Kupovina i cijene garderobe u Sa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1 Kupovina i cijene garderobe u Sa

Post by Amazonka27 »

Vidjeh ovu temu o Kappa prodavnici u Sa.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... sc&start=0
ali vjerovatno sto je to prodavnica sportske opreme, nekako su se djevojke manje javljale na njoj. Zelim da bas o ovome diskutujemo, a pogotovo da se ukljuce i zene.

Godinama vodim bitku sa trgovcima, njihovim ponasanjem, usluznosti, BROJEVIMA i cijenama. Neshvatljivo mi je da se kaci cijena od 150 KM na neku suknju sa volancicima koja jedva pokrije guzove, 250 KM na cizme koje su na ciglanama na pijaci do 100 KM, "batta" cipele od 150+ KM, koje su na ciglanama identicne, samo sto nepise "batta" na unutrasnjem dijelu ciple 30 KM. Ne znam sta je orginal, jer mi sve izgleda isto. Nema razlike osim u cijeni. Kako opstaju te prodavnice uopste? Ko kupuje u njima? Sam-shop gallery je meni odron. Beneton...ljudi...stvarno...dati 50 KM za majicu kratkih rukava na kojoj pise preko citavih prsa ime firme...to je reklama...a identicna majica na pijaci je 5 KM. Ima jos jedna prodavnica u Ferhadiji, zaboravim joj uvijek naziv...cijene su astronomske, i da udjem sa namjerom da potrosim 2.000 KM, meni se tu ama bas nista ne svidja, a pojacaju grijanje...tako da vam pozli nakon 10 minuta razgledanja i guranja izmedju onih ofingera. U miss sixty sam vidjela jedne prelijepe cipele i zaljepila se za njih, u tom momentu da sam imala pare pri sebi kupila bi ih. Opet ja na pijacu na ciglanama, a one 45 KM. :roll:
Brojevi? u jednom butiku nakon preshaltavanja garderobe sam fakat vrisnula " A u piz* mat*, jesmo mi zgodna nacija. 36-38! Pa gdje su te tolike zgodne trebe? Grudnjaci 50 KM :roll: i ubosti grudnjak bez spuzve i umetaka je premija. Onda ide sljedece pitanje trgovcima: "Imaju li djevojke u Sa uopste sise?" Pa isplatnije je ugraditi silikone pa ti grudnjak i netreba nego imati prirodne sise i kupovati lijepe grudnjake za njih.
Cijene na pijaci jesu skocile u odnosu na prije. Ali izbor jeste veci i potrefe se brojevi. Jest ofiraza za probanje, mozda je nekome i ofiraza reci da se oblaci na pijaci, ali me interesuje za koga rade sve te silne "napucane cijenama" prodavnice.
Djevojke jel vam blam kupovati na pijaci i zasto?


moram napomenuti da imam super iskustvo sa Calipso, super orginalne stvari, prihvaljive cijene, i kad je snizenje, bas je snizenje, a kvalitet je extra.
Last edited by Amazonka27 on 27/02/2008 14:47, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2

Post by uvjek dobar gost »

Cijene po radnjama su prenapucane, koga put nanese u Tuzlu, Mostar, Banja Luku... ma bili gdje može sebi kupiti iste stvari ali puno jeftinije...
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

Ma bogami i Mostar je skup, ali je zato roba vjerovatno original. ne kupujem nista ovdje jer necu da me levate lopine po buticima i da mi uvaljuju fusheraje. Onaj Springfield je ok za frajere samo i tu su cijene astronomske u usporedbi sa Springfildima u Evropi. To je tamo beze marka i recimo dzemper koji je u nasem Springfieldu 60 KM, negdje vani je sigurno duplo jeftiniji.

I jos nesto: Respect za prirodne sise. Njam njam
*mima*

#4

Post by *mima* »

Draga moja i ja se to pitam...........
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5

Post by vjesticanametli »

hahahha istina. grudnjaci u sarajevu ko da su od zlata jebo te. a vani fino za duplo manje para mrak sisobrana :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#6

Post by shin »

uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#7

Post by uhljupce »

Zna li mozda neko gdje je i kako se zove radnja na Ilidzi gdje je trenutno akcija "Kupis jedno dobijes dvoje" ?

Hvala :D
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#8

Post by karanana »

Hajmo zeeene sisobrana
http://www.victoriassecret.com/
jebozovne, kvalitetne i pristupacne stvari i mislim da salju postom u bosnu.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#9

Post by Amazonka27 »

uhljupce wrote:Zna li mozda neko gdje je i kako se zove radnja na Ilidzi gdje je trenutno akcija "Kupis jedno dobijes dvoje" ?

Hvala :D
To je bivsa Ragusa, sada se zove Trendy, imas je i u Titovoj. Roba od prije tri sezone, volancici, sarenilo, shljokice i brojevi 36 :D
Last edited by Amazonka27 on 27/02/2008 15:06, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#10

Post by vjesticanametli »

ej bolji vani u TCHIBO za 15 eura nego ovde u onoj vucici /lisici :lol:
*mima*

#11

Post by *mima* »

Amazonka27 wrote:To je bivsa Ragusa, sada se zove Trendy, imas je i u Titovoj. Roba od prije tri sezone, volancici, sarenilo, shljokice i brojevi 36 :D

Zar tu jos neko kupuje?
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#12

Post by Amazonka27 »

mima wrote:
Amazonka27 wrote:To je bivsa Ragusa, sada se zove Trendy, imas je i u Titovoj. Roba od prije tri sezone, volancici, sarenilo, shljokice i brojevi 36 :D

Zar tu jos neko kupuje?
ja jok...
meni je jednom jaranica rekla...(sad vec ex jaranica) na moje kukanje kako je super haljina a nema veci broj: "pa kupi dvije pa sasi jednu"....rasplakala sam se na sred ceste....a nisam extremno debela majke mi...vise "ugodno" :-) popunjena... :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#13

Post by tech10 »

Ćelava cura wrote:Sto se grudnjaka tice u Sarajevu ponuda ne postoji, cijene napuhane, par bezveznih modela..Za one sa vecim grudima nista do Mostara..
ZAto ih i kupujem samo u Mostaru...Mozes naci dobar grudnjak za 30KM. Inace u Mostaru imas dvije tri radnje gdje imaju solidnu ponudu donjeg vesa...
Sto se tice ostalog, u pravu si al' ne u potpunosti..
Imas i u prodavnicama fush robe za ne povjerovati...
Do sad, sto se odjece tice-madona u Mostaru, povoljne cijene, narocito snizenja...NEdavno sam samo uletjela, pregladala majice i dzempere, zgrabila crni sa v izrezom, super materijal, lagan, sad mi je zao sto nisam i sivi i na pruge uzela..
Znaci li ovo da Mostarke imaju vece meme od Sarajki? :D
*mima*

#14

Post by *mima* »

Amazonka27 wrote:
mima wrote:
Amazonka27 wrote:To je bivsa Ragusa, sada se zove Trendy, imas je i u Titovoj. Roba od prije tri sezone, volancici, sarenilo, shljokice i brojevi 36 :D

Zar tu jos neko kupuje?
ja jok...
meni je jednom jaranica rekla...(sad vec ex jaranica) na moje kukanje kako je super haljina a nema veci broj: "pa kupi dvije pa sasi jednu"....rasplakala sam se na sred ceste....a nisam extremno debela majke mi...vise "ugodno" :-) popunjena... :D

:lol: :lol: :lol: :lol: Nisam debela, ali imam velike sise, pa sve puca kad probam.......
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#15

Post by Amazonka27 »

mima...pricaj mi o tome...ja kad vidim koliko se cure hvale silikonima i sanjaju dan kad ce ih ugraditi, ja se sazalim i kazem...cekaj dok pocnes traziti kosulje koje ces moci zakopcati i maice koje ti se nece popeti do pupka jer nema duzine...UNIVERZALNA VELICINA...*ebala im ona mater!
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#16

Post by d2 »

evo ja sam tu da drzim sise, ne treba grudnjak a i besplatno :)


gledam juce kod prijatelja savrsenu nike vjetrovku
posto ?
gdje ?

nekakav nike shop u gradu kod ekonomije, slabo hodam pa i ne znam
400 KM !

To je stvarno previse za moj ukus cak i za tako savrsenu vjetrovku.

Meni je champion mjera sto se tice cijena, posebno kada su rasprodaje, t shir majice budu po 30, dugi rukav isto, duksevi 80-90, po meni ok cijena i ok kvalitet jedino mi je sve veci problem velicina, sto ti rece kao da su svi vitki i mrsavi.

Ja imam visine ali imam i 130 kila i sve mi se teze utrpati u neku majicu koja bi po defaultu trebala biti komotnija jer je champion odjeca za slobodne aktivnosti pa samim tim valjda i nesto sira i komotnija...
Last edited by d2 on 27/02/2008 15:21, edited 1 time in total.
*mima*

#17

Post by *mima* »

Amazonka27 wrote:mima...pricaj mi o tome...ja kad vidim koliko se cure hvale silikonima i sanjaju dan kad ce ih ugraditi, ja se sazalim i kazem...cekaj dok pocnes traziti kosulje koje ces moci zakopcati i maice koje ti se nece popeti do pupka jer nema duzine...UNIVERZALNA VELICINA...*ebala im ona mater!

:lol: :lol: :lol: :lol: Ma nisu moje velike.......samo petica.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18

Post by Amazonka27 »

ja strasno volim odjela...i na siranu ima jedan box gdje ima super kompleticha i super cijena. Npr. sako i suknja 70 KM, u nekom "urbanom" butiku se krece 250+...
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#19

Post by Umjetnik a »

vidi mime
od kad je nisam vidio
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#20

Post by madner »

Ovo je skrivena reklama. Nista vam ne vjerujem o tim peticama bez slika. :D
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#21

Post by tech10 »

Ako je ono istina o memama, valja meni ljetos skakati do Mostara. :D
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#22

Post by teletrader »

Iskreno da vam kazhem ja u sarajevu od garderobe kupujem samo (muski) donji ves jer je to jedina stavka koja ne volim tegliti sa sobom kada putujem tamo-vamo...
Ostalo sve kupujem na rasprodajama...
Neki dan Kaput+jakna+ samtano odijelo sve za 120€..
I kad vratis PDV dodje tacno joja :)
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#23

Post by Amazonka27 »

kako mislis kad vratis PDV?
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#24

Post by Tesssa »

Sve ima svoje! Rijetko kupujem na pijaci zbog toga sto je to jednostavno nekvalitetna odjeca, a ne zbog toga sto me je sramota, to bi bas bilo glupo...Imam nekoliko stavri koje sam kupila na pijaci, izmedju ostalog jedne farmerke koje su se poderale 6. dan :roll:

Imam nekoliko prodavnica u kojima redovno kupujem, po mogucnosti na snizenju :) Nema nista ljepse nego kad kupis nesto za 30KM, a to je prije bilo 120KM ( :roll:) :D Isto tako mi nije zao izdvojiti vecu sumu novca (ako imam u tom momentu, naravno) za nesto sto mi se stvarno svidi.

vesa u Sarajevu stvarno nema! Zasto neko ne otvori Woman's secret? Ja se prosto izgubim u toj radnji :-)

I gdje je Miss Sixty u Sa? :-?
Pospanko
Posts: 206
Joined: 26/01/2005 19:25
Contact:

#25

Post by Pospanko »

Bio sam nedavno u Tripoliju (Libija), usao sam u prodavnicu obuce, i vidim natpis BATA. Cijene u projesku oko 50 km po paru obuce. Jedna od najjeftinijih radnji u kvartu. Pogledam katalog, kad tamo pise, gdje sve imaju prodavnice obuce, izmedu ostalog stoji, Sarajevo mescini 2 prodavnice. Ostala prodajan mjesta su Kosovo, Srbija, Hrvatska, Rumunija... i jos par zemalja istocnog bloka.

Poslije sam pogledao cijene u Sarajevu, i vidio da su kod nas cijene, nenormalno visoke. Hrvatsku da ne spominjem, tamo gule kozu narodu, tako sto im prodaju smece, po uzasno visokim cijenama.
Post Reply