Kupovina psa u inostranstvu !

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#1 Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Ninoz »

Kupio bih dobermana iz Srbije ili Hrvatske.Kako sada ide prelazak preko granice, koliko se placa carina itd.Nisam upoznat.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#2 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by pakica_ »

a sta to, Boga ti, fali ovim nasim dobermanima..??
joj, s kakvim bih samo merakom zabranila uvoz zivotinja iz drugih zemalja!!! :x :x :x
ne znamo gdje cemo s ovim nasim psima, muku mucimo dok im nadjemo domove, a oni uvoze inostrane pse :x :x
Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#3 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Ninoz »

sta ti je seljanko ili seljacino ko si vec.ja fino pitam i trazim odgovor.da ima dobermana ovde kupio bih.Ovde s eprodaju po 600 eura.bavi se svojim poslom, to preporucujem i svima u ovoj nam SELJACKOJ drzavi i mozda nekad bude nest ood nas.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#4 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by bizet »

kakva samo galantnost Ninoz
mozda da se ti odselis iz nase drzave, tako ces ustediti na carini, a za psa mislim da je dobro sto ga jos nemas
User avatar
LilBear
Posts: 112
Joined: 12/02/2007 21:45

#5 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by LilBear »

bizet wrote:kakva samo galantnost Ninoz
mozda da se ti odselis iz nase drzave, tako ces ustediti na carini, a za psa mislim da je dobro sto ga jos nemas
:thumbup:
Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#6 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Ninoz »

Tako tako :D
pametni moji ljudi ljubim vas :)
Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#7 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Ninoz »

jebiga, mi smo ipak najpametniji. U sve se mijesamo :) Sve znamo :) Zivot nam je divan kao i drzava :) :) :)
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#8 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Friesian »

ma dajte, ne bi bio ni prvi ni posljednji koji bi uvezao psa.. ako mu je cejf trositi pare na to bujrum brate.. sretno :D
ek0
Posts: 462
Joined: 21/06/2009 16:17

#9 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by ek0 »

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#10 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by mericak »

Sto komplikujete ljudi, sta fali da kupi psa iz Srbije? Ljudi tamo masovno uzgajaju i imaju kvalitetna legla. Ja sam svu stenad prodala u Hrvatsku i Sloveniju jer nasi zele kvalitetu bez dobre cijene ili ne prepoznaju kvalitetu, a to ne ukljucuje samo izgled vec i zdravstveni kvalitet legla. I glupo je napadati covjeka sto zeli odredenu pasminu. Ja drzim boksere i jel me treba sad popljuvati zbog toga? Kad god mogu nahranim ulicnog psa ili doniram u udruzenje da se isti spasu, ali volim boksere najvise i citav zivot imam samo boksere, pa sta?
A za kupovinu psa vani je najlakse da odes po njega i mozes ga najnormalnije prevesti preko granice, koliko ja znam, ako ima knjizicu sa dokazima o vakcinaciji.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#11 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by pakica_ »

kad postavis temu na forum, budi spreman na raspravu i seljak te onaj ko te naucio da tako nazivas sve one koji se ne slazu s tobom..
sto se tice uvoza psa, treba ti njegova knjizica/pasos, cip, vakcine i certifikat (mada ovo vecinom traze za EU, ne za komsijske zemlje, al' eto, bolje da si ziher).. barem je to trebalo za pse koje sam ja slala preko granice.. doduse, ja svoje nisam tretirala kao robu, pa ne znam ovaj dio za carinu, ali ja te molim, ako ces vec kupovati psa, otidji po nju/njega, jer ih znaju slati u paketima u autobusu (a to sto dobijes skroz desetog kera od onog sto si "rezervis'o, to je tek druga prica, pa ti poleti u srbiju i hrvatsku po cuku).. strpaju ih dole s koferima i jadno pasce se muci par sati tu.. tako da radije odi po cuku.. tako ces moci stati kad god mislis da ce cukica imati potrebu, a i bit ces ziher da je to cuko kojeg si htio
i nije tacno da su nasi dobermani toliko para, sama sam vlasnik jednog, tako da ne laprdas gluposti.. uzdravlje i sretno ti s cukom!
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#12 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Bullet Tooth Tony »

pakica_ wrote:a sta to, Boga ti, fali ovim nasim dobermanima..??
joj, s kakvim bih samo merakom zabranila uvoz zivotinja iz drugih zemalja!!! :x :x :x
ne znamo gdje cemo s ovim nasim psima, muku mucimo dok im nadjemo domove, a oni uvoze inostrane pse :x :x
hahaha cuj ona bi zabranila .. i to sa merakom ahahahahah... ti sa svojim tim psima u svoju kucu pa glumite fejkerizam uz barcelonu ...

Ja hocu Kangala ili Azijata i malo sutra cu dobrog u BiH naci ....
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#13 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Friesian »

pakica_ wrote:kad postavis temu na forum, budi spreman na raspravu i seljak te onaj ko te naucio da tako nazivas sve one koji se ne slazu s tobom..
sto se tice uvoza psa, treba ti njegova knjizica/pasos, cip, vakcine i certifikat (mada ovo vecinom traze za EU, ne za komsijske zemlje, al' eto, bolje da si ziher).. barem je to trebalo za pse koje sam ja slala preko granice.. doduse, ja svoje nisam tretirala kao robu, pa ne znam ovaj dio za carinu, ali ja te molim, ako ces vec kupovati psa, otidji po nju/njega, jer ih znaju slati u paketima u autobusu (a to sto dobijes skroz desetog kera od onog sto si "rezervis'o, to je tek druga prica, pa ti poleti u srbiju i hrvatsku po cuku).. strpaju ih dole s koferima i jadno pasce se muci par sati tu.. tako da radije odi po cuku.. tako ces moci stati kad god mislis da ce cukica imati potrebu, a i bit ces ziher da je to cuko kojeg si htio
i nije tacno da su nasi dobermani toliko para, sama sam vlasnik jednog, tako da ne laprdas gluposti.. uzdravlje i sretno ti s cukom!
slazem se sa ovim..
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#14 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by pakica_ »

mericak wrote:Sto komplikujete ljudi, sta fali da kupi psa iz Srbije? Ljudi tamo masovno uzgajaju i imaju kvalitetna legla. Ja sam svu stenad prodala u Hrvatsku i Sloveniju jer nasi zele kvalitetu bez dobre cijene ili ne prepoznaju kvalitetu, a to ne ukljucuje samo izgled vec i zdravstveni kvalitet legla. I glupo je napadati covjeka sto zeli odredenu pasminu. Ja drzim boksere i jel me treba sad popljuvati zbog toga? Kad god mogu nahranim ulicnog psa ili doniram u udruzenje da se isti spasu, ali volim boksere najvise i citav zivot imam samo boksere, pa sta?
A za kupovinu psa vani je najlakse da odes po njega i mozes ga najnormalnije prevesti preko granice, koliko ja znam, ako ima knjizicu sa dokazima o vakcinaciji.
nije stvar pasmine u odnosu na mjesance, nego je stvar toga sto eto bajagi nasi dobermani ne valjaju i skupi su, sto je daleko od istine.. Boga mi, moj valja, al' eto, ako hoce psa iz komsijske zemlje, nek' brate kupi.. impulsivno sam reagovala i izvinjavam se, te zelim srecu i psu i vlasniku..
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#15 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by pakica_ »

Bullet Tooth Tony wrote:
pakica_ wrote:a sta to, Boga ti, fali ovim nasim dobermanima..??
joj, s kakvim bih samo merakom zabranila uvoz zivotinja iz drugih zemalja!!! :x :x :x
ne znamo gdje cemo s ovim nasim psima, muku mucimo dok im nadjemo domove, a oni uvoze inostrane pse :x :x
hahaha cuj ona bi zabranila .. i to sa merakom ahahahahah... ti sa svojim tim psima u svoju kucu pa glumite fejkerizam uz barcelonu ...

Ja hocu Kangala ili Azijata i malo sutra cu dobrog u BiH naci ....
kupi, brate, odma' sedam komada.. boli me cosak ;)
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#16 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by bizet »

uopste nije problem sto neko hoce ovo ili ono...ali da nije drago vidjeti kad neko onako iz cista mira naziva osobu koju ne poznaje i koja njemu licno nije rekla nista slicno u odgovoru kako je vec nazvao, nije mi drago....ja na to odreagovah, ne na uvoz ili izvoz...ali da se slazem sa pakicom i njenim misljenjem slazem...e sad ovo je opet neka druga sfera...i vidi pakica ista dade vise info nego svi mi drugi do sad :)
zemska si za 10 :thumbup:
Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#17 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Ninoz »

Znaci to je to, ne placa se neki vid carine ili ?
Naravno da cu otici po psa, ne bi mogao ni zamisliti da ga neko stavi u neku kutiji ne d'o Bog.
Hvala Vam na odgovoru :)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#18 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by pakica_ »

Ninoz wrote:Znaci to je to, ne placa se neki vid carine ili ?
Naravno da cu otici po psa, ne bi mogao ni zamisliti da ga neko stavi u neku kutiji ne d'o Bog.
Hvala Vam na odgovoru :)
ma jok.. odes po psa, das uzgajivacu pare (i provjeri uzgajivaca 100%, jer se zna desiti da prodaju psa zarazenog parvom, stenecakom, ovim, onim, da nije vakcinisan iako u pasosu pise tako, da pise da ima cip, ali da ga cuko nema itd itd..) vrisnes od srece sto si kupio sebi najboljeg druga i kuci.. na granici uz svoju licnu das cika pasoskoj kontroli i cukin pasos uz certifikat (kazem ti, to izvadi cisto da budes ziher, i on se vadi najranije 48h prije puta), rodovnik ne moras davati na uvid.. i sretno ti sto ces provesti vrijeme sa za mene najboljom rasom pasceta :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#19 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by pakica_ »

bizet wrote:uopste nije problem sto neko hoce ovo ili ono...ali da nije drago vidjeti kad neko onako iz cista mira naziva osobu koju ne poznaje i koja njemu licno nije rekla nista slicno u odgovoru kako je vec nazvao, nije mi drago....ja na to odreagovah, ne na uvoz ili izvoz...ali da se slazem sa pakicom i njenim misljenjem slazem...e sad ovo je opet neka druga sfera...i vidi pakica ista dade vise info nego svi mi drugi do sad :)
zemska si za 10 :thumbup:
hvala, hvala :D nek' kupuje sebi ko sta hoce, samo sam precesto, al' fakat precesto sretala ljude koji kukaju kako su im cuke koje kupe jako losi, bolesni i sl. (jedna je zena kupila "maltezera" za 200 eura, a ono sto je dobila bio je miks Bog zna cega i cuko ima prevelike zdravstvene probleme.. zato nisam za uvoz.. ona i dalje voli svog psa i sve bi dala za njega, pa je do sad nadavala para i para da cuko ostane ziv.. svasta ljudi rade, zato sam uvijek za domacu proizvodnju.. tata od mog pasceta treba da se pari nekad sad i glavu na panj stavljam da ce stenad biti kvalitetna, al' eto, ko sam ja da se petljam u tudji izbor i izvinjavam se jos jednom na reakciji koju sam imala!)
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#20 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Friesian »

ma znam ih i ja.. jedna narucila toy pudlu a dobila srednju.. prijateljica narucila zlatnog retrivera a dobila irskog setera.. i slicno..
User avatar
P.Starck
Posts: 1138
Joined: 14/07/2010 22:46

#21 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by P.Starck »

A posto je to tvoje pašče? ;-)
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#22 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by bizet »

pakica_ wrote:
bizet wrote:uopste nije problem sto neko hoce ovo ili ono...ali da nije drago vidjeti kad neko onako iz cista mira naziva osobu koju ne poznaje i koja njemu licno nije rekla nista slicno u odgovoru kako je vec nazvao, nije mi drago....ja na to odreagovah, ne na uvoz ili izvoz...ali da se slazem sa pakicom i njenim misljenjem slazem...e sad ovo je opet neka druga sfera...i vidi pakica ista dade vise info nego svi mi drugi do sad :)
zemska si za 10 :thumbup:
hvala, hvala :D nek' kupuje sebi ko sta hoce, samo sam precesto, al' fakat precesto sretala ljude koji kukaju kako su im cuke koje kupe jako losi, bolesni i sl. (jedna je zena kupila "maltezera" za 200 eura, a ono sto je dobila bio je miks Bog zna cega i cuko ima prevelike zdravstvene probleme.. zato nisam za uvoz.. ona i dalje voli svog psa i sve bi dala za njega, pa je do sad nadavala para i para da cuko ostane ziv.. svasta ljudi rade, zato sam uvijek za domacu proizvodnju.. tata od mog pasceta treba da se pari nekad sad i glavu na panj stavljam da ce stenad biti kvalitetna, al' eto, ko sam ja da se petljam u tudji izbor i izvinjavam se jos jednom na reakciji koju sam imala!)
nemas se ti sta izvinjavati...hajde misonja uzivajte u veceri :)
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#23 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by Bobi »

Cuj carina na cuku :D, moj je mjeshanac pa ga zato niko nije ni pogledao na granici a ne bih ga dao ni za milion ... :) .
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#24 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by shiny »

Ja sam otišla po svog u Hr, imao je samo onu knjižicu gdje je pisalo da je vakcinisan i ništa više. Na granici ga nisu ni pogledali, ili ga možda nisu ni skontali, jer je beba spavala na zadnjem sjedištu. Nije to nikakav problem ako ćeš ići po njega svojim automobilom. Možda je to i nabolje, jer je moj nekoliko puta vršio nuždu u autu (ja sam uzimala bebu od mjesec i po), pa samo obrati pažnju da staviš neki čaršaf na sjedište, jer malac neće znati šta radi. U par navrata je skičao veoma tužno, pa sam se zaustavljala da ga mazim. Kasnije, kad smo išli na odmor, granicu je normalno prelazio sa svojim pasošom. Pokazivali smo taj pasoš više reda radi, opet ga nikad niko ni pogledao nije :)
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#25 Re: Kupovina psa u inostranstvu !

Post by bizet »

Bobi wrote:Cuj carina na cuku :D, moj je mjeshanac pa ga zato niko nije ni pogledao na granici a ne bih ga dao ni za milion ... :) .
cuj ti imas cuku...pa kako te ne znamo onda :lol: ...mjesanac koji?...kupio si mjesanca vani :?
Post Reply