Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#151 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by razonoda »

Zviz wrote:
nedims wrote:
Zviz wrote:Ako je 80m2 raskosenost onda hbga.
Naravno da nije...zavisi za sta ti kuca sluzi i njena lokacija.Ako je kontinentalna lokacija...taman, ali ako je morska...onda je to uludo bacen novac, narocito ako koristis kredit.
U mom primjeru...od ranih jutarnji sati pa do kasno navece...ja sam uglavnom na terasi ili basti ili u setnji ili plaza i kupanje ili ... sav zivot se vodi na terasi ili oko kuce. Kuca sluzi samo za prespavati. Kvadraturu odredjujes prema broju korisnika (porodica).

Sve ja to razumijem ali evo ti npr. nasa prica... moji roditelji ona ja i moja bolja polovica, pa tako njeni roditelji i brace i sestre pa onda sa moje strane brace i sestre i njihovi... ono nemoze biti skrt i nedati nikome ali sta ako se potrefi recimo:

da skupa ljetuju moji roditelji i zene roditelji ? Vec ce biti tjesno u necemu od 60m2 znaci nek oni provode citave dane vani samo nek se tu noci i kad kisa pada. Znaci dvije spavace sobe treba ganjati, i naravno jedan wc-tus, kuhinju, dnevni i ono malo hodnika sve kad saberes i oduzmes nek su sobe po 15m2 eto ti 30, nek vc ima 10 eto ti 40, nek kuhinja ima 15 eto 55 i nek dnevni ima 15 eto 70 i malo hodnika... 80m2 vidim kao neku minimalu za tako nesto. Haj eto nek je sve malo skuceno pa 70m2 ali gdje ces ici ispod milim na 55m2 to je jedna spavaca soba sa ostalim - naravno da je samo meni pa hajd ima logike i sve to...
:shock: znaci Ti planiras da ce boravak vecinom biti sa ==prosirenom porodicom.Njeni +Tvoji. Jedan wc je tebi ok. :? Vama treba mali hotel, koliko parova -toliko soba sa wc. Nista manje od toga za Dance.
User avatar
Filter
Posts: 8048
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#152 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Filter »

razonoda wrote:Pa da Bosanci imaju novaca .dolazili bi i zimi . Jeste hladno, ali je ugodnije nego u SA recimo.
jasta je


:-)
med11
Posts: 113
Joined: 15/05/2013 05:43

#153 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by med11 »

Kada se kupuju dva-tri stana u Sarajevu, zašto ne i kuća na moru.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#154 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Zviz »

razonoda wrote: :shock: znaci Ti planiras da ce boravak vecinom biti sa ==prosirenom porodicom.Njeni +Tvoji. Jedan wc je tebi ok. :? Vama treba mali hotel, koliko parova -toliko soba sa wc. Nista manje od toga za Dance.
A vala ga i ti sve bukvalno kopcas :D Pa naravno da necemo svi se ugrat ko sardine u konzervi. Ali recimo moji roditelji + njeni roditelji - sta je tu tako strasno da se skupa zadese na odmoru nekoliko dana. Ali treba i imati za to fasciliteta bar kao minimum dvije spavace sobe.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#155 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Lajavikrelac »

hrle1976 wrote:HR proizvodi jeftiniji u susjednim drzavama nego kod njih. Npr. u Sloveniji.
Jest klinac jeftinije! Najskuplja piva iz HR (Pan limenka skuplja od Hajnekena), najskuplje čokolade i bombonjere iz HR, najskuplji sladoled Ledo, vina su ima duplo skuplja (Graševina Kutjevo konkretno) nego makedonska i srbijanska pa čak i od nekih španskih.... Borovo se otvorio opet u BL skuplje im cipele nego Pacottijeve i patike od Fred Perry modela :-) Prije koji dan otvorila neka HR firma štand sa kozmetikom od prirodnih preparata, duplo skuplji od Dr Pasha proizvoda koji uopšte nisu jeftini....logika im je niĐe veze u svakom pogledu :-)
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#156 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by nedims »

Lajavikrelac wrote:
hrle1976 wrote:HR proizvodi jeftiniji u susjednim drzavama nego kod njih. Npr. u Sloveniji.
Jest klinac jeftinije! Najskuplja piva iz HR (Pan limenka skuplja od Hajnekena), najskuplje čokolade i bombonjere iz HR, najskuplji sladoled Ledo, vina su ima duplo skuplja (Graševina Kutjevo konkretno) nego makedonska i srbijanska pa čak i od nekih španskih.... Borovo se otvorio opet u BL skuplje im cipele nego Pacottijeve i patike od Fred Perry modela :-) Prije koji dan otvorila neka HR firma štand sa kozmetikom od prirodnih preparata, duplo skuplji od Dr Pasha proizvoda koji uopšte nisu jeftini....logika im je niĐe veze u svakom pogledu :-)
:thumbup:

I da dodam...upravo je sada vrijeme kada se podizu cijene u trgovinama. Laganica...ali, kada god dodjes u prodavnicu druga je cijena-visa. Svi mi koji provodimo cijelo ljeto u HR. to jako dobro znamo. Hajd, sto nas zavaljuju...ali, oni zavaljuju i svoje gradjane. I ... sto je vrlo interesantno...gradjani se ne ljute...kazu...tako to treba. Treba uzeti lovu turistima...nevjerovatno
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#157 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by razonoda »

Zviz wrote:
razonoda wrote: :shock: znaci Ti planiras da ce boravak vecinom biti sa ==prosirenom porodicom.Njeni +Tvoji. Jedan wc je tebi ok. :? Vama treba mali hotel, koliko parova -toliko soba sa wc. Nista manje od toga za Dance.
A vala ga i ti sve bukvalno kopcas :D Pa naravno da necemo svi se ugrat ko sardine u konzervi. Ali recimo moji roditelji + njeni roditelji - sta je tu tako strasno da se skupa zadese na odmoru nekoliko dana. Ali treba i imati za to fasciliteta bar kao minimum dvije spavace sobe.
:) Bukvalno ili ne ,, spajati familije je ozbiljan dogadjaj. Ja ne mislim ako je godisnji , da ne treba da bude ukljucen --komoditet za svakoga. 3 para je :-) je ozbiljna stvar.

Svako je na svoju ruku--ali ja kad idem na godisnji nema stednje i ne idem kod familije. ni moje ni muzevljeve. Uvijek iznajmljujemo odvojeno stan,

Vjeruj mi, svi su sretni i naspavani.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#158 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Zviz »

Mah uzmu mal ne zborim... 99% kampista stane u Sloveniji i natovari svega i svacega. A i obicnih isto, u BTC u LJ jedne prilike Njemci kupiju hranu za more u HR. Dvi korpe pune kapak. I kroz pricu sa njima, kao idu tri sedmice u HR i prema rijecima Svabe sa kupovinom u Sloveniji ustedi preko 200€ na hrani. Kao samo hjeb i mljeko ce kupovati u hr.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#159 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by muminovic »

Ode jos jedna vila od cca 10 miliona EUR u Dubrovniku:

Slavica Ecclestone kupila luksuznu nekretninu u Dubrovniku

Nakon što već godinama jahtom posjećuje Dubrovnik, Slavica Ecclestone je odlučila baciti sidro. Kupila je prelijepu kuću u Zatonu, pokraj grada podno Srđa. Ekskluzivno doznajemo detalje o luksuznoj nekretnini, tko će Slavici biti prvi susjedi te što o novoj sugrađanki misle Dubrovčani.

U mirnom mjestu, nekoliko kilometara udaljenom od Dubrovnika, svoju oazu pronašla je bivša supruga prvog čovjeka Formule 1, Slavica Ecclestone. Netom nakon što je krajem svibnja proslavila rođendan, doznalo se kako je postala vlasnica ove lijepe vile u Zatonu na samom grebenu uz more, okružene vrtovima mediteranskog cvijeća. Svojom novom sugrađankom Dubrovčani su oduševljeni.

Vila koja je osvojila Slavicu Ecclestone ima tri etaže, nekoliko apartmana, garaže i brojne druge pomoćne sadržaje. Sve to nalazi se na oko 1000 metara četvornih, od koji je stambeni prostor 930. Nekretninu jedinstvenom čini i mala, privatna plaža, skrivena grebenima.

Ne sumnjamo u to da će u vili rado boraviti i kćerke Tamara te Petra. Njih dvije Slavicu su razveselile s prekrasnim unučicama Sofijom i Lavinijom, a Petra je u travnju rodila i sinove blizance. Tako da u vili neće nedostajati dječjeg veselja
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#160 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by razonoda »

Zviz wrote:Mah uzmu mal ne zborim... 99% kampista stane u Sloveniji i natovari svega i svacega. A i obicnih isto, u BTC u LJ jedne prilike Njemci kupiju hranu za more u HR. Dvi korpe pune kapak. I kroz pricu sa njima, kao idu tri sedmice u HR i prema rijecima Svabe sa kupovinom u Sloveniji ustedi preko 200€ na hrani. Kao samo hjeb i mljeko ce kupovati u hr.
:-) Nece bit--Slovenija je po svemu skuplja od HRVATSKE.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#161 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Zviz »

Jes ali u panjevima. U ljetnoj sezoni duz lipe nase cijene u prodavnicama zabiberene... Iste kao u Danskoj koja je od slo za 30-60% skuplja po pitanju hrane. Bajadera jeftinija u Danskoj kod onih arapa kioska nego u HR toko sezone.

Lopovi i onda se jos zale sto je za 20% manje turista. Hah trebali bi bacati sesire sto iko i hoce doci.

Jadran ima svoj car i ljepote ali kad si nepristpacan svakoj drugoj osobi onda nemoj kukati vec dobijes to sto trazis.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#162 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by HAVANA »

Opet ne kontam. :D Odes u lidl i natovaris pun gepek za 2000 kuna.Kakva je razlika cijene u lidlu u njemackoj,sloveniji i hrvatskoj?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#163 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by razonoda »

Pitanje je sada-koliko je dozvoljeno hrane unijetu u gepeku u HR.
Za ocekivati je da uz obalu u prodavnicma bude skuplje za vrijeme ljeta. Stoga , znajuci to , neke stvari neces kupovati.
Bajadera kod arapa----- :zoka: provjeri datum roka kad budes kupovao .
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#164 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by r_faruk »

S obzirom da razmisljate o kupovini zemljista na moru. Mi prodajemo svoje zemljiste na Peljescu, tacnije u Sreseru. Radi se o nekih 400m2. udaljeno je od plaže od 100 do 400 metara, zavisi kojim putem se krene :). Na parceli je uradjen podzemni tank sa vodom (desetak kubika vode), postoji prikolica, stambeni kontejner i WC. Parcela je takodjer ogradjena betonskom ogradom. Sto se tice gradnje, neki Hrvat je na obali izgradio motel, s obzirom da je gradnja uz obalu zabranjena... pretpostavljam da necete imati problema :)

Dakle ako nekoga zanima, javite se, cijena je 40000 eura i o cijeni se može pregovarati, nista nije konacno...,

lijep pozdrav!
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#165 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by HAVANA »

Kakva ba bajadera,koji ce mi qrac bajadera :lol: Veze nemam ni koliko kosta,cuj bajadera.Sta fali lidlu,jel to nije fensi dovoljno?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#166 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Zviz »

razonoda wrote:Pitanje je sada-koliko je dozvoljeno hrane unijetu u gepeku u HR.
Za ocekivati je da uz obalu u prodavnicma bude skuplje za vrijeme ljeta. Stoga , znajuci to , neke stvari neces kupovati.
Bajadera kod arapa----- :zoka: provjeri datum roka kad budes kupovao .
Jedan afghanistanac ima po butika yu proizvoda bio kao mlad u yu studiro ima u butiku sliku tite :D bajadera datum sve ok. Prica yu nako.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#167 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Zviz »

r_faruk wrote:S obzirom da razmisljate o kupovini zemljista na moru. Mi prodajemo svoje zemljiste na Peljescu, tacnije u Sreseru. Radi se o nekih 400m2. udaljeno je od plaže od 100 do 400 metara, zavisi kojim putem se krene :). Na parceli je uradjen podzemni tank sa vodom (desetak kubika vode), postoji prikolica, stambeni kontejner i WC. Parcela je takodjer ogradjena betonskom ogradom. Sto se tice gradnje, neki Hrvat je na obali izgradio motel, s obzirom da je gradnja uz obalu zabranjena... pretpostavljam da necete imati problema :)

Dakle ako nekoga zanima, javite se, cijena je 40000 eura i o cijeni se može pregovarati, nista nije konacno...,

lijep pozdrav!
Sve kontam ali de malo to bolje opisi kako da je 100 do 400m udaljena parcela :D ti zapravo prodajes livadu sa kontenjerima nesto poput unprofor smjestaj? Mogul ih u bjelo ofarbati i un napisati?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#168 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Lajavikrelac »

HAVANA wrote:Kakva ba bajadera,koji ce mi qrac bajadera :lol: Veze nemam ni koliko kosta,cuj bajadera.Sta fali lidlu,jel to nije fensi dovoljno?
Uopšte cijene proizvoda su žara. Ja sam prošle godine u MA kupovao u Konzumu i Kerumu, a u Rovinju u Lidlu....jeftiniji od piljarnica po obali jesu, ali da su jeftini.... :roll:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#169 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by HAVANA »

Ne kontam :? Kakva je razlika u poredjenju sa sarajevom i supermarketima?Pola stvari je i jeftinije.Sokovi,cokolade,higijena...
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#170 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by r_faruk »

Zviz wrote:
r_faruk wrote:S obzirom da razmisljate o kupovini zemljista na moru. Mi prodajemo svoje zemljiste na Peljescu, tacnije u Sreseru. Radi se o nekih 400m2. udaljeno je od plaže od 100 do 400 metara, zavisi kojim putem se krene :). Na parceli je uradjen podzemni tank sa vodom (desetak kubika vode), postoji prikolica, stambeni kontejner i WC. Parcela je takodjer ogradjena betonskom ogradom. Sto se tice gradnje, neki Hrvat je na obali izgradio motel, s obzirom da je gradnja uz obalu zabranjena... pretpostavljam da necete imati problema :)

Dakle ako nekoga zanima, javite se, cijena je 40000 eura i o cijeni se može pregovarati, nista nije konacno...,

lijep pozdrav!
Sve kontam ali de malo to bolje opisi kako da je 100 do 400m udaljena parcela :D ti zapravo prodajes livadu sa kontenjerima nesto poput unprofor smjestaj? Mogul ih u bjelo ofarbati i un napisati?

hehe, mozda sam malo zakomplikovao. nema 400m od plaze, sad sam provjerio... ima nekih 100m kada ides autom do parcele (takav put), a pjeske ga skratis upola, ima stazica pored kuća... tako nekako. ispred ove naše parcele ima jedna manja livadica, par stotina kvadrata, a odmah pored te livadice kuća. ispred te kuće je plaža.

upravo se radi o SFOR-ovom kontejneru, plavi sa klima uredjajem. mozes ofarbat u koju god boju hoces :)

imam nekih slika pa cu postaviti oglas na pik, pa ti proslijedim link,

kao sto rekoh cijena se moze poprilicno korigovati.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#171 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Zviz »

Digli dalmosi cijene kao da su stranci vesla sisali i camce gutali. Jes na popisnoj listi drzavljanstava ono imas viditi svicaraca, svedjana, amerikanaca i sl. al kad pogledas imena ono amerikanac Semsudin Tufahija, svedjanin Tomo Kamerovic itd. Ugostili pun autobus ceha i madzara. A bugari dosli da kradu. Prije dvi godine jedan danac sa zenom i djecom ode na more u HR. Naki Bugari ukrali zeninu tasnu a jos zena invalid u kolicima.od odmora moru imo i stiglimu dokumenti na hr jeziku da su pronasli neke stvari da su bugarkinja i naki jos bugari uhapseni i sl. Te jel greskom ili ne list sta je sve pronadjeno i cije je vise strana bilo. Oni i jos jedni svabe bili jedini sa ne balkanskim imenima a niko od navedenih nije bio drzavljan ni jedne balkan zemlje. Toliko o strancima dobro mozda Slavica Ekelkamen se umozaje sa faktorom 3.000.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#172 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by razonoda »

Moras shvatiti, Hrvatska je jedinstvena u tom dijelu svijeta , po polozaju i ljepoti obale. I zasto TO da ne unovcila.
User avatar
Manu
Posts: 243
Joined: 24/10/2009 03:00

#173 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Manu »

Zviz wrote:Digli dalmosi cijene kao da su stranci vesla sisali i camce gutali. Jes na popisnoj listi drzavljanstava ono imas viditi svicaraca, svedjana, amerikanaca i sl. al kad pogledas imena ono amerikanac Semsudin Tufahija, svedjanin Tomo Kamerovic itd. Ugostili pun autobus ceha i madzara. A bugari dosli da kradu. Prije dvi godine jedan danac sa zenom i djecom ode na more u HR. Naki Bugari ukrali zeninu tasnu a jos zena invalid u kolicima.od odmora moru imo i stiglimu dokumenti na hr jeziku da su pronasli neke stvari da su bugarkinja i naki jos bugari uhapseni i sl. Te jel greskom ili ne list sta je sve pronadjeno i cije je vise strana bilo. Oni i jos jedni svabe bili jedini sa ne balkanskim imenima a niko od navedenih nije bio drzavljan ni jedne balkan zemlje. Toliko o strancima dobro mozda Slavica Ekelkamen se umozaje sa faktorom 3.000.
Vidi se da je počeo vikend i u Danskoj, ovo gore kao da je neko pod gasom pisao! :run:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#174 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Zviz »

razonoda wrote:Moras shvatiti, Hrvatska je jedinstvena u tom dijelu svijeta , po polozaju i ljepoti obale. I zasto TO da ne unovcila.
Je daleko od tog. Ali cinjenica je da 3/4 turista su bivsi balkanci ili iz susjedstva ljudi dok 1/4 je ostali dio svijeta.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#175 Re: Kupovina imovine (kuce, stana...) na Jadranskom moru (u Hrvatskoj) - je 'l isplatljivo?

Post by Lajavikrelac »

razonoda wrote:Moras shvatiti, Hrvatska je jedinstvena u tom dijelu svijeta , po polozaju i ljepoti obale. I zasto TO da ne unovcila.
Neka unovči niko ne brani, samo se mlada malo precijenila....
Post Reply