Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#76 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by motorola01 »

Bakir1 wrote:@motorola01
oni su "svoja" iskustva mogli prenjeti od drugih, pošteno, ali kakvi su ti drugi, objektivni?
ima auto problema,dobro ali kojih problema?
sta su problemi?
ima problem sa kocnicama,koji je to problem?
nedorecen tekst ali totalno,kao da im je zafalilo rijeci za prijevod ;-)
Tacno je to sve i vidi se da ima nedorecenosti,ali sam ovo kopirao ovdje da potencijalni kupac ima makar neke informacije o jednom od ta dva auta.Nemam nista protiv alfe,cak sta vise pocela mi se i svidjati(a govorio sam da je ruzna unutra) i zato sam kopirao ovaj tekst.Onda malo sam gledao po netu u vezi potrosnje.Kazu ipak da ne trose kao sto mnogi govore(1,9 oko 6l,nego nekih 7-7,5l) i onda na kraju kad sve saberes,ispadne bolje uzeti neku drugu marku,ali benzinca jer ovako ces voziti dizela koji je skuplji u odrzavanju i davat ces isto novca za gorivo i jeftinije odrzavanje.
_sidgitte
Posts: 1
Joined: 28/04/2012 05:31
Location: Netherlands Antilles
Contact:

#77 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by _sidgitte »

I am sorry, that I interfere, would like to offer other decision.
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#78 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

Joj narode nemogu vise da citat Alfa Romeo emocije design ovo ono.Da mi je znati kad bi neko stavio KIa znacku sta bi rekli za izgled. Kako je dobar design da nemozes poslije dvije godine vidit. A da ne govorim o gubljene vrijednost i pouzdanosti poslije recimo 7-8 godina. Alfa je samo napucani Fiat i to je postao otkad su presli sa zadnje na prednju vucu. KOga god znam da je vozio Alfu se je pokajao i italkrs prodao.
Uporediti Alfa Rome i Bmw je stvarno smijesno. :D

Moje misljene :D
Ah ja BMW rules!!
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#79 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

E nek si nam ti rekao iz MinKena...
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#80 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Inace vrijeme mi nedozovljava da redovno pratim forum, ali moram se ukljuciti,zato sto se bez razloga pljuje Alfa...
VW nevolim nesto,ali nisam onaj da ce sad pljuvati po njemu, ali moram reci da ovdje dosta ljudi pljuje Alfu ,a pitanje ejsul je ikada vozili...vidim sve veci broj na cesti 156 i 147,da nevaljaju toliko ne bi ih bilo toliko da cesti u skorije vrijeme..
Nazalost 159 je puno manje, i oipet ponavljam da neko nebi mislio da se hvalim ili ensto,apsolutno auto vozim samo zbog sebe, ali lijepo je vidjeti kada se ljudi okrecu za lijepim autom, a da 159 nije lijepa nebi se ljudi toliko okretali..zaista plijeni paznju..kod mene je benzinski model 2.2 JTS bez ikakvih problema je vopzim dvije godine, i prelazim vise kilometraza, mada sada mi je vec postao problem cijena goriva..
Mada,mogu reci zaista imajuci u vidu ove nase ceste, da zaista se nije nista ni rasklapalo ni pohabalo, materijali su u unustrasnjosti izvrsni, samo i mene nervira bez kombinacija(ali nisam ni ja novu uzimao tako da sam tesko mogao birati), ali sve u svemu kazem opet danas nema losih auta,sve je to u pet deka, i pravi ljubitelji auta ce uzivati u svakom sportskom vozilu, bila to Alfa, BMW ili neki drugi proizvodjac automobila..Zaista auto uredno slusa, pogotovo sva elektrika..
To je kao da se raspravlja o tome koje zene volite,plavke,crnke ili sta ja vec znam...
Znali iko radili iko u BiH LPG na motore tipa JTS, FSi, TFSi, koliko su upraksani sa tim?

Lijep pozdrav!
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#81 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

Da da, dok sam pisao ovo slusao sam Cecu i pokusavao preko kockaste gloove prevuci Dolce Gabana majicu.
Sjoo kad dodjem na ljeto da pokazem Bmw na kredit kojeg otplacivam sa ciscenjem hala....

Dijaspora rules!! :-D
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#82 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by _ado_ »

Alfa159-1.7Turbo wrote:Inace vrijeme mi nedozovljava da redovno pratim forum, ali moram se ukljuciti,zato sto se bez razloga pljuje Alfa...
VW nevolim nesto,ali nisam onaj da ce sad pljuvati po njemu, ali moram reci da ovdje dosta ljudi pljuje Alfu ,a pitanje ejsul je ikada vozili...vidim sve veci broj na cesti 156 i 147,da nevaljaju toliko ne bi ih bilo toliko da cesti u skorije vrijeme..
Nazalost 159 je puno manje, i oipet ponavljam da neko nebi mislio da se hvalim ili ensto,apsolutno auto vozim samo zbog sebe, ali lijepo je vidjeti kada se ljudi okrecu za lijepim autom, a da 159 nije lijepa nebi se ljudi toliko okretali..zaista plijeni paznju..kod mene je benzinski model 2.2 JTS bez ikakvih problema je vopzim dvije godine, i prelazim vise kilometraza, mada sada mi je vec postao problem cijena goriva..
Mada,mogu reci zaista imajuci u vidu ove nase ceste, da zaista se nije nista ni rasklapalo ni pohabalo, materijali su u unustrasnjosti izvrsni, samo i mene nervira bez kombinacija(ali nisam ni ja novu uzimao tako da sam tesko mogao birati), ali sve u svemu kazem opet danas nema losih auta,sve je to u pet deka, i pravi ljubitelji auta ce uzivati u svakom sportskom vozilu, bila to Alfa, BMW ili neki drugi proizvodjac automobila..Zaista auto uredno slusa, pogotovo sva elektrika..
To je kao da se raspravlja o tome koje zene volite,plavke,crnke ili sta ja vec znam...
Znali iko radili iko u BiH LPG na motore tipa JTS, FSi, TFSi, koliko su upraksani sa tim?

Lijep pozdrav!
imas na bhtuningu temu oko ugradnje plina u motore sa direktnim ubrizgavanjem. Neki lik je u Volva htio da ugradi plin i kaze da je negdje u lukavici dobio ponudu za u gradnju u iznosu 1400 km. e sad koji je proizvodjac, garancija itd neznam. uglavnom, ako ti bude interesovalo stavit cu link teme, pa kontaktiraj tog momka sa volvom.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#83 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

Ničim izazvanim si došao da kakiš ovdje o nečemu o čemu nemaš pojma...čuo sam, rekli mi, bla, bla, bla...
Drži se BMW-a, niko ti ne brani, a koliko vidim ovdje ima i još vlasnika BMW-a koji su realno napisali postove, bez obzira što voze BMW....ne kvari temu...
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#84 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

Kako lijepe rijeci od vas gospodine, kakim i nema pojma. Previse ljubazno od vas. Ako vam nije poznato ovo je Forum, ovdje se iznosi misljenje i to je sve sto sam uradio. To misljenje sam stvorio licnim iskustvom i cuo iz prve ruke vlasnika Alfe Romeo.

Ako je ovo vas Forum mogu ga i napustit nije problem..... 8)

KOmpleksi su cudo...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#85 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

da si napisao neki normalan post, ne bi ti ni morao odgovarati...nego je post bio u totalno podcjenjivačkom tonu...
nije moj forum, prenosi i dalje informacije iz prve ruke, niko ti ne brani...
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#86 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

johntra wrote:da si napisao neki normalan post, ne bi ti ni morao odgovarati...nego je post bio u totalno podcjenjivačkom tonu...
nije moj forum, prenosi i dalje informacije iz prve ruke, niko ti ne brani...
Sto potvrdjuje KOMPLEKSI SU CUDO 8-)
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#87 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Bimmer_ »

Nemam nista protiv Alfe, licno je ne bih kupio ali ne smatram je ni losim autom...
Ali porediti BMW i Alfu je u najmanju ruku smijesno. :skoljka:
Ja shvatam kad ljudi naduravaju Audi, Merc, BMW ali ovo je vec glupo.
Kvalitet izrade, dugotrajnost dijelova i motori se isto nemogu poredit.
Sto se cijene tice na Alfi ces drasticno vise izgubit a i teze ces poslije prodat.
Opet stvar je ukusa i ti ces sigurno kupiti ono sto se tebi svidja kad bi mi svi rekli nemoj ;-)
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#88 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by vukojebina »

pusti ba johntru starog hejtera... pola famelije rodjene bi zamrzio da mu ko sta lose kaze za njeno velicanstvo alfu ili raspalog fiata...

i da, fakat je uopste presmijesno imati dilemu, i raspravljati uopste izmedju BMW-a i raspale alfe....

puno logicnije i realnije je recimo porediti i imat dilemu izmedju alfe i recimo dacia logana...


:D :D :D
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#89 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by LeKo »

Alfa159-1.7Turbo wrote:Inace vrijeme mi nedozovljava da redovno pratim forum, ali moram se ukljuciti,zato sto se bez razloga pljuje Alfa...
VW nevolim nesto,ali nisam onaj da ce sad pljuvati po njemu, ali moram reci da ovdje dosta ljudi pljuje Alfu ,a pitanje ejsul je ikada vozili...vidim sve veci broj na cesti 156 i 147,da nevaljaju toliko ne bi ih bilo toliko da cesti u skorije vrijeme..
Nazalost 159 je puno manje, i oipet ponavljam da neko nebi mislio da se hvalim ili ensto,apsolutno auto vozim samo zbog sebe, ali lijepo je vidjeti kada se ljudi okrecu za lijepim autom, a da 159 nije lijepa nebi se ljudi toliko okretali..zaista plijeni paznju..kod mene je benzinski model 2.2 JTS bez ikakvih problema je vopzim dvije godine, i prelazim vise kilometraza, mada sada mi je vec postao problem cijena goriva..
Mada,mogu reci zaista imajuci u vidu ove nase ceste, da zaista se nije nista ni rasklapalo ni pohabalo, materijali su u unustrasnjosti izvrsni, samo i mene nervira bez kombinacija(ali nisam ni ja novu uzimao tako da sam tesko mogao birati), ali sve u svemu kazem opet danas nema losih auta,sve je to u pet deka, i pravi ljubitelji auta ce uzivati u svakom sportskom vozilu, bila to Alfa, BMW ili neki drugi proizvodjac automobila..Zaista auto uredno slusa, pogotovo sva elektrika..
To je kao da se raspravlja o tome koje zene volite,plavke,crnke ili sta ja vec znam...
Znali iko radili iko u BiH LPG na motore tipa JTS, FSi, TFSi, koliko su upraksani sa tim?

Lijep pozdrav!
Za ove http://indeks.ba/preduzece/AUTOGAS_BRCK ... LAGIC.html kažu da su prvi koji su krenuli s ugradnjom plina u motore s direktnim ubrizgavanjem, a sam BRC je jedan od najkvalitetnijih uređaja. Pozovi ih raspitaj se. Mada ja takav auto nebih skrnavio ugradnjom plina. Sretno.
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#90 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by citroen xm »

Nadam se da je pokretač teme odlučio šta i kako uzeti jer se ispostavilo ono što sam tvrdio na početku. A to je da će ova tema otići u tri lijepe materine, i evo na tom je putu. A zbog čega? Zbog prepotentnih vlasnihka njemačkih automobila koji misle ako su kupili njemca da su uhvatili Boga za muda i da sada ovde mogu drugima držati predavanja.
E pa na vašu žalost postoje i druga jednako dobra auta, u mnogim stvarima i bolja od vaših ljubljenih njemaca. A vi se i dalje držite pada vrijednosti, postprodaje i držite drugima predavanja. Meni i sličnim ne možete jer znamo da mislimo svojom glavom.
User avatar
ferrante071
Posts: 135
Joined: 06/05/2012 12:21
Location: Havana Cuba

#91 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ferrante071 »

Bimmer_ wrote:Nemam nista protiv Alfe, licno je ne bih kupio ali ne smatram je ni losim autom...
Ali porediti BMW i Alfu je u najmanju ruku smijesno. :skoljka:
Ja shvatam kad ljudi naduravaju Audi, Merc, BMW ali ovo je vec glupo.
Kvalitet izrade, dugotrajnost dijelova i motori se isto nemogu poredit.
Sto se cijene tice na Alfi ces drasticno vise izgubit a i teze ces poslije prodat.
Opet stvar je ukusa i ti ces sigurno kupiti ono sto se tebi svidja kad bi mi svi rekli nemoj ;-)
Nisam postavio temu radi ciste usporedbe koji je automobil bolji nego su me zanimala iskustva ljudi koji su ili vozili ili trenutno voze navedene modele npr. cijene odrzavanja, na sta obratiti paznju pri kupovini gdje servisirati i tako to.
E sada kada si se vec dotakao toga koji je automobil bolji... Ja sam u potpunosti svjestan da ce 320 puno bolje drzati cijenu kod potencionalne dalje prodaje i da 159 nece drzati cijenu. Oba automobila mi se dopadaju i kao sto sam napisao u prvom postu i sam sam svjestan mnogih ZA i PROTIV i kod jednog i drugog modela.
Po mom misljenju Alfa 159 ima nesto sto drugi modeli u toj klasi mozda nikada nece imati a to je dizajn koji je SAVRSEN! Ni vozne karakteristike joj nisu za podcjeniti... Sve u svemu automobil koji i ako se odlucim na kupovinu mislim da bih zadrzao bez dalje prodaje (osim ako me neka teska muka ne bi natjerala).
Sa druge strane je BMW 320... Lider u ovoj klasi prema svim relavantnim testovima auto strucnjaka.
Vozne karakteristike izuzetne! Unutarnji prostor ne tako dobar. Dizajn, njemacki onako hladno ali OK! Kvalitet izrade izuzetan! Sve u svemu automobil koji ce dobro drzati vrijednost kod dalje prodaje... Sto i nije losa stvar jer vjerovatno bih ga nakon izvjesnog vremena i prodao.
Sve u svemu moj izbor pri kupovini automobila se sveo na slijedece...
Srce: Kupiti (moje licno misljenje) najljepsi automobil koji je proizveden u klasi? Mislim da se ovakav dizajn za dugo nece ponoviti i 159-ka ce sigurno biti i ostati jedan od klasika auto industrije...
Ili...
Razum: Kupiti pouzdanog njemca koji ima dobar dizajn, ali koji nikada nece biti klasik auto industrije (mislim na model E90)
User avatar
ferrante071
Posts: 135
Joined: 06/05/2012 12:21
Location: Havana Cuba

#92 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ferrante071 »

citroen xm wrote:Nadam se da je pokretač teme odlučio šta i kako uzeti jer se ispostavilo ono što sam tvrdio na početku. A to je da će ova tema otići u tri lijepe materine, i evo na tom je putu. A zbog čega? Zbog prepotentnih vlasnihka njemačkih automobila koji misle ako su kupili njemca da su uhvatili Boga za muda i da sada ovde mogu drugima držati predavanja.
E pa na vašu žalost postoje i druga jednako dobra auta, u mnogim stvarima i bolja od vaših ljubljenih njemaca. A vi se i dalje držite pada vrijednosti, postprodaje i držite drugima predavanja. Meni i sličnim ne možete jer znamo da mislimo svojom glavom.
Ja se iskreno nadam da tema nece otici u tri lijepe materine i da je moguce diskutovati u okvirima teme. Ako ne onda cu biti zahvalan svima na konstruktivnim sugestijama, komentarima ali cu isto tako zamoliti administratora da obrise temu.
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#93 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by preludezalude »

Kako citava ova prica zvuci poznato. Bas preslikana iz druge teme.

Nisam imao iskustva ni sa jednim ni drugim autom. Sto se tice samog izgleda auta, alfa daleko bolje izgleda. BMW nikako da malo unaprijedi dizajn, svi modeli isti iz godine u godinu. BMW je uvijek bio sinonim za dobro, kvalitetno i sportski nastrojeno auto i tu se nema sta vise reci. Ali mora se biti svjestan da Alfa Romeo vise nije ono sto je bio nekad 80ih-90ih godina. Alfa u zadnjih 10-12 godina pravi jako dobre i kvalitetne automobile i mogu se porediti sa svabama pogotovo kad je rijec o polovnim automobilima i kad se uzme u obzir cijena auta. A to sto gubi brzo na cijeni, pa kupujes auto da ga sad vozis i uzivas u njemu. Ako ti je prioritet da auto nekad dobro prodas, a ne da ga sad vozis i koristis, to je onda druga stvar. Uostalom za bmw ces dati u startu vise para tako da ces na kraju kad sve saberes i oduzmes opet biti otprilike na istom.
BMW - dobar, ruzan, skuplji, dobar za prodati
ALFA - dobar, lijep, jeftiniji, los za prodati
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#94 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Ado i Leko hvala na informacijama..ma i ja cu jos razmisliti o tome, vozio sam ova novija auta na plin,bez problema sve funkcionise, ali sad ugradnja na JTS, morat cu o tome jos razmisliti..ma bio sam ja svjestan sta sam uzimao kad sam uzimao,samo prilike se mjenjaju, pa nekad radis malo kilometraze, a onda se prilike promjene pa krenes raditi puno kilometraze...
Sjecam se jos prije dvije-tri godine sam gledao na nekom Hrvatskom forumu RS Octaviu druge generacije sa plinom..samo je i ona koristila nekih 30 posto benzin,ostalo plin..
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#95 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

froop wrote:
Sto potvrdjuje KOMPLEKSI SU CUDO 8-)
isto kao da čitam poruke sa pdf-a Fudbal... :lol: pozdrav za dijasporu, a pogotovo za starog šlajfača Vukojebinu... :D
vidim, dolaze i novi modeli uskoro na šlajfanje...

što se tiče teme, nekima je jako teško objasniti činjenicu da ima ljudi koji auto kupuju radi ćejfa i kod kojih nije prioritet bacanje na papir i razmišljanje koliko sam dobar i koliko ću izgubiti... :?
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#96 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Gost1515 »

Koji urnebes :D

johntra prigovara drugima za "totalno podcjenjivačke postove" :lol:


:run:
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#97 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by hostapler »

kemal989 wrote:
hostapler wrote:Cini mi se da na PIK-u imas jednu 159 1.9 JTDm TI od prvog vlasnika za nekih 25 000,s tim da mislim da to nije zadnja cijena. Ja od toga dalje ne bi trazio. Sve ovo ostalo iz uvoza je macak u vreci.
Na talijanskim je tablama, tako da ispadne daleko vise od 25 000
Auto na nasim tablama,kupljen u FLAR Mostar,covjek prvi vlasnik.
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#98 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by hostapler »

@Ferrarte071
Jesi gledao reklamu za 159 i slogan: "Srce je uvijek u pravu" :wink: :thumbup:
Sta god ti drugi rekli,slusaj sebe. Na kraju krajeva ti ces istresti lovu.

P.S. I da,tema je vec otisla u PM.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#99 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Bimmer_ »

johntra wrote:
froop wrote:
Sto potvrdjuje KOMPLEKSI SU CUDO 8-)
isto kao da čitam poruke sa pdf-a Fudbal... :lol: pozdrav za dijasporu, a pogotovo za starog šlajfača Vukojebinu... :D
vidim, dolaze i novi modeli uskoro na šlajfanje...

što se tiče teme, nekima je jako teško objasniti činjenicu da ima ljudi koji auto kupuju radi ćejfa i kod kojih nije prioritet bacanje na papir i razmišljanje koliko sam dobar i koliko ću izgubiti... :?
ako iko kupuje automobile radi cejfa to sam ja, u protivnom bih vozao nekog nissana terenca i do penzije. U proslog BMW sam uloziono novca za prerade i modifikacije koliko i on sam vrijedi i poslije ga dao prijatelju za mizerne pare samo da ne ide nekom klosaru. Ali vecina ljudi ne zeli da da novac za polovan auto na kojem ce izgubiti vise od duplo za par godina, mozes ti pricat sta hoces ali ko kupuje ovu klasu automobila bitan mu je novac pogotovo velike kolicine.
Ja BMW kupujem prvenstveno zbog zadnje vuce, bez tog bih razmislio o kupnji.
Drugo u kad udjes u BMW nakon predjenih cca 170000 on i dalje izgleda kao nov, nema tragova habanja unutrasnjosti sto je rijetkost. (evo uzet cu svabu (da ne bude da pljujem po najboljim talijanima) za primjer Golf plus star tri godine, presao 60000 ogulila mu se rucica mjenjaca, pohabale plastike ventilacije...)
Na 320d sam licno skinuo lafetu koja je presla 160000 (prva ugradnja) nikad nije zamjenjena,treba li jos pricati o kvaliteti ovjesa.
Sto se lima tice BMW je vec u 90-tim raskrstio sa hrdjom.
Motor sestatci su nepoderive masine, govorim iz vlastitog iskustva. 320d konkretno je dobar motor, moze mnogo pruzit, cak i da se zabavis, imas lanac (nema zupcastog) tako da ces ustedit i tu na servisu. Treba samo da mu pazis motor na hladno da ne deres radi turbine, redovno mjenjaj ulje koje je FABRIKA PREPORUCILA a ne neki majstor. I mjenjaj filtere redovno, pogotovo separator uljnih para.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#100 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

Gost1515 wrote:Koji urnebes :D

johntra prigovara drugima za "totalno podcjenjivačke postove" :lol:


:run:
sve što sam do sad napisao, napisao sam iz prve ruke, što kudeći, ali i što i hvaleći neke modele...prema tome, ne kaki... :D

@bimmer...koliko vidim, na ovom forumu već imaš dvojicu budala koji su dali ili će dati pare za 159, što odmah pobija tvoju tezu da neko neće kupiti auto zbog toga što na njemu gubi pare...to je vezano samo za 159, vlasnike drugih AR modela neću spominjati, njih ima više...o tome smo već raspravljali na milion tema, pročitaj slobodno...
niko ovdje ne spori kvalitet BMW-a, niti je to ikad pokušao...ljudi su već napisali pravo dobro postove u kojima se objašnjavaju razlike, te za i protiv vezano za oba modela...tema treba biti na tragu toga, ovi provokatori su uvijek bili smiješni...
Locked