Kupovina

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#1 Kupovina

Post by ahasoho »

Kupo
Last edited by ahasoho on 09/11/2021 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#2 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by vicious »

ahasoho wrote:Gdje na nasim prostorima ima dobro opskrbljena prodavnica kvalitetnijih akusticnih gitara tipa Martin, Taylor ili Gibson? Ono da ih imaju na stanju pa mogu doci i svirati svaku i pronaci svoju idealnu. Nesto kao sto ima svaki gradic u SAD-u.
Rang cijena je 1k-2k eur.

Pretraga na Internetu nije pomogla da nadjem ista kod nas da ima ovih kvalitetnijih modela.
To kao u SAD najbolje da odmah zaboraviš :D

Brothers Music shop je imao neke Martine, ne znam šta i koliko imaju na stanju. Najbolje da nazoveš i provjeriš.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#3 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by Hakiz »

Ja da imam takav budžet dodao bih oko 300 eura pa sjeo na avion i volja mi od Hrvatske pa nadalje. Imaćeš veći izbor, a ako se dobro organizuješ možda možeš sve obaviti u jednom danu. Recimo za Austriju i čini mi se Njemačku je raspored letova takav da možeš otići, kupiti i vratiti se istog dana.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#4 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by HardcoreMX »

martin, gibson su dosta skupe gitare..recimo u austriji taj budzet ti moze pokriti jedino najjeftinije primjerke..
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#5 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by Hakiz »

Da još dodam, da se mogu kupiti isto kvalitetne a jeftinije gitare od nabrojanih. Ako iz nekog razloga moraju biti baš ta tri proizvođača, onda OK, ali bojim se da ćeš morati ići vani kupiti. Ako ne moraju ta tri proizvođača, onda se izbor u tom cjenovnom rangu značajno povećava. Naravno, problem je u tome što se mora ili otići van BIH da bi se probalo, ili rizikovati pa kupovati naslijepo naručujući na primjer sa Thomann.de ili slične stranice.

Ima i ovdje malo skupljih i kvalitetnijih gitara ali su uglavnom gitare u cjenovnom rangu do 1.000 Eura, ne preko 1.000. Ima ih nekoliko u Artistu, Brothersu i to je to.

Sa još jednom napomenom da u zemljama regiona ima nekoliko manjih graditelja gitara koji bi vrlo rado naravili gitaru nekome za 1 - 2.000 Eura, a čije gitare sviraju ljudi kao što je Vlatko Stefanovski. Što se mene tiče, graditelj gitara koji napravi gitaru da je Vlatku dobra...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by HAVANA »

Ta je sigurno dobra... :D Ma dobro,neko to voli.I prosjecna gitara u dobrim rukama je super gitara.Ja kad bi dao veci novac to bi bilo za neke stare ...recimo gibson sj200 :-D al onda kontam sta ce mi.Hobi,ljubav iz mladosti,odmor u sadasnjosti.A imam ih 5,kucu s njima.A vjeruj da najvise sviram na najeftinijoj od njih.Najbolje mi lezi,mekana,na ruku mi sva nekakva,spicko je i zicama i svim...Sx neki akustini i ozvucen,700 km prije 16 godina dao.Ko god je uzme a da nesto zna kaze aaaa,cuj sx...A nervira me nesta ibanez za koji sam dosta vise dao...Imam i hohnera starog sigurno 40 godina.Ne vrijedi to nesta ,al super gitara.A kupiti,to je danas bar lako.Idi vani,nek guzica i malo puta vidi...Za ibaneza sam se prebrzo odlucio. :lol: Zena trazi pare za nesta,cerka drugo,druga cerka trece,mami daj,sestri jakna,stari trazi za nesta...a ja s posla na poso.Ma mrs.Naljutim se i odem sebe obradovat. :D Ibanez nekakav,al nikako mi nije legla.Od huje je kupio.Treba to s merakom probrat.
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#7 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by HardcoreMX »

ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#9 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by ahasoho »

Hvala ljudi. Vidim put mi slijedi. Dal do Zagreba ili dalje, to sad ne znam.

A poenta i jeste sto mi uho zna sto zelim, ali ja pojma nemam sto je to. Zato i zelim otici u dobar shop pa isprobati sve sto mi je oku ugodno da vidim sto mi lezi pod rukom i sto mi miluje uho.

A custom made mi ne odgovara jer kako ce majstor pogoditi sto ja zelim, kada ni ja to ne znam.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#10 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by Hakiz »

ahasoho wrote:Hvala ljudi. Vidim put mi slijedi. Dal do Zagreba ili dalje, to sad ne znam.

A poenta i jeste sto mi uho zna sto zelim, ali ja pojma nemam sto je to. Zato i zelim otici u dobar shop pa isprobati sve sto mi je oku ugodno da vidim sto mi lezi pod rukom i sto mi miluje uho.

A custom made mi ne odgovara jer kako ce majstor pogoditi sto ja zelim, kada ni ja to ne znam.
Svaki majstor ima primjerke koje možeš isprobati. A onda se sa njim dogovoriti oko modifikacija ako su potrebne. Ali jednostavnijeje u radnji probati i kupiti jer u dobroj radnji između nekoliko desetaka modela sigurno ima neki model koji će ti odgovarati
epik
Posts: 1478
Joined: 10/05/2011 14:15

#11 Re: Kupovina kvalitetnije akusticne gitare (1k eur +)

Post by epik »

Ja sam kupio Rodriguez na piku za 80 KM :)... Jos da je Manuel Rodriguez bila bi jos bolja :). Ipak, svejedno gitara je vrhunska Made in Spain.
Post Reply