Kupovina suplementacije iz inostranstva

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
HSNeandertalis
Posts: 4
Joined: 29/09/2016 13:44

#1 Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by HSNeandertalis »

Evo ljudi ujedno nesto za rubriku vjerovali ili ne i jedno pitanje...
Kupim ja sebi nekih suplemenata sa stranice myprotein.ba. I sve ok, ljudi mi uredno poslali iz Britanije (inace tako salju, znao sam to, ba je samo zato sto je na nasem jeziku stranica), dali mi broj za pracenje, sve u redu. U redu dok paket nije stigao u Banjaluku... Onda me zovu sa carine da dodjem. Odem ja tamo, objasnim im fino kako paket ne kosta preko 300KM i ne podlijeze carini, kaze on meni ma nije u tome problem. "Ja ne znam uopste odakle tebi ideja da ti ovo narucujes. Tebi za ovo treba dozvola inspekcije hrane, hoces da mi riknes tu pa da ja odgovaram" (inace narucio sam whey protein, creatine i kikiriki puter). I dobro, odem ja do te inspekcije hrane kad tamo: "lijepo je imati misice, al' treba malo imati i mozga pa znati sta se moze a sta ne, ti kao fizicko lice uopste ne mozes dobiti tu dozvolu". Ajde sto su me izvrijedjali iako sam ja bio potpuno pristojan prema njima, to i nije za rubriku vjerovali ili ne, to se i moze ocekivati od neandertalaca koji su se uvalili u drzavne firme kod nas. Za rubirku vjerovali ili ne je cinjenica da ja izgleda ne mogu dobiti te suplemente koje sam kupio, pisao sam sada i myproteinu, ljudi ce vjerovatno misliti da nisam normalan, posto u cijeli svijet salju bez problema i sada ja to ne mogu uzeti...
A pitanje bi bilo, jel' narucivao iko ikada suplemente iz inostranstva, ako jeste jel' imao ovaj problem i kako ga je rijesio?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#2 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by walter kurtz »

Ja svoje suplemente kupujem preko dark weba :zoka:
HSNeandertalis
Posts: 4
Joined: 29/09/2016 13:44

#3 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by HSNeandertalis »

walter kurtz wrote:Ja svoje suplemente kupujem preko dark weba :zoka:
Pa oni na carini da znaju sta je dark web vjerovatno bi mislili da sam tako narucio. U njihovom mozgu uzeo sam nesto opasno, na granici legalnog. :roll:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by Nadzorna_ploca »

Pa neka testiraju ili neka ti vrate tj predaju suplemente. Ako nece onda ih fino tuzi. Sa stokom ne mozes fino.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#5 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by mirsek »

Narucivao vise puta sa stranice bodybuilding.com, bez problema dolazilo i ja preuzimao, niko me nista nije pitao niti su mi carinu naplatili.
Jednostavno si naletio na neobrazovane hajvane u drzavnoj administraciji.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by beni-bu-man »

walter kurtz wrote:Ja svoje suplemente kupujem preko dark weba :zoka:
mudro, hocu i ja :mrgreen:
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#7 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by jajara »

pisao sam skoro istu stvar prije mozda mjesec,dva...napala me zena na carini STA TI OVO NARUCUJES NISI TI FIRMA. SAD BI TI JA TREBALA ZVAT OVOG COVJEKA AL EVO NECU TI OVAJ PUT NISTA...eto sreca pa sam ja mogao preuzet to al mislim da iduci put necu moc...

i ne znam sto klix ne napise barem jedan clanak o ovoj nepravdi? bitno je da me bombardiraju mcgregorom i khabibom i 200 miliona eura...a vidim mogu napisat i glupost da su u wheyu pronasli anabolike...to je ona prica djecja, ma tamo sipaju drogu u pice..dje to sipaju bogati da se i ja nadrogiram za 2 marke
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#8 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by MAN-lion's coach »

Autor vjerovatno ima problem sa neandertalcima-laktašenko mentaliteta.
Ja sam kupovala sa iherba i bodybuilding.com i nikad mi niko ništa nije rekao niti tražio. Bilo je whey-a i još nekih sitnica koje su kod nas skuplje u prosjeku 30 i više maraka, a sad sa iherba dolaze pošiljke brže tako da se isplati isplanirati, kupiti i sačekati 10-tak dana.
Možda ako imaš varijantu da ti dostave u Sarajevo, pa onda tebi u BL?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#9 Re: Kupovina suplementacije iz inostranstva

Post by channel10 »

Ma trazili mu pare da malo pogura, djubrad lopovska.
Post Reply