Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#101 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by hostapler »

Bimmer_ wrote:Nemam nista protiv Alfe, licno je ne bih kupio ali ne smatram je ni losim autom...
Ali porediti BMW i Alfu je u najmanju ruku smijesno. :skoljka:
Ja shvatam kad ljudi naduravaju Audi, Merc, BMW ali ovo je vec glupo.
Kvalitet izrade, dugotrajnost dijelova i motori se isto nemogu poredit.
Sto se cijene tice na Alfi ces drasticno vise izgubit a i teze ces poslije prodat.
Opet stvar je ukusa i ti ces sigurno kupiti ono sto se tebi svidja kad bi mi svi rekli nemoj ;-)
Postujem tvoje misljenje i mislim da si donekle realan i posten.
Ali koliko se god tebi ili nekome ne svidza,Alfa se moze porediti sa BMW (ali i sa Audijem i Mercedesom) i to nije glupo.
Pogledaj samo trkacu istoriju,uvijek su tu zajedno BMW,Merc,Audi i vidi slucaja Alfa. Sjeti se samo 80-ih (BMW E30 i Alfa 75,Merc 190),DTM (Merc C klasa i Alfa 155),WTCC (BMW E46 i Alfa 156).
Ne znam jesi li imao priliku sjediti u 159,ali taj auto u unutrasnjosti po kvaliteti ne zaostaje za BMW (ne znam jesi li upoznat ali covjek koji je bio sef odjeljena zaduzen za kvalitet bio je njemac koji je prije toga radio u BMW).
Kvalitet izrade i trajnost dijelova ti je tu negdje,jedino gdje bi se slozio s tobom jeste to da je Alfi 159 falila motorizacija ali samo u vidu 6-cilindarskog dizela i V8 benzinca,ostala motorizacija je slicna kod sviju,ali je Alfa imala slabije performanse (mislim da je to najvise zbog njene tezine s kojom je vise usla u klasu Audija A6,BMW 5 i Merca E-klase) jer je teza od konkurenata (BMW 3,A4,C klasa) za dobrih 150 kg.
Cijena Alfe je manja od konkurencije koja se spominje i mislim da je gubitak vrijednosti prozvakana tema.Alfu platis 5-10 hiljada manje nego slicnog konkurenta (npr Alfa sada kosta 25 000,slican BMW nije ispod 30 000,za pet godina Alfa ce kostati 12 000,a BMW 17 000,ja ovdje veci gubitak Alfe ne vidim).
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#102 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Don Zivconi »

Ja bas ne mogu da shvatim sto se ljudi trude objasnjavati bosnjaku nesto :mrgreen: kad samo batinama moze bosnji u glavu staviti neke stvari :) znam po sebi mi smo jako tvrdoglavi i kad nismo u pravu :)

evo koji je auto najbolji :) kad to kazu strucnjaci "najbolji auto je najgori :lol: " AR Berera Audi TT i Mazda RX-8

http://www.topgear.com/uk/videos/coupe-shootout

http://www.topgear.com/uk/videos/coupe-shootout-2

http://www.bbcamerica.com/top-gear/vide ... ra-part-3/

i evo ovaj video koji ce ti reci sve o 159-tci ;) AR :thumbup:

User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#103 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

Da bas tako ako u comedy seriji Topgear kazu da je Alfa dobra onda mora biti tako. I posebno su poznati po objektivnim testovima. :-) ono Land Rover najbolje auto ikad i to.
Pa onda 100 godina stari stereotipi BMW(Njemci) hladno bez emocije i ruzno dok Alfa(Italijani) velicanstveni design vatreni emocije bla bla pljuc..

Samo kad bite auto jos neko kupovao.....ah sreci nigdje kraja :D
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#104 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by technoGeek »

Opet neki ljudi koji imaju ograniceno razmisljanje pisu po temi kada je covjek zamolio za savjete, a ne za raspravu kome je veci... Pa *ebo li vas taj svabo vise u paksu ! Zasto ne bi Alfa mogla biti u nekim stvarima bolja od BMW-a ? Ne, nego njemac i njemac, kao da se citav svijet vrti oko njih...

Evo za naseg dijasporca, procitaj malo temu http://www.bhtuning.com/alfa-166-fl-t-62859.html , srecom ima jos ljudi koji nisu ograniceni kada je u pitanju izbor auta i iznosenje misljenja.

I naravno da Alfa ima velicanstveni dizajn naspram dosadnih svaba, to i budala vidi..
citroen xm
Posts: 18141
Joined: 17/04/2012 22:57

#105 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by citroen xm »

froop wrote:Da bas tako ako u comedy seriji Topgear kazu da je Alfa dobra onda mora biti tako. I posebno su poznati po objektivnim testovima. :-) ono Land Rover najbolje auto ikad i to.
Pa onda 100 godina stari stereotipi BMW(Njemci) hladno bez emocije i ruzno dok Alfa(Italijani) velicanstveni design vatreni emocije bla bla pljuc..

Samo kad bite auto jos neko kupovao.....ah sreci nigdje kraja :D
Kad već pominješ dizajn tu nema stereotipa. Ja ne znam kada me neki švabo dizajnom oborio s nogu. Možda neki oldtajmer, ali ovo zadnjih 30 godina slabo. Jednostavno postaviš Alfu 159 pored bilo kog njemačkog konkurenta i uporediš dizajn. Nema tu nikakvih stereotipa.
Ako već pričamo o stereotipima onda je jedan od najvećih taj da su njemačka auta najbolja i najkvalitetnija.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#106 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

ne obazirite se na klasičnog trolovca, šta vam je....
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#107 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Bimmer_ »

johntra wrote:
Gost1515 wrote:Koji urnebes :D

johntra prigovara drugima za "totalno podcjenjivačke postove" :lol:


:run:
sve što sam do sad napisao, napisao sam iz prve ruke, što kudeći, ali i što i hvaleći neke modele...prema tome, ne kaki... :D

@bimmer...koliko vidim, na ovom forumu već imaš dvojicu budala koji su dali ili će dati pare za 159, što odmah pobija tvoju tezu da neko neće kupiti auto zbog toga što na njemu gubi pare...to je vezano samo za 159, vlasnike drugih AR modela neću spominjati, njih ima više...o tome smo već raspravljali na milion tema, pročitaj slobodno...
niko ovdje ne spori kvalitet BMW-a, niti je to ikad pokušao...ljudi su već napisali pravo dobro postove u kojima se objašnjavaju razlike, te za i protiv vezano za oba modela...tema treba biti na tragu toga, ovi provokatori su uvijek bili smiješni...
Pogresno si me shvatio nisam ja rekao za nikoga da je "budala" svaki auto ima svog kupca u protivnom se ne bi ni proizvodio. Ovo je moj stav ja ne kujem svabe u zvijezda, licno imam averziju prema VW-u i ne volim ga ocima vidjet a ne vozit. Ja gotivim BMW volim ta auta prvenstveno radi duha, zadnje vuce, sto se dizajna tice to je bas stvar ukusa ja volim BMW-ov dizajn i o tome se ne raspravlja ;-)
Posjedovao sam i VW i Alfu i Peugeota, Seata, par BMW-a i ostao sam na BMW-u i to je to. Takodjer mi je i Peugeot ostao vrlo drag i ne bih bjezao od tog auta, gradska zujalica.
Uostalom napisao sam u prethodnom postu sto se BMW-a tice cinjenice a ne misljenje.

P.S
Nikako mi nije jasno sto su ovi Alfisti i FiJatisti uvijek nervozni kad se prica oko auta samo bi se svadjali (svi ste takvi bez izuzetaka) i odmah im svabe krive i udare po njima, ja dok sam vozio Alfu nikad mi nije smatalo sto mi kazu da je krs :lol:
I da vozio sam i Alfu 159 i Alfu GT nisu po mom ukusu al su dobri auti, samo ili je moj prijatelj baksuz ali Alfa GT je visila kod majstora cim kise pocnu padat, nece da upali i Bog a nov auto. A 159 je imao kratko ali ona nije u tih par mjeseci zajebavala nista, a moja Alfaje bila krs sama od sebe i kad sam je kupio neznam sta mi bi :lol:
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#108 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

technoGeek wrote:Opet neki ljudi koji imaju ograniceno razmisljanje pisu po temi kada je covjek zamolio za savjete, a ne za raspravu kome je veci... Pa *ebo li vas taj svabo vise u paksu ! Zasto ne bi Alfa mogla biti u nekim stvarima bolja od BMW-a ? Ne, nego njemac i njemac, kao da se citav svijet vrti oko njih...

Evo za naseg dijasporca, procitaj malo temu http://www.bhtuning.com/alfa-166-fl-t-62859.html , srecom ima jos ljudi koji nisu ograniceni kada je u pitanju izbor auta i iznosenje misljenja.

I naravno da Alfa ima velicanstveni dizajn naspram dosadnih svaba, to i budala vidi..
Cuti mora opravdati jeftino a relativno jeftinu ogromnu limuzinu.
Vidi ovo http://suchen.mobile.de/auto-inserat/al ... age=100000
2007 god. 70000km preso za svega 7 tisucaeura. :lol: Sto milslis zasto? Zato sto je trazena i sto valja?
Halo ba limunzina full oprema 5 godina koja je kostala 50000€ za pet god. kosta 7000€. Ah sto li to?
Dijaspora nix wissen :P
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#109 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

I zamolio bi forumase opcenito koji nisu istog misljenja da prestanu sa psovkama i vrijedjanjem tipa "jebo vas svabo", kakis i tako. I nije trolanje ako iznosim svoje misljenje, jer u nedostatku argumenata je to najlakse reci.Jel tako johntra? :-D
Zasto toliko emocija ako ako su u ptanju samo auta?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#110 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by goran16v »

technoGeek wrote:Opet neki ljudi koji imaju ograniceno razmisljanje pisu po temi kada je covjek zamolio za savjete, a ne za raspravu kome je veci... Pa *ebo li vas taj svabo vise u paksu ! Zasto ne bi Alfa mogla biti u nekim stvarima bolja od BMW-a ? Ne, nego njemac i njemac, kao da se citav svijet vrti oko njih...

Evo za naseg dijasporca, procitaj malo temu http://www.bhtuning.com/alfa-166-fl-t-62859.html , srecom ima jos ljudi koji nisu ograniceni kada je u pitanju izbor auta i iznosenje misljenja.

I naravno da Alfa ima velicanstveni dizajn naspram dosadnih svaba, to i budala vidi..
Ovo moze napisati samo ljubomoran i zajedljiv covjek koji masta o necemu a ne moze si to priustiti.
Ah da, bhtuning je bas referentan forum...
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#111 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ElRe »

Dobro je poznato da Alfa (Lancia) u zadnjih 20ak godina nemaju model kojim bi konkurisalo velikim njemackim limuzinama (E, 5, A6). 166 i Thesis nisu napravili znacajnije prodajne rezultate i tu nema sta da se doda. Da li su loši automobili, nepouzdani...ne bih rekao. Razlog treba traziti u necemu drugom, a to znaju menadzeri Fiata.

156 je već bila ozbiljan konkurent A4, BMW 3, ali samo prvih par godina proizvodnje. Kasnije su BMW i Audi napredovali 156, je samo prosla kroz 1 redizajn enterijera. Ali na dizel motore i voznu dinamiku nikada nije bilo problema i to je bila (a vjerovatno je i danas) jedna od najsportskijih limuzina sa prednjim pogonom.

159 su projektovali ljudi koju su u Alfu stigli iz BMW. Kvalitet je znacajno podignut na svim poljima, ali se izgubio Alfin DNA. Npr Italijanska policija je odustala od kupovine 159, jer je bila preteska i preskupa za njih.
159 nije ni izbliza imala uspjesnu prodaju kao 156, ali je kvalitetniji model na svim poljima od 156. Greska je donekle ispravljena sa TI modelima, ali vec je bilo pokasno za ponovni pokusaj.
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#112 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ElRe »

goran16v wrote:
technoGeek wrote:Opet neki ljudi koji imaju ograniceno razmisljanje pisu po temi kada je covjek zamolio za savjete, a ne za raspravu kome je veci... Pa *ebo li vas taj svabo vise u paksu ! Zasto ne bi Alfa mogla biti u nekim stvarima bolja od BMW-a ? Ne, nego njemac i njemac, kao da se citav svijet vrti oko njih...

Evo za naseg dijasporca, procitaj malo temu http://www.bhtuning.com/alfa-166-fl-t-62859.html , srecom ima jos ljudi koji nisu ograniceni kada je u pitanju izbor auta i iznosenje misljenja.

I naravno da Alfa ima velicanstveni dizajn naspram dosadnih svaba, to i budala vidi..
Ovo moze napisati samo ljubomoran i zajedljiv covjek koji masta o necemu a ne moze si to priustiti.
Ah da, bhtuning je bas referentan forum...
Slazem se da je pretjerao, ipak 2.4 JTD protiv 3.0D R6 nema sta da trazi, ali on je iznenadjen sa onim sto mu Alfa pruza u voznji.
Last edited by ElRe on 11/05/2012 19:32, edited 1 time in total.
User avatar
ferrante071
Posts: 135
Joined: 06/05/2012 12:21
Location: Havana Cuba

#113 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ferrante071 »

Gospodo forumasi molim vas vratimo se temi!
Molim vas par informacija gdje u Sarajevu servisirate svoje Alfa i BMW ljubimce?
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#114 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Bimmer_ »

ferrante071 wrote:Gospodo forumasi molim vas vratimo se temi!
Molim vas par informacija gdje u Sarajevu servisirate svoje Alfa i BMW ljubimce?

Za BMW imas Tomica kao ovlasteni sevis, Bejdic je bio ovlasteni od kako je dosao Tomic, Bejdic vise nije ovlasteni ali servisiraju BMW i dobri su. Imas mnogo ovih klasicnih servisa i mehanicara sto rade BMW-a ali tadva su najveca;)
Za vecinu stvari mozes raditi kod Jakare u Brezi ljudi odlicno rade i poprilicno su jeftini
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#115 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ElRe »

Za oba modela preporucio bih iskljucivo ovlastene servisere, za Alfu to je ACF na Pofalicima, iza Kia salona.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#116 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

Bimmer_ wrote: P.S
Nikako mi nije jasno sto su ovi Alfisti i FiJatisti uvijek nervozni kad se prica oko auta samo bi se svadjali (svi ste takvi bez izuzetaka) i odmah im svabe krive i udare po njima, ja dok sam vozio Alfu nikad mi nije smatalo sto mi kazu da je krs :lol:
I da vozio sam i Alfu 159 i Alfu GT nisu po mom ukusu al su dobri auti, samo ili je moj prijatelj baksuz ali Alfa GT je visila kod majstora cim kise pocnu padat, nece da upali i Bog a nov auto. A 159 je imao kratko ali ona nije u tih par mjeseci zajebavala nista, a moja Alfaje bila krs sama od sebe i kad sam je kupio neznam sta mi bi :lol:
prvo kažeš hebo Alfu, valja to prodati kasnije, jer gubiš lovu, sad ko fol nisi tako mislio, dogovori se više...
ne vidim ovdje ko se svađa, to što neki nešto žustrije kažu, ne znači da su svi ostali isti...mene interesuju iskustva iz prve ruke, znaš kako ti vjerujem da je Alfa GT visila kod majstora kad padne kiša non stop...nisu ovo sedamdesete godine prošlog vijeka, a ni mi nismo baš takva djeca...i šta sad, ja tebi navedem neko loše iskustvo nekoga sa BMW-om, znači li to da je BMW karanana?
@froop, koliko znam tema ove priče je bila 159, a ne 166...zahvaljujem ti se na trudu što si mi pokazao Alfu koja vrijedi 7.000, dok ih ima i po 18 milja po oglasima... :lol: uglavnom, ova Alfa je i dalje ljepša od smiješne Bangle E60 petice, pa makar svaki dan stajala kad padne kiša...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#117 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by goran16v »

ElRe wrote:


Slazem se da je pretjerao, ipak 2.4 JTD protiv 3.0D R6 nema sta da trazi, ali on je iznenadjen sa onim sto mu Alfa pruza u voznji.
Pretjerao ne pretjerao, ovakva reakcija najbolje oslikava karakter i mentalni sklop bilo da se radi o automobila ili bilo cemu drugome. Vozio sam skoro novu 159 1,9 sw mjesec dana iz rent-a-cara i jako lijepi utisci, ali nisam vozio bmw tako da bih se suzdrzao od komentara tj predpostavki
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#118 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by hostapler »

froop wrote:
technoGeek wrote:Opet neki ljudi koji imaju ograniceno razmisljanje pisu po temi kada je covjek zamolio za savjete, a ne za raspravu kome je veci... Pa *ebo li vas taj svabo vise u paksu ! Zasto ne bi Alfa mogla biti u nekim stvarima bolja od BMW-a ? Ne, nego njemac i njemac, kao da se citav svijet vrti oko njih...

Evo za naseg dijasporca, procitaj malo temu http://www.bhtuning.com/alfa-166-fl-t-62859.html , srecom ima jos ljudi koji nisu ograniceni kada je u pitanju izbor auta i iznosenje misljenja.

I naravno da Alfa ima velicanstveni dizajn naspram dosadnih svaba, to i budala vidi..
Cuti mora opravdati jeftino a relativno jeftinu ogromnu limuzinu.
Vidi ovo http://suchen.mobile.de/auto-inserat/al ... age=100000
2007 god. 70000km preso za svega 7 tisucaeura. :lol: Sto milslis zasto? Zato sto je trazena i sto valja?
Halo ba limunzina full oprema 5 godina koja je kostala 50000€ za pet god. kosta 7000€. Ah sto li to?
Dijaspora nix wissen :P
Ima i BMW E60 koji je kao model noviji od ove 166 koju si spomenuo pa se prodaju po 9000 eura pa navise. Halo ba limuzina full oprema,5 godina koja je kostala 60 000 eura za 5 godina kosta 9000. Ah sto li to? Sto mislis Zasto? Zato sto je trazena i sto valja? :lol:
Mnogo si mi sinko pametan. Majka se sigurno ponosi na tebe.
Ovo oko auta je postalo isto kao i govno. Samo moje mirise a tuđe smrdi.
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#119 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Don Zivconi »

froop wrote:Da bas tako ako u comedy seriji Topgear kazu da je Alfa dobra onda mora biti tako. I posebno su poznati po objektivnim testovima. :-) ono Land Rover najbolje auto ikad i to.
Pa onda 100 godina stari stereotipi BMW(Njemci) hladno bez emocije i ruzno dok Alfa(Italijani) velicanstveni design vatreni emocije bla bla pljuc..

Samo kad bite auto jos neko kupovao.....ah sreci nigdje kraja :D
da si samo pregledao test do kraja da si fino pratio :( ove gluposti ne bi pisao :lol: pa fino kaze najlosije auto, al opet bi ga kupili to je poenta koji ti nikad neces shvatiti :lol: djaba ogranicen ko lavor sta ces :mrgreen:
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#120 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

hostapler wrote:
froop wrote:
technoGeek wrote:Opet neki ljudi koji imaju ograniceno razmisljanje pisu po temi kada je covjek zamolio za savjete, a ne za raspravu kome je veci... Pa *ebo li vas taj svabo vise u paksu ! Zasto ne bi Alfa mogla biti u nekim stvarima bolja od BMW-a ? Ne, nego njemac i njemac, kao da se citav svijet vrti oko njih...

Evo za naseg dijasporca, procitaj malo temu http://www.bhtuning.com/alfa-166-fl-t-62859.html , srecom ima jos ljudi koji nisu ograniceni kada je u pitanju izbor auta i iznosenje misljenja.

I naravno da Alfa ima velicanstveni dizajn naspram dosadnih svaba, to i budala vidi..
Cuti mora opravdati jeftino a relativno jeftinu ogromnu limuzinu.
Vidi ovo http://suchen.mobile.de/auto-inserat/al ... age=100000
2007 god. 70000km preso za svega 7 tisucaeura. :lol: Sto milslis zasto? Zato sto je trazena i sto valja?
Halo ba limunzina full oprema 5 godina koja je kostala 50000€ za pet god. kosta 7000€. Ah sto li to?
Dijaspora nix wissen :P
Ima i BMW E60 koji je kao model noviji od ove 166 koju si spomenuo pa se prodaju po 9000 eura pa navise. Halo ba limuzina full oprema,5 godina koja je kostala 60 000 eura za 5 godina kosta 9000. Ah sto li to? Sto mislis Zasto? Zato sto je trazena i sto valja? :lol:
Mnogo si mi sinko pametan. Majka se sigurno ponosi na tebe.
Ovo oko auta je postalo isto kao i govno. Samo moje mirise a tuđe smrdi.
Normala da sam pametan.Hajde nadji 520d 2007god. sa 70000km za 7000€. Da si ga nasao nebi mi sigurno reko neo bi ga odmah kupio :mrgreen: Uporedjivat kruske i jabuke. Normalno da ima petica 2003 god sa 230000 km za tu cijenu. Ja sam naveo konkretnto primjer a ti samo bubnes nesto.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#121 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by Bimmer_ »

johntra wrote:
Bimmer_ wrote: P.S
Nikako mi nije jasno sto su ovi Alfisti i FiJatisti uvijek nervozni kad se prica oko auta samo bi se svadjali (svi ste takvi bez izuzetaka) i odmah im svabe krive i udare po njima, ja dok sam vozio Alfu nikad mi nije smatalo sto mi kazu da je krs :lol:
I da vozio sam i Alfu 159 i Alfu GT nisu po mom ukusu al su dobri auti, samo ili je moj prijatelj baksuz ali Alfa GT je visila kod majstora cim kise pocnu padat, nece da upali i Bog a nov auto. A 159 je imao kratko ali ona nije u tih par mjeseci zajebavala nista, a moja Alfaje bila krs sama od sebe i kad sam je kupio neznam sta mi bi :lol:
prvo kažeš hebo Alfu, valja to prodati kasnije, jer gubiš lovu, sad ko fol nisi tako mislio, dogovori se više...
ne vidim ovdje ko se svađa, to što neki nešto žustrije kažu, ne znači da su svi ostali isti...mene interesuju iskustva iz prve ruke, znaš kako ti vjerujem da je Alfa GT visila kod majstora kad padne kiša non stop...nisu ovo sedamdesete godine prošlog vijeka, a ni mi nismo baš takva djeca...i šta sad, ja tebi navedem neko loše iskustvo nekoga sa BMW-om, znači li to da je BMW karanana?
@froop, koliko znam tema ove priče je bila 159, a ne 166...zahvaljujem ti se na trudu što si mi pokazao Alfu koja vrijedi 7.000, dok ih ima i po 18 milja po oglasima... :lol: uglavnom, ova Alfa je i dalje ljepša od smiješne Bangle E60 petice, pa makar svaki dan stajala kad padne kiša...
Ja niti jednom nisam rekao "hebo Alfu" neznam cije ti postove citas ;-)
Niti sam rekao "valja to prodati kasnije" niti "gubis lovu" ti haluciniras ili se pravis dalabu?
Ja sam rekao da je teze prodati kasnije.
Sve sto sam naveo su iskustva iz prve ruke a ne od rodjaka, rodjakovog prijatelja, komsije, poznanika, mehe, ivice itd.
Osim moje, te dvije Alfe su mi od jako dobrog prijatelja i sam sam ih vozio i bile su kod mene. Ja nisam rekao da je svaka GT takva, nego da je on valjda baksuz naletio na nju, auto nisu mogli (nisu znali, htjeli ili sta vec)da poprave citavu sezonu dok momak nije popizdio. Na kraju se ispostavilo da je "zastita elektornike propustala vlagu i kao napravi spoj svaki put kad je mnogo vlage i ona nece da upali" to su njihove rijeci nakon par mjeseci maltretiranja, poslije je prodato auto tako da neznam je li se ponavljao problem.
Nisu, svi Alfisti takvi vidi se iz prilozenog. :lol:
O ljepoti ne pricam ona je u oku posmatraca, a o pouzdanosti Bimmera je glupo pricat 8-)
User avatar
froop
Posts: 113
Joined: 10/04/2007 14:00
Location: Minken 1.Minhenska

#122 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by froop »

EVO zasto i kako

Auto Bild 100000km test


1. mjesto BMW 130 ocjena 1+(najbolja) znaci nisu mu ni sijalicu promjenili
8. mjesto BMW 320 ocjena 1 jedan put bio u servisu radi software problema
67. mjesto Alfa romeo ocjena 4+ poslije 20000 km promjenili mu motor :-? i jos par stvari

http://www.autobild.de/artikel/dauertes ... 28941.html
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#123 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by johntra »

Bimmer_ wrote:
Ja niti jednom nisam rekao "hebo Alfu" neznam cije ti postove citas ;-)
Niti sam rekao "valja to prodati kasnije" niti "gubis lovu" ti haluciniras ili se pravis dalabu?
Ja sam rekao da je teze prodati kasnije.
Sve sto sam naveo su iskustva iz prve ruke a ne od rodjaka, rodjakovog prijatelja, komsije, poznanika, mehe, ivice itd.
Osim moje, te dvije Alfe su mi od jako dobrog prijatelja i sam sam ih vozio i bile su kod mene. Ja nisam rekao da je svaka GT takva, nego da je on valjda baksuz naletio na nju, auto nisu mogli (nisu znali, htjeli ili sta vec)da poprave citavu sezonu dok momak nije popizdio. Na kraju se ispostavilo da je "zastita elektornike propustala vlagu i kao napravi spoj svaki put kad je mnogo vlage i ona nece da upali" to su njihove rijeci nakon par mjeseci maltretiranja, poslije je prodato auto tako da neznam je li se ponavljao problem.
Nisu, svi Alfisti takvi vidi se iz prilozenog. :lol:
O ljepoti ne pricam ona je u oku posmatraca, a o pouzdanosti Bimmera je glupo pricat 8-)
to što si ti bukva mene ne interesuje, prema tome, šta ću ti ja kad sve bukvalno shvataš, pa i to što sam napisao hebo...drugo, ne stoje ti te uvrede...treće, valja ti to prodati i teško je prodati je termin koji se odnosi na istu stvar, zar ne? gubljenje love je glavni i najgluplji argument kad se spomene neko talijansko auto, tako da se to kod vas samo nameće, po nekoj čudnoj logici...
ima ona stara narodna, u svakom žitu ima kukolja, tako ima i BMW modela koji se samo kvare, pa nikad neću reći da se na osnovu jednog ili dva modela, gleda čitava linija...
uglavnom, vraćamo se na temu, ovaj trool od froopa je toliko dosadan i neinteresantan...

postavljaču teme: viđam sve više 159-ki po gradu, vjerujem da će ih biti još više uskoro...
User avatar
ferrante071
Posts: 135
Joined: 06/05/2012 12:21
Location: Havana Cuba

#124 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ferrante071 »

froop wrote:EVO zasto i kako

Auto Bild 100000km test


1. mjesto BMW 130 ocjena 1+(najbolja) znaci nisu mu ni sijalicu promjenili
8. mjesto BMW 320 ocjena 1 jedan put bio u servisu radi software problema
67. mjesto Alfa romeo ocjena 4+ poslije 20000 km promjenili mu motor :-? i jos par stvari

http://www.autobild.de/artikel/dauertes ... 28941.html
Reliability rankings
Vehicle Points Note
First Mazda6 MZR 1.8 Comfort 0 1 +
Second Mazda5 2.0 MZR-CD Top / Toyota Prius
4th BMW 320i Touring (E91) 3 A
5th Skoda Octavia II Combi 1.6 FSI 5 1 -
6th Mercedes-Benz E 320 CDI Estate Elegance (S 211) 6 2 +
7th Ford Focus 1.6i tournament 8 2
8th Ford Mondeo Vectra 2.2 1.8/Opel 9 2
10th BMW 745i (E65) 10 2
11th Honda Jazz / Renault Clio 1.4 12 2 -
11th Mercedes-Benz B 180 CDI (W 245) 12 2 -
14th Fiat Panda 1.1 8V Active 13 2 -
15th Hyundai Getz / BMW 318i 14 2 -
17th Toyota Avensis 2.0 D-Cat/VW T5 Multivan 2.5 TDI 15 2 -
19th VW Lupo 1.4 TDI 16 3 +
20th Audi A6 Avant 2.7 TDI / Opel Meriva Cosmo 1.7 CDTI 17 3 +
22nd Mini Cooper 18 3
23rd Hyundai Elantra 1.6 21 3
24th Renault Kangoo 1.9 dCi 22 3
25th Alfa 147 2.0 TS / X3 BMW X5 3.0d 2.0d/BMW 23 3
28th Mercedes-Benz A 170 CDI (W 168) / C 220 CDI Estate (S 203) 24 3 -
30th Opel Zafira 1.8/Volvo XC90 D5 25 3 -
32nd VW Golf V 1.4 26 4 +
33rd Alfa Romeo 159 SW 2.4 20V Distinctive JTDM 28 4 +
33rd Opel Astra (H) 1.9 CDTI 28 4 +
35th Opel Astra (G) 1.6/Mercedes-Benz ML 270 CDI (W 163) 29 4
37th Ford 2.0 TDCi Fusion1.6/C-Max 30 4
39th Skoda Fabia 1.4 16V 31 4
40th Skoda Octavia Combi 1.9 TDI 32 4
41st Fiat Punto 1.2/Jaguar S-Type 3.0/Renault 1.6/Laguna Mégane 1.9 dCi 33 4
45th VW Passat Variant 2.0 TDI Comfortline 41 4
46th Citroen C8 SX 2.2 HDi FAP 45 5 -
47th Peugeot 307 HDi 110 FAP 46 6
48th VW Polo 1.2 Comfortline 56 6
49th VW Touran 2.0 TDI Trendline 77 6
Legend: 1 to 5 points = 1, 6 to 15 points = 2, 16 to 25 points = 3, 26 to 35 points = 4; 36-45 points = 5; from 46 points = 6

Ovo za BMW 320d sam znao, tako sam napisao u ranijim postovima, i iz tog razloga mi je taj model i interesantan. Ali ovaj rezultat Alfa Romeo 159, i ako na testu nije motor o kome ovdje raspravljamo je izuzetno dobar! Cak sta vise odlican!!! Jer silne price o ne pouzdanosti i tako to... Pa ja ovdje u top 50 recenzija ne vidim te strasne VW i Audi modele
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#125 Re: Kupovina BMW320d Touring ili Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

Post by ElRe »

Evo i hard test novog Bravo-a

Image

Za promjenu 2.4 Mjet motora sami su krivi...
Locked