Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#26 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by wall3 »

Inače Goethe ovu sedmicu vrši upis, pa neka se zna.
Alternative su:
http://www.skola-iam.com/
http://www.ihsarajevo.ba/
http://www.cpe.ba/
http://www.followme.ba/ba/

+Babylon i Vialang ali im stranice ne rade.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#27 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by rudy81 »

ima li neko da je skoro bio na kursu u Poliglotu?
zanima me kakvi su predavaci, metodika itd..isplati li se?
kikkan
Posts: 33
Joined: 17/03/2006 09:27
Location: Sarajevo

#28 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by kikkan »

Da li neko ima iskustva sa privatnim instrukcijama 1 na 1?
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#29 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by muhanata »

Na ekuponu ima kurs u Babylon školi ali za početnike: engleski i njemački za 98 KM. Pa koga zanima može pogledati :)
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#30 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by crnoplavo »

gdje su im prostorije?
imal ko iskustva s njima?
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#31 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by Potočna pastrmka »

rudy81 wrote:ima li neko da je skoro bio na kursu u Poliglotu?
zanima me kakvi su predavaci, metodika itd..isplati li se?
Predavači su ok, čak i više od ok, plaćaš oko 120 po osobi, knjiga 10 KM, dva puta sedmično, nije baš toliko intenzivno, ali se može dosta naučiti ako si početnik.

Kod nas se nije baš toliko stavljao akcenat na konverzaciju, u našoj grupi, možda loše, ali realno i dok ne dođeš do nekog 4 stepena teško da možeš nešto ozbiljnije pričati. Bar ja takav osjećaj imam.
OneTwoThree
Posts: 14
Joined: 27/09/2013 23:32

#32 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by OneTwoThree »

Jel neko upoznat kako radi ovaj Centar Eduko? Interlingua isto djeluje ok.. Goethe je bgm prilično skup, sad ne znam da li to na kraju dođe na isto kod svih s parama :)
Potočna pastrmka
Posts: 338
Joined: 20/08/2013 00:19

#33 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by Potočna pastrmka »

Pa uglavnom su se radile vježbe, dosta se pisalo, pa se čitaju vježbe, zadaće, pa se onda pomalo priča, ko zna više pričat on više priča, ali nije sad da smo došli, i odmah guten tag, wie geht es ihnen ? pa onda pričali samo na njemačkom. Bude konverzacije ali se ne priča samo na njemačkom, možda omjer 35% -40 % njemački, 60- 65% bosanski. To je iz mog ugla, nemoj pogrešno shvatiti.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#34 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by fatamorgana »

Sa'će i pinokio na temu da traži štelu za polaganje, :sax:
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#35 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by fortaleza »

Za one iz Mostara i ostale koji su u mogućnosti.. Sveučilište u Mostaru i ove godine organizira tečajeve iz njemačkog i engleskog jezika, njemački uglavnom upisuju početnici pa se uči osnovno. Tečajevi su besplatni, prijave su počele, a predavači su apsolventi jezika.
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#36 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by cls »

Pozz svima,
Treba mi info, zelim da upisem njemacki jezik, a pocetnik sam. E sada moje pitanjue da li je bolje da upisem prvi stepen u Goethe Institut-u ili u Poligoti ? Nije da mi treba posao ili slicno, vec zelim da naucim novi jezik. Cijena isto igra ulogu. :)
P.S.
Da li je moguce na rate placati u Goethe-Institutu ?
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#37 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by cls »

Vidim na drugim temama da su Poliglot popljuvali. :)
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#38 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by Troll_Happens »

cls wrote:Pozz svima,
Treba mi info, zelim da upisem njemacki jezik, a pocetnik sam. E sada moje pitanjue da li je bolje da upisem prvi stepen u Goethe Institut-u ili u Poligoti ? Nije da mi treba posao ili slicno, vec zelim da naucim novi jezik. Cijena isto igra ulogu. :)
P.S.
Da li je moguce na rate placati u Goethe-Institutu ?
poliglotu zaboravi ako biras biraj Göthe Institut. Imas na stranici njihovoj broj tel pa se informisi iz prve ruke. Götte je skup ali se isplati...
luksss
Posts: 8
Joined: 30/05/2013 15:30

#39 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by luksss »

Vozdra raja,
Takodjer me zanima sta mislite da je najbolje,odnosno koja skola? Treba mi do septembra B2-2,a sad sam nivo otprilike A2-1. Isplatili se ici na kurseve u poliglot,pa onda polagati u Goetheu,samo zbog diplome? Hvala :D
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#40 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by cls »

Troll_Happens wrote:
cls wrote:Pozz svima,
Treba mi info, zelim da upisem njemacki jezik, a pocetnik sam. E sada moje pitanjue da li je bolje da upisem prvi stepen u Goethe Institut-u ili u Poligoti ? Nije da mi treba posao ili slicno, vec zelim da naucim novi jezik. Cijena isto igra ulogu. :)
P.S.
Da li je moguce na rate placati u Goethe-Institutu ?
poliglotu zaboravi ako biras biraj Göthe Institut. Imas na stranici njihovoj broj tel pa se informisi iz prve ruke. Götte je skup ali se isplati...
Hvala na info, njih sam vec zaboravio. Odlucio sam se da prvi dio sam, a onda za 3 mjeseca da se prikljucim Goetha institutu, ovaj prvi cu preko Rosette Stone odraditi.
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#41 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by moke_017 »

Poz svima, htio bih vas pitati ako neko zna da mi predloži neku internet aplikaciju za učenje Njemačkog jezika. Znači apsolutni sam početnik, nemam pojma ništa, nikada nisam učio taj jezik, pa želim naučiti makar osnove prije nego što upišem neki kurs. :-D
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#42 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by cls »

moke_017 wrote:Poz svima, htio bih vas pitati ako neko zna da mi predloži neku internet aplikaciju za učenje Njemačkog jezika. Znači apsolutni sam početnik, nemam pojma ništa, nikada nisam učio taj jezik, pa želim naučiti makar osnove prije nego što upišem neki kurs. :-D
Ako ti je problem skinuti Rosetta stone onda probaj sa http://www.duolingo.com
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#43 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by MrsJ »

Potpisujem za duolingo. Odlican program za ucenje, jako zanimljiv nacin i dosta se moze nauciti. :thumbup:
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#44 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by moke_017 »

hvala :-D
User avatar
Hary10
Posts: 51
Joined: 13/01/2015 19:52
Location: Sarajevo

#45 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by Hary10 »

Imate i Pimsleur metodu ucenja, mnogo dobri audio materijali i dnevno se prelazi po jedna lekcija. Proglasena je najboljom metodom ucenja jezika
User avatar
seorusilac
Posts: 61
Joined: 07/06/2014 13:56

#46 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by seorusilac »

Hvala za Duolingo :thumbup:
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#47 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by amiliana »

Zna li neko kako je u Poligotu trebala bih poceti ici na kurseve njemackog usavrsavanje sad u februaru

Imali neko iskustva?
proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#48 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by proud »

amiliana wrote:Zna li neko kako je u Poligotu trebala bih poceti ici na kurseve njemackog usavrsavanje sad u februaru

Imali neko iskustva?
Što se mene tiče, odlični. Vidim neki ih pljuju, ali prije bih rekao da to rade iz nekih drugih razloga. Korektni su i profesionalni (bar sam ih ja tako doživio), i onaj ko želi, ima šta i da nauči.
Samo što dosta zavisi i od osobe, i koliko radi mimo ovih termina.. :wink:
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#49 Re: Kurs njemačkog jezika u Sarajevu

Post by Baba_Droga »

Pozz,
znam da se ovdje pretežno razgovara o kursevima njemačkog, ali zaista bi mi dobro došla vaša pomoć oko informacija koje mi trebaju.
Ima li neko ko je već polagao kurs njemačkog A1.1. u Goethe centru ili Eduko centru? (radi se o austrijskoj jezičkoj diplomi koja je potrebna za regulisanje vize, a ove dvije škole su jedino certificirane za te ispite)
Znači, ja ne bih išla na kurs već bi došla na zakazani ispit....
Kako izgledaju ti ispiti? (pismeno-usmeno)
Da li se radi sa ispitivačima ili preko kompa?
Da li su strogi što se tiče kriterija ili izlaze u susret i pomažu(gdje se zapne) ;)?
Preporuka: Goethe ili Eduko?
Uglavnom te neke informacije bi mi pomogle, jer sam početnik što se tiče njemačkog, učim ga...ali eto dobro bi mi došle neke informacije koje bi mi stvorile bar neku sliku kako to izgleda.

Hvala unaprijed !
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#50 Polaganje A1.1 nivoa u Goethe Institutima

Post by dobar osjecaj »

Baba_Droga wrote:Ima li neko ko je već polagao kurs njemačkog A1.1. u Goethe centru ili Eduko centru? (radi se o austrijskoj jezičkoj diplomi koja je potrebna za regulisanje vize, a ove dvije škole su jedino certificirane za te ispite)
Znači, ja ne bih išla na kurs već bi došla na zakazani ispit....

Kako izgledaju ti ispiti? (pismeno-usmeno)

To je bas pocetni nivo na kojem se trazi minimum znanja, u smislu da se znas predstaviti, reci osnovne stvari o sebi, gdje si rodjen, gdje zivis i jos poneku bas osnovnu stvar

Da li se radi sa ispitivačima ili preko kompa?

Ispit u GI-u se radi(o) u dvije faze:
pismeni na papiru ne kompjuteru (zaokruzivanje tacne od ponudjenih vise opcija, slusanje nekih prelaganih obavjestenja ili razgovora pa na osnovu toga zaokruzujes tacan odgovor od vise ponudjenih i pisanje par recenica pri cemu nije presudno poznavanje gramatike nego samo sposobnost da napises najobicnije, najjednostavnije stvari o sebi)

usmeni koji se odvija ako postoji mogucnost u paru s drugim kandidatom i ispitivacem. Ispitivac moze pitati par osnovnih stvari, kao sto su one koje sam vec navela u kontekstu pismenog ispita, zatim moze traziti da vodis mini razgovor s drugim kandidatom da ga pitas kako se zove, odakle je i slicna osnovna pitanja. Moze se desiti da dobijete kartice s pojmovima. U tom slucaju ti npr. dobije karticu na kojoj pise rijec "mjesto" i ti trebas drugom kandidatu postaviti pitanje koristeci tu rijec npr. "iz kojeg mjesta dolazis".


Da li su strogi što se tiče kriterija ili izlaze u susret i pomažu(gdje se zapne) ;)?

A1.1 je bas osnovni prednivo, prakticno nista i naravno da pokazuju razumijevanje da na tom nivou imas bas minimalne sposobnosti da komuniciras na tom jeziku.

Preporuka: Goethe ili Eduko?
nemam osnovu da napravim poredjenje

Uglavnom te neke informacije bi mi pomogle, jer sam početnik što se tiče njemačkog, učim ga...ali eto dobro bi mi došle neke informacije koje bi mi stvorile bar neku sliku kako to izgleda.
Stranica GI je prilicno pregledna i kad se detaljno "zarovis" mozes naci pregrst korisnih informacija na nasem jeziku, ukljucujuci opise i detalje ispita za sve nivoe i podnivoe. Sretno!
Post Reply