Kupovina karata online

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#1 Kupovina karata online

Post by programerAnel »

Ajd sad bez smijanja prevelikog

U ovoj državi nakon raznih nameta za freelance poreze svašta je očekivati .

Kupovina Wizzair ( avionskih ) karata može za posljedicu imati šta ?

Pitam iz razloga što sam se zatekao da mjesečno trošim cca 300-500 KM na avionske karte. Rezervišem u 90% slučajeva na tuđe ime tj jednu osobu.

Da li da očekujem da me safataju zbog "preprodavanja na crno" i oporezuju ?

LP
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2 Re: Kupovina karata online

Post by alibaba_i_30_godina »

Kako misliš preprodaješ karte? Kupiš wizz air kartu za 50 eura i nekome ko ne zna kupovati online ''prodaš'' za 70 eura? :-)
gonzalez
Posts: 107
Joined: 30/05/2013 22:05

#3 Re: Kupovina karata online

Post by gonzalez »

Svega se čovjek nagleda na ovom forumu... :shock: :-D
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#4 Re: Kupovina karata online

Post by programerAnel »

alibaba_i_30_godina wrote:Kako misliš preprodaješ karte? Kupiš wizz air kartu za 50 eura i nekome ko ne zna kupovati online ''prodaš'' za 70 eura? :-)
To je ono što će svi da pomisle. Ali ne , ja obično kupim kartu za 50 eura i prodam je za 50 eura jer kupujem rodici. I onda kad pogledaš konačnu računicu bankarske konverzije ja budem u minusu -3 KM :)
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#5 Re: Kupovina karata online

Post by programerAnel »

gonzalez wrote:Svega se čovjek nagleda na ovom forumu... :shock: :-D
Nabrao si jedan post sebi u statistiku jer kako vidim to ti je cilj. A sad :run:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#6 Re: Kupovina karata online

Post by alibaba_i_30_godina »

programerAnel wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Kako misliš preprodaješ karte? Kupiš wizz air kartu za 50 eura i nekome ko ne zna kupovati online ''prodaš'' za 70 eura? :-)
To je ono što će svi da pomisle. Ali ne , ja obično kupim kartu za 50 eura i prodam je za 50 eura jer kupujem rodici. I onda kad pogledaš konačnu računicu bankarske konverzije ja budem u minusu -3 KM :)
Dobro to onda. I šta je tu što ti nije jasno ili ne funkcioniše?
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#7 Re: Kupovina karata online

Post by gentoo »

To se zove pranje para.. :evil:
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#8 Re: Kupovina karata online

Post by programerAnel »

alibaba_i_30_godina wrote:
programerAnel wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Kako misliš preprodaješ karte? Kupiš wizz air kartu za 50 eura i nekome ko ne zna kupovati online ''prodaš'' za 70 eura? :-)
To je ono što će svi da pomisle. Ali ne , ja obično kupim kartu za 50 eura i prodam je za 50 eura jer kupujem rodici. I onda kad pogledaš konačnu računicu bankarske konverzije ja budem u minusu -3 KM :)
Dobro to onda. I šta je tu što ti nije jasno ili ne funkcioniše?
Nije mi jasno da li ću imati problema sa tim ? Država kao država nas prvo zaklala za freelancing poreze jer nismo bili upućeni.
Sada imaju osnov da isto urade i ovdje - Kupujem karte na tuđe ime sa svog računa. ( oni to mogu smatrati preprodajom ) a kako da ja dokažem da se ne radi o tome ?
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#9 Re: Kupovina karata online

Post by programerAnel »

gentoo wrote:To se zove pranje para.. :evil:
Sarkazam je još uvijek na granici izdrživog. :izet:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#10 Re: Kupovina karata online

Post by alibaba_i_30_godina »

programerAnel wrote:
Nije mi jasno da li ću imati problema sa tim ? Država kao država nas prvo zaklala za freelancing poreze jer nismo bili upućeni.
Sada imaju osnov da isto urade i ovdje - Kupujem karte na tuđe ime sa svog računa. ( oni to mogu smatrati preprodajom ) a kako da ja dokažem da se ne radi o tome ?
Ma ništa se ne brini, ja sam kupio nekoliko takvih za druge ljude. Nemaju svi mogućnost kupovine online, tj. ne znaju ili nisu baš u stanju da to rade iz raznih razloga.
Nekoliko puta su čak meni iz inostranstva isto tako poslali kartu bez ikakvih problema jer je iz njihove zemlje bilo jeftinije nego da ja kupujem iz Sa. To nije kupoprodaja. To je obično trošenje tvojih sredstava na računu koji imaš otvoren u nekoj banci.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#11 Re: Kupovina karata online

Post by programerAnel »

alibaba_i_30_godina wrote:
programerAnel wrote:
Nije mi jasno da li ću imati problema sa tim ? Država kao država nas prvo zaklala za freelancing poreze jer nismo bili upućeni.
Sada imaju osnov da isto urade i ovdje - Kupujem karte na tuđe ime sa svog računa. ( oni to mogu smatrati preprodajom ) a kako da ja dokažem da se ne radi o tome ?
Ma ništa se ne brini, ja sam kupio nekoliko takvih za druge ljude. Nemaju svi mogućnost kupovine online, tj. ne znaju ili nisu baš u stanju da to rade iz raznih razloga.
Nekoliko puta su čak meni iz inostranstva isto tako poslali kartu bez ikakvih problema jer je iz njihove zemlje bilo jeftinije nego da ja kupujem iz Sa. To nije kupoprodaja. To je obično trošenje tvojih sredstava na računu koji imaš otvoren u nekoj banci.
Hvala
Tvoj post ću iskoristiti kao dokaz :) :skoljka:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#12 Re: Kupovina karata online

Post by Hakiz »

Ono šta bi mglo biti sumnjivo je ako je kupovina karata za drugu osobu česta i ako je za istu osobu a ta osoba nije u veoma bliskoj vezi. Jedno je kupovati svaki mjesec kartu za partnera, bračnog ili vanbračnog. To nije problem, onaj ko zarađuje više, a partneri su odvojeni, kupuje drugom partneru kartu da budu zajedno.

Teško je vjerovati da osoba starija od 18 godina koja ima potrebu da putuje nema 50 Eura za kartu i ne zna koristiti internet pa da joj druga osoba mora često kupovati. I da se karte drugim osobama kupuju svaki mjesec. To bi moglo biti sumnjivo.

Ako ne da institucije odmah reaguju, onda barem da prate šta se dešava.
User avatar
gentoo
Posts: 3210
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#13 Re: Kupovina karata online

Post by gentoo »

Da ne pricamo da airline uvijek ima pravo zatraziti karticu s kojom je placena karta na uvid.. :izet:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#14 Re: Kupovina karata online

Post by Hakiz »

Nije problem airline, imaš "Gift" opciju, dakle jedno plati kartu kao poklon drugome. Ako je novac legao i identiteti i onoga ko plaća i onoga kome je karte kupljena su legitimi, što se aviokompanije tiče stvar je završena.

Ali je alarm i poreskim i sigurnosnim službama raznih država ako jedna osoba često kupuje karte drugim osobama, pogotovo ako nisu veoma bliske.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#15 Re: Kupovina karata online

Post by un1ted »

Hakiz wrote:Ono šta bi mglo biti sumnjivo je ako je kupovina karata za drugu osobu česta i ako je za istu osobu a ta osoba nije u veoma bliskoj vezi. Jedno je kupovati svaki mjesec kartu za partnera, bračnog ili vanbračnog. To nije problem, onaj ko zarađuje više, a partneri su odvojeni, kupuje drugom partneru kartu da budu zajedno.

Ako ne da institucije odmah reaguju, onda barem da prate šta se dešava.
Ali je alarm i poreskim i sigurnosnim službama raznih država ako jedna osoba često kupuje karte drugim osobama, pogotovo ako nisu veoma bliske.
Koje institucije, koje službe, koja porezna ima uvid u ovo? Pa ne kupuje desetine karata dnevno, za razne osobe, "300-500 KM na avionske karte" je max 6-7 karata mjesečno u jednom smjeru, ili 2-3 karte u oba smijera. Ako bi iko mogao imati problema, odnosno dodatnih provjera, jeste osoba koja često putuje.

Molim da obrazložiš šta bi moglo biti sumnjivo državi?

Jedino kome bi nešto moglo biti sumnjivo je avio kompanija, koja može pomisliti da je u pitanju zloupotreba kartice, te izvršiti neke dodatne provjere.

Sve drugo, nije problem, niti može biti problema.

Što se tiče freelenaca, nije da niste(mo) bili neupućeni, već nismo imali želju da budemo upućeni. Ko je htio, taj je mogao platiti poreze (polulegalno, ali na kraju legalno i ispravno), ko nije, vrlo rado je prihvatio izjave struĆnjaka iz porezne, razni teta i baba koje su ih vraćale sa šaltera, a da NIKO OD NJIH(NAS) nije dobio pisanu potvrdu da se ne treba platiti porez.

Da obradimo cijeli topic :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#16 Re: Kupovina karata online

Post by alibaba_i_30_godina »

A ljudi sto mogu svašta pisati i filozofirati. :lol: :-)

Nikada mi se nije desilo, niti nekom od mojih poznanika da aviokompanija traži uvid u karticu kojom je kupljena karta. Ako se prilikom check-ina podudara ime osobe kojoj je kupljena karta sa identifikacionim dokumentom, tj. pasoš ili ID, koga briga ko je platio za tu kartu. Takodjer, prilikom boarding-a ljudi provjeravaju da li odgovara ime na boarding pass-u sa dokumentom, ako je sve u redu, prolazi dalje.

Pa mene je jednom čekala karta, tj. nisam imao ništa uza se. Došao na counter za check in, dao pasoš, ljudi provjerili, dali mi boarding pass I zdra'o.

Jedino ko moze eventualno izvršiti provjere jeste banka čiju karticu koristiš, u rijetkim slucajevima kada se desi nesto znatno neuobičajeno, iznenada i u određenim kolicinama. Ali i to na način da će kontaktirati vlasnika kartice, ukoliko već to isti nije uradio u slučaju da mu je ukradena kartica ili je sam primijetio neke nelogičnosti.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17 Re: Kupovina karata online

Post by uglavnomja »

gentoo wrote:Da ne pricamo da airline uvijek ima pravo zatraziti karticu s kojom je placena karta na uvid.. :izet:

a :?:


de ba ... :-)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18 Re: Kupovina karata online

Post by un1ted »

Ako se ne slažete sa nečijem mišljenjem, prije ismijavanja treba provjeriti. Tačno je da ponekad avio kompanije mogu zahtjevati provjeru platne kartice, te odbiti let ako istu nemaš uz sebe,sve dok osoba čija je kartica korištena za plaćanje ne faksira/dostavi izjavu sa podacima kartice sa potvrdom o plaćanju.

Google is your friend, just ask.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19 Re: Kupovina karata online

Post by uglavnomja »

danas je sve digitalni big brother, da bi dosao do placanja karticom moras ukucati maticni broj, pritisnuti hepek i dobiti jednokratnu sifru i jos napisati svoju licnu sifru (bar ja tako radim najcesce, moze i logiranje preko telefona itd ) i jos sve ostale podatke koje kompjuter automatski obradi, recimo ako napisem da zivim u bergenu stopirace me jer ne zivim u bergenu, odnosno prijava boravka ili folkeregister mi je u oslu
pitaju da li vlasnik kartice putuje, napises ne i nastavis dalje
i dobijes ti ili kome si vec kupio kartu na mail ili na telefon kad njima legnu pare na racun (za 10-ak minuta) i kraj price
nikakvog kontakta sa aviokompanijom vise nemas
sa kartom na aerodrom i tamo su aerodromski sluzbenici koji provjeravaju identitet i da li se slazu podaci sa karte i iz pasosa.
oni ti sigurno nece traziti karticu jer te je aviokompanija vec ubacila u sistem








google je cesto moj frend, ali ponekad i on zna nesto izbaciti sto vise ne vrijedi ii sto se odnosi na nesto drugo, pogotovo ako mi drug kaze da se nesto "faksira" 8) u doba online placanja
i ne samo fax nego citava terminologija, tipa platna kartica, potvrda o placanju itd...
sve je to u par klikova na internetu
trazim po "norveskom" guglu, nema uopste nikakve varijante da izbaci zajedno aviokompanija i trazenje/pokazivanje kartice


evo ima raje koja putuju, ima li iko da je ikada dozivio ili bar cuo da su nekome na aerodromu trazili karticu, i to jos tudju :-) ?

i ko snosi troskove nove karte? avion sigurno nece cekati da vlasnik faksira karticu
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#20 Re: Kupovina karata online

Post by paladinka »

Aviokompanija ti naplati preko kartice i to je to, ja sam vec dosta puta za druge osobe kupovala karte , niko nije pitao , bitno je da imas boarding kartu. Recimo , i meni se desilo da nisam nista imala , i samo na osnovu pasosa su mi isprintali kartu, to mi se desilo na sarajevskom aerodromu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#21 Re: Kupovina karata online

Post by seoBIH »

uglavnomja wrote:
evo ima raje koja putuju, ima li iko da je ikada dozivio ili bar cuo da su nekome na aerodromu trazili karticu, i to jos tudju :-) ?
Da se ne ogranicavamo, evo:

https://viewfromthewing.boardingarea.co ... -websites/
A decade ago it was common for airlines to request to see the credit card used for purchase on all tickets booked through their websites using a third party’s card for payment.

So Delta really isn’t behaving badly relative to its peers here. They do want to make sure the tickets weren’t purchased fraudulently. If they were, they’re going to face a chargeback and will have transported the passenger but won’t ultimately receive payment for doing so.
https://www.straitstimes.com/singapore/ ... 3-airlines
Airline passengers who buy tickets online with credit cards that are not their own are usually required to have the card holder present when they check in, and have the card with them for verification.
https://www.china-airlines.com/it/en/fl ... rd-Payment
If the credit card holder is not part of the travel party, he or she must process the verification in one of following ways:

(1) Visit a China Airlines city office at least 72 hours before first CI/AE flight departure during business hours. All necessary documents (please see B, Required Documents) must be prepared beforehand including the credit card used for the purchase. This credit card holder must sign an “Indemnity of Payment” in front of a China Airlines staff.

(2) Process the verification at the airport during the check-in period for the first CI/AE flight on the itinerary. All necessary documents (please see B, Required Documents) must be prepared beforehand including the credit card used for the purchase. This credit card holder must sign an “Indemnity of Payment” in front of a China Airlines airport staff. (In view of the time limit during airport check-in, and because check-in may be handled by contracted airlines that may not be familiar with such practices, may we suggest that you contact China Airlines in advance to make sure someone is available to help at the airport.)
https://onemileatatime.com/credit-card- ... -check-in/
‘I just need to see the credit card you used to book the flights with’
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... ravel.html
20. Re: Booking a flight with a credit card not under my name?
3 years ago
Save
I have been asked to show the credit card on Emirates, Singapore and Qatar
https://thepointsguy.com/2015/12/no-cre ... ake-story/
I had no problem with booking, but when I tried to check in last week at the desk, the agent asked to see the physical card that had been used to make the purchase.

I hadn’t used my card since buying the tickets, so naturally I didn’t have it with me. Royal Jordanian refused to issue my boarding passes without it.
https://www.quora.com/Iberia-Airlines-s ... g-How-come
Iberia Airlines says I have to show my credit card on the day of my flight at check-in or else I will be denied boarding.
I booked my ticket directly from Etihad website by my AMEX BCE credit card on Nov 2015 for the travel date of first week of April 2016 . After i booked the ticket , i received an email from Etihad confirming my booking . In that email there was this sentence -

"The credit card used for payment needs to be presented at time of check-in. For your protection, Etihad Airways reserves the
right to refuse carriage if the form of payment cannot be validated."
i ko snosi troskove nove karte? avion sigurno nece cekati da vlasnik faksira karticu
My only option to fly was to cancel the original tickets and buy new ones at the last minute. The cost at the time was over $700; even worse, they wouldn’t let me pay with a credit card for “fraud reasons” and to “prevent against cheaters,” so I had to visit an airport ATM and withdraw local currency to make the purchase in cash.

Iako su to vecinom Azijske kompanije, ne mora znaciti da neka kompanija nece zatraziti provjeru placanja.
kaze da se nesto "faksira" 8) u doba online placanja
Vjerovali ili ne, dosta kompanija koristi Fax, pa tako i avio kompanije.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#22 Re: Kupovina karata online

Post by paladinka »

seoBIH wrote:
uglavnomja wrote:
evo ima raje koja putuju, ima li iko da je ikada dozivio ili bar cuo da su nekome na aerodromu trazili karticu, i to jos tudju :-) ?
Da se ne ogranicavamo, evo:

https://viewfromthewing.boardingarea.co ... -websites/
A decade ago it was common for airlines to request to see the credit card used for purchase on all tickets booked through their websites using a third party’s card for payment.

So Delta really isn’t behaving badly relative to its peers here. They do want to make sure the tickets weren’t purchased fraudulently. If they were, they’re going to face a chargeback and will have transported the passenger but won’t ultimately receive payment for doing so.
https://www.straitstimes.com/singapore/ ... 3-airlines
Airline passengers who buy tickets online with credit cards that are not their own are usually required to have the card holder present when they check in, and have the card with them for verification.
https://www.china-airlines.com/it/en/fl ... rd-Payment
If the credit card holder is not part of the travel party, he or she must process the verification in one of following ways:

(1) Visit a China Airlines city office at least 72 hours before first CI/AE flight departure during business hours. All necessary documents (please see B, Required Documents) must be prepared beforehand including the credit card used for the purchase. This credit card holder must sign an “Indemnity of Payment” in front of a China Airlines staff.

(2) Process the verification at the airport during the check-in period for the first CI/AE flight on the itinerary. All necessary documents (please see B, Required Documents) must be prepared beforehand including the credit card used for the purchase. This credit card holder must sign an “Indemnity of Payment” in front of a China Airlines airport staff. (In view of the time limit during airport check-in, and because check-in may be handled by contracted airlines that may not be familiar with such practices, may we suggest that you contact China Airlines in advance to make sure someone is available to help at the airport.)
https://onemileatatime.com/credit-card- ... -check-in/
‘I just need to see the credit card you used to book the flights with’
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... ravel.html
20. Re: Booking a flight with a credit card not under my name?
3 years ago
Save
I have been asked to show the credit card on Emirates, Singapore and Qatar
https://thepointsguy.com/2015/12/no-cre ... ake-story/
I had no problem with booking, but when I tried to check in last week at the desk, the agent asked to see the physical card that had been used to make the purchase.

I hadn’t used my card since buying the tickets, so naturally I didn’t have it with me. Royal Jordanian refused to issue my boarding passes without it.
https://www.quora.com/Iberia-Airlines-s ... g-How-come
Iberia Airlines says I have to show my credit card on the day of my flight at check-in or else I will be denied boarding.
I booked my ticket directly from Etihad website by my AMEX BCE credit card on Nov 2015 for the travel date of first week of April 2016 . After i booked the ticket , i received an email from Etihad confirming my booking . In that email there was this sentence -

"The credit card used for payment needs to be presented at time of check-in. For your protection, Etihad Airways reserves the
right to refuse carriage if the form of payment cannot be validated."
i ko snosi troskove nove karte? avion sigurno nece cekati da vlasnik faksira karticu
My only option to fly was to cancel the original tickets and buy new ones at the last minute. The cost at the time was over $700; even worse, they wouldn’t let me pay with a credit card for “fraud reasons” and to “prevent against cheaters,” so I had to visit an airport ATM and withdraw local currency to make the purchase in cash.

Iako su to vecinom Azijske kompanije, ne mora znaciti da neka kompanija nece zatraziti provjeru placanja.
kaze da se nesto "faksira" 8) u doba online placanja
Vjerovali ili ne, dosta kompanija koristi Fax, pa tako i avio kompanije.
U ovim zemljama je cest kriminal sa kreditnim kartama, mozda radi toga. Nije bilo davno , prije par godina pa kad se pare slale za bosnu preko western union , kad platis online sa karticom, mene su zvali da potvrde je sam ja ta koja salje pare.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#23 Re: Kupovina karata online

Post by seoBIH »

Bosna je raj i nema prevara? :)

Kako god, treba citati pravila i uslove avio kompanije, jer je vjerovatno sve objasnjeno. Navedenim primjerima prikazano je da zaita avio kompanija moze odbiti primiti putnika na let, ukoliko podaci na karti ne odgovaraju platnim informacijama.

Btw, na internetu nema potrebe citirati zadnji odgovor na temi, a posebno ne ovako dug odgovor koji se ponavlja.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#24 Re: Kupovina karata online

Post by paladinka »

seoBIH wrote:Bosna je raj i nema prevara? :)

Kako god, treba citati pravila i uslove avio kompanije, jer je vjerovatno sve objasnjeno. Navedenim primjerima prikazano je da zaita avio kompanija moze odbiti primiti putnika na let, ukoliko podaci na karti ne odgovaraju platnim informacijama.

Btw, na internetu nema potrebe citirati zadnji odgovor na temi, a posebno ne ovako dug odgovor koji se ponavlja.
ne moze odbiti, nego ce ti traziti pismeni dokaz. Moze te odbiti ako nemas taj dokaz.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#25 Re: Kupovina karata online

Post by alibaba_i_30_godina »

paladinka wrote:
seoBIH wrote:Bosna je raj i nema prevara? :)

Kako god, treba citati pravila i uslove avio kompanije, jer je vjerovatno sve objasnjeno. Navedenim primjerima prikazano je da zaita avio kompanija moze odbiti primiti putnika na let, ukoliko podaci na karti ne odgovaraju platnim informacijama.

Btw, na internetu nema potrebe citirati zadnji odgovor na temi, a posebno ne ovako dug odgovor koji se ponavlja.
ne moze odbiti, nego ce ti traziti pismeni dokaz. Moze te odbiti ako nemas taj dokaz.
A kakvi to podaci na karti sve ne bi odgovarali platnim informacijama osim imena osobe koja je platila, odnosno sa čijeg računa je plaćeno?! Ovo se svakako i ne vidi na boarding pass-u. I šta ako je kartu kupila neka agencija i slično? Karta na moje ime a tamo platila neka d.o.o. firma. :-)

Ne kupuje se karta bezveze, obično se ostavi ime osobe na koju se kupuje karta, te podaci kao što su broj pasoša, datum rođenja i slično. A ovo pogotovo kada se radi online check in.
Post Reply