kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#1 kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

ja sam porodican covjek imam vise djece demobilisani borac na birou i prehranjujem se od pika servisirajuci i prodajuci racunarsku opremu,

radim preko pik.ba i imam oko 1000 pozitivnih dojmova stvari uzimam pretezno sa vana ,njemacka,svica,danska,i 4 godine nemam problema nijednog,naime neki dan me je kontaktirao poznanik iz susjednog sela znajuci da servisiram racunare i da se bavim tom opremom ponudio mi je opremu koju je navodno njemu neki tamo nudio,dao mu je moj br telefona,nakon 5 minuta mi stize poruka ja sam sabit imam 4 racunara i lcd itd,,roba je iz njemacke , i onda slede poruke da ih nepisem ima ih deset,dogovorim da sutra pogledam kontajuci on je iz zenice kao i ja,nazovem ga sutradan on se javlja veli mi jasam iz han bile selo zolote,jasam odmah odustao necu da idem tako daleko jer i nemam auto,istu vecer me zove i ponovno nudi samo sa duplo manjom cjenom ,stomije naravno bilo prihvatljivo,dogovorim za sutra ujutro da dodjem ,ujutro mi stize poruka da mi on dovuce kuci sto sam odbio i rekao dacu doci licno da pogledam sto znaci da mozda i necu uzeti,sledi opet par poruka salje sina pred nas danam pokaze kucu ,stizemo u kucu bjeda ziva kontam famelijamu salje da bih se prehranio ,otac postariji i sin oko 15 godina dase najezis ,mali ima problema nekih sa stoplaima,dogovorimo cjenu na 600 km za 4 centralke i 3 lcd-a i 2 razbijena navodno u transportu,krecemo iz kuce nekih 200 mt policijsko auto ispred nas i zaustavljaju nas i vele licne karte otvorite gepek sta vozite ,ja velim uzeli neku racunarsku opremu tu od covjeka po imenu sabit to mu je stiglo iz njemacke,oni se nasmijase pogledase i vele ovoje najvjeorvatnije ukradena roba ,pocete snama u p.o stanicu,odmah sam shvatio da nesto nije uredu i od njih sam odmah zahtjevao da se vratimo 200 mt do njegove kuce da ga uhapse jer sam mu i platio 600 km, a na kraju on mije prodo ,sto je i logicno da ga privedu oni su odbili okrenuli auto i u p. stanicu tu su nas peglali i uvidjeli po porukama i razgovoru da nismo nista znali da smo nasamareni,kazu on je teski prevarant nedavno je izasao iz zatvora i onda vele da njeg nemogu privesti bez naloga ,a ustvari su i bili krenuli njegovoj kuci , kako onda sad nesmiju bez naloga,slede izjave jasam zvao par ljudi i njega sa ukljucenim mikrofonom da vide i slusaju sve,nakon par sati nas vode u stanicu u travnik sa inspektorima na izjave,i tamo su utvrdili da smo mi kao svjedoci ,ali su nam uzeli otsike slikali kao kriminalce najvece,i kazu da se vodimo od sada kao kriminalci teske kradje,i da se to moze skloniti ako budemo svjedocili protiv njega na sudu,njega privode tek usumrak on ulazi ko njihov jaran i veli im oooo sta ima,odvedose ga da vide imal ista od para dolaze i veli potrosio ih na kese opreme vratio neke dugove itd,,,mi kuci e sad znali iko zasto je nas bez veze krimi obradjivao kad isami kazu da smo sjedoci zar nisu morali i njega odmah uhapsiti kada su bili 200 mt od njegove kuce, a ja sam insistirao na tome,kontaktirao sam inspektora kojeg poznajem iz zenice i on mi kaze da su morali odmah da ga uhapse,sad idem na federalnu krim sluzbu da vidim jeli tu bilo nepravilnosti u kojoj sam ja ostecen sta dalje sve mi je ovo sumnjivo da nije i neka namjestaljka,njemu pare manje ce krast bar neko vreme njima roba,itd,,,da cudno mije kada su rekli da ne smiju bez naloga u njegovu kucu ,a prija toga nam rekli kako su i krenuli njemu kuci ,onda mog prijatelja koji je samo kao vozac covjek nema pojma ni o cemu isto ga sledovalo kao i mene krimi obrada itd,kada su javili da privode tog sabita jedan sluzbenik kaze jeli sabit ikad kriminalisticki obradjivan , a drugi mu veli nije nikad trebalo bih sada,znaci bio je i po zatvoru a nisu ga obradjivali a nas kao svedoke obradili ko kriminalce,hvala ako ko ima neki savjet nek napise izvinja vam se na pravopisu malo sam i pod depresijom ,
Last edited by citizen1 on 01/01/2014 21:01, edited 2 times in total.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#2 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by bull21 »

De ti sada nama fino sve ovo napiši, po mogućnosti koristi tačke i odvoji u paragrafe, veliko i malo slovo sredi pa ćemo onda vidjeti.
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#3 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

ispravljeno hvala
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#4 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by klixo »

Moze biti da taj od koga si kupio robu ima nekog tamo tko prodaje kompjutersku opremu... I oni se fino dogovorili da on njemu "ukrade" robu ,a ovaj nadjeg nekog koga ce zalevatit i u sve to ukopcaju 2 policijska sluzbenika koji ce vratit robu...
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#5 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

mene je najvise zbunilo ,krenuli njemu kuci dosli na 200 mt nas presreli i nisu htjeli njega da uhapse tu mi nisu cista posla nikako mozda su pare i izvukli a nisu ni rekli ma svasta se moglo odigrati ,krivo mi je zasto nisu postupili po zakonu,ja jesam kriv,zasto nisam provjerio poreklo robe ali ako cemo ruku na srce ko to jos provjerava ,kontam da je iz njemacke kako je i rekao,onda bih mi bili svi kriminalci ko god to kupuje da ne spominjem pijace itd,,i ja mislim da je neka mucka to se sve odigralo kao u filmu,nakon sto su odbili da njega privedu ja sam ga odmah nazvao pred policijom i kazem mu da nas zaustavila policija da nemrda iz kuce ,on kaze ja vec potrosio pare kupio auto a sve to u 3 minute nije mogao ni izaci iz kuce,znaci namjerno su ga pustili da ode iz kuce,
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#6 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

da li ja sad mogu da idem preko jacih organa da trazim da mi skinu tu krimi obradu jer sam kao svjedok nisam dobio ni prijavu niti ista drugo osim papira koji je kao zapljenjena roba oduzeta,i dali mogu ovog prevaranta sabita ja licno da tuzim i teretim da bih dobio sto vise zatvora da mu vise nikada ne naumpadne varati ljude.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#7 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by rekla-kazala »

Ne kontam što istog trena ne odoše s tobom do Sabita i ne zaplijeniše tvojih 600 KM kao dokazni materijal i ne uzeše izjavu od njega.
Ja bi na tvom mjestu bio aktivan, ne bi im dozvolio da sve to tako prođe.
Razgovor kod advokata te ne košta ništa, informiši se da li su postupili po proceduri i da li je sve to regularno.
Mislim da nije kažnjivo kupiti ukradenu stvar ukoliko nisi znao da je ukradena.
Da se radi o novim računarima onda te ne bi niko mogao oprati.
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#8 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

kunem vam se a ima i svjedoka dasam ih molio da idemo do njega da ga uhapse,kucu su mu vidjeli golim okom bili su blizu,jos sam im rekao ljudi on je nekoga yvao na mobilni trazio da ga vozi ugrad hajde ga uhapsite dok nije otisao no nisu htjeli,sve to smrdi na neku mucku
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#9 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by rekla-kazala »

Ne vrijedi ti ništa nas uvjeravati.
Žali bože para, s obzirom na njegovu materijalnu situaciju nećeš ih nikad više vidjeti.
Traži one koji su nadležni i žali se.
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#10 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

kao dokaze da nsiam znao da su ukradeni ima na porukama sa njegovog broja koji je poznat i policiji procitali su i uslikali vidjeli su da sam ga tako tek upoznao posto mu je poznanik dao moj broj a imam ga objavljenog i na pik.ba.cak sam ga zvao i preko mobilnog uz ukljucen zvunik da policija cuje a takodje sam zvao i ovoga koji nas je spojio uz ukljucen mikrofon znaci uvjerili su se u moju nevinost,ali na zalost po mom dzepu,pa hajde novac cu i preboliti ljudi su izgubili zemlju,kuce,auta pa ostadose zivi ,hvala bogu ziva glava i zdravlja ,ali mi krivo sto nas krimi obradi ubacice nas u tu neku proceduru kao teska kradza i sad nek mi ispadne negdje posao uz koji se zahtjeva potvrda o nekaznjavanju to ce mi stajati,sto znaci da vise nemogu ni da se zaposlim
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#11 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

dok smo bili u kuci tog sabita nekih 10 minuta on je nazvao nekoga na mobitel i reko mu radisli trebam do grada mozeli doci ,mozdaje to i namjestaljka mozda je nazvao nekoga iz policije ut tu sifru imam pare,vi njeg uhapsite imate robu ,posle podjele,nekazem da moze sva policija da bude umjesana ali dovoljnno je jedan za takve poslove taj koji nije htjeo damu idem o odmah kuci ,mozda i gresim ali sanse su 50-50
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#12 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by rekla-kazala »

Ne treba te ništa čuditi.
Meni je prije par godina ukraden automobil.
Čekao sam dva sata da dođe inspektor, da napravi zapisnik. Presjedio sam još dva sata u policijskoj stanici, kao da sam ja ukrao auto.
Imao sam poziv za otkup, javio im i shvatio da nikog ne zanima i da nemaju namjeru da prate pozive,... ništa.
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#13 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

takva nam je drzava nevini se tretiraju kao kriminalci ,a kriminalci kao nevini zali boze ovakve drzave 2 dana sam ko osamucen kad pomislim na ponasanje policije,
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#14 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by McMoy »

Prema onome što si napisao, izgleda da se tu radi o nekoj dobro uigranoj šemi.
Ne bih se bavio špekulacijama ko je sve uključen u to, da li je taj čovjek od kojeg si "kupio" te računare kriminalac ili samo izvršava nečije naloge... svašta se tu može iskonstruisati. Po situaciji koju si opisao da si vidio u njegovoj kući, daleko je izgleda on od nekog prevaranta visoke klase.
Ti si pogriješio (ima jedan malo bolji izraz za to, ali ne bih da ga koristim) onog momenta kad si nasjeo na priču "da će ti dati u pola cijene"! To ti je, ako ništa drugo, trebao biti dosta jak signal da se želi otarasiti te robe, a nije bilo ni zanemarljivo to što te proganjao sa dosta poruka.
Ne znam šta bih ti savjetovao, vjerovatno će ti neko od forumaša predložiti nešto konkretno i korisno.
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#15 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by x_lecter »

Zatekli te s ukradenom robom i sad se nama jadas ... sta si nego krimilanac. Sabit je mala maca za tebe.

I bgt udari koju tacku, Dostojevski ovolike recenice ne pise.
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#16 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

x_lecter wrote:Zatekli te s ukradenom robom i sad se nama jadas ... sta si nego krimilanac. Sabit je mala maca za tebe.

I bgt udari koju tacku, Dostojevski ovolike recenice ne pise.
hvala ti na razmjevanju po tebi bih bilo pola bosne kriminalci.jesteli vi ikada kupili nesto na pijaci polovno i kako ste sigurni da bas to sto ste uzeli nije ukradeno.pisete bez razmisljanja i osudjujete,osim ako niste sabitov licni poznavalac ili ste se nasli u svemu ovome u njegovom liku,
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#17 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by x_lecter »

citizen1 wrote:
x_lecter wrote:Zatekli te s ukradenom robom i sad se nama jadas ... sta si nego krimilanac. Sabit je mala maca za tebe.

I bgt udari koju tacku, Dostojevski ovolike recenice ne pise.
hvala ti na razmjevanju po tebi bih bilo pola bosne kriminalci.jesteli vi ikada kupili nesto na pijaci polovno i kako ste sigurni da bas to sto ste uzeli nije ukradeno.pisete bez razmisljanja i osudjujete,osim ako niste sabitov licni poznavalac ili ste se nasli u svemu ovome u njegovom liku,
Evo me sa Sabetom, pisem sa njegovog kompa koji ti nije tusno :lol:

Haveru da je muraija da valja ti bi sad sa kuglom oko noge bio :izet:
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#18 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

ti si lud lik.po tvom pisanju se to da zakljuciti vjerovatno si sad pod nekim opojnim sredstvom inace se nebih ovako ponasao,na kraju tvoj mi komentar i netreba,sigurno te vredja ovaj moj post naso si se u njemu,
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#19 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by mirzet87sa »

citizen1 wrote:
x_lecter wrote:Zatekli te s ukradenom robom i sad se nama jadas ... sta si nego krimilanac. Sabit je mala maca za tebe.

I bgt udari koju tacku, Dostojevski ovolike recenice ne pise.
hvala ti na razmjevanju po tebi bih bilo pola bosne kriminalci.jesteli vi ikada kupili nesto na pijaci polovno i kako ste sigurni da bas to sto ste uzeli nije ukradeno.pisete bez razmisljanja i osudjujete,osim ako niste sabitov licni poznavalac ili ste se nasli u svemu ovome u njegovom liku,
Ne sikiraj se pasha, nisi ti nikakav kriminalac. Ne obaziri se na ovakve komentare i osobe. Vjerovatno si nasjeo na neku uigranu shemu, ne razumijem se u ovo podrucje pa da ti ne dajem pogresne savjete.
Sram i stid drzavu treba da bude, da su nam demobilisani borci na birou bez marke primanja pa moraju da se snalaze na kojekakve nacine da prehrane svoju porodicu.
Ne sikiraj se, bit ce sve dobro
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#20 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by x_lecter »

citizen1 wrote:ti si lud lik.po tvom pisanju se to da zakljuciti vjerovatno si sad pod nekim opojnim sredstvom inace se nebih ovako ponasao,na kraju tvoj mi komentar i netreba,sigurno te vredja ovaj moj post naso si se u njemu,
Admini, molio bih da reagujete ... lik me prvo naziva ludim onda i narkomanom. Pravi se ovdje naivcina i postenjacinja, a javno kaze kako zivi od dilanja polovnih kompjutera. Pretpostavljam da drzava nije vidjela feninga PDVa od njega.
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#21 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

ja nemam namjeru nikoga da vredjam prvi ste poceli nazivajuci mene kriminalcem sto znaci da su svi na pik.i pijacama kriminalci bar po tvome,demobilisani sam borac i time hranim sestoclanu porodicu,postenije nego da se krade ili ubija,otima itd...a sto se tice pdv-a da ga bogdom svi placaju nego ti naso mene prozivati pored ovolikih firmi,ti vjerovatno samo kupujes u trgovinama uz racun nikada nisi kupio na pijaci pa makar voce i povrce bez racuna,i na kraju nemoras se ni javljati na ovaj post ko te je tjerao,
ako sam zasluzio ban neka to admin uradi nebunim se a nisam covjek kao ti hvala bogu ,a ja trazim od admina da vas ne banuje ,neka vas nisam tako zao
Last edited by citizen1 on 01/01/2014 22:39, edited 3 times in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#22 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by un1ted »

trolu sta ocekujes za odgovor ? Da placa PDV ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na robu za koju je vec placen PDV ? :lol: :lol: :lol:
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#23 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by rekla-kazala »

x_lecter wrote:
citizen1 wrote:ti si lud lik.po tvom pisanju se to da zakljuciti vjerovatno si sad pod nekim opojnim sredstvom inace se nebih ovako ponasao,na kraju tvoj mi komentar i netreba,sigurno te vredja ovaj moj post naso si se u njemu,
Admini, molio bih da reagujete ... lik me prvo naziva ludim onda i narkomanom. Pravi se ovdje naivcina i postenjacinja, a javno kaze kako zivi od dilanja polovnih kompjutera. Pretpostavljam da drzava nije vidjela feninga PDVa od njega.
Jest vala,... treba početi uređivati zemlju.
Treba ljude kažnjavati zato što ne koriste pravo socijalne zaštite i što se nisu prikačili na državnu sisu nego dilaju polovne računare ili krpice na buvljaku. :roll:
citizen1
Posts: 102
Joined: 01/09/2010 20:39

#24 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by citizen1 »

da , imam troje maloljetne djece na koje trebam primati djeciji doplatak,vec 5 mjeseci nije mi leglo niti jedna jedina marka,sa biroa nemam nista.imali jos ista da drzava daje a ima i ugrozenijih od mene
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#25 Re: kupovina stvari neznajuci da su ukradene

Post by rekla-kazala »

citizen1 wrote:da , imam troje maloljetne djece na koje trebam primati djeciji doplatak,vec 5 mjeseci nije mi leglo niti jedna jedina marka,sa biroa nemam nista.imali jos ista da drzava daje a ima i ugrozenijih od mene
Ne sekiraj se po ovom pitanju nego budi glasan. Ne daj se. Tvoja krivica je kao i većine ljudi u ovoj zemlji skromnost i mirenje sa stanjem koje nije normalno. U ovoj zemlji se bahato ponašaju oni koji bi trebali da se kriju a oni koji bi trebali da koriste pravo i pravdu se sklanjaju i šute. Zato ako ništa drugo traži nekog da objavi priču u novinama.
Post Reply