Kupovina vozila - prijedlozi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#1 Kupovina vozila - prijedlozi

Post by Averus »

Zdravo,

Nadam se da me nećete linčovati što otvaram novu temu, a pogotovo što se radi o Opelu :roll:
Prije nego što počne stara "ajjj đe ćeš Opela fuj" priča, molim vas kanite se iste.


Sad da pređem na stvar: Želim kupiti Opel Astra G 1.7 DTI godište 2001. ili noviju. Imam već jednu, koju je stari uvezao iz Njemačke prije 5 godina i prezadovoljni smo istom. Došao je red na mene da kupim sopstveno bibikalo, a pri kupovini uzimam u obzir potrošnju, pouzdanost, servis. S obzirom da je ova koju imamo imala tek jedan kvar (diode) za ovih 5 godina (60000km), ganjam da uzmem istu, jer i po potrošnji i cijeni dijelova mi je mjera.

Ne bježim od drugih modela (mjerkam i jednu Vectru C 2.0 CDTI), ali Astra mi se čini kao best buy za nekih 5000KM, jer ću svakim radnim danom prelaziti oko 85km.



Pošto vidim da je ovaj podforum pun vas koji se fkt razumijete u kupovinu, možete li mi preporučiti nekog prodavača koji nudi Opele?
Btw, sutra idem u Kiseljak da vidim šta se nudi, ali nemam pojma koga da tražim, nego ću od jednog do drugog...



Bit teme: Preporučite gdje tražiti/kupiti vozilo u rangu 4000-6000KM?
Last edited by Averus on 22/04/2015 00:03, edited 1 time in total.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#2 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by dgL_ »

Averus wrote:Zdravo,

Nadam se da me nećete linčovati što otvaram novu temu, a pogotovo što se radi o Opelu :roll:
Prije nego što počne stara "ajjj đe ćeš Opela fuj" priča, molim vas kanite se iste.


Sad da pređem na stvar: Želim kupiti Opel Astra G 1.7 DTI godište 2001. ili noviju. Imam već jednu, koju je stari uvezao iz Njemačke prije 5 godina i prezadovoljni smo istom. Došao je red na mene da kupim sopstveno bibikalo, a pri kupovini uzimam u obzir potrošnju, pouzdanost, servis. S obzirom da je ova koju imamo imala tek jedan kvar (diode) za ovih 5 godina (60000km), ganjam da uzmem istu, jer i po potrošnji i cijeni dijelova mi je mjera.

Ne bježim od drugih modela (mjerkam i jednu Vectru C 2.0 CDTI), ali Astra mi se čini kao best buy za nekih 5000KM, jer ću svakim radnim danom prelaziti oko 85km.



Pošto vidim da je ovaj podforum pun vas koji se fkt razumijete u kupovinu, možete li mi preporučiti nekog prodavača koji nudi Opele?
Btw, sutra idem u Kiseljak da vidim šta se nudi, ali nemam pojma koga da tražim, nego ću od jednog do drugog...

Preporuke?
drug mozes otici do kiseljaka malo u shopping, rezgledat sta imaju ali nemoj da se zalijeces to je preporuka bvroj 1. ne ovisno o kojem autu da se radi...

precesljaj i www.pik.ba malo i vidi tamo da li ima nesto sto preko slika izgleda "dobro" i sto bi vrijedilo otic pogledat... mada je tesko i to naci jer vec na slikama vidis nesto sto te odvuce od tog...

Svakako sretno sa kupovinom... moj izbor to nebi bio sigurno zato ti necu nista govoriti... kazes da vec imate jednu, ako si zadovoljan svaka cast... mada isto znaj da ta koju kupis mozda nece biti takva... sve je to opet od auta do auta...
User avatar
basicm
Posts: 10460
Joined: 16/01/2012 21:38

#3 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by basicm »

Uzmi ti sebi tu sto imate, a starom kupi auto.
User avatar
mayab
Posts: 27133
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by mayab »

Pa valjda si se navozao te Astre, kupi sta drugo, kako ti nije dosadilo da opet vozas isti auto! :D :thumbup:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by direstraits0078 »

Averus wrote:Zdravo,

Nadam se da me nećete linčovati što otvaram novu temu, a pogotovo što se radi o Opelu :roll:
Prije nego što počne stara "ajjj đe ćeš Opela fuj" priča, molim vas kanite se iste.


Sad da pređem na stvar: Želim kupiti Opel Astra G 1.7 DTI godište 2001. ili noviju. Imam već jednu, koju je stari uvezao iz Njemačke prije 5 godina i prezadovoljni smo istom. Došao je red na mene da kupim sopstveno bibikalo, a pri kupovini uzimam u obzir potrošnju, pouzdanost, servis. S obzirom da je ova koju imamo imala tek jedan kvar (diode) za ovih 5 godina (60000km), ganjam da uzmem istu, jer i po potrošnji i cijeni dijelova mi je mjera.

Ne bježim od drugih modela (mjerkam i jednu Vectru C 2.0 CDTI), ali Astra mi se čini kao best buy za nekih 5000KM, jer ću svakim radnim danom prelaziti oko 85km.



Pošto vidim da je ovaj podforum pun vas koji se fkt razumijete u kupovinu, možete li mi preporučiti nekog prodavača koji nudi Opele?
Btw, sutra idem u Kiseljak da vidim šta se nudi, ali nemam pojma koga da tražim, nego ću od jednog do drugog...

Preporuke?

U Kiseljak da kupis auto? :lol: U Kiseljak jedino s kanisterom od 10 litara da natocis vode u parku. Za kupovinu lesine od auta, ok. Ali za kupovinu auta... :run:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#6 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by mahalas505 »

direstraits0078 wrote:U Kiseljak da kupis auto? :lol: U Kiseljak jedino s kanisterom od 10 litara da natocis vode u parku. Za kupovinu lesine od auta, ok. Ali za kupovinu auta... :run:
I onu pogacku sa kajmakom :D .
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#7 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

mahalas505 wrote:
direstraits0078 wrote:U Kiseljak da kupis auto? :lol: U Kiseljak jedino s kanisterom od 10 litara da natocis vode u parku. Za kupovinu lesine od auta, ok. Ali za kupovinu auta... :run:
I onu pogacku sa kajmakom :D .
Šta fali autima iz Kiseljaka?
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by Optimist »

drunken tiger wrote:
mahalas505 wrote:
direstraits0078 wrote:U Kiseljak da kupis auto? :lol: U Kiseljak jedino s kanisterom od 10 litara da natocis vode u parku. Za kupovinu lesine od auta, ok. Ali za kupovinu auta... :run:
I onu pogacku sa kajmakom :D .
Šta fali autima iz Kiseljaka?
Od 5 auta koje sam gledao prije 10 dana svakom falio katalizator.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#9 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

Od 5 auta koje sam gledao prije 10 dana svakom falio katalizator.[/quote]
Ja ne znam nikoga lično ko je kupio auto u Kiseljaku a da se zajebao. Uzmeš auto, odvučeš na servis, pregledaš sve i kupiš ili ne kupiš. Tako je svagdje a ne samo u Kiseljaku. Ja bih prije recimo kupio u Kiseljaku nego u Sarajevu jer znam koliko su u Sarajevu lopovi povezani i sa servisima i sa svime. Auto se ne kupuje samo tako nego se pregleda lijepo sve. Eto gledam po piku ti iz Kiseljaka su prodali skoro svaki od njih po 500-1000 auta i još uvijek prodaju. Ako su toliko loši kako je onda moguće da još posluju, kako to da ih niko ne tuži i ne zatvori?? U kiseljaku ima 15 000 auta koja se prodaju, nemoguće da svi nemaju katalizator. ;)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#10 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by 530i »

Moguće je, nema katalizatora i svaki ima nanovo presvučen volan. A to što se takva auta prodaju je stvar (ne)znanja, (ne)kulture i (ne)imanja para i pameti.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#11 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

530i wrote:Moguće je, nema katalizatora i svaki ima nanovo presvučen volan. A to što se takva auta prodaju je stvar (ne)znanja, (ne)kulture i (ne)imanja para i pameti.
Ne znam. Drug je kupio astru i odmah joj skinuo katalizator. Jedina svrha katalizatora je smanjenje emisije štetnih gasova. Gledam onda one tamo po Engleskoj, USA, Kanadi i sl. kupe auto, srede ga, presvuku sjedišta, urade servise, presvuku volan, stave druge gume i prodaju auto. Isto se to radi i u Kiseljaku i bilo gdje drugo. Ti fino skupi 25-30 hiljada pa novo kupi. Srede auto za prodaju ljudi. Dakle sve normalno. Ja bih prije rekao da je do mentaliteta to što se izbjegavaju takva auta nego da se kupuju. Eto samo pogledaj one Wheeler Dealer na Discovery channel i to je to. Krš kupe, srede i zarade na njemu. Mogu Mike i Edie a ne mogu Bosanci?? TO je taj mentalitet ;)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#12 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by 530i »

Previše malo gledaš kablovsku, izađi malo u stvarni svijet. Nije problem kad se nešto uradi ili prepravi, problem je kad te neko prevari...
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#13 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

530i wrote:Previše malo gledaš kablovsku, izađi malo u stvarni svijet. Nije problem kad se nešto uradi ili prepravi, problem je kad te neko prevari...
Ali ja ti opet kažem, ako su oni prodali po 500-1000 auta i toliko prevarili kako ti tvrdiš kako je onda moguće da još uvijek rade?? Svašta se uvozi, svašta se prodaje. Ali ako paziš i pregledaš sve kako treba nećeš se zeznuti sigurno. Oni da toliko varaju ubio bi ih neko do sada čovječe, nije malo nekoga prevariti za 7-8 hiljada dans i to nekoliko stotina ljudi po vašoj priči. Ja ti kažem, znam dosta ljudi koji su kupili u Kiseljaku auto i niko nkakvih problema nije imao s vozilima. Ni najmanji problem. U svakom slučaju bolje je kupiti u Kiseljaku nego u Maglaju, Doboju neko poplavljeno ;)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#14 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

Averus wrote:Zdravo,

Nadam se da me nećete linčovati što otvaram novu temu, a pogotovo što se radi o Opelu :roll:
Prije nego što počne stara "ajjj đe ćeš Opela fuj" priča, molim vas kanite se iste.


Sad da pređem na stvar: Želim kupiti Opel Astra G 1.7 DTI godište 2001. ili noviju. Imam već jednu, koju je stari uvezao iz Njemačke prije 5 godina i prezadovoljni smo istom. Došao je red na mene da kupim sopstveno bibikalo, a pri kupovini uzimam u obzir potrošnju, pouzdanost, servis. S obzirom da je ova koju imamo imala tek jedan kvar (diode) za ovih 5 godina (60000km), ganjam da uzmem istu, jer i po potrošnji i cijeni dijelova mi je mjera.

Ne bježim od drugih modela (mjerkam i jednu Vectru C 2.0 CDTI), ali Astra mi se čini kao best buy za nekih 5000KM, jer ću svakim radnim danom prelaziti oko 85km.



Pošto vidim da je ovaj podforum pun vas koji se fkt razumijete u kupovinu, možete li mi preporučiti nekog prodavača koji nudi Opele?
Btw, sutra idem u Kiseljak da vidim šta se nudi, ali nemam pojma koga da tražim, nego ću od jednog do drugog...

Preporuke?
Ako si zadovoljan s tim autom nemoj ništa drugo ni tražiti. Jedino možda mlađu da tražiš. Ne znam kako su se pkazali fordovi mondeo ili focus ali meni se čini kao dobro auto.
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by Optimist »

drunken tiger wrote:Od 5 auta koje sam gledao prije 10 dana svakom falio katalizator.
Ja ne znam nikoga lično ko je kupio auto u Kiseljaku a da se zajebao. Uzmeš auto, odvučeš na servis, pregledaš sve i kupiš ili ne kupiš. Tako je svagdje a ne samo u Kiseljaku. Ja bih prije recimo kupio u Kiseljaku nego u Sarajevu jer znam koliko su u Sarajevu lopovi povezani i sa servisima i sa svime. Auto se ne kupuje samo tako nego se pregleda lijepo sve. Eto gledam po piku ti iz Kiseljaka su prodali skoro svaki od njih po 500-1000 auta i još uvijek prodaju. Ako su toliko loši kako je onda moguće da još posluju, kako to da ih niko ne tuži i ne zatvori?? U kiseljaku ima 15 000 auta koja se prodaju, nemoguće da svi nemaju katalizator. ;)[/quote]


Nemam ja nista protiv auta koje je bez katalizatora, ali je to posteno reci potencijalnom kupcu te u skladu sa tim oboriti cijenu. Ali ne, prave se mutavi kad ih pitate zasto nedostaje isti. Nedostaje jer ga uklone da bi zaradili 200-300 KM po autu vise.
Takodje jedno auto za koje smo bili zagrijani, u pola pregleda nam kaze da ima samo jedan kljuc. Reko hvala, dovidjenja, prodaj ga nekom drugom, meni neces.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#16 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

Optimist wrote:
drunken tiger wrote:Od 5 auta koje sam gledao prije 10 dana svakom falio katalizator.
Ja ne znam nikoga lično ko je kupio auto u Kiseljaku a da se zajebao. Uzmeš auto, odvučeš na servis, pregledaš sve i kupiš ili ne kupiš. Tako je svagdje a ne samo u Kiseljaku. Ja bih prije recimo kupio u Kiseljaku nego u Sarajevu jer znam koliko su u Sarajevu lopovi povezani i sa servisima i sa svime. Auto se ne kupuje samo tako nego se pregleda lijepo sve. Eto gledam po piku ti iz Kiseljaka su prodali skoro svaki od njih po 500-1000 auta i još uvijek prodaju. Ako su toliko loši kako je onda moguće da još posluju, kako to da ih niko ne tuži i ne zatvori?? U kiseljaku ima 15 000 auta koja se prodaju, nemoguće da svi nemaju katalizator. ;)

Nemam ja nista protiv auta koje je bez katalizatora, ali je to posteno reci potencijalnom kupcu te u skladu sa tim oboriti cijenu. Ali ne, prave se mutavi kad ih pitate zasto nedostaje isti. Nedostaje jer ga uklone da bi zaradili 200-300 KM po autu vise.
Takodje jedno auto za koje smo bili zagrijani, u pola pregleda nam kaze da ima samo jedan kljuc. Reko hvala, dovidjenja, prodaj ga nekom drugom, meni neces.[/quote]
:thumbup: Eto vidiš da se nisi dao zeznuti. Sve lijepo pregledaš. Ljudi se inače sami zeznu pa onda im neko drugi kriv. Tako ti je u trgovini, ako nisi pitao nije ni dužan da ti kaže. TI gledaš da spustiš 200-300 KM on gleda da digne 200-300 KM i tako je to. Svaki trgovac gleda da zaradi što više na onome što prodaje i to su pravila ekonomije.
I meni su prodavali s jednim ključem i hladno ga zaobišao. Ali dobar je bio. 10 dana sam hodao tražeći vozilo i potrošio dosta novaca na mehaničara da ide sa mnom i na preglede u servis. Ali sam našao auto super i super sam zadovoljan.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#17 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by 530i »

drunken tiger wrote:
530i wrote:Previše malo gledaš kablovsku, izađi malo u stvarni svijet. Nije problem kad se nešto uradi ili prepravi, problem je kad te neko prevari...
Svašta se uvozi, svašta se prodaje. Ali ako paziš i pregledaš sve kako treba nećeš se zeznuti sigurno. Oni da toliko varaju ubio bi ih neko do sada čovječe, nije malo nekoga prevariti za 7-8 hiljada dans i to nekoliko stotina ljudi po vašoj priči.
Nemam šta da pazim ako autu nedostaje katalizator, dizalica, ključ za šlepanje, ima jedan ključ ili karticu, gume ćelave, nikakvih papira od servisa, nikakvih dokaza, tragova, a oni to prodaju kao sasvim normalno i regularno auto...
Bio sam lično mušterija i tražio i gledao auto, a također i sa par prijatelja i rođaka tako da mogu reći da poznajem situaciju kakva je, a to što neko drugi pristaje na kupovinu takvih auta...to već nije moj problem.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#18 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by Averus »

Eh, bio sam jučer, pa da napišem nekoliko stvari :D

Prvo i najvažnije: Pojeo sam pogaču! :D

Dalje, otišao sam skoro do Busovače, a svratio svugdje gdje sam vidio par auta bez registracije da su parkirana :)
EuroCar je bio prvi i kod njega mi se svidjela Meriva (iako sam do sad mrzio monovolumene) koja je super očuvana, ali nije sakriveno ništa. Katalizator ima, volan je na par mjesta poderan od nervoze vozača, pa tako i na par mjesta oni "hepeci" za pojačavanje i smanjivanje na radiju itd. Limarija originalna, auto nije udarano (površno pregledao, možda bi detaljni pregled utvrdio drugačije), a cijena je prihvatljiva - još je čovjek rekao da se može i pregovarati :)

Dalje od toga sam se prilično razočarao jer se prodaju samo VW, Audi, BMW i masa Renault-a :oops:
Očekivao sam to, ali ne i da u tolikom Kiseljaku i okolini naiđem na ukupno 5-6 Opela... Ali jbg, kod nas se malo traže valjda...


Elem, tražim dalje, vidjeću za Merivu šta i kako, pa šta bude - bude :D
Javiću svakako na ovoj temi, možda nekome bude od pomoći u budućnosti :)


Prijedlozi gdje dalje da gledam?
Vitez? Mostar?

Pucajte! :D
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#19 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

Averus wrote:Eh, bio sam jučer, pa da napišem nekoliko stvari :D

Prvo i najvažnije: Pojeo sam pogaču! :D

Dalje, otišao sam skoro do Busovače, a svratio svugdje gdje sam vidio par auta bez registracije da su parkirana :)
EuroCar je bio prvi i kod njega mi se svidjela Meriva (iako sam do sad mrzio monovolumene) koja je super očuvana, ali nije sakriveno ništa. Katalizator ima, volan je na par mjesta poderan od nervoze vozača, pa tako i na par mjesta oni "hepeci" za pojačavanje i smanjivanje na radiju itd. Limarija originalna, auto nije udarano (površno pregledao, možda bi detaljni pregled utvrdio drugačije), a cijena je prihvatljiva - još je čovjek rekao da se može i pregovarati :)

Dalje od toga sam se prilično razočarao jer se prodaju samo VW, Audi, BMW i masa Renault-a :oops:
Očekivao sam to, ali ne i da u tolikom Kiseljaku i okolini naiđem na ukupno 5-6 Opela... Ali jbg, kod nas se malo traže valjda...


Elem, tražim dalje, vidjeću za Merivu šta i kako, pa šta bude - bude :D
Javiću svakako na ovoj temi, možda nekome bude od pomoći u budućnosti :)


Prijedlozi gdje dalje da gledam?
Vitez? Mostar?

Pucajte! :D
Doboj jug. Od Ddoboj juga prema Jelahu ima dosta "placeva" na kojima se prodaju razna vozila, većinom uvezena. Ako imaš nekoga tamo blizu neka ti pogleda ima li Opela tu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#20 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by mk ultra »

za tu kilometražu dnevno, ja bih tražio nešto malo veće :mrgreen:

može li laguna za te novce?

http://www.olx.ba/artikal/16959790/mercedes-e-220/
Last edited by mk ultra on 19/04/2015 17:11, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#21 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by citroen xm »

To godište dizelaš za toliko para može biti samo na oko fin. Inače je prešla mnogo kilometara. Zato za manje novca kupiš 1.6 benzinca u dobrom stanju i u njega ugradiš plin. Voziš se jeftino u svakom pogledu. Ne bih da sada razvijam temu dizel/benzin-plin, neka to bude samo moj prijedlog o kome vrijedi razmisliti.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#22 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

http://www.olx.ba/artikal/16958431/opel ... ll-oprema/
Evo pogledaj ovo vozilo blizu ti je.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#23 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by Better Man »

Kazati da prodaja auta bez katalizatora, tj. sa skinutim katalizatorom nije prevara može samo neko lud i naivan. Nema veze da li će vam prodavac kazati da je auto bez katailzatora ili ne, za mene je to prevara, jer molim te lijepo skidati to sa auta da bi se više zaradilo je klasična prevara i lopovluk za robije.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#24 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by drunken tiger »

Better Man wrote:Kazati da prodaja auta bez katalizatora, tj. sa skinutim katalizatorom nije prevara može samo neko lud i naivan. Nema veze da li će vam prodavac kazati da je auto bez katailzatora ili ne, za mene je to prevara, jer molim te lijepo skidati to sa auta da bi se više zaradilo je klasična prevara i lopovluk za robije.
Tjera li tebe neko da kupiš vozilo bez katalizatora? Ne tjera. Svaki prodavac će ti dati da odvučeš vozilo na pregled, servis bilo gdje gdje ti želiš. Ako to nije pošteno onda ne znam šta je. Problem je što hoće ljudi da kupe auto a mnogo im 60- 80 KM platiti za pregled vozila. E to je problem kad sam sebe zaje'eš pa teško priznati da si ispao glup nego je lakše okriviti onoga ko ti je prodao auto. Da ne da provjeru auta, da ti ga proda samo onako kako ga vidiš to bi bila prevara i za robije, ovako ti sam biraš. Isto kao kad odeš u prodavnicu pa ti teta kaže da sam sebi izvagaš jabuke. Ti izabereš jabuke koje hoćeš, nećeš sigurno truhlu uzeti sam. Ne vidim ništa sporno u tome dokle god je moguće izvršiti provjeru vozila.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#25 Re: Kupovina vozila - prijedlozi

Post by 530i »

Je'l mi pričamo o istom Kiseljaku i istoj srednjoj Bosni? Na kakav crni pregled, većina ih upali auto na leru da malo vidiš.
Post Reply