KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
denimb
Posts: 2614
Joined: 27/03/2009 14:33

#26 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by denimb »

A cuj druze, imamo premijera, sve sa platom koju ima 15 obicnih radnika, savjetnicima, autom koji kosta desetine hiljada maraka...i to ide sve do racuna za telefon znaci, policije koja mu kucu obilazi...a ti mene pitas sta je rijesenje, dok taj isti ne zna masku da stavi.

E onda imamo par gradica koji su ujedno i kantoni, pa jebena opcina od 25k ljudi ima ministre, presjednike, savjetnike, sve sto i kompletna drzava...sta je rijesenje?

E onda imamo parazite u svim tim odjeljenjima, u svim kantonima, koji kurcu sviraju a budzet sisaju...sta je rijesenje...

I ja se pitam, nikako da skontam...sta li je rijesenja majko draga, asteroid da nas pukne i izbrise e jedino to, jer oci ocigledno necemo da otvorimo.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#27 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by kox »

Ja vidim pamflet ali nikakav konkretan odgovor.
User avatar
denimb
Posts: 2614
Joined: 27/03/2009 14:33

#28 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by denimb »

Pa da, i mislio sam...nije bitno...zato se ne pitaj zasto nam vlast radi sta radi, zasto nam privatnici rade sta rade, pogni glavu i cuvaj radno mjesto...sretno druze.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#29 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by mali jomu »

Image

Kupujte domace proizvode, jer kupovinom domacih proizvoda cuvate vasa i nasa radna mjesta, i ucestvujete u razvoju drugih radnih mjesta u BiH. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#30 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by The 51st State »

username_here wrote: 05/04/2020 16:12 Kupujmo za svoje pare kvalitetno...
nije ti p&g reagovo sa dezifijensima kad je hitnost bila, nego domace firme, a ti i dalje kupuj "kvalitetno". i tako za manje vise sve robe siroke potrosnje.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#31 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ne lupajte napamet, Argeta se za slovenacko i zapadno trziste proizvodi u Sloveniji, i ima identican okus kao nekadasnja Argeta, ona koju smo svi/vecina voljeli.

Ovo sto se proizvodi u Hadzicima, nije Argeta, samo nosi to ime.
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#32 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by NediM17 »

Ovo u Hadžićima je Hargeta. :-)
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#33 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by nivla »

ova u hadzicima je bez klempe, zato nije isti okus
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Maraschino »

dječak sa šibicama wrote: 06/04/2020 10:56 Ne lupajte napamet, Argeta se za slovenacko i zapadno trziste proizvodi u Sloveniji, i ima identican okus kao nekadasnja Argeta, ona koju smo svi/vecina voljeli.

Ovo sto se proizvodi u Hadzicima, nije Argeta, samo nosi to ime.
Koristim i jedne i druge, ne primjetim nikakvu razliku.
Mozda je do mene.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#35 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by nivla »

Maraschino wrote: 06/04/2020 12:14
dječak sa šibicama wrote: 06/04/2020 10:56 Ne lupajte napamet, Argeta se za slovenacko i zapadno trziste proizvodi u Sloveniji, i ima identican okus kao nekadasnja Argeta, ona koju smo svi/vecina voljeli.

Ovo sto se proizvodi u Hadzicima, nije Argeta, samo nosi to ime.
Koristim i jedne i druge, ne primjetim nikakvu razliku.
Mozda je do mene.
ma sve veliki gurmani, ko da je ne znam koje jelo a ne pasteta koja je svakako smece, al ova slovenacka je 1% bolje smece ali i dalje smece
User avatar
farenhajt983
Posts: 246
Joined: 30/05/2019 11:02

#36 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by farenhajt983 »

nasim ljudima moras postaviti sliku proizvoda, nema nekog ucinka od logo-a ili znakaIma

Ima ih misljenja da time sto ide samo u Bingo a ne u Merkator ili Konzum kupuje domace.
Iza znaka neke firme se takode vise proizvoda itd.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#38 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dr_Evil »

Država wrote: 06/04/2020 12:30 Image



:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Koliko novca od kupovine domacih proizvoda se izdvaja za obrazovanje, zdrastveni sistem i ekonomiju, a koliko za stranke, tendere i more stranackih vojnika u administraciji.

Kupovinom domacih proizvoda odrzavate radna mjesta, ali jos vise odrzavate vladajuce na svom mjestu. Ne znam sta reci i kako se postavit, srce kaze jedno razum drugo. Nemam ja nista od toga sto se kruzni tok koji kosta 100.000KM plati 800.000KM.

Nemam ja nista od toga sto bingo placa 450KM bosnjake, a u Medjugorju 850-1000KM hrvate
User avatar
geralt
Posts: 5184
Joined: 14/09/2017 12:45

#39 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by geralt »

dr_Evil wrote: 06/04/2020 12:36
Država wrote: 06/04/2020 12:30 Image



:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Koliko novca od kupovine domacih proizvoda se izdvaja za obrazovanje, zdrastveni sistem i ekonomiju, a koliko za stranke, tendere i more stranackih vojnika u administraciji.

Kupovinom domacih proizvoda odrzavate radna mjesta, ali jos vise odrzavate vladajuce na svom mjestu. Ne znam sta reci i kako se postavit, srce kaze jedno razum drugo. Nemam ja nista od toga sto se kruzni tok koji kosta 100.000KM plati 800.000KM.

Nemam ja nista od toga sto bingo placa 450KM bosnjake, a u Medjugorju 850-1000KM hrvate
Ne samo to, i iznosi su netacni. Strani proizvod su do potrosaca dovele dvije domace firme (distributer i prodavac) koje u krajnjoj cijeni ucestvuju sa 30-40%, a na njega se placa jos i carina i PDV.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#40 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dr_Evil »

A meni je smijesno nakon sto su unistili kompletnu privredu citaj proizvodnju (valjda jer simbolizira komunisticki period) sada zele da kupujemo domace i da gradimo domacu proizvodnju.

Dakle da prevedemo, ne da kupujemo domace nego da kupujemo od domacih tajkuna koji radnike placaju minimalac i kojima se ne garantuje nikakva sigurnst dok oni voze zadnje limuzine i kupuju vile u dubrovniku.
Fašizam će kod nas biti sve snažniji, antifašizam sve slabiji. Garancija za to su mladi. Koji su listom fašisti. Omjer fašista i antifašista među omladinom je stravičan i ne ostavlja mjesta nadi. Fašisti nas, da ponovim, tretiraju kao Amerikanci Indijance: sve naše su već uzeli ili uništili, više im nismo nikakva prijetnja i sada, prosto, čekaju da izumremo.

Drugi svjetski rat na prostoru bivše Jugoslavije bio je oslobodilački rat, ali i integralni dio revolucije. Ratovi u bivšoj Jugoslaviji devedesetih godina bili su, između ostalog, i integralni dio kontrarevolucije. Koja je uspjela. U ekonomskom smislu, ona je dovršena na cijelom ex-YU prostoru: sve što su komunisti sagradili već je prodato, ili će prodato biti uskoro. U ideološkom smislu, kontrarevolucija nije dovršena jedino u Crnoj Gori.
https://zurnal.info/novost/22778/antifa ... adikalizma
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#41 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by kox »

Za promjenu vlasti imate izbore, nije diktatura.
Niti su svi vlasnici domaćih firmi tajkuni niti su radnici robovi. A oni vlasnici koji jesu tajkuni će se odlično snaći u okolnostima recesije, velike nezaposlenosti, siromaštva kao što su se snalazili i tokom rata. Ne znam kakvo će vama dobro donijeti to što će neki radnik koji je do juče radio i imao sigurnu platu sutra biti nezaposlen, neće moći da vraća kredit, školuje djecu.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#42 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Dope_Man »

denimb wrote: 05/04/2020 23:00 Otici ce ovo na drugu stranu jos malo, pa ljudi su zivjeli hiljade godina i bez takvih krvopija.
Ljudi su zivjeli hiljadama godina sa daleko gorim krvopijama. Radili su od jutra do mraka za zemljoposjednike bez prava da ista zadrze za sebe. Pa su zivjeli, i nastavice i danas da zive kako jeste. Nece to ''otici'' nigdje.

Oni koji hoce bolji zivot ce se potruditi da svojim znanjem dodju do bolje pozicije, bilo ovdje ili u inostranstvu, svejedno za takve. Kako kaze ona stara: Pametan zivi gdje mu je dobro.
Last edited by Dope_Man on 06/04/2020 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#43 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dječak sa šibicama »

Da je u supak drzavi ikome do domaceg proizvoda, ne bi bili unisteni giganti poput Upija, Agrokomerca, Hepoka i tako dalje.

Agrokmerc je bukvalno unisten, farme i pogoni koji su se nalazili u svim selima Velike Kladuse i Cazina zjape prazne, sdo mafija je kredite poslije rata trosila na dodatno bogacenje ako se sjecate onih prevara naprimjer dobiju poticaj od vlade za Agrokomerc a oni kupe jaja u madjarskoj jeftino, samo ih prepakuju u Kladusi i onda prodaju kao domaci proizvod. Njima profit a "Fikretovoj Kladusi" racku za zube.

Kenjam se socno na sadasnje tajkune i njihove "domace proizvode".
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#44 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dr_Evil »

kox wrote: 06/04/2020 13:20 Za promjenu vlasti imate izbore, nije diktatura.
Niti su svi vlasnici domaćih firmi tajkuni niti su radnici robovi. A oni vlasnici koji jesu tajkuni će se odlično snaći u okolnostima recesije, velike nezaposlenosti, siromaštva kao što su se snalazili i tokom rata. Ne znam kakvo će vama dobro donijeti to što će neki radnik koji je do juče radio i imao sigurnu platu sutra biti nezaposlen, neće moći da vraća kredit, školuje djecu.
Ovo je diktatura najgore vrste. Stalno ponavljam pa se osjecam kao papagaj, dvije najgore floskule ove drzave:

1. Imate izbore pa glasajte
2. Neka institucije rade svoj posao.

1. Izbori se pokradu svake godine, listici se ispravljaju, dopisuju, mrtvi glasaju,a stranacki posmatraci su njihovi, ako nesto kazes moze da te kosta glave (licno sam primao prijetnje).
2. Sve institucije se biraju stranacki, od zakonodavne, sudske i izvrsne vlasti.

U diktaturi (klasicnoj) znas ko je krivac i kada njega srusis sistem se urusi, ovde su tako podijelili razine vlasti da je nemoguce urusiti sistem zakonom ili pucom.

95% vlasnika vecih privrednih objekata su tajkuni koji rade ili su radili domace tendere namjestene od stranaka. Znamo da ce se snaci, potreban je totalni reset drustvu koji nije moguc bez revolucije (neke vrste). Radnik koji prima 450KM platu (ako primi) dok oni vozikaju zadnji A8 sigurno zna vec kako je ne moci vratit kredit, skolovati djecu i sve vec navedeno, zna kako je ici i u zatvor za 2metra drva, dok neki mogu sta hoce jer su "samo" oni bili u ratu.

Iskreno moramo jos da potonemo prije nego nam dodje u glavu, odrzavati ovo drustvo kupovinom "domaceg", nema smisla. Otidjite kod seljaka pa kupite sta vam treba, otidjite kod mehanicara na crno kad god mozete, kod baustelca na crno, ma gdje se god moze. Sta god uradite ne mozete utajit poreza za zivot koliko ovi sta su na vlasti i tajkuni za jedan dan. NIsu oni tajkuni jer su sposobni nego jer su pokvareni do srzi i mogu raditi ono sti ti nikad ne bi sebi dopustio
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#45 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dr_Evil »

Dope_Man wrote: 06/04/2020 13:26
denimb wrote: 05/04/2020 23:00 Otici ce ovo na drugu stranu jos malo, pa ljudi su zivjeli hiljade godina i bez takvih krvopija.
Ljudi su zivjeli hiljadama godina sa daleko gorim krvopijama. Radili su od jutra do mraka za zemljoposjednike bez prava da ista zadrze za sebe. Pa su zivjeli, i nastavice i danas da zive kako jeste. Nece to ''otici'' nigdje.

Oni koji hoce bolji zivot ce se potruditi da svojim znanjem dodju do bolje pozicije, bilo ovdje ili u inostranstvu, svejedno za takve. Kako kaze ona stara: Pametan zivi gdje mu je dobro.
U cemu je razlika izmedju ovoga i radnice u bingu, i ti "kmetovi" su radili samo za hranu kao danasnja radnicu u bingu, a i tome agi je neko preko stele sredio da bude to sto jeste, kao danas ovima sta su im dali najbolje lokaciju u gradu za marku.

LJudi koji se potrude da uspiju pa da rade za inostranstvo iz bosne, ili odu vani, mogu zahvaliti samo sebi i svojim roditeljima, a ovoj drzavi nikako.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#46 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Dope_Man »

Jasno je valjda da sam odgovorio na recenicu u kojoj covjek implicira kao da ce ljudi ''puci'' i napraviti nekakvu revoluciju ili sta vec misli pod ''otici ce ovo na drugu stranu''.

I moj odgovor je: Ne, nece. Jer historija pokazuje da ljudi mogu zivjeti i u daleko gorim uvjerima bez da naprave nekakvu revoluciju, sigurno je nece sad ovakvi bosanci napraviti. Najblize revoluciji sto trenutni bosanci mogu napraviti je da kolektivno prekrse pravila o samoizolaciji i ponovo se u velikom broju okupe u kladionicama.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#47 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dr_Evil »

Dope_Man wrote: 06/04/2020 14:21 Jasno je valjda da sam odgovorio na recenicu u kojoj covjek implicira kao da ce ljudi ''puci'' i napraviti nekakvu revoluciju ili sta vec misli pod ''otici ce ovo na drugu stranu''.

I moj odgovor je: Ne, nece. Jer historija pokazuje da ljudi mogu zivjeti i u daleko gorim uvjerima bez da naprave nekakvu revoluciju, sigurno je nece sad ovakvi bosanci napraviti. Najblize revoluciji sto trenutni bosanci mogu napraviti je da kolektivno prekrse pravila o samoizolaciji i ponovo se u velikom broju okupe u kladionicama.
Dobro to se slazemo. Historijski gledano mi nismo narod koji se buni sve dok mu neko ne dirne u avliju, a tada je vec kasno. Cucla revolucija je bila moze se reci neki preokret, ali tada smo nazalost saznali da imamo sistem koji se ne moze srusiti bez da se komplet drzava spali do temelja, a ne samo institucije drzave.

Samo sam rekao da se ne moze promijeniti nista bez revolucije. Izbori, tuzbe i tako te stvari su samo predstava za javnost.
User avatar
denimb
Posts: 2614
Joined: 27/03/2009 14:33

#48 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by denimb »

Dope_Man wrote: 06/04/2020 13:26
denimb wrote: 05/04/2020 23:00 Otici ce ovo na drugu stranu jos malo, pa ljudi su zivjeli hiljade godina i bez takvih krvopija.
Ljudi su zivjeli hiljadama godina sa daleko gorim krvopijama. Radili su od jutra do mraka za zemljoposjednike bez prava da ista zadrze za sebe. Pa su zivjeli, i nastavice i danas da zive kako jeste. Nece to ''otici'' nigdje.

Oni koji hoce bolji zivot ce se potruditi da svojim znanjem dodju do bolje pozicije, bilo ovdje ili u inostranstvu, svejedno za takve. Kako kaze ona stara: Pametan zivi gdje mu je dobro.
Razumijem ja i to, nas svijet ima veliki prag strpljenja ali i to je iz straha, ubili su ih u glavu isti ti tajkuni sa onim "nema nigdje bolje".
Meni samo pukne film kad isti ti potezu pricu nekog patriotizma, a zajebali su i narod i drzavu milion puta...i sada poslije 15 dana vanrednog stanja takvi tajkuni lome sve preko ledja radnika kojima su davali minimalac i ovako, gdje realno cak i dvoje u porodici da rade sa takvim platama ne mogu odhraniti dvoje djece kako treba, nemogu dijetu obucu hebenu da kupe.
I takvim ljudima kazu kupuj domace, nema on izbora on kupuje najjeftinije druze.

A s druge strane imas ovakav aparat samo u federaciji, koji bi slomio i jace drzave od BiH i na tome niko nista ne radi, jer cuvaju svoje fotelje.
Imam prijatelja koji je bio ministar u jednom od tih kantona, lik je dobio auto, dobio vozaca, sekretaricu, novi telefon, placene racune sve, i uz ogromna primanja imao i na odvojen zivot, i ne znam vise kakve sve budalastine...naravno svako malo, put u Brisel, Berlin, za koji krasni K.
I sad to sve pomnozi sa brojem takvih ministara, i premijera...
dust71000
Posts: 290
Joined: 24/07/2015 15:08

#49 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dust71000 »

Jao revolucionara paćenika, umjesto borbe za prava radnika kmeče neka sve propadne pa haj' ponovo.
Djeca vam se smiju.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12354
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#50 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dr_Evil »

dust71000 wrote: 06/04/2020 20:19 Jao revolucionara paćenika, umjesto borbe za prava radnika kmeče neka sve propadne pa haj' ponovo.
Djeca vam se smiju.
To si dobro rekao, dijete si pa se ne sjecas fabrika koje su pokradene i unistene da se stvori tajkunskih 50 familija. Sve su te fabrike bile drustveno pa i tvoje vlasnistvo.

A sada ti gonjaj radnicka prava kad su svi vec robovi.
Locked