Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
kenci234
Posts: 72
Joined: 09/11/2015 12:32

#1 Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by kenci234 »

Zdravo raja , :bih: :bih:

Jedno pitanje planiram porucit nesto sa Amazon.com tacnije ovo : https://www.amazon.com/Apple-MKM92LL-iP ... od+shuffle
Tu mi pise *Free Shipping* sada me zanima tih 54$ je 94KM BAM ! dali bi mi se naplatio neki PDV ili carina ja posto nisam nikada iz inostranstva narucivao artikle volike vrednosti npr 80-100KM.

Hvala :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by O'zone »

Zar Amazon isporučuje u BiH? Nisam znao.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#3 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by cassius »

kenci234 wrote:Zdravo raja , :bih: :bih:

Jedno pitanje planiram porucit nesto sa Amazon.com tacnije ovo : https://www.amazon.com/Apple-MKM92LL-iP ... od+shuffle
Tu mi pise *Free Shipping* sada me zanima tih 54$ je 94KM BAM ! dali bi mi se naplatio neki PDV ili carina ja posto nisam nikada iz inostranstva narucivao artikle volike vrednosti npr 80-100KM.

Hvala :thumbup:
Prvo kad na Amazonu napravis profil i stavis svoju adresu BiH i podes stavit ovaj paket u korpicu da kupis, pisace ti da ne salju za BiH.
Moras naci poslodavca kod kojeg ce ti pisat da "This item ships to Bosnia" kad ga stavis u korpicu. Tu ce ti pisat, koliki je i shipping. Nema free shippinga osim za neke stvari iz Kine. Shipping iz Amerike varira izmedu 20$ do 100$:D tako da i to uracunas u ovu cijenu od 54 $ :D

Drugo, carinit ce ti se svaki paket veci od vrijednosti od 50 KM , tj. veci od 27$ :D

Trece, i kada bi mogao narucit ovaj paket, a ne mozes, ali kad bi mogaooo, jeftinije ce te izaci da ga kupis negdje u BiH.
kenci234
Posts: 72
Joined: 09/11/2015 12:32

#4 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by kenci234 »

cassius wrote:
kenci234 wrote:Zdravo raja , :bih: :bih:

Jedno pitanje planiram porucit nesto sa Amazon.com tacnije ovo : https://www.amazon.com/Apple-MKM92LL-iP ... od+shuffle
Tu mi pise *Free Shipping* sada me zanima tih 54$ je 94KM BAM ! dali bi mi se naplatio neki PDV ili carina ja posto nisam nikada iz inostranstva narucivao artikle volike vrednosti npr 80-100KM.

Hvala :thumbup:
Prvo kad na Amazonu napravis profil i stavis svoju adresu BiH i podes stavit ovaj paket u korpicu da kupis, pisace ti da ne salju za BiH.
Moras naci poslodavca kod kojeg ce ti pisat da "This item ships to Bosnia" kad ga stavis u korpicu. Tu ce ti pisat, koliki je i shipping. Nema free shippinga osim za neke stvari iz Kine. Shipping iz Amerike varira izmedu 20$ do 100$:D tako da i to uracunas u ovu cijenu od 54 $ :D

Drugo, carinit ce ti se svaki paket veci od vrijednosti od 50 KM , tj. veci od 27$ :D

Trece, i kada bi mogao narucit ovaj paket, a ne mozes, ali kad bi mogaooo, jeftinije ce te izaci da ga kupis negdje u BiH.

Hvala puno na korisnim informacijama ! :-D
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#5 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by Better Man »

Mogu se stvari naručiti s Amazona najnormalnije. Samo treebaš upratiti da li je direktno od Amazona ili nekog drugog koji putem Amazona prodaje proizvod, jer samo stvari koje direktno prodaje Amazon se isporučuju u BiH. Naravno neke stvari neisporučuju. glede poštarine ona nije nešto velika, jer znam po se bi kad naručujem. Amazon od cijene odbije iznos PDV-a. Meni dosad nikad ništa nisu carinili.
User avatar
Djidjimilovich
Posts: 200
Joined: 07/06/2008 23:29

#6 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by Djidjimilovich »

Molim te ako ti nije problem da mi kazes kako znas da li je Amazon seller ? Nekad davno sam narucivao preko amazona ali sada mi izgleda kao da niko ne salje za BiH
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#7 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by cassius »

Better Man wrote:Mogu se stvari naručiti s Amazona najnormalnije. Samo treebaš upratiti da li je direktno od Amazona ili nekog drugog koji putem Amazona prodaje proizvod, jer samo stvari koje direktno prodaje Amazon se isporučuju u BiH. Naravno neke stvari neisporučuju. glede poštarine ona nije nešto velika, jer znam po se bi kad naručujem. Amazon od cijene odbije iznos PDV-a. Meni dosad nikad ništa nisu carinili.
Upravo je obratno, kada je direktno od Amazona tada mozes samo narucit knjige i cd-ove u BiH,ostala roba tipa ovog Apple proizvoda ne moze. A store koji prodaje preko Amazona, oept u zavisnosti kako koji, salje u BiH. Postarina je u prosjeku velika,ipak je BiH zemlja treceg svijeta.
Carini se sve preko vrijednosti od 27$.
Djidjimilovich wrote:Molim te ako ti nije problem da mi kazes kako znas da li je Amazon seller ? Nekad davno sam narucivao preko amazona ali sada mi izgleda kao da niko ne salje za BiH
Vecina brandova tipa Apple, Adidas itd ima svoje prodavnicu na Amazonu i u tim slucajevima je Amazon seller. Takoder vecina amerikanaca koja koriste amazon nece da salju u zemlje tipa BiH. Tesko je naci prodavca koji salje za BiH s Amazona, ima ih, ali fakat proizvod koji trazis , moras Amazon prerovit :D
Ebay je dosta bolji sto se tice toga.
GerilacGaming
Posts: 29
Joined: 17/03/2018 15:30

#9 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by GerilacGaming »

Vozdra raja, htio sam pitati da li je neko u zadnje vrijeme kupovao nesto na amazon.com htio sam jedan mikrofon naruciti pa me interesuje kakvo je sada stanje. Lijep pozdrav!
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#10 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by CherryLips »

.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by KB9 »

GerilacGaming wrote:Vozdra raja, htio sam pitati da li je neko u zadnje vrijeme kupovao nesto na amazon.com htio sam jedan mikrofon naruciti pa me interesuje kakvo je sada stanje. Lijep pozdrav!
uci skolu, ne mozete svi bit jutuberi
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#12 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by zlo zlo »

nedavno sam kupovala online knjigu na amazonu kao gift i ta osoba nije mogla otvorit tu knjigu, srećom mogla ju je zamijeniti za istu tu pa onda mogla :lol: :lol: odron za bih
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#13 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by TouringBiker »

KB9 wrote:
GerilacGaming wrote:Vozdra raja, htio sam pitati da li je neko u zadnje vrijeme kupovao nesto na amazon.com htio sam jedan mikrofon naruciti pa me interesuje kakvo je sada stanje. Lijep pozdrav!
uci skolu, ne mozete svi bit jutuberi
Sa amazon.com većinom nećeš naći da šalju za BiH

Sa amacon.co.uk poneko, sa amazon.de nešto više
LH 071
Posts: 53
Joined: 20/02/2020 14:29

#14 Re: Kupovina (Amazon,Ebay,Alibaba) iz BiH ?

Post by LH 071 »

Raja probajte sa Pesoto.ba oni su skoro otvorili poslocnicu u BiH i dostavljaju robu iz USA. Ja sam narucio jaknu preko online shopa u americi koji nisu imali dostavu u BiH ali preko njih to moze. Odlicna mogucnost.
Post Reply