Kupovina preko ebay-a

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
skeva

Kupovina preko ebay-a

Post by skeva » 15/10/2011 20:03

Pozdrav svima !

Objavio sam ovu temu sa željom da, ako ima neko ko je bolje upućen, da mi objasni ili me uputi na adresu gdje bih mogao saznati kako se u BIH pregledavaju i carine poštanski paketi.

Naime , ja već oko 2.god. kupujem preko ebay-a razno-razne stvari : odjevni predmeti, obuća, PS 3 igrice, parfemi i dr.
U par navrata sam poštaru platio troškove carinskog pregleda oko 4KM. Da bih prije mjesec dana naručio patike koje koštaju sa poštarinom oko 68 KM , na koje sam morao platiti 32 KM troškova carine, pregleda i nekih taksi. Paket je dopremljen brzom poštom i na moj upit oni su mi poslali mail u kojem piše da svaka roba preko 50KM podliježe carinjenju i da se i poštarina računa kao vrijednost pošiljke. I još su dodali da carinik može izvršiti slobodnu procjenu, te da ta cijena može biti puno veća od one koja je plaćena za taj proizvod ! Poslije nekih 10 dana mi stiže parfem 130 KM i ručni sat 180 KM i nikakvih dodatnih troškova nije bilo. Ja sam bio naprosto zbunjen, jer je bilo realno za očekivati da oba proizvoda budu ocarinjena! Da bi kulminiralo prije par dana kad su mi na duksericu koja košta 35 KM sa poštarinom nakačili nekih 44 KM koje treba uplatiti na 5 uplatnica što bi bilo 50-tak KM, što sam ja , naravno odbio, jer je to van svake pameti.( da napomenem da je dukserica neka prosječna robna marka, nikako da je neki poznati dizajner ili sl.)

hrusta

Re: Kupovina preko ebay-a

Post by hrusta » 15/10/2011 20:13

sve zavisi kako grah padne taj dan, a nekad pogledaju u fildzan ili jednostavno se to zove lopovluk, ni ptice na grani neznaju po kom oni to osnovu naplacuju. poslo mami iz engleske cd sa slikama bebice a oni otvorili i naplatili joj 3.5km pregled kovertice, a fino na deklaraciji pise da je foto cd, pa ti znaj :? :? :? :?

bila je tema ovakva prije raja su pricala o svojim ikustvima pa vidi, ali opcenito je nekad ne platis a nekad te bobro zapale, okrece se kolo srece.......a sretni dobitnik je....... :-)

Sir Jack Daniels

Post by Sir Jack Daniels » 18/10/2011 15:51

zato ne smijem kupit mobitel preko ebaya, sve i da napise da je gift, ako fakeri otvore, ima da me osinu dobro po djepu :evil:

Dr.Mr.Fr.

Post by Dr.Mr.Fr. » 18/10/2011 20:23

ma dobro ti covjek rece, ako si peh ne narucuj i gotovo :D

Post Reply