Kupovina jelke-bora

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#1 Kupovina jelke-bora

Post by tomyf »

Zanima me gdje mogu u sarajevu kupiti plasticnu ne pravu jelku visine 180 cm i po kojoj cijeni?
Cula sam da ima u Merkatoru da li neko zna slucajno cijenu?

Hvala puno!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2 Re: Kupovina jelke-bora

Post by Alfons Kauders »

tomyf wrote:Zanima me gdje mogu u sarajevu kupiti plasticnu ne pravu jelku visine 180 cm i po kojoj cijeni?
Cula sam da ima u Merkatoru da li neko zna slucajno cijenu?

Hvala puno!
pogledaj u merkuru...
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#3 Re: Kupovina jelke-bora

Post by samo malo »

Ja sam prije dvije godine kupio na Koreji u danasnjem Konzumu. Nije nesto, kupit cu drugu.

Ukrasa imas u svim trznim centrima, najbolji su cini mi se u Merkatoru.
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#4 Re: Kupovina jelke-bora

Post by arslanica »

ja sam prije dvije godine kupila jelku u Mercator-u ... taman tih dimenzija ... ako se ne varam kostala je nekih 50ak markica ...

i dobra je ... iz tri je dijela i ne zauzima kasnije puno mjesta :P
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5 Re: Kupovina jelke-bora

Post by alica.k »

imas u merkuru i obiju jelki svih oblika i visina (i vrsta)

al mislim da nisu jeftine :S moja je iz merkura, i tako je lijepa :D jedva cekam da je okitim.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#6 Re: Kupovina jelke-bora

Post by osa »

jelka je najbolja prirodna i to kad se negdje odsječe, dakle ukrade, to je onda gušt i nabava na stari dobri način, zato u brda iznad grada ima toga koliko hoćeš.
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#7 Re: Kupovina jelke-bora

Post by tomyf »

ma predpostavljam da nisu jeftine...najbolje da ja napravim krug po gradu i kupim si najljepsu jelku:)

ma nisam ja za prirodne....znam da je citav ugodjaj fenomenalan ali opet volim prirodu i neka je zao mi je da je i ja narusavam.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8 Re: Kupovina jelke-bora

Post by alica.k »

ne znam bas da je ugodjaj fenomenalan...kako li je poslije pocistiti te iglice?
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#9 Re: Kupovina jelke-bora

Post by starii »

tomyf wrote:Zanima me gdje mogu u sarajevu kupiti plasticnu ne pravu jelku visine 180 cm i po kojoj cijeni?
Cula sam da ima u Merkatoru da li neko zna slucajno cijenu?

Hvala puno!
bilo juce u avazu da se u BBI mogu kupiti jelke za božić i novu godinu :D
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#10 Re: Kupovina jelke-bora

Post by teAMICA »

Moj ti je savjet da odes u Kiseljak... Mi prije par godina kupili veeelikuuu, puna - nije onako suplja, visoka oko 2m.
Mislim da je bila oko 70 KM. Nisam je ja kupovala, znam da je kupljena tamo i da ima super izbor.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#11 Re: Kupovina jelke-bora

Post by Ma.Le.Na »

Merkur na Stupu ima jelke i extra ukrase
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#12 Re: Kupovina jelke-bora

Post by Cholina_Lokica »

osa wrote:jelka je najbolja prirodna i to kad se negdje odsječe, dakle ukrade, to je onda gušt i nabava na stari dobri način, zato u brda iznad grada ima toga koliko hoćeš.
za par dana vizuelnog ugodjaja unistavati nesto cemu trebaju godine i godine da naraste...

mi smo prije par godina kupili u mercatoru, fina je skroz, te dimenzije, svaka grana ima ima ono da se rasiri na nekoliko manjih grana, i izgleda bas ono puna i razgranata... i ne sjecam se koliko je love bila
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#13 Re: Kupovina jelke-bora

Post by Skyfox »

Dile wrote:
osa wrote:jelka je najbolja prirodna i to kad se negdje odsječe, dakle ukrade, to je onda gušt i nabava na stari dobri način, zato u brda iznad grada ima toga koliko hoćeš.
za par dana vizuelnog ugodjaja unistavati nesto cemu trebaju godine i godine da naraste...
Postoji i alternativa prava jelka u saksiji koja se poslije moze darovati RAD-u, ali je i najskuplja verzija.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#14 Re: Kupovina jelke-bora

Post by sheilak »

Skyfox wrote: Postoji i alternativa prava jelka u saksiji koja se poslije moze darovati RAD-u, ali je i najskuplja verzija.
Znas li mozda kolika je cijena ? Željela bih je kupiti ove godine.

Takodjer me zanim da li neko zna gdje kupiti ukrase za jelku, ali da nisu plasticni.
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#15 Re: Kupovina jelke-bora

Post by tomyf »

Ako nekog zanimaju cijene onih plasticnih...ja sam danas trazila u svim mogucim shopping centrima...definitivno u merkuru su najbolje jelke.
Cijene su od 7,50 km(za one male stolne) do 180-pa i 190km za one od 200-230 cm
U Merkatoru je najskuplja ona od 185 cm ona je 120 km...
Uglavnom to je to

Nakit je savrsen i u Merkatoru i u Merkuru... a sto se tice staklenih kuglinjih sam vidjela u OBI-ju i to bas malo.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#16 Re: Kupovina jelke-bora

Post by alica.k »

tomyf wrote:Ako nekog zanimaju cijene onih plasticnih...ja sam danas trazila u svim mogucim shopping centrima...definitivno u merkuru su najbolje jelke.
Cijene su od 7,50 km(za one male stolne) do 180-pa i 190km za one od 200-230 cm
U Merkatoru je najskuplja ona od 185 cm ona je 120 km...
Uglavnom to je to

Nakit je savrsen i u Merkatoru i u Merkuru... a sto se tice staklenih kuglinjih sam vidjela u OBI-ju i to bas malo.
stakleni su i u merkuru, ali samo poneki (i treba triput provjerit). inace ne volim plasticne, svi su mi stakleni (imam one od prije rata sto smo nasli nakon sto su cetnici izasli, a i nesto od prosle godine iz merkura i pretprosle iz obija).
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#17 Re: Kupovina jelke-bora

Post by BSn »

osa wrote:jelka je najbolja prirodna i to kad se negdje odsječe, dakle ukrade, to je onda gušt i nabava na stari dobri način, zato u brda iznad grada ima toga koliko hoćeš.

Ovo je zabranjeno na ovom forumu. Pozivas na krsenje zakona.
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#18 Re: Kupovina jelke-bora

Post by shambho »

A ako nekoga zanimaju ukrasi.. :) ..Mala preporuka.. Ovih dana sam svrljala po gradu i u vecini gift shopova su im dosli ukrasi i na moje veliko iznenadenje znatno su jeftiniji nego u trznim centrima..(onaj u Robotu na Socijalnom, ili onaj na Marin Dvoru..) ..Iznenadenje jer su za moj pojam gift shopovi skupi.. :zoka: ..

..Prethodnih godina sam uvijek ukrase gledala u Mercatoru npr. i uvijek mi je bilo pun odvojiti 7 KM za gerlande i sl. valjda se tako zove :oops: ..Jucer nasla svjecice za 2,50 KM..Doduse ocigledno nije neki kvalitet al' to nekako i nije bitno (koristi se jednom godisnje.. :) ) ..
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#19 Re: Kupovina jelke-bora

Post by saabsa »

Iste jelke koje ce te kupiti po trznim centrima za duplo vecu cijenu nacice te i kod kineza u Rajlovcu.
Ja sam prije dvije godine jelku od 120 cm platio kod kineza 15 km
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#20 Re: Kupovina jelke-bora

Post by Jara »

Jelke u saksijama prodavali ranije u rasadniku u Neđarićima.
Možda još negdje?
User avatar
mayab
Posts: 27165
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#21 Re: Kupovina jelke-bora

Post by mayab »

Jara wrote:Jelke u saksijama prodavali ranije u rasadniku u Neđarićima.
Možda još negdje?
E stvarno, daj napisite gdje ima tih jelki u saksijama, kolike su, i koliko kostaju. :sax:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#22 Re: Kupovina jelke-bora

Post by Skyfox »

kako gdje, ja sam prosle godine naumio da uzmem u saksiji ali pravo kasno sam krenuo u potragu i sve su vec bile rasprodane. Ali sam saznao od raje da ih je bilo na Otoci u rasadniku, u onom u Nedzaricima i jos negdje prema Kiseljaku. Cijene su od 100KM za male do 300-400za neke sredne velicine bile lani. I znam da su se nekad mogle kupiti kod crkve Sv Ante...

Eto ako neko pronade nek posta gdje ima ove godine.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#23 Re: Kupovina jelke-bora

Post by Jara »

mayab wrote:
Jara wrote:Jelke u saksijama prodavali ranije u rasadniku u Neđarićima.
Možda još negdje?
E stvarno, daj napisite gdje ima tih jelki u saksijama, kolike su, i koliko kostaju. :sax:
Pa u Neđarićima nisu bile toliko skupe...niže od 1m, oko 20-25 KM...doduše to je bilo dan-dva pred Novu godinu, pa izbor nije bio neki...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24 Re: Kupovina jelke-bora

Post by PipiDugaDevetka »

Prije dvije godine ja kupio u saksiji u rasadniku ''Parka'' u Neđarićima. Dva dana prije Nove Godine, bila samo jedna ostala, kriva, sva nikakva, 20KM. Očigledno da je prodavačica ''spustila'' cijenu, krivo drvo, što meni nije smetalo. Fino okitio, saksiju prekrio sjajno-zlatnim papirom,...Sada krasi zelenu površinu ispred zgrade jer je ''prerasla'' saksiju.
pogresna
Posts: 1003
Joined: 19/04/2007 17:47
Location: sarajevo

#25 Re: Kupovina jelke-bora

Post by pogresna »

Kad smo već kod jelke-bora kad planirate okititi istu? :-D :-D

Ja planiram u narednh dan,dva.....jedva čekam... :)
(dobro sam i do sada izdržala)
Post Reply