Kurs engleskog jezika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#1 Kurs engleskog jezika

Post by epik »

Trebao bih usavrsiti engleski jezik, ali imam dilemu oko upisa kursa. Ne znam koji da upisem. Ima li neko prijedlog?
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#2 Re: Kurs engleskog jezika

Post by Staylezz »

epik wrote: 18/10/2021 07:01 Trebao bih usavrsiti engleski jezik, ali imam dilemu oko upisa kursa. Ne znam koji da upisem. Ima li neko prijedlog?
U Fahdovoj dzamiji imaju besplatni kursevi i Engleskog jezika između ostalog. Čini mi se da se uradi neki ulazni test znanja i na osnovu toga te svrstaju u neku grupu.

Na njihovoj web stranici (https://www.kf-cc.ba/bs) ima online formular za prijavu koje počinju od danas.

A ukoliko ti je potreban certifikat o poznavanju jezika, jedino su ti priznati TOEFL - CPE ili eventualno IELTS - British Council.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3 Re: Kurs engleskog jezika

Post by Edin H. »

Slušaj BBC na radiju, rječnik u ruke, čitaj štampu i knjige na engleskom, nađi neku trebu strankinju…kurs je samo jedan od faktora.
User avatar
Staylezz
Posts: 181
Joined: 25/09/2020 13:49

#4 Re: Kurs engleskog jezika

Post by Staylezz »

Edin H. wrote: 18/10/2021 14:52 Slušaj BBC na radiju, rječnik u ruke, čitaj štampu i knjige na engleskom, nađi neku trebu strankinju…kurs je samo jedan od faktora.
E da, zaboravio sam napomenuti da je ovo ključno. Gledati emisije na engleskom jeziku, čitati literautru po mogućnosti iz oblasti koja je od interesa itd.

P.S. Nisam nikad išao na kurs ali imam certifikat B2/C1 upravo iz gore navedenih razloga.
Post Reply