Kupovina zemljista oko sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
LikoZeko
Posts: 56
Joined: 26/08/2014 17:25

#1 Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by LikoZeko »

Pozdrav Ljudi,
Zna li neko mozda jesto oko Sarajeva,na vecoj nadmosrkoj visini,udaljeno od grada nekih 20-25 kilometara,koje je naseljeno.

Naime zainteresovan sam za kupopvinu zeljista oko dulum-dva.Gdje ima struja,voda,kanalizacija,internet,dobar komsiluk.

Naime zelim sa porodicom pobjeci iz grada,ali posto smo zapsoleni ipak biti tu negdje oko sarajeva.

Ukoliko ppznajte takva mjesta odnosno sela,molim vas napisite mi kako bih ih mogao obici.

Lijep pozdrav
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#2 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by Blizanac »

LikoZeko wrote: 21/02/2021 12:53 Pozdrav Ljudi,
Zna li neko mozda jesto oko Sarajeva,na vecoj nadmosrkoj visini,udaljeno od grada nekih 20-25 kilometara,koje je naseljeno.

Naime zainteresovan sam za kupopvinu zeljista oko dulum-dva.Gdje ima struja,voda,kanalizacija,internet,dobar komsiluk.

Naime zelim sa porodicom pobjeci iz grada,ali posto smo zapsoleni ipak biti tu negdje oko sarajeva.

Ukoliko ppznajte takva mjesta odnosno sela,molim vas napisite mi kako bih ih mogao obici.

Lijep pozdrav
Ako ćeš negdje prema JZ to ti dođe negdje oko Tarčina, Pazarića. Tamo sigurno ima kuća i zemlje na prodaju. Za cijene ne znam, probaj na PIK-u razgledati. Do Tarčina imaš autoput mada ni magistrala nije loša. Pazarić je bliži magistralom. Infrastruktura ima sva, koliko znam...
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by muha_sa »

LikoZeko wrote: 21/02/2021 12:53 Pozdrav Ljudi,
Zna li neko mozda jesto oko Sarajeva,na vecoj nadmosrkoj visini,udaljeno od grada nekih 20-25 kilometara,koje je naseljeno.

Naime zainteresovan sam za kupopvinu zeljista oko dulum-dva.Gdje ima struja,voda,kanalizacija,internet,dobar komsiluk.

Naime zelim sa porodicom pobjeci iz grada,ali posto smo zapsoleni ipak biti tu negdje oko sarajeva.

Ukoliko ppznajte takva mjesta odnosno sela,molim vas napisite mi kako bih ih mogao obici.

Lijep pozdrav
Rakovica--Kakrinje, bit ceš komšija buducem gradonacelniku i velikom gospodinu Bogicu Bogicevicu
mali_balon
Posts: 11356
Joined: 12/09/2012 09:57

#4 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by mali_balon »

I jos da si pitao da nije 100000000km dulum. Arapi digli cijene, ustvari razni hostapleri koji kupuju zemlju i prodaju arapima
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#5 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by Ajs_Nigrutin »

Pošto i sam gledam, podijelit ću ti savjet kako sam i sam sebe posavjetovao (nakon što sam vidio nebeske cijene sa OLX): napraviš krug autom jedan vikend u jednom smjeru, drugi u drugom i fino među domaćine, merhaba merhaba, morel' se ležat' ljudino, znate li čija je ovo zemlja hu ha i lagano se raspitaš za dio koji ti se sviđa. Znači "sipaš vodu direktno sa izvora". Ovo sve ostalo jedino ako imaš repa i nećeš da se zezaš. Znalo mi se desiti da ljudi vide, došlo neko novo auto u selo, i sami nude/prodaju.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#6 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by stubrijez »

Jes ko smije otic u selo...
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#7 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by Impressum »

treba to vidjeti sa sabitom
on je iz tarcina
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#8 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by holowey »

mali_balon wrote: 22/02/2021 11:36 I jos da si pitao da nije 100000000km dulum. Arapi digli cijene, ustvari razni hostapleri koji kupuju zemlju i prodaju arapima
Image

obilazio sam oko sarajeva u potrazi za komadicem zemlje cca1000m2 sa namjerom da postavim brvnaru i uzivam vikendima...sve unutar kantona sarajevo je zbog arapa nenormalno skupo... nagovore me da pogledam u rs, ista udaljenost cca20km od centra... kao drugi kontinent... zidane kuce 40-100m2 na 1-3 duluma zemljista po cijeni samog zemljista (tarcin, savnici, rakovica, nisici, gdje sam ranije gledao)... kome se "ne gadi", finansijski je bolje pogledati ponudu u rs
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#9 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by stubrijez »

ma dajte ljudi... vidite da je ovo jos jedna tema zayebanciju.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5593
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#10 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by azurna_obala »

Ima do Cevljanovica zemljišta i kuca na prodaju. Cak prije samog uspona, iz Sarajeva prema Nisicima, kuca sa desne strane se skoro prodavala. Divna.
mali_balon
Posts: 11356
Joined: 12/09/2012 09:57

#11 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by mali_balon »

azurna_obala wrote: 23/02/2021 14:56 Ima do Cevljanovica zemljišta i kuca na prodaju. Cak prije samog uspona, iz Sarajeva prema Nisicima, kuca sa desne strane se skoro prodavala. Divna.
Ma to je sve u sjeni...nista dok ne izajdes iz kanjona na nisice ili okolna brda......dole uz cestu imas 2h sunca
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#12 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by stubrijez »

LikoZeko wrote: 21/02/2021 12:53 Pozdrav Ljudi,
Zna li neko mozda jesto oko Sarajeva,na vecoj nadmosrkoj visini,udaljeno od grada nekih 20-25 kilometara,koje je naseljeno.

Naime zainteresovan sam za kupopvinu zeljista oko dulum-dva.Gdje ima struja,voda,kanalizacija,internet,dobar komsiluk.

Naime zelim sa porodicom pobjeci iz grada,ali posto smo zapsoleni ipak biti tu negdje oko sarajeva.

Ukoliko ppznajte takva mjesta odnosno sela,molim vas napisite mi kako bih ih mogao obici.

Lijep pozdrav
20-25 kilometara ako radis u Sarajevu i putujes svakodnevno i vozis djecu u skolu ima da proklinjes i selo i sumu nakon dva mjeseca. S koje god strane da krenes autom u Sarajevo neces doci prije sat vremena na posao plus skola, obdaniste itd. Tako da to ti je super, svako bi tako da moze...
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#13 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by Gray »

Gledao sam i ja jednu takvu opciju zadnjih godinu dana. Ako ti ne smeta RS i ako želiš više vikend varijantu (dakle ne da stalno živiš tu), može se sigurno naći zemljište oko pala, što je to oko 20-ak kilometara od Sarajeva. Ako ti zimi skijaš imaju na prodaju i apartmani na Ravnoj Planini po ok cijenama, to je također oko 20-ak kilometara od Sarajeva.

Ja sam još gledao Lepenicu, mislim da ako namjeravaš živjeti u toj kući/zemljištu da je to dobra opcija, blizu je izlaza sa autoputa (taj dio se plaća, ali samo 1,20 KM, de facto 1 KM ako imaš ACC TAG) i bilo je zemljišta po 20-30 hiljada KM. Kada (ako) jednog dana bude izgrađen gradski autoput mislim da će to biti super opcija jer ćeš za 20-ak minuta moći biti iz Lepenice na Pofalićima ili Marin Dvoru.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5593
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#14 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by azurna_obala »

mali_balon wrote: 23/02/2021 15:18
azurna_obala wrote: 23/02/2021 14:56 Ima do Cevljanovica zemljišta i kuca na prodaju. Cak prije samog uspona, iz Sarajeva prema Nisicima, kuca sa desne strane se skoro prodavala. Divna.
Ma to je sve u sjeni...nista dok ne izajdes iz kanjona na nisice ili okolna brda......dole uz cestu imas 2h sunca

Doduše. Jedino onda na brdu gore, na Nisicima.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#15 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by u-pet-deka »

LikoZeko wrote: 21/02/2021 12:53 Pozdrav Ljudi,
Zna li neko mozda jesto oko Sarajeva,na vecoj nadmosrkoj visini,udaljeno od grada nekih 20-25 kilometara,koje je naseljeno.

Naime zainteresovan sam za kupopvinu zeljista oko dulum-dva.Gdje ima struja,voda,kanalizacija,internet,dobar komsiluk.

Naime zelim sa porodicom pobjeci iz grada,ali posto smo zapsoleni ipak biti tu negdje oko sarajeva.

Ukoliko ppznajte takva mjesta odnosno sela,molim vas napisite mi kako bih ih mogao obici.

Lijep pozdrav
Solakovići, Homolj, Azapovići, Buhotina, Han Ploča, Brnjaci, Draževići, Vlakovo, Bojnik, Binježevo, okolina Hrasnice, Krivoglavci, Svrake i tako dalje, sve 15 - 25 kilometara od Sarajeva (centar). U RS: Krupac, Jasen (FBiH), Kijevo, Jablanica (kod Sarajeva), Kasindo, i Klek (kod Sarajeva).
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#16 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by ranger »

kakav je teren dolje stup azici doglodi sto se tice vode poplava, infrastrukture tj.kanalizacije...
i naravno ako ima sta povoljno da neko zna bujrum
lajkujMe
Posts: 12229
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#17 Re: Kupovina zemljista oko sarajeva

Post by lajkujMe »

Jedna moja prijateljica iz istog razloga kao ti kupila 2 zemlje s kucama i 3 duluma zemlje za 60.000 km
U Petrovicima kod Lukavice.
Mir, tisina, svjez vazduh a 10 min od centra Sarajeva.
Post Reply