Kurve- moralne ili nemoralne zene?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#26

Post by Dezze »

Lucy01 wrote:Moralno bi bilo ono sto je opsteprihvaceno od drustva kao cjeline, bez obzira na kakvim principima se taj moral zasniva.
Koliko mi je poznato, prodavanje tijela za novac se smatra nemoralnim svugdje u svijetu i to je opsteprihvacena civilizacijska norma.
Drugo je pitanje kako pojedine zemlje to regulisu i prihvataju i kako mi kao pojedinci gledamo na to.

Prostitutke su postojale i postojat ce sve dok je muskaraca spremnih da plate za sex, a kroz istoriju znamo da je takvih uvijek bilo, a kako izgleda, bit ce i u buducnosti.
A sta ima lose u tome sto neki placaju za sex?? I razne druge usluge se placaju....
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#27

Post by Dezze »

Bumbar wrote:U svakom slucaju muskarce treba krivit :D

A cuj...imas ih koje to rade zato sto su to odlucile...a imas i one koje su na to prisiljene...nego jedno pitanje od mene...nedavno raspravljam sa kolegicom o prostituciji...i prica na pricu uglavnom ja spomenem problem traffikinga kod nas. Mene cura pogleda u oci i kaze: A cuj...pa imaju izbor. Kakav izbor zgranem se ja...pa hoce li umrijeti ili ce to raditi.
Sta vi mislite...

Zgadilo mi se kad su svi objavili sliku Elene Popik a nitko (barem ja nisam vidjela) sliku njenih svodnika... :shock:
Ma dobro... ta djevojka nema bas veliko srce u sebi... cim je tako hladna. doduse, nije bas da puno grijesi.... :sad:
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#28

Post by rainbow_sex »

kurve su one osobe koje varaju onog s kim su vezi
u tom smislu ima i muskaraca i zena kurvi.
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#29

Post by No_Comment »

Kurve koje se kurvaju za lovu su veoma moralne osobe, za razliku od ovih koje to rade iz gushta... :D

!
Tsunami
Posts: 55
Joined: 15/01/2005 02:16

#30

Post by Tsunami »

Image
Rimski žetoni za javne kuće: svaki žeton na pozadini ima brojku - pojedinačnu cenu, a na prednjoj strani jasnu predstavu seksualne usluge koja se dobija za toliki novac. :razz:

... pravi Rimljanin se ženi bez ljubavi,
a ljubi bez uglađenosti i poštovanja ...
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#31

Post by Bumbar »

Dezze wrote:
Bumbar wrote:U svakom slucaju muskarce treba krivit :D

A cuj...imas ih koje to rade zato sto su to odlucile...a imas i one koje su na to prisiljene...nego jedno pitanje od mene...nedavno raspravljam sa kolegicom o prostituciji...i prica na pricu uglavnom ja spomenem problem traffikinga kod nas. Mene cura pogleda u oci i kaze: A cuj...pa imaju izbor. Kakav izbor zgranem se ja...pa hoce li umrijeti ili ce to raditi.
Sta vi mislite...

Zgadilo mi se kad su svi objavili sliku Elene Popik a nitko (barem ja nisam vidjela) sliku njenih svodnika... :shock:
Ma dobro... ta djevojka nema bas veliko srce u sebi... cim je tako hladna. doduse, nije bas da puno grijesi.... :sad:
Problem je u tome sto kod takvog izbora svi (ok 99,99%) njih ce izabrati zivot nadajuci se bijegu.
gacko
Posts: 45
Joined: 14/06/2005 03:41

#32

Post by gacko »

Lucy01 wrote:Moralno bi bilo ono sto je opsteprihvaceno od drustva kao cjeline, bez obzira na kakvim principima se taj moral zasniva.
Koliko mi je poznato, prodavanje tijela za novac se smatra nemoralnim svugdje u svijetu i to je opsteprihvacena civilizacijska norma.
Drugo je pitanje kako pojedine zemlje to regulisu i prihvataju i kako mi kao pojedinci gledamo na to.

Prostitutke su postojale i postojat ce sve dok je muskaraca spremnih da plate za sex, a kroz istoriju znamo da je takvih uvijek bilo, a kako izgleda, bit ce i u buducnosti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sta ces muskarcima je interesantnija tudja i nije mi jasno znam tipa koji je radio sa mnom u preduzecu tu suradile i svalerka i zena mu svalerka ko grob a zena fina zgodna na kraju je ostavio i otisao svalerki.sta je to u ruznim zenama sto muskarci vole?
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#33

Post by Soul_Sista »

gacko wrote:
Lucy01 wrote:Moralno bi bilo ono sto je opsteprihvaceno od drustva kao cjeline, bez obzira na kakvim principima se taj moral zasniva.
Koliko mi je poznato, prodavanje tijela za novac se smatra nemoralnim svugdje u svijetu i to je opsteprihvacena civilizacijska norma.
Drugo je pitanje kako pojedine zemlje to regulisu i prihvataju i kako mi kao pojedinci gledamo na to.

Prostitutke su postojale i postojat ce sve dok je muskaraca spremnih da plate za sex, a kroz istoriju znamo da je takvih uvijek bilo, a kako izgleda, bit ce i u buducnosti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sta ces muskarcima je interesantnija tudja i nije mi jasno znam tipa koji je radio sa mnom u preduzecu tu suradile i svalerka i zena mu svalerka ko grob a zena fina zgodna na kraju je ostavio i otisao svalerki.sta je to u ruznim zenama sto muskarci vole?
..mozda lakse daju pa muskarci kontaju hajd daj sta das :lol:
ivy2383
Posts: 240
Joined: 23/08/2004 13:38

#34

Post by ivy2383 »

moralno!!
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#35

Post by Dezze »

ivy2383 wrote:moralno!!
Kratko - jasno! :D :D :D
Nice, nice...
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#36

Post by Dezze »

Soul_Sista wrote:
gacko wrote:
Lucy01 wrote:Moralno bi bilo ono sto je opsteprihvaceno od drustva kao cjeline, bez obzira na kakvim principima se taj moral zasniva.
Koliko mi je poznato, prodavanje tijela za novac se smatra nemoralnim svugdje u svijetu i to je opsteprihvacena civilizacijska norma.
Drugo je pitanje kako pojedine zemlje to regulisu i prihvataju i kako mi kao pojedinci gledamo na to.

Prostitutke su postojale i postojat ce sve dok je muskaraca spremnih da plate za sex, a kroz istoriju znamo da je takvih uvijek bilo, a kako izgleda, bit ce i u buducnosti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sta ces muskarcima je interesantnija tudja i nije mi jasno znam tipa koji je radio sa mnom u preduzecu tu suradile i svalerka i zena mu svalerka ko grob a zena fina zgodna na kraju je ostavio i otisao svalerki.sta je to u ruznim zenama sto muskarci vole?
..mozda lakse daju pa muskarci kontaju hajd daj sta das :lol:
Ne samo da mozda lakse da, nego mozda i BOLJE da. Imas npr. puno zgodnih muskaraca, a zene im se zale da ne znaju guziti. Pa ih one varaju. Isto to vazi i za zene. Ako ne znaju "podati" fino, onda muskarac ode kod one koja zna. (Kako jednostavno!) :-)
mosor1
Posts: 775
Joined: 18/06/2005 05:04
Location: split

#37 Re: Kurve- moralne ili nemoralne zene?

Post by mosor1 »

Dezze wrote:Nesto razmisljam, nisam bas imao priliku da cujem sta vi mislite o kurvama. Ipak je to najstariji zanat na svijetu, a svi mu se protive i prica se kako je nemoralno kurvati se. Ja vas zato pitam MISLITE LI DA JE KURVANJE NEMORALNO!?

Prvo, svi pricaju da je nemoralno, a bogami ga bas ti najvise vole umociti za lovu (valjda zato sto drugacije ne bi).

Drugo, sta tu ima nemoralno? Ja zapravo mislim da su kurve, barem po tom pitanju, veoma moralne. Zene ti odmah kazu "Plati___ i dobices to i to." Zar to nije fer? A moral je ionako nesto sto vecina uzima kao prihvatljivo ponasanje. E pa, posto se kod nas vecina ljudi kurva, onda je i kurvanje moralno, ili? Dobro, ne kurva se samo kod nas. I vani to rade. :D
Akoš slušat popa/fratra/hodžu onda valjda nije moralno. Al se onda ne smiješ ni prije braka jebavat, a i onda samo da bi djecu radio. A i što bi slušao gore od sebe?

Akoš uzet da je moralno što većina misli, ondaš stalno mislit šta ko misli. A većina je mislim gluplja od većine članova ovog foruma.

Ajmo sami smislit odgovor. Šta bi bilo kurvanje, zanat, ili prevara u vezi, ili mijenjanje seksa za pare, općenito?

Ako je zanat, onda mora biti izjednačen s drugim zanatima/poslovima, u taj zanat moraš ući dobrovoljno i bez prisile i moraju ti biti garantirana radna prava. Ako se radi o traffickingu ili izrabljivanju sirotinje, onda je to samo oblik ropstva, a ne zanat i serem se na korisnika. Onda je moralno koliko je i ropstvo OK. S bitnom napomenom da je prostitutka tada žrtva i jednako je moralno odgovorna kao i bilo koja silovana osoba.

Ako kurvanjem smatramo one druge stvari, onda bojim se nema jednoznačnog odgovora. Koliko ih se ženi/udaje zbog materijalnog probitka, koliko ih prevari iz ljubavi, koliko ih naprosto pristane na kompromis? Sorry, too complicated.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#38 Re: Kurve- moralne ili nemoralne zene?

Post by Dezze »

mosor1 wrote:
Dezze wrote:Nesto razmisljam, nisam bas imao priliku da cujem sta vi mislite o kurvama. Ipak je to najstariji zanat na svijetu, a svi mu se protive i prica se kako je nemoralno kurvati se. Ja vas zato pitam MISLITE LI DA JE KURVANJE NEMORALNO!?

Prvo, svi pricaju da je nemoralno, a bogami ga bas ti najvise vole umociti za lovu (valjda zato sto drugacije ne bi).

Drugo, sta tu ima nemoralno? Ja zapravo mislim da su kurve, barem po tom pitanju, veoma moralne. Zene ti odmah kazu "Plati___ i dobices to i to." Zar to nije fer? A moral je ionako nesto sto vecina uzima kao prihvatljivo ponasanje. E pa, posto se kod nas vecina ljudi kurva, onda je i kurvanje moralno, ili? Dobro, ne kurva se samo kod nas. I vani to rade. :D
Akoš slušat popa/fratra/hodžu onda valjda nije moralno. Al se onda ne smiješ ni prije braka jebavat, a i onda samo da bi djecu radio. A i što bi slušao gore od sebe?

Akoš uzet da je moralno što većina misli, ondaš stalno mislit šta ko misli. A većina je mislim gluplja od većine članova ovog foruma.

Ajmo sami smislit odgovor. Šta bi bilo kurvanje, zanat, ili prevara u vezi, ili mijenjanje seksa za pare, općenito?

Ako je zanat, onda mora biti izjednačen s drugim zanatima/poslovima, u taj zanat moraš ući dobrovoljno i bez prisile i moraju ti biti garantirana radna prava. Ako se radi o traffickingu ili izrabljivanju sirotinje, onda je to samo oblik ropstva, a ne zanat i serem se na korisnika. Onda je moralno koliko je i ropstvo OK. S bitnom napomenom da je prostitutka tada žrtva i jednako je moralno odgovorna kao i bilo koja silovana osoba.

Ako kurvanjem smatramo one druge stvari, onda bojim se nema jednoznačnog odgovora. Koliko ih se ženi/udaje zbog materijalnog probitka, koliko ih prevari iz ljubavi, koliko ih naprosto pristane na kompromis? Sorry, too complicated.
Pametno zboris.

Samo, ovo sam probijanjem...ma te su se daaaaaavno probile! To vise ni hirurzi svjetskog glasa ne bi sastavili.... :D
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#39

Post by digger »

Ina wrote:...ali mi kao ljudi se ipak razlikujemo od zivotinja ( slucajno ili ne ) i posjedujemo neke moralne vrijednosti koje nas cine umjerenijim i racionalnijim u odnosu na te iste neukrotive zivotinje koje nekada djeluju tako PLEMENITO u odnosu na nas ljude.
Hmm, da vidimo.
Mi posjedujemo moralne vrijednosti? Ko "mi?" Ako si ljude povezala sa zivotinjama onda nije dobro poredjenje jer smo mi jedina zivotinja koja moze da ima seks svaki dan u godini. (Blago ovima!)

Ali ovo sa moralnim vrijednostima ne stoji. Iste su razlicite kao i drustva u kojem se zivi. Negdje postoji "pravo prve bracne noci" od starjesine a bogami i od oca. Mislim da su holandjani moralni ne manje nego mi, ali imaju ovo rijeseno i nikome to ne smeta. "Nemoralni" u Zimbabveu ili Keniji raznose SIDU. U Japanu, djevojke idu na univerzitet sa lovom koju im stariji i bogatiji daju za sex sto svako zna da se radi ali se svi prave ludi.

Stvaran moral je samo licna stvar pojedinca: ili hoces, ili neces. Vjera je ovo namjerno napravila konfuznim i bolnim

Naravno, kada dodje u pitanje opstanak jedinke bilo gdje iz odredjenih okolnosti, onda ista vaze: prostitucija ili opstanak. Moral obicno izgubi.
Sivka_Planinc
Posts: 99
Joined: 22/06/2005 03:08

#40 UHhh

Post by Sivka_Planinc »

Ua, kako ja ovo skonta...
Ispade sad, bolje se Jebat nego Radit :-)
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#41 Re: UHhh

Post by digger »

...
Last edited by digger on 22/06/2005 05:24, edited 1 time in total.
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#42 Re: UHhh

Post by digger »

Sivka_Planinc wrote:Ua, kako ja ovo skonta...
Ispade sad, bolje se Jebat nego Radit :-)
Tezak izbor: Ni jedno ne moze bez napora :D
Sivka_Planinc
Posts: 99
Joined: 22/06/2005 03:08

#43 oo

Post by Sivka_Planinc »

imas pravo digre.....
ev nisam ni dosla do zakljucka tebe a vec sam se umorila...
dakle ostajem nezaoslena hahahaha
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#44 Re: UHhh

Post by Dezze »

Sivka_Planinc wrote:Ua, kako ja ovo skonta...
Ispade sad, bolje se Jebat nego Radit :-)
To je definitivno. A jos ako to dvoje spojis....Ima da zivis 100 godina :D
Ina
Posts: 176
Joined: 13/05/2002 00:00

#45

Post by Ina »

Dragi kolega digger, da moralni principi su stvar pojedinca, nesto sto je razlicito u poimanju svake jedinke ovog ili onog drustva... To nekako dodje kao stvar IZBORA...Na kraju krajeva sve je izbor u zivotu kao i samo zivot. Ipak mislim da savjest tu igra kljucnu ulogu...savjeat kao najbolji prijatelj i vjecni sudac...pa, ko voli nek izvoli...
Sivka_Planinc
Posts: 99
Joined: 22/06/2005 03:08

#46 dazze

Post by Sivka_Planinc »

maH to ti dodje sad kao ono... NaJebo radeci...
:shock:
rita fox
Posts: 22
Joined: 15/06/2005 11:19
Location: Balkan
Contact:

#47 da i ne

Post by rita fox »

Po meni žena nije kurva ako želi dobro da se potuca pa čak i sa drugim muškarom ali to možr da uradi samo uz pristanak već aktu. partnera ili uz već prekinutu vezu a ostalo je izdaja i svodi se pod pojam DA.
"EROS FORUM"
http://www.ritaclub.50megs.com
Vrelo,perverzno i pomalo vlažno! :x
Sivka_Planinc
Posts: 99
Joined: 22/06/2005 03:08

#48 eh

Post by Sivka_Planinc »

Evo nesto i naucismo. Dakle fino pitamo partnera , jel mozemo da se potucamo s komsije onak mi nesto na oko fin.... i gotova stvar....... Dogovor je tu , nema sta da mi zamjeri hahahahaaha
Ebo te jesmo mi naki napredan narod UfffFFFFFF :lol: :lol: :lol: :lol:
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#49 Re: eh

Post by Dezze »

Sivka_Planinc wrote:Evo nesto i naucismo. Dakle fino pitamo partnera , jel mozemo da se potucamo s komsije onak mi nesto na oko fin.... i gotova stvar....... Dogovor je tu , nema sta da mi zamjeri hahahahaaha
Ebo te jesmo mi naki napredan narod UfffFFFFFF :lol: :lol: :lol: :lol:
S jedne strane pomislim kako ljudi zele razlicite stvari i da je to sve OK (pod uslovom da ne narusavaju prava nekog drugog). Medjutim, sivka kaze nesto sto je nazalost istina: Mi se smatramo naprednim zato sto razvrat postaje prihvatljiv. Jesam toleranatan, ali sto je previse, previse je!

Taman mi jos treba da me cura pita moze li se guziti sa komsijom!? :?
magi
Posts: 8
Joined: 20/06/2005 14:14

#50

Post by magi »

Prostitucija-posao kao i svaki drugi samo mnogo unosniji,imas robu,prodas robu i ostane ti roba.A sto se morala tice........siroka tema za polemisanje.
Post Reply