KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6219
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#151 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Lajavikrelac »

Pa ni na pijaci hrana o kojoj govorim nije 3 ili 4 KM. Prođi malo BL pijacom među mliječnim tezgama pa da vidiš cijena...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#152 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by kox »

Lajavikrelac wrote: 12/04/2020 17:29 Pa ni na pijaci hrana o kojoj govorim nije 3 ili 4 KM. Prođi malo BL pijacom među mliječnim tezgama pa da vidiš cijena...
Mladi sir izvrstan u Sarajevu kupujem po 4km/kg, vjerovatno se može naći i jeftinije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41497
Joined: 29/06/2011 23:39

#153 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dječak sa šibicama »

Lajavikrelac wrote: 12/04/2020 17:21 De me prosvijetli? Naš mljekar koristi naprednu tehnologiju i robote koji obrađuju mlijeko krava koje su samo pasle ljekovite trave sa 800 metara nadmorske visne koje su brale ruke 11-godišnjih djevica na prvim zrakama sunca u zoru pa zato opravdava cijenu "delikatesa" :-) Jednom sam stao na Vlašiću da kupim domaćeg sira i kajmaka i nikad više! Da je 1000X domaće onolike cijene ne opravdava!
Ovo je istina, cijene mlijecnih i inih delikatesa i domaceg proizvoda kod nas je bezobrazno visoka.

Prodaje sir, nabije mu cifru boli glava.

Jel ga nina nocima u krilu jbt pa mu je tolika cijena.

Suho meso ko da prica tri strana jezika, kaze prsut u Hercegovini kilogram po 40 km. A nemas prsuta ispod 6-7 kila. Izleti mi reklama, ovcija stelja negdje okolina Mostara, 35-40 km, oni nisu normalni.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41497
Joined: 29/06/2011 23:39

#154 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dječak sa šibicama »

Sto se tice putera, Hose svoj Bony puter prodaje 250grama ispod 4 marke, klasicni dokaz da je cijena putera bezobrazno napumpana jer Megle i slicno kostaju prekmo 5 km... dignuta cijena jos prije par godina kad su Kinezi pokupovali sve zalihe... naravno, kod nas je klasika da nakon sto se normalizuje stanje, nema spustanja cijena.

Nego imaju lazna snizenja, pa mu spusti cijenu privremeno na 4,95 i onda kao akcija.

Ali tako to ide u drzavi u kojoj svako radi cijenu kako mu se svidja a zastita potrosaca je "jel se to jede?"
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#155 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by espn »

kox wrote: 06/04/2020 13:20 Za promjenu vlasti imate izbore, nije diktatura.
Niti su svi vlasnici domaćih firmi tajkuni niti su radnici robovi. A oni vlasnici koji jesu tajkuni će se odlično snaći u okolnostima recesije, velike nezaposlenosti, siromaštva kao što su se snalazili i tokom rata. Ne znam kakvo će vama dobro donijeti to što će neki radnik koji je do juče radio i imao sigurnu platu sutra biti nezaposlen, neće moći da vraća kredit, školuje djecu.
Kako školuje djecu, vidi se. Najlošiji na PISA testovima.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#156 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by neko_sa_strane »

Ja bih volio dočekati da mljekari ulože u prodaju sirovog nepasterizovanog mlijeka putem mreže mljekomata.
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#157 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Mafioso »

Suhovina je strahota skupa, iako jako volim ne uzimam isključivo radi njihovog bezobrazluka sa cijenama...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#158 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by bunk »

dječak sa šibicama wrote: 12/04/2020 17:58 Sto se tice putera, Hose svoj Bony puter prodaje 250grama ispod 4 marke, klasicni dokaz da je cijena putera bezobrazno napumpana jer Megle i slicno kostaju prekmo 5 km... dignuta cijena jos prije par godina kad su Kinezi pokupovali sve zalihe... naravno, kod nas je klasika da nakon sto se normalizuje stanje, nema spustanja cijena.

Nego imaju lazna snizenja, pa mu spusti cijenu privremeno na 4,95 i onda kao akcija.

Ali tako to ide u drzavi u kojoj svako radi cijenu kako mu se svidja a zastita potrosaca je "jel se to jede?"
Opet kinezi.
I sta uradise sa tolikim maslacem?
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#159 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Država »

U Amko komercu milkosov puter 3,95 KM. Odličan kvalitet.
Becky7
Posts: 858
Joined: 25/11/2017 16:31

#160 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Becky7 »

mali jomu wrote: 05/04/2020 15:18 “Uvijek treba kupovati domaće proizvode jer tako razvijamo cijelo društvo, a sad u vanrednim situacijama posebno vidimo šta znači imati domaće kompanije koje mogu snadbijevati tržište. Svako radno mjesto je postalo prevažno, a kupovinom naših domaćih proizvoda čuvamo i radna mjesta mnogih ljudi”

KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE


Image


http://izdvojeno.ba/kupujmo-domace-proi ... gih-u-bih/
A Bosnalijek nije domaći :shock: :-)
User avatar
Slo Burner
Posts: 5379
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#161 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Slo Burner »

Ovo bas kosta da ti daju ovaj logo
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2730
Joined: 14/12/2005 21:21

#162 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by jednonogi_Jack »

Becky7 wrote: 14/04/2020 18:21
mali jomu wrote: 05/04/2020 15:18 “Uvijek treba kupovati domaće proizvode jer tako razvijamo cijelo društvo, a sad u vanrednim situacijama posebno vidimo šta znači imati domaće kompanije koje mogu snadbijevati tržište. Svako radno mjesto je postalo prevažno, a kupovinom naših domaćih proizvoda čuvamo i radna mjesta mnogih ljudi”

KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE


Image


http://izdvojeno.ba/kupujmo-domace-proi ... gih-u-bih/
A Bosnalijek nije domaći :shock: :-)
Bosnalijek jeste, ali nije ova Vitaminka. :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#163 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Maraschino »

Zato - kupujmo domaće, jer naše je bolje'', poručio je Košarac.
je li mislimo na isto?
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#164 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by Mafioso »

Maraschino wrote: 15/04/2020 00:47
Zato - kupujmo domaće, jer naše je bolje'', poručio je Košarac.
je li mislimo na isto?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#165 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by bingov buraz »

Image

Vjerovatno je to mislio.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12721
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#166 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by dr_Evil »

bingov buraz wrote: 15/04/2020 07:56 Image

Vjerovatno je to mislio.
I ja mislim da je to u pitanju, sad je pitanje kako su nasi mediji prenijeli, volio bih vidjeti orignalni clanak.

Hoce kod nas cesto da izvrnu njihove izjave (ne znam zasto). Npr upratim oni kazu zajednicke institucije kod nas napisu institucije BiH. Ne shvatam logiku
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#167 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by high_volume »

Država wrote: 14/04/2020 13:16 U Amko komercu milkosov puter 3,95 KM. Odličan kvalitet.
Odakle Milkosu oprema za proizvodnju maslaca :?

Mislio sam da je u nas samo mala mljekara u Šnjegotini imala skromne kapacitete za proizvodnju maslaca.

Čak ni Meggle ne proizvodi maslac u BiH, uvozi ga iz Njemačke
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#168 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by high_volume »

dječak sa šibicama wrote: 12/04/2020 17:53
Lajavikrelac wrote: 12/04/2020 17:21 De me prosvijetli? Naš mljekar koristi naprednu tehnologiju i robote koji obrađuju mlijeko krava koje su samo pasle ljekovite trave sa 800 metara nadmorske visne koje su brale ruke 11-godišnjih djevica na prvim zrakama sunca u zoru pa zato opravdava cijenu "delikatesa" :-) Jednom sam stao na Vlašiću da kupim domaćeg sira i kajmaka i nikad više! Da je 1000X domaće onolike cijene ne opravdava!
Ovo je istina, cijene mlijecnih i inih delikatesa i domaceg proizvoda kod nas je bezobrazno visoka.

Prodaje sir, nabije mu cifru boli glava.

Jel ga nina nocima u krilu jbt pa mu je tolika cijena.

Suho meso ko da prica tri strana jezika, kaze prsut u Hercegovini kilogram po 40 km. A nemas prsuta ispod 6-7 kila. Izleti mi reklama, ovcija stelja negdje okolina Mostara, 35-40 km, oni nisu normalni.
U ovim danima coronavirusa, poprilično su uvećane cijene proizvoda koji su najprometniji. U Sarajevu, npr. voće je mnogo veće cijene, i neki drugi. Moguće da ove više cijene trgovci pravdaju višim veletrgovačkim cijenama uvećanim zbog cijena transporta, jer je transport poskupio za 30-40% od uobičajene cijene prije zatvaranja granica. A transporteri bi sada trebali snižavati cijene, jer su prestale gužve i kolone na granicama, smanjeni su im troškovi, a i gorivo je niže cijene.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2730
Joined: 14/12/2005 21:21

#169 Re: KUPUJMO DOMAĆE PROIZVODE: Samo tako čuvamo radna mjesta mnogih u BiH

Post by jednonogi_Jack »

high_volume wrote: 15/04/2020 08:30
Odakle Milkosu oprema za proizvodnju maslaca :?
Mislim da je to zbog izvoza na Kosovo. U jednom intervjuu je direktor Fakić spomenuo da su Kosovari tražili proizvode koje Milkos nema:

–- Mi smo radili kompletnu proizvodnu liniju: mlijeko, fermentirane proizvode koji uključuju jogute, pavlake, vrhnje za kuhanje, kreme za kuhanje… I to ćemo sada nastaviti da izvozimo. Naš partner na Kosovu je veoma zainteresovan za razvoj i proširenje asortimana i neke proizvode smo, prije prekida saradnje, i uveli na njihovo insistiranje – zaključio je Fakić.--

https://www.halalmagazin.com/2020/04/03 ... te-kosova/

Možda je to to?
high_volume wrote: 15/04/2020 08:30 Čak ni Meggle ne proizvodi maslac u BiH, uvozi ga iz Njemačke
Proizvodi Meggle u Bihaću, ali samo rinfuzno pakovanje.
Locked