne može otrenuti protiv njega samog?

Ima Boga? Nema Boga? I don't fucking care. Baš ću nekome zbog toga svijest o religiji sužavati na mjeru tuš - kabine.

kad si prvi put citao nesto od dezulovica? bilo sta?
Škobo Habu
Posts: 9044
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2736 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Škobo Habu »

Tempo wrote: 28/04/2020 23:02
kad si prvi put citao nesto od dezulovica? bilo sta?
'94. godine.

Kakve to ima veze sa bilo čim što je napisano?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#2737 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Tempo »

Škobo Habu wrote: 29/04/2020 06:55
Tempo wrote: 28/04/2020 23:02
kad si prvi put citao nesto od dezulovica? bilo sta?
'94. godine.

Kakve to ima veze sa bilo čim što je napisano?
Nikakve
User avatar
apsidejzi
Posts: 8272
Joined: 25/05/2013 23:49

#2738 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

Prva trecina ramazana ode. To je trecina bozije milosti. Vjernici, muslimani se vole hvaliti kako ih ima 1,7 milijardi. Tih 1,7 milijardi je molilo dragog Allaha da nam spusti svoju milost i podari lijek protiv korone koju je On stvorio. Ovi malo obrazovaniji muslimani koji znaju da tako stvari ne funkcionisu, molili su Ga da nekom naucniku spusti nadahnuce za otkrivanje lijeka ili vakcine.

Nazalost, jos nema rezultata. Jos uvijek ne mozemo kazati: Hvala dragom Bogu sto prodje i ova korona vise. Ali zato pouzdano mozemo kazati: Hvala dragom Bogu sto je u svojoj vjecnoj mudrosti stvori.

Stvorio ju je kao kaznu kinezima sto maltletiraju Ujgure (Velic). Ups, pardon. Stvorio ju je kao opomenu vjernicima da prestanu raditi losa djela i da nas sve osvjesti kako smo ranjivi i da se malo zblizimo i spojimo. Fadil Novalic, Fahrudin Solak i FIkret Hodzic odobravaju takvo razmisljanje :thumbup:
broj dva
Posts: 4550
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2739 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by broj dva »

apsi, iako ne vjerujem ipak ne uzimam svakig kretena za reprezentativnog predstavnika..ti navedeni ljigavci su krivicom našeg sistema poznate face, inače nikada za njih ne bi čuo. Meni Islam predsatvlja moja rahmetli nena Behija puno bolje i relevantnije od ovih novokompovanih...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8272
Joined: 25/05/2013 23:49

#2740 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

Kaze: hajmo koristiti istu kasiku tokom vaskrsnje mise. Nas bog cuva. I onda par dana kasnije imaju najvise zarazenih

https://www.klix.ba/vijesti/u-republici ... /200504015

Ne zelim da se ovaj post shvati kao ruganje pravoslavnim vjernicima jer sam i te kako svjestan da od ovih par stotina novozarazenih u posljednjih par dana, ce sigurno umrijeti njih desetak a jedan dio ce se dobro napatiti dok se izvuku. Uopste mi taj aspekt ovog dogadjaja nije cilj.

Da li ce popovi odgovarati za ovo? Oni sto lazu ljudima da Bog tako zeli da se postupa i da ih bog cuva. Gdje je sada taj bog? Muslimani mu se mole trecinu ramazana, ne odgovara im. Pravoslavni se uzdaju u njega i ignorisu upustva ljekara i sad imaju najvise zarazenih. Pogledaj samo RUsiju. Jucer 10.000 novih. Krscanske zemlje poharane. Gdje je bog i koga on cuva? Svi mu se molite, nikome ne odgovara? Odgovor je vise nego jasan: Nema ga. Nikada ga nije ni bilo. Oduvijek je postojala samo gausova krivulja normalnog rasporeda i igra velikih brojeva koja je proizvela evoluciju. Tu nema mjesta za boga. Dzaba mu se molite, dzaba ljude varate da piju svetu vodu iz iste kasike. Sad kad ljudi pocnu umirati opet cete svaliti na boga kojeg nema. Njegova volja. Nikako vasa volja da ne postujete ljekarska upustva. Stoka....
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#2741 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by vatrogasac »

apsidejzi wrote: 04/05/2020 09:51 Kaze: hajmo koristiti istu kasiku tokom vaskrsnje mise. Nas bog cuva. I onda par dana kasnije imaju najvise zarazenih

https://www.klix.ba/vijesti/u-republici ... /200504015

Ne zelim da se ovaj post shvati kao ruganje pravoslavnim vjernicima jer sam i te kako svjestan da od ovih par stotina novozarazenih u posljednjih par dana, ce sigurno umrijeti njih desetak a jedan dio ce se dobro napatiti dok se izvuku. Uopste mi taj aspekt ovog dogadjaja nije cilj.

Da li ce popovi odgovarati za ovo? Oni sto lazu ljudima da Bog tako zeli da se postupa i da ih bog cuva. Gdje je sada taj bog? Muslimani mu se mole trecinu ramazana, ne odgovara im. Pravoslavni se uzdaju u njega i ignorisu upustva ljekara i sad imaju najvise zarazenih. Pogledaj samo RUsiju. Jucer 10.000 novih. Krscanske zemlje poharane. Gdje je bog i koga on cuva? Svi mu se molite, nikome ne odgovara? Odgovor je vise nego jasan: Nema ga. Nikada ga nije ni bilo. Oduvijek je postojala samo gausova krivulja normalnog rasporeda i igra velikih brojeva koja je proizvela evoluciju. Tu nema mjesta za boga. Dzaba mu se molite, dzaba ljude varate da piju svetu vodu iz iste kasike. Sad kad ljudi pocnu umirati opet cete svaliti na boga kojeg nema. Njegova volja. Nikako vasa volja da ne postujete ljekarska upustva. Stoka....

Meni je uvijek bilo fascinantno kada svratim na ovakve teme i preletim okom nečije milione slova o nekome za koga tvrdi da nema. Još spomene Ga više puta nego hodža ili pop u istom vremenskom periodu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2742 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by MarlboroGold »

apsidejzi de odvadi malo... postaješ naporan ne samo vjernicima.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#2743 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by MorningStar »

Sto ih pomete :D prohujase sa vihorom :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8272
Joined: 25/05/2013 23:49

#2744 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

MarlboroGold wrote: 25/05/2020 16:00 apsidejzi de odvadi malo... postaješ naporan ne samo vjernicima.
Sta se moze odvadit? Vi mu se molite, ne slusa vas. Neki dan mu se sve religije molile a on ni mukajet. Mozda je popustilo u tvom mjestu prebivalista pa ti prica oko virusa nije interesantna ali virus je i dalje aktivan i ubija ljude sirom svijeta. Opet ce se vratiti i u tvoje mjesto i ti to neces moci zaustaviti molio se bogu koliko god hoces.

Volio bih i ja da mogu zabiti glavu u pijesak i praviti se da ne vidim ono sto je jasno kao dan. Nema boga. Dzaba se molite.

Plus sto imate besplatnu lekciju iz evolucije u koju ne vjerujete. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2745 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by MarlboroGold »

apsidejzi wrote: 25/05/2020 18:40
MarlboroGold wrote: 25/05/2020 16:00 apsidejzi de odvadi malo... postaješ naporan ne samo vjernicima.
Sta se moze odvadit? Vi mu se molite, ne slusa vas. Neki dan mu se sve religije molile a on ni mukajet. Mozda je popustilo u tvom mjestu prebivalista pa ti prica oko virusa nije interesantna ali virus je i dalje aktivan i ubija ljude sirom svijeta. Opet ce se vratiti i u tvoje mjesto i ti to neces moci zaustaviti molio se bogu koliko god hoces.

Volio bih i ja da mogu zabiti glavu u pijesak i praviti se da ne vidim ono sto je jasno kao dan. Nema boga. Dzaba se molite.

Plus sto imate besplatnu lekciju iz evolucije u koju ne vjerujete. :D
Druže... ateista sam. Vrtiš manje više istu priču na nekoliko zadnjih stranica.
Edouard
Posts: 1784
Joined: 17/03/2014 14:31

#2746 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Edouard »

Ma nema veze, (r)evolucionari tamburaju stalno po svome.
Sreća što nije opet ubacio i koju dozu serotonina.
User avatar
HakanSukur
Posts: 260
Joined: 18/01/2020 20:34

#2747 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by HakanSukur »

Sveštenik koji je plaćen da drugima trubi isti mitološki biblijski koncept svaki dan i živi od toga, napada forumaša koji par puta ponovi neku tezu, bojiš se da ti ne uzme posao? :lol:
Edouard
Posts: 1784
Joined: 17/03/2014 14:31

#2748 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Edouard »

Da si barem imalo blizu s ovim svojim forumaškim pisarijama kao što je tvoj imenjak bio u nogometu.
A kud ćeš veće mitologije od vjerovanja da je svemir nastao slučajno, a s vremenom i ljudska svijest iz kamena.
Dakle, s koje god strane uzmeš, ateizam je gubitnička pozicija.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12435
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2749 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by dr_Evil »

Edouard wrote: 26/04/2020 16:48
apsidejzi wrote: 26/04/2020 11:49
Edouard wrote: 26/04/2020 00:14 @apsi, ti si primjer negativne mutacije. Otkako si mutirao na ateizam ništa nisi evoluirao, naprotiv, oštećen ti je dio CSI-a, kodirane informacije, pa si počeo naveliko šupljirati, muljati, izmišljati.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Jel ovo treba da bude uvreda hahahahahaha.
A koji ti je taj navedeni planetarno poznati naučnik, nemaš jačeg?
Guglaj. Bolje ces sakriti koliko si glup. Ljudi knjige pisu na tu temu.
@apsi, nešto ostaješ bez teksta, gubiš dah, samo se množe kiseli osmjesi u nedostatku argumenata.
Čemu navodiš onaj video kog je u tri godine pregledalo samo 2.500 ljudi. Mizerija.
apsidejzi wrote: 23/04/2020 23:16 Nije ti poznato jer si odlucio ignorisati dugacku listu ljudi koji su platili jal zivotom jal ugledom zato sto su njihova otkrica bila u koliziji za crkvenim ucenjem tog vremena.
Pošto kažeš da ljudi pišu i knjige na tu temu, evo ja i dalje čekam da navedeš ime SAMO JEDNOG JEDINOG čovjeka i njegovo otkriće s te dugačke liste, a koji je platio životom, kako ti reče, zato što su njegova otkrica bila u koliziji za crkvenim učenjem tog vremena. Nije ti pošteno, logično?
Inače ispadaš, ne samo muljator, već i lažov.
Evo metnuh ovaj link koji cak i brani crkvu


Jel se ti salis da crkva nije ubijala znanstvenike? To je kao da kazes da talibani ne rade isto? wtf
Edouard
Posts: 1784
Joined: 17/03/2014 14:31

#2750 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Edouard »

dr_Evil wrote: 28/05/2020 15:48 Jel se ti salis da crkva nije ubijala znanstvenike? To je kao da kazes da talibani ne rade isto? wtf
Doktore, jesi li ti shvatio poantu navedene diskusije, a i teksta kojeg si kroz link ponudio?
apsidejzi wrote: 23/04/2020 23:16 Nije ti poznato jer si odlucio ignorisati dugacku listu ljudi koji su platili jal zivotom jal ugledom zato sto su njihova otkrica bila u koliziji za crkvenim ucenjem tog vremena.
A ja sam tražio od @apsija da navede ime SAMO JEDNOG JEDINOG čovjeka s te dugačke liste, koji je platio životom zbog njegova naučnog otkrica, a koje je bilo u koliziji za crkvenim učenjem tog vremena.
I @apsi nije uspio do danas naći ni jednog takvog, jer zapravo ih i nema. Ponudio je Servetusa koji nije stradao ni radi kakvog naučnog otkrića ili ideje, a niti su ga pogubili katolici.
Pa iz teksta s tvog ponuđenog linka također se vidi da ljudi nisu stradavali zbog naučnih otkrića ili ideja, dakle, upravo ono što sam ja ustvrdio, već zbog hereze.
"Regarding the original point, it is clear that the Church did not punish anybody with death merely on account of their scientific beliefs."
U istom tekstu se navodi da ni u jednom od tih slučajeva Crkva zapravo nikoga nije ubila; hereza je bila zločin prema svjetovnim zakonima, a uloga Crkve bila je provjeriti je li optuženi zapravo počinio krivovjerje za koje se sumnja, ali svjetovna vlast bi izrekla kaznu i izvršila je.
Post Reply