Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
pa_djes_ba
Posts: 9
Joined: 04/09/2023 11:20

#1 Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by pa_djes_ba »

Pozdrav,

Zanima me koja je procedura kupovine koristenog stana u Sarajevu. Nasao sam na vise mjesta da ima puno stvari koje moramo provjeriti npr. da li je na stanu hipoteka, da li ima nekih dugovanja za rezije, odrzavanje zgrade itd, da li ima nekog neplacenog poreza i slicno. Zatim da li je jedan vlasnik stana ili ima vise, da li je stan kupljen u braku pa je potrebna izjava i od supruznika da je saglasan da se stan proda itd itd.

Puno komplikacija :)

Zanima me da li mogu vjerovati/platiti notaru da uradi te provjere za mene ili to moram ja, da li je pametno angazirati agenciju da to sve zavrsi za mene (znam da oni traze oko 3% od vrijednosti stana kao naknadu).
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#2 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by Isner »

ZK izvod ti nudi odgovor na većinu tvojih pitanja, izuzev za režijske troškove... Tu ti stoji da li je 1/1 ili 1/2 i više, ima li hipoteka, bilo kakva opterecenja.. provjeri da li je proveden proces harmonizacije, to ti je mozda i najvažnije...

Za režije uzmi zadnje račune, odeš do potrošackog centra ili od jednog do drugog pružaoca usluge, otvore ti karticu konta i u fening ti kaže da li duguje ili ne duguje..
pa_djes_ba
Posts: 9
Joined: 04/09/2023 11:20

#3 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by pa_djes_ba »

Isner wrote: 26/02/2024 11:44 ZK izvod ti nudi odgovor na većinu tvojih pitanja, izuzev za režijske troškove... Tu ti stoji da li je 1/1 ili 1/2 i više, ima li hipoteka, bilo kakva opterecenja.. provjeri da li je proveden proces harmonizacije, to ti je mozda i najvažnije...

Za režije uzmi zadnje račune, odeš do potrošackog centra ili od jednog do drugog pružaoca usluge, otvore ti karticu konta i u fening ti kaže da li duguje ili ne duguje..
Hvala ti na odg.

Proces harmonizacije provjeravam u opstini? Pretpostavljam da mi je potreban samo ZK izvadak?
Stan je u Ilidzi, ne znam jel tamo sve rijeseno sto se toga tice, vidim na internetu da je u Starom Gradu zavrsen proces hamonizacije za nekoliko naselja.
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#4 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by Free Spirit »

pa_djes_ba wrote: 26/02/2024 12:33
Isner wrote: 26/02/2024 11:44 ZK izvod ti nudi odgovor na većinu tvojih pitanja, izuzev za režijske troškove... Tu ti stoji da li je 1/1 ili 1/2 i više, ima li hipoteka, bilo kakva opterecenja.. provjeri da li je proveden proces harmonizacije, to ti je mozda i najvažnije...

Za režije uzmi zadnje račune, odeš do potrošackog centra ili od jednog do drugog pružaoca usluge, otvore ti karticu konta i u fening ti kaže da li duguje ili ne duguje..
Hvala ti na odg.

Proces harmonizacije provjeravam u opstini? Pretpostavljam da mi je potreban samo ZK izvadak?
Stan je u Ilidzi, ne znam jel tamo sve rijeseno sto se toga tice, vidim na internetu da je u Starom Gradu zavrsen proces hamonizacije za nekoliko naselja.
Za sve račune se mogu dobiti potvde koliko se sjećam, malo prodavac ima hodanja ali nije strašno. Za ostalo ti je ZK kako i rekoše.
Ako već na Ilidži možeš riješiti i ugovor, ja ti mogu preporučiti notara Dragana, nama je prvo dao sve upute za dokumentaciju a prilikom potpisivanja i sam je opet pregledao sve dokumente. Poslije plaćanja poreza on je odnio završne dokumente i u ZK da se ne peglamo sa hodanjem. Stvarno temeljito radi svoj posao, i mi smo po preporuci kod njega išli :thumbup:
John Cleese
Posts: 37309
Joined: 25/05/2010 18:30

#5 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by John Cleese »

Isner wrote: 26/02/2024 11:44 Za režije uzmi zadnje račune, odeš do potrošackog centra ili od jednog do drugog pružaoca usluge, otvore ti karticu konta i u fening ti kaže da li duguje ili ne duguje..
Vlasnik stana je duzan da pri potpisivanju ugovora o prodaji uz ZK izvadak (pribavljen dan ranije, ne prije toga) i poresko uvjerenje (da nema neizmirenih obaveza po bilo kom osnovu iz njihove nadleznosti) prilozi i potvrde o izmirenim drugim obavezama (voda - VIK, odrzavanje - Sarajevostan, smetljarina - Rad, gas - Sarajevogas).
Elektroprivreda ne izdaje potvrde, jer ukupna potrazivanja zakljucno sa zadnjim obracunskim periodom prikazuju na svakom racunu.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by VladaFBiH »

John Cleese wrote: 26/02/2024 12:57
Isner wrote: 26/02/2024 11:44 Za režije uzmi zadnje račune, odeš do potrošackog centra ili od jednog do drugog pružaoca usluge, otvore ti karticu konta i u fening ti kaže da li duguje ili ne duguje..
Vlasnik stana je duzan da pri potpisivanju ugovora o prodaji uz ZK izvadak (pribavljen dan ranije, ne prije toga) i poresko uvjerenje (da nema neizmirenih obaveza po bilo kom osnovu iz njihove nadleznosti) prilozi i potvrde o izmirenim drugim obavezama (voda - VIK, odrzavanje - Sarajevostan, smetljarina - Rad, gas - Sarajevogas).
Elektroprivreda ne izdaje potvrde, jer ukupna potrazivanja zakljucno sa zadnjim obracunskim periodom prikazuju na svakom racunu.
vodi računa ako je 1/1 da li postoji bračni partner koji mora dati saglasnost za prodaju u protivnom može se sve oboriti na sudu
John Cleese
Posts: 37309
Joined: 25/05/2010 18:30

#7 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by John Cleese »

VladaFBiH wrote: 26/02/2024 13:00
John Cleese wrote: 26/02/2024 12:57
Isner wrote: 26/02/2024 11:44 Za režije uzmi zadnje račune, odeš do potrošackog centra ili od jednog do drugog pružaoca usluge, otvore ti karticu konta i u fening ti kaže da li duguje ili ne duguje..
Vlasnik stana je duzan da pri potpisivanju ugovora o prodaji uz ZK izvadak (pribavljen dan ranije, ne prije toga) i poresko uvjerenje (da nema neizmirenih obaveza po bilo kom osnovu iz njihove nadleznosti) prilozi i potvrde o izmirenim drugim obavezama (voda - VIK, odrzavanje - Sarajevostan, smetljarina - Rad, gas - Sarajevogas).
Elektroprivreda ne izdaje potvrde, jer ukupna potrazivanja zakljucno sa zadnjim obracunskim periodom prikazuju na svakom racunu.
vodi računa ako je 1/1 da li postoji bračni partner koji mora dati saglasnost za prodaju u protivnom može se sve oboriti na sudu
Pod uvjetom da je predmetni stan bracna stecevina.
Ako je vlasnik stan naslijedio, nicija saglasnost mu nije potrebna.

Inace, svrha prethodnog komentara je da informira potencijalnog kupca da je obaveza prodavca da pribavlja sve neophodne potvrde.
pa_djes_ba
Posts: 9
Joined: 04/09/2023 11:20

#8 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by pa_djes_ba »

VladaFBiH wrote: 26/02/2024 13:00
John Cleese wrote: 26/02/2024 12:57
Isner wrote: 26/02/2024 11:44 Za režije uzmi zadnje račune, odeš do potrošackog centra ili od jednog do drugog pružaoca usluge, otvore ti karticu konta i u fening ti kaže da li duguje ili ne duguje..
Vlasnik stana je duzan da pri potpisivanju ugovora o prodaji uz ZK izvadak (pribavljen dan ranije, ne prije toga) i poresko uvjerenje (da nema neizmirenih obaveza po bilo kom osnovu iz njihove nadleznosti) prilozi i potvrde o izmirenim drugim obavezama (voda - VIK, odrzavanje - Sarajevostan, smetljarina - Rad, gas - Sarajevogas).
Elektroprivreda ne izdaje potvrde, jer ukupna potrazivanja zakljucno sa zadnjim obracunskim periodom prikazuju na svakom racunu.
vodi računa ako je 1/1 da li postoji bračni partner koji mora dati saglasnost za prodaju u protivnom može se sve oboriti na sudu
pa jel pise na ZK da li postoji bracni partner il moram traziti vjencani list :)
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#9 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by sabanss »

ZK ti je najvažniji. Ako nema upisanih tereta ne sikiraj se za režije. To ne može niko od tebe naplatiti već od onoga na koga je računa glasio. Bračne drugove sada notari provjeravaju jer je bilo zloupotreba.

Ono što bih ja uradio jeste otišao sa ugovorom da se ubilježim i u trenutku dok provjeravam ima li tereta dao dopuštenje banci za realizaciju transfera novca. Kad se ja upišem onda me ne sikiraju komunialije niti dugovanja vlasnika - ne mora mi ni donositi potvrde što se mene tiče. Naravno vlasnik se može uvrijediti na ovakav manjak povjerenja ali to je njegov problem :D
pa_djes_ba
Posts: 9
Joined: 04/09/2023 11:20

#10 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by pa_djes_ba »

sabanss wrote: 26/02/2024 13:13 ZK ti je najvažniji. Ako nema upisanih tereta ne sikiraj se za režije. To ne može niko od tebe naplatiti već od onoga na koga je računa glasio. Bračne drugove sada notari provjeravaju jer je bilo zloupotreba.

Ono što bih ja uradio jeste otišao sa ugovorom da se ubilježim i u trenutku dok provjeravam ima li tereta dao dopuštenje banci za realizaciju transfera novca. Kad se ja upišem onda me ne sikiraju komunialije niti dugovanja vlasnika - ne mora mi ni donositi potvrde što se mene tiče. Naravno vlasnik se može uvrijediti na ovakav manjak povjerenja ali to je njegov problem :D
kako sam shvatio sa drugih foruma, ne mogu promijeniti ime na komunalijama ako prethodno nisu izmireni dugovi, mozda i nije tako ali tako sam nasao na internetu.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#11 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by sabanss »

pa_djes_ba wrote: 26/02/2024 13:16
sabanss wrote: 26/02/2024 13:13 ZK ti je najvažniji. Ako nema upisanih tereta ne sikiraj se za režije. To ne može niko od tebe naplatiti već od onoga na koga je računa glasio. Bračne drugove sada notari provjeravaju jer je bilo zloupotreba.

Ono što bih ja uradio jeste otišao sa ugovorom da se ubilježim i u trenutku dok provjeravam ima li tereta dao dopuštenje banci za realizaciju transfera novca. Kad se ja upišem onda me ne sikiraju komunialije niti dugovanja vlasnika - ne mora mi ni donositi potvrde što se mene tiče. Naravno vlasnik se može uvrijediti na ovakav manjak povjerenja ali to je njegov problem :D
kako sam shvatio sa drugih foruma, ne mogu promijeniti ime na komunalijama ako prethodno nisu izmireni dugovi, mozda i nije tako ali tako sam nasao na internetu.
To je OKI ucjenjivao svojevremeno ali nemaju nikakvo zakonsko uporište. Iz ličnog iskustva moraju te upisati. Ima dosta i sive zone, generalno Rad i VIK recimo isporučuju račune bez ugovora na ogromnoj većini teritorije, upravitelji se oslanjaju na onaj ugovor koji PEV potpiše mada ako dođe do suda taj zakon pada samo tako....Hrvati su imali ogromnih problema sa tim: https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/stizu-velike-promjene-za-sve-koji-zive-u-zgradama-dvije-stvari-su-jako-vazne/2541349.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_m

Ukratko ne može ti niko ništa ako si kupio čist stan bez upisanih tereta samo stjeraj sve u PM.
John Cleese
Posts: 37309
Joined: 25/05/2010 18:30

#12 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by John Cleese »

sabanss wrote: 26/02/2024 13:13 ZK ti je najvažniji. Ako nema upisanih tereta ne sikiraj se za režije. To ne može niko od tebe naplatiti već od onoga na koga je računa glasio. Bračne drugove sada notari provjeravaju jer je bilo zloupotreba.

Ono što bih ja uradio jeste otišao sa ugovorom da se ubilježim i u trenutku dok provjeravam ima li tereta dao dopuštenje banci za realizaciju transfera novca. Kad se ja upišem onda me ne sikiraju komunialije niti dugovanja vlasnika - ne mora mi ni donositi potvrde što se mene tiče. Naravno vlasnik se može uvrijediti na ovakav manjak povjerenja ali to je njegov problem :D
Jednostavnije mu je i mnogo bolje da trazi od kupca da izmiri sve obaveze vezane za tu nekretninu - tada zaista nece imati nikakav razlog za sekiraciju.

Sto se ubiljezavanja tice, to sto bi ti uradio i nije bas izvodljivo :D

Da bi kupac dobio prethodno obostrano potpisan ugovor od notara, prodavac mora potvrditi notaru da je isplacen, a kad kupac ugovor dobije od notara predaje ga u odgovarajucu poresku upravu, pa ceka (u opcini Novi Grad i po dva mjeseca i vise, nisam siguran kako je na Ilidzi) da oni posalju komisiju da procijeni vrijednost nekretnine (bez obzira na cijenu navedenu u ugovoru) da bi na temelju te procjene izracunali porez koji ce kupac platiti i tek kada od poreske uprave dobije nazad svoj ugovor ovjeren njihovim pecatom, tada moze predati ugovor i zahtjev za upis novog vlasnika u ZK ured.

Zato i jeste bitno pri potpisivanju ugovora imati i uredno poresko uvjerenje prodavca, jer bi u slucaju postojanja neizmirenih obaveza iz nadleznosti poreske uprave, oni mogli osporiti kupoprodajni ugovor i staviti zabiljezbu na predmetnu nekretninu do izmirenja tih obaveza, pa se kupac ne bi mogao upisati kao novi vlasnik, iako je isplatio prodavca.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#13 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by Haris.ba »

John Cleese wrote: 26/02/2024 13:58 tada moze predati ugovor i zahtjev za upis novog vlasnika u ZK ured.
Odmah kada dobije ugovor notar ce mu dati jedan primjerak da se upise u sud. To treba odmah odnijeti (predbiljezba).

A kad se sve sa poreznom zavrsi, odnijeti drugi put zabiljezbu.
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#14 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by moimoi »

Prodavac treba notaru dostaviti

Rjesenje o upisu nekretnine (ukoliko je stan nasljedjen)
Potvrda da nema poreznog duga
Potvrda od svih komunalija (voda, struja, toplane, odrzavanje) tj da su svi racuni izmireni
Zk izvadak
Last edited by moimoi on 26/02/2024 14:46, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#15 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by Altsa »

S obzirom da sve ide preko notara najbolje da se njemu obratis i on ce ti reci sta sve treba da prilozi prodavac.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#16 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by nivla »

vodu ne moze prevesti dok se dug ne izmiri, kako znam, prosao kroz to, na kraju prethodni vlasnik sve izmirio i to mi je omogućilo da voda predje na moje ime, ovo mi je bilo bitno jer sam prilikom opremanja stana htio ugraditi vodomjer i sve predvidio
sto se smeca tice na stanu koji sam ja kupio, otkad postoji niko dok ga ja nisam kupio i prijavio nije nikad imao racun za odvoz smeca, ja sam bukvalno prvi korisnik i placam regularno
upravitelj je bez problema prihvatio da potpise novi ugovor sa mnom, a prethodnog vlasnika za neka dugovanja je teretio sudski
ovo je sve notar predvidio i definisao ugovorom gdje je napisao da prodavac izjavljuje da nema dugova, a ukoliko se dugovi jave i budu za period prije prodaje stana da za njih odgovara prodavac
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#17 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by sabanss »

Haris.ba wrote: 26/02/2024 14:30
John Cleese wrote: 26/02/2024 13:58 tada moze predati ugovor i zahtjev za upis novog vlasnika u ZK ured.
Odmah kada dobije ugovor notar ce mu dati jedan primjerak da se upise u sud. To treba odmah odnijeti (predbiljezba).

A kad se sve sa poreznom zavrsi, odnijeti drugi put zabiljezbu.
Ovako sam ja uradio, znam šta pričam. Notar daje otpravak ugovora bez klauzule intabulandi, ne mogu se uknižiti ali se mogu predbilježiti.

Kasnije ide prenos vlasništva.

Znam i zašto je rađeno ovako jer lično znam slučaj gdje se teret uknjižio dok je čovjek otišao od Notara do suda. Zamisli koliko tek vrijede te potvrde o izmirenim dugovanjima.... Samo u ZK pa ćemo se poslije ganjati
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#18 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by Haris.ba »

sabanss wrote: 26/02/2024 14:52 Ovako sam ja uradio, znam šta pričam. Notar daje otpravak ugovora bez klauzule intabulandi, ne mogu se uknižiti ali se mogu predbilježiti.
Odmah u sud cim dobijes ugovor.

Raja potrosi 100 milja, zao mu dati 30KM na predbiljezbu.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#19 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by sabanss »

Haris.ba wrote: 26/02/2024 15:03
sabanss wrote: 26/02/2024 14:52 Ovako sam ja uradio, znam šta pričam. Notar daje otpravak ugovora bez klauzule intabulandi, ne mogu se uknižiti ali se mogu predbilježiti.
Odmah u sud cim dobijes ugovor.

Raja potrosi 100 milja, zao mu dati 30KM na predbiljezbu.
Po mogućnosti i notara naći blizu suda pa požuriti. Jedina koliko-toliko valjana zaštita tebe kao kupca. :thumbup:
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#20 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by Isner »

Ja kupovinu nekretnine dogovaram i kupujem sa onim ko je uknjižen u ZK izvod 1/1. Ne znam koliko bračno stanje prodavca može uticati na to jer to otvara more prilika za manipulacije (jer nije više brak samo Uvjerenje o bračnom statusu, ima tu i vanbračna zajednica od XY godina na osnovu koje bi se mogla ostvariti ista prava, da li je prvi ili drugi ili ko zna koji po redu brak itd, itd)... za ovo iskreno nisam ni znao pa mi i dalje nema ama baš nikakve logike da ja moram istraživati s kim i u kakvom odnosu je živio ili živi prodavac... Ako je on 1/1 upisan u ZK šta me briga što mu se žena nije pisala kao suvlasnik...

Harmonizaciju provjeravaš isto u sudu, za objekat koji sam ja kupovao čekao sam harminizaciju skoro godinu dana (posebne problema sa harmonizacijom imaju "granični" objekti Novo Sarajevo/Novi Grad, konkretnije ulica Azize Šaćirbegović i kompletna strana obale (od Porodice Ribar do Aleje).. za Ilidžu ne znam ali obavezno pitaj notara...

Da se ne iznenadiš, meni je prilikom procjene poreza (5% od plaćene vrijednosti) komisija iz Porezne uprave odbila cijenu koja je isplaćena prodavcu, tvrdeci da je to isuviše mala cijena za tu zonu, pa je scena bila kao na pijaci (koliko da ti povećamo, jel ti puno toliko i toliko, pa sam potpisao da uz 5% vrijednosti moram uplatiti još 700 ili 800 KM dodatno, mada nisam trebao ali nije mi se dalo više raspravljati s njima, garant bi me ostavili na čekanju ko zna koliko... Obrati pažnju na ROK za plaćanje poreza jer svaki dan preko tog roka ti je zatezna kamata u određenom iznosu...
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#21 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by sabanss »

Isner wrote: 26/02/2024 15:55 Ja kupovinu nekretnine dogovaram i kupujem sa onim ko je uknjižen u ZK izvod 1/1. Ne znam koliko bračno stanje prodavca može uticati na to jer to otvara more prilika za manipulacije (jer nije više brak samo Uvjerenje o bračnom statusu, ima tu i vanbračna zajednica od XY godina na osnovu koje bi se mogla ostvariti ista prava, da li je prvi ili drugi ili ko zna koji po redu brak itd, itd)... za ovo iskreno nisam ni znao pa mi i dalje nema ama baš nikakve logike da ja moram istraživati s kim i u kakvom odnosu je živio ili živi prodavac... Ako je on 1/1 upisan u ZK šta me briga što mu se žena nije pisala kao suvlasnik...
Ovo ima veze jer su se takve manipulacije dešavale. Notari sada traže saglasnost bračnog partnera.

Komunalije sa druge strane su se također dešavale ali sam to zatjerao u neku stvar tako da sam se regularno upisao. Kakvi su njihovi dilovi sa bivšim vlasnikom ne znam iskreno ali na računima sa mojim imenom nema duga.
John Cleese
Posts: 37309
Joined: 25/05/2010 18:30

#22 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by John Cleese »

Haris.ba wrote: 26/02/2024 14:30
John Cleese wrote: 26/02/2024 13:58 tada moze predati ugovor i zahtjev za upis novog vlasnika u ZK ured.
Odmah kada dobije ugovor notar ce mu dati jedan primjerak da se upise u sud. To treba odmah odnijeti (predbiljezba).

A kad se sve sa poreznom zavrsi, odnijeti drugi put zabiljezbu.
Ne bih znao nista o predbiljezbi koju spominjes, ali nemam razloga da ne vjerujem da je tako kako si napisao - to bi trebalo zastititi kupca od simultane dvostruke ili visestruke prodaje nekretnine i svakako treba hitno obaviti kad je vec moguce.

U svakom slucaju, kupac ne moze dobiti ugovor dok ne isplati prodavca onako kako je ugovoreno - notar stiti oba klijenta.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#23 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by mayab »

NAJJEDNOSTAVNIJE TI JE ODMAH OTIĆI DO NOTARA KOJI ĆE TI RADITI UGOVOR,
NOTARSKI UGOVOR JE OBAVEZAN , ON JE GARANCIJA , ON TREBA DOSTA TOGA PROVJERITI,
i najbolje će te uputiti u to sve !
Naravno, uzeće ti i pare za to, ali to ne možeš izbjeći
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#24 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by giannibelif »

Problem ti se može desiti samo ako si totalni stranac pa te neko loše zastupa, da si ekstremno naivan ili glup i totalno nepismen. Sistem (ma kako to zvučalo) je prilično dobro riješio ove potencijalne probleme pa čak i sa notarskim greškama i zloupotrebama koje su se dešavale ranije. Znam neke slučajeve.
pa_djes_ba
Posts: 9
Joined: 04/09/2023 11:20

#25 Re: Kupovina koristenog stana u Sarajevu

Post by pa_djes_ba »

hvala svima na odgovorima, jako korisne informacije :)
Post Reply