Kupovina zivotinja, gdje, kako, posto??

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#1 Kupovina zivotinja, gdje, kako, posto??

Post by Abu FEED el-Castro »

Je li moguce da se u cijeloj bih sa njene obje poddrzave nema kupiti kucnih ljubimaca kako valja osim kod Armana na Grbavici :? :?
Samo sudeci po ovom forumu ljudi su dosta zainteresovani za iste, ja sam takodjer u toj grupi pa mi ova haman-činjenica nikako u glavu ne ide. Arman jest vrlo dobro snadbjeven ali to ne mijenja stvar. S adruge strane imamo (ako se i nadje) pokoju radnjicu gdje tipovi drze dvije tri tigrice, koju pozlaćenu ribicu i to je sve..
Svugdje u svijetu je situacija drugacija, znam da je i u Hrvatskoj i Srbiji mnogo bolje, desetine su Armana, naravno to utiče na konkurenciju, cijene su nize (posebno u Sr odakle i nasi pa i arman nabavljaju mozda vecinu)...
Evo recimo mene interesuju veliki papagaji (žako, kakadu, ara) hranjeni na ruku ali to je na grbavici ipak preskupo (najjeftinije pile nema ispod dvije milje) :-) :o
Ima li ko informacija iz nase okoline, ili neko da to nabavlja i donosi po recimo narudzbi, kakva su vasa iskustva i saznanja.



PS Dobar sam ja sa Armanom ali mrzim monopol u bilo čemu :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#2

Post by _BosanaC »

Ja sam isto ljubitelj velikih ptica, i dobih jednom prilikom informaciju da se za to najbolje raspitati s onu stranu Drine. Ako si voljan, provjericu pa ti javim :D

Matere mi Nailove :D
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#3

Post by In_side »

Arman je najjaci sto se tice velikih papagaj. I to ti je to
Ja ima Plavocelog Amazonca koji spada u kategoriju Zaka i dobro sam se namucila da ga kupim .

Javi mi se na PM , ja sam u Sarajevu
ines.c
Posts: 281
Joined: 06/03/2007 18:35

#4

Post by ines.c »

_BosanaC wrote:Ja sam isto ljubitelj velikih ptica, i dobih jednom prilikom informaciju da se za to najbolje raspitati s onu stranu Drine. Ako si voljan, provjericu pa ti javim :D

Matere mi Nailove :D
Mene je oduvjek interesiralo dresiranje sokolova :D znas ono kao u 18 stolj.kada su ih dresirali da ti slete na ruku,posto volis ptice mozda znas nesto o ovom... :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#5

Post by _BosanaC »

ines.c wrote:
_BosanaC wrote:Ja sam isto ljubitelj velikih ptica, i dobih jednom prilikom informaciju da se za to najbolje raspitati s onu stranu Drine. Ako si voljan, provjericu pa ti javim :D

Matere mi Nailove :D
Mene je oduvjek interesiralo dresiranje sokolova :D znas ono kao u 18 stolj.kada su ih dresirali da ti slete na ruku,posto volis ptice mozda znas nesto o ovom... :)
To pogotovo :D Ali vjerovatno ce mi sve to ostati neispunjena zelja :)
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#6

Post by Abu FEED el-Castro »

Imam ja žakoa jednog (bila dva, drugi rahmetli zbog... :( :( ), priča odlično, naučio je dosad preko 50 riječi, ma predivna ptica... ali kad si fanatik onda bi jednostavno kucu rado ispunio sa jos 10 istih. Sanjam (potajno, od zene i majke :D ) da nabavim i jednog kakadua (i aru bi rado, ali to ipak nije za manje prostore poput nasih kuca), a i ti kud mi spomenu amazonca :-) :-) joooj ne zna čovjek sta bi prije :-)
Ja se naprosto razbolim kad odem kod Armana, ali se onda duplo razbolim kad se posjetim na cijene :sad: :roll:
Ma Nailova mater mi je svjedok :D :D
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#7

Post by In_side »

I sama sam ti takva , da mogu uzela bih Aru , Zaka ma saso mange
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#8

Post by SanskiBiser »

ines.c wrote:
_BosanaC wrote:Ja sam isto ljubitelj velikih ptica, i dobih jednom prilikom informaciju da se za to najbolje raspitati s onu stranu Drine. Ako si voljan, provjericu pa ti javim :D

Matere mi Nailove :D
Mene je oduvjek interesiralo dresiranje sokolova :D znas ono kao u 18 stolj.kada su ih dresirali da ti slete na ruku,posto volis ptice mozda znas nesto o ovom... :)
Mene, Svrake, one sto kupe zlatne lance i satove pa dovlace u gnijezno, dalo bi se to "kultivisati" ... :lol: :lol: :lol:

2 milje za Zakoa je jos i jeftino... Znam lika koji ga je preko Drine nabavio za 2500. Al' je strasan, govori citave recenice, pjevusi i zvizdi melodije i socijalizovan je, i nema kaveza iz kojeg do sad nije utekao. Naucio je prvo otvarati vratanca sam a poslije je i one male katance razvaljivao. Kad izadje malo se izleta i onda se popne na vrh kaveza. Sad su ga naucili pa tako i ostane tu a na naredbu se vrati u kavez sam. Mene uvijek odusevi i nasmije nacinom na koji jede neoljusteni kikiriki...
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#9

Post by In_side »

SanskiBiser wrote:
ines.c wrote:
_BosanaC wrote:Ja sam isto ljubitelj velikih ptica, i dobih jednom prilikom informaciju da se za to najbolje raspitati s onu stranu Drine. Ako si voljan, provjericu pa ti javim :D

Matere mi Nailove :D
Mene je oduvjek interesiralo dresiranje sokolova :D znas ono kao u 18 stolj.kada su ih dresirali da ti slete na ruku,posto volis ptice mozda znas nesto o ovom... :)
Mene, Svrake, one sto kupe zlatne lance i satove pa dovlace u gnijezno, dalo bi se to "kultivisati" ... :lol: :lol: :lol:

2 milje za Zakoa je jos i jeftino... Znam lika koji ga je preko Drine nabavio za 2500. Al' je strasan, govori citave recenice, pjevusi i zvizdi melodije i socijalizovan je, i nema kaveza iz kojeg do sad nije utekao. Naucio je prvo otvarati vratanca sam a poslije je i one male katance razvaljivao. Kad izadje malo se izleta i onda se popne na vrh kaveza. Sad su ga naucili pa tako i ostane tu a na naredbu se vrati u kavez sam. Mene uvijek odusevi i nasmije nacinom na koji jede neoljusteni kikiriki...


Ko god da ga je kupio neko ga je dobro oderao za te pare , pogotovo ako je malo starija ptica.
Post Reply