Kupujete SAMO domace proizvode

Locked
lodjack
Posts: 38
Joined: 22/07/2008 17:47

#26 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by lodjack »

fixer wrote:
lodjack wrote:uzimas misao van konteksta i time ti argument nema nikakvog smisla. sve i da nisi uzeo van konteksta to sto si rekao je provala samo takva.

edit. i to 2 puta zaredom kako vidim...
Informisi se malo. Ako pise Nutella, ne znaci da jedes istu kao oni u Italiji. :-)
naravno, pravi brendovi se prilagodjavaju zahtjevima kupaca odredjenog regiona, ALI opet skreces sa onoga sto sam ja htjeo da kazem a sto je rekla margita81, NECU kupovati domace POSTO POTO jer je domace - proizvod koji vidim da nije kvalitetan ili mi se cak ne svidi po OKUSU necu kupovati jer ne zelim, pa sve da mi ga je mater pravila ako meni ne valja ja ga necu jesti.
i jos jedna stvar, ne volim nutellu.

a sto se sira tice, ja kupujem sir na trznici jer dosad nisam nasao nijedan u posluzi koji mi je valjao.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#27 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

kockica_kockica wrote:Kad se govori o ovoj temi na forumu vrtimo se u krug. Razumijem da moramo misliti na to da kupujemo nase domace proizvode zbog ekonomije, lanca koji ide ja kupim, ti kupis on kupi proizvode... Jacamo nasu ekonomiju ... Medjutim ne mogu ja kupovati skart ... Nekoliko puta odem u Bingo... KOntam hajde imaju nase prozivode, dobre cijene... Ma ljudi moji ja sam zadnji put bacila 50% od onoga sto sam kupila.. Vecini artikala je istekao rok trajanja... Kupila sam cokoladu koja je unutra bila bijela i mrvila se... Kupila sam pavlaku koja je imala zelenu macu oko ruba... itd... Rekla sam nikad vise oni mene ocima nece vidjeti...

Kupujem ono sto mom novcaniku je prilagodjeno... Ako nasi prozvodjaci koji radnike drze na minimalcu, stave cijenu koja je mnogo visa od cijene nekog proizvoda koji dolazi iz neke druge drzave, ja tu ne mogu nista... Nas covjek je navikao da brzo zaradi milione preko tudjih ledja... Zasto bih platila 1 KM vise za nesto sto nema tu kvalitetu koju bi ja trebala platiti :)

Nekad se desi da je proizvod pravo dobar... Bude cijena prilagodjena i onda poskupi... a kvalitet opadne... e to ja nikako ne mogu da shvatim... :?:
Da, bas je to razlog da je domaci skuplji. Jebo troskove pogona, koji imaju veliki udjel u cijeni s obzirom na mali broj prodatih proizvoda.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#28 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

lodjack wrote:
fixer wrote:
lodjack wrote:uzimas misao van konteksta i time ti argument nema nikakvog smisla. sve i da nisi uzeo van konteksta to sto si rekao je provala samo takva.

edit. i to 2 puta zaredom kako vidim...
Informisi se malo. Ako pise Nutella, ne znaci da jedes istu kao oni u Italiji. :-)
naravno, pravi brendovi se prilagodjavaju zahtjevima kupaca odredjenog regiona, ALI opet skreces sa onoga sto sam ja htjeo da kazem a sto je rekla margita81, NECU kupovati domace POSTO POTO jer je domace - proizvod koji vidim da nije kvalitetan ili mi se cak ne svidi po OKUSU necu kupovati jer ne zelim, pa sve da mi ga je mater pravila ako meni ne valja ja ga necu jesti.
i jos jedna stvar, ne volim nutellu.

a sto se sira tice, ja kupujem sir na trznici jer dosad nisam nasao nijedan u posluzi koji mi je valjao.
Mogu li znati radis li u drzavnoj, i da li firma u kojoj radis nudi ikakav proizvod, uslugu?
lodjack
Posts: 38
Joined: 22/07/2008 17:47

#29 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by lodjack »

jok ja
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#30 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by because_of_you »

Kvalitet prije patriotizma. (s tim da 95% srpskih proizvoda nisu kvaliteniji od naših, ali hrvatski npr. jesu)

Zašto na vješale sa onima koji postupaju po toj paroli? :roll:
Last edited by because_of_you on 11/03/2011 23:44, edited 1 time in total.
lodjack
Posts: 38
Joined: 22/07/2008 17:47

#31 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by lodjack »

because_of_you wrote:Kvalitet prije patriotizma.

Zašto na vješale sa onima koji postupaju po toj paroli? :roll:
:kiss:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#32 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by kockica_kockica »

fixer wrote:
kockica_kockica wrote:Kad se govori o ovoj temi na forumu vrtimo se u krug. Razumijem da moramo misliti na to da kupujemo nase domace proizvode zbog ekonomije, lanca koji ide ja kupim, ti kupis on kupi proizvode... Jacamo nasu ekonomiju ... Medjutim ne mogu ja kupovati skart ... Nekoliko puta odem u Bingo... KOntam hajde imaju nase prozivode, dobre cijene... Ma ljudi moji ja sam zadnji put bacila 50% od onoga sto sam kupila.. Vecini artikala je istekao rok trajanja... Kupila sam cokoladu koja je unutra bila bijela i mrvila se... Kupila sam pavlaku koja je imala zelenu macu oko ruba... itd... Rekla sam nikad vise oni mene ocima nece vidjeti...

Kupujem ono sto mom novcaniku je prilagodjeno... Ako nasi prozvodjaci koji radnike drze na minimalcu, stave cijenu koja je mnogo visa od cijene nekog proizvoda koji dolazi iz neke druge drzave, ja tu ne mogu nista... Nas covjek je navikao da brzo zaradi milione preko tudjih ledja... Zasto bih platila 1 KM vise za nesto sto nema tu kvalitetu koju bi ja trebala platiti :)

Nekad se desi da je proizvod pravo dobar... Bude cijena prilagodjena i onda poskupi... a kvalitet opadne... e to ja nikako ne mogu da shvatim... :?:
Da, bas je to razlog da je domaci skuplji. Jebo troskove pogona, koji imaju veliki udjel u cijeni s obzirom na mali broj prodatih proizvoda.
Imaju pogresan stav... Svaki od njih misli cijenom pokriti troskove, ali povecanjem cijene i manjom kvalitetom oni samo gube prodajnu moc... Treba biti maher, pa proizvesti dobar proizvod, plasirati ga sa dobrom i prihvatljivom cijenom i zadrzati kvalitet... Za to treba jako mnogo vremena koje se provede u planiranju i kalkulacijama kako zadovoljiti sve kriterije.. Los proizvod sa dobrom kampanjom trosi mnogo novca a nema prihoda... Dobar proizvod koji ima dobar kvalitet i prihvatljivu cijenu sa manjom kampanjom ali konkretnom se prodaje ;-)

Dobar biznis plan je skup :mrgreen:
Last edited by kockica_kockica on 11/03/2011 23:46, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#33 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

because_of_you wrote:Kvalitet prije patriotizma.

Zašto na vješale sa onima koji postupaju po toj paroli? :roll:
Zato sto ti isti seru kad im kazes da nema para za plate, penzije, da ne mogu ovjeriti knjizicu i slicno.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#34 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by stari grad Visegrad »

Sta je kvalitet? ne znas koliko stave konzervansa, kojeg konzervansa, i koliko konzervansa. Ne znas koje masnoce stave, lose ili dobre. Za mnoge je kvaltet = okus.
bolje da kazes da je boljegg okusa nego kvalteta.
dodas biber i soli po svom ukusu, i drugih zacina i to je to.
Mnogi Bosanskohercegovacki prizvodi jesu EKO roba mada nemaju tiu markicu. Eko proizvodi su 50% skuplji od drugih u drugim zemljama.
Last edited by stari grad Visegrad on 11/03/2011 23:51, edited 1 time in total.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#35 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by bh.tornjak »

Podrzavam i kupujem domace......i gle cuda....pa ja sam ZIV i ZDRAV.... :D
a kako smo mi takav narod da bi ispali pametni ili da kao nesto vise znamo od drugih u stanju smo naci hiljadu razloga za neku kontru......pa se neki pozivaju na KVALITET...a mnogi od njih nisu u svom zivotu stavili nesto kvalitetno u usta a ni na sebe...( a mozda ni pod sebe)...
o njihovom poimanju kvaliteta govori sama cinjenica da su im prozvodi iz Srbije i Hrvatske kvalitetni....a do sada je bilo mali milion afera sa neispravnom robom i proizvodima iz tih zemalja....o njihovoj kvaliteti govori cinjenica da ih nema na zapadu.....ali dok je takvih bice ih i u Bosni.....

ja ne mogu da razumijem te osobe....dal oni misle na svoju djecu...imaju li imalo obraza i karaktera djeci svojoj breme problema tovariti na ledja....i praviti ekonomsko roblje od te svoje djece....

zato kupujmo domace... :bih:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#36 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by kockica_kockica »

stari grad Visegrad wrote:Sta je kvaliet? ne znas koliko stave konzervansa, kojeg konzervansa, i koliko konzervansa. Ne znas koje masnoce stave, lose ili dobre. Za mnoge je kvaltet = okus.
bolje da kazes da je boljegg okusa nego kvalteta.
Okus je indvidualna stvar... Nekome kavijar smrdi a skup je ko vrag...
Ja govorim o kvaliteti proizvoda ...
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#37 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by because_of_you »

Ne znam kako vi, ali ja više vjerujem prekograničnim analizama proizvodnje nego našima... ;-)
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#38 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by bh.tornjak »

fixer wrote:
because_of_you wrote:Kvalitet prije patriotizma.

Zašto na vješale sa onima koji postupaju po toj paroli? :roll:
Zato sto ti isti seru kad im kazes da nema para za plate, penzije, da ne mogu ovjeriti knjizicu i slicno.
:thumbup:

te iste poslat u BG i ZG...nek traze povecanje plata penzija i ostalog.....a cijenu lijekova im dici 555%......
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#39 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by cyprus »

Podržavam akciju, na kraju krajeva ja i ne vidim neku veliku prednost u kvaliteti stranih proizvoda :thumbup: Samo treba znati da je domaće od Bosanske Dubice do Trebinja i od Bihaća do Bratunca
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#40 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by bh.tornjak »

cyprus wrote:Podržavam akciju, na kraju krajeva ja i ne vidim neku veliku prednost u kvaliteti stranih proizvoda :thumbup: Samo treba znati da je domaće od Bosanske Dubice do Trebinja i od Bihaća do Bratunca
:thumbup:

upravo tako......
lodjack
Posts: 38
Joined: 22/07/2008 17:47

#41 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by lodjack »

@ stari grad Visegrad : samo zato sto je domaci proizvod znaci da koriste bolji konzervans? ili da je GENERALNO zdravije? ja ne kazem da strani proizvodi su zdraviji, ali brate procitas ambalazu i valjda ti bude jasno... sad druga je stvar sto neke domace ambalaze ne mozes ni procitati jer nisu fino isprintane, al samo neke.

a tornjace, ako je KVALITET neki tamo lijevi argument za tebe, cestitam.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#42 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

kockica_kockica wrote: Imaju pogresan stav... Svaki od njih misli cijenom pokriti troskove, ali povecanjem cijene i manjom kvalitetom oni samo gube prodajnu moc... Treba biti maher, pa proizvesti dobar proizvod, plasirati ga sa dobrom i prihvatljivom cijenom i zadrzati kvalitet... Za to treba jako mnogo vremena koje se provede u planiranju i kalkulacijama kako zadovoljiti sve kriterije.. Los proizvod sa dobrom kampanjom trosi mnogo novca a nema prihoda... Dobar proizvod koji ima dobar kvalitet i prihvatljivu cijenu sa manjom kampanjom ali konkretnom se prodaje ;-)

Dobar biznis plan je skup :mrgreen:
Ja te uvjeravam da bi nasi proizvodi bili jeftiniji kad bi nasi proizvodjaci mogli da dodju do kredita koje dobija europski proizvodjac. Njemu je kamata 2-3 %, a nasem je puuuuuuuuuuno vise. Pa nas proizvodjac zasluzuje i puno vecu naknadu s obzirom na cinjenicu kakvom sistemskom riziku se izlaze.
I ovo vrijeme koje spominjes da treba provesti planirajuci kosta. To su ogromne cifre. Odakle novac za to?
lodjack
Posts: 38
Joined: 22/07/2008 17:47

#43 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by lodjack »

ako nemaju sredstava koja im trebaju za rad zasto se upustaju u njega?
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#44 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by because_of_you »

bh.tornjak wrote:
cyprus wrote:Podržavam akciju, na kraju krajeva ja i ne vidim neku veliku prednost u kvaliteti stranih proizvoda :thumbup: Samo treba znati da je domaće od Bosanske Dubice do Trebinja i od Bihaća do Bratunca
:thumbup:

upravo tako......

Pokretač teme je apelirao na kupovanje samo bh proizvoda, a bojkot iz Srbije, po logici, tu ubraja i RS. Znači da tu ne ulaze proizvodi u granicama BiH...

A ovaj što nam udijeli epiteta, nek ti imaš obraza za izvoz, kad smo mi ostali bez-obrazni. Hoćeš li nam prodati malo?
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#45 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by teAMICA »

because_of_you wrote:Kvalitet prije patriotizma. (s tim da 95% srpskih proizvoda nisu kvaliteniji od naših, ali hrvatski npr. jesu)

Zašto na vješale sa onima koji postupaju po toj paroli? :roll:
Ajde mi molim te nabroj 5 hrvatskih proizvoda koji su kvalitetniji od nasih? Kreni od osnovnih namirnica. I molim dokaz.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#46 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

lodjack wrote:ako nemaju sredstava koja im trebaju za rad zasto se upustaju u njega?
Da bi ti i tvoja rodbina imali gdje da penziju zarade! Da bi pokusali da dodju do para! Osnovni cilj je uvijek maksimizacija profita, ali do tog cilja postignu se mnogi ciljevi - korisni.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#47 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by stari grad Visegrad »

because_of_you wrote:
bh.tornjak wrote:
cyprus wrote:Podržavam akciju, na kraju krajeva ja i ne vidim neku veliku prednost u kvaliteti stranih proizvoda :thumbup: Samo treba znati da je domaće od Bosanske Dubice do Trebinja i od Bihaća do Bratunca
:thumbup:

upravo tako......

Pokretač teme je apelirao na kupovanje samo bh proizvoda, a bojkot iz Srbije, po logici, tu ubraja i RS. Znači da tu ne ulaze proizvodi u granicama BiH...

A ovaj što nam udijeli epiteta, nek ti imaš obraza za izvoz, kad smo mi ostali bez-obrazni. Hoćeš li nam prodati malo?
To nije istina. Nigdje nisam spmenuo entitete vec sam mislio na cijelu Bosnu i Hercegovinu.
RS nije srbija. RS se nalazi u BiH. Ti si trol i hoces da zagadis temu.
Last edited by stari grad Visegrad on 12/03/2011 00:02, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#48 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

because_of_you wrote:
bh.tornjak wrote: :thumbup:

upravo tako......

Pokretač teme je apelirao na kupovanje samo bh proizvoda, a bojkot iz Srbije, po logici, tu ubraja i RS. Znači da tu ne ulaze proizvodi u granicama BiH...

A ovaj što nam udijeli epiteta, nek ti imaš obraza za izvoz, kad smo mi ostali bez-obrazni. Hoćeš li nam prodati malo?
Po politickoj logici, a ne i ekonomskoj :)
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#49 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by bh.tornjak »

milijarde maraka trgovinskog deficita godisnje odlazi van BiH......nije tesko izracunat koliko smo novaca "dali komsijama" samo zadnjih deset godina...dok se kod nas gine na nikakvim cestama....dok se voze i po trideset godina stara auta.......dok se svakodnevno sakuplja za lijecenje ovog ili onog...
dok nosamo kineske gace....i da ne nabrajam dalje....jer ovi KVALITETLIJE imaju jake argumente....bljak
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#50 Re: Kupujete SAMO domace proizvode

Post by fixer »

cyprus wrote:Podržavam akciju, na kraju krajeva ja i ne vidim neku veliku prednost u kvaliteti stranih proizvoda :thumbup: Samo treba znati da je domaće od Bosanske Dubice do Trebinja i od Bihaća do Bratunca
:thumbup:
Locked