kupiranje ušiju-ilegalno?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#51 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by herbert mekfjuger »

glupost najveća, ustvari bolesno, čuj kupiranje, reci sakaćenje, realnije zvuči, tjuniranje, liječenje kompleksa vlasnika... napravi dijete i kupiraj ga, odsijeci mu koji prst, izgleda moćnije, a neće ni osjetit vjeruj, za dan-dva ko da se ništa nije desilo
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#52 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zonbirile »

herbert mekfjuger wrote:glupost najveća, ustvari bolesno, čuj kupiranje, reci sakaćenje, realnije zvuči, tjuniranje, liječenje kompleksa vlasnika... napravi dijete i kupiraj ga, odsijeci mu koji prst, izgleda moćnije, a neće ni osjetit vjeruj, za dan-dva ko da se ništa nije desilo
-------------------------------------------------
ne nego kada poraste neka ugradi sise,preradi uši!,guzicu,botoks u labrnju,liposukciju,ušivanje dlaka na glavi (D.Merlin),face lifting i sl.
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#53 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by herbert mekfjuger »

zonbirile wrote:
herbert mekfjuger wrote:glupost najveća, ustvari bolesno, čuj kupiranje, reci sakaćenje, realnije zvuči, tjuniranje, liječenje kompleksa vlasnika... napravi dijete i kupiraj ga, odsijeci mu koji prst, izgleda moćnije, a neće ni osjetit vjeruj, za dan-dva ko da se ništa nije desilo
-------------------------------------------------
ne nego kada poraste neka ugradi sise,preradi uši!,guzicu,botoks u labrnju,liposukciju,ušivanje dlaka na glavi (D.Merlin),face lifting i sl.
može i to :x
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#54 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zengi »

Ljudi Hebalo vas kupiranje usiju, imal ko kakvu ideju STA DA RADIM SA OVIM KUČIĆIMA!!!!!
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#55 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Irm@ »

http://www.mvteo.gov.ba/org_struktura/s ... H/?id=2331

"Član 12.
(Amputacija)
(1) Zabranjena je djelimična ili potpuna amputacija pojedinih dijelova životinjskog tijela.
(2) Izuzetno od odredbe stava (1) ovoga člana, djelimična ili potpuna amputacija
pojedinih dijelova životinjskog tijela dozvoljena je:
a) ako za pojedine operativne zahvate postoji veterinarsko-medicinska indikacija;
b) u slučaju kada je kastracija ili sterilizacija potrebna radi sprečavanja rađanja
neželjenih životinja;
c) pri skraćivanju repova kod pasa kod kojih je zahvat u njihovu korist.
(3) Amputacija je dozvoljena i u slučaju iz člana 11. stav (4) tačka e) ovog zakona."

ne razumijem se u razlicite pasmine ali vjerovatno postoji kod nekih zivotinja da je to u njihovu korist... a inace
s obzirom na ovu odredbu moze se analogno zakljuciti da svako kupiranje koje nije u korist psa je protivno zakonu ali s obzirom da sam protiv toga inidirektno bih to mogla podvesti po mnoge odredbe ovog zakona...
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#56 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Felidae »

zengi wrote:Ljudi Hebalo vas kupiranje usiju, imal ko kakvu ideju STA DA RADIM SA OVIM KUČIĆIMA!!!!!
imas li predstavu koliko su stari.....
da li makar gledaju
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#57 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zonbirile »

Irm@ wrote:http://www.mvteo.gov.ba/org_struktura/s ... H/?id=2331

"Član 12.
(Amputacija)
(1) Zabranjena je djelimična ili potpuna amputacija pojedinih dijelova životinjskog tijela.
(2) Izuzetno od odredbe stava (1) ovoga člana, djelimična ili potpuna amputacija
pojedinih dijelova životinjskog tijela dozvoljena je:
a) ako za pojedine operativne zahvate postoji veterinarsko-medicinska indikacija;
b) u slučaju kada je kastracija ili sterilizacija potrebna radi sprečavanja rađanja
neželjenih životinja;
c) pri skraćivanju repova kod pasa kod kojih je zahvat u njihovu korist.
(3) Amputacija je dozvoljena i u slučaju iz člana 11. stav (4) tačka e) ovog zakona."

ne razumijem se u razlicite pasmine ali vjerovatno postoji kod nekih zivotinja da je to u njihovu korist... a inace
s obzirom na ovu odredbu moze se analogno zakljuciti da svako kupiranje koje nije u korist psa je protivno zakonu ali s obzirom da sam protiv toga inidirektno bih to mogla podvesti po mnoge odredbe ovog zakona...
-----------------------------------------
čudno kako se drže zakona pojedinci,a kada je zakon o korištenju povodca i brnjice,onda 100 izgovora.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#58 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Qler »

Svako cita ono sto mu odgovara :)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#59 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Irm@ »

zonbirile wrote:
Irm@ wrote:http://www.mvteo.gov.ba/org_struktura/s ... H/?id=2331

"Član 12.
(Amputacija)
(1) Zabranjena je djelimična ili potpuna amputacija pojedinih dijelova životinjskog tijela.
(2) Izuzetno od odredbe stava (1) ovoga člana, djelimična ili potpuna amputacija
pojedinih dijelova životinjskog tijela dozvoljena je:
a) ako za pojedine operativne zahvate postoji veterinarsko-medicinska indikacija;
b) u slučaju kada je kastracija ili sterilizacija potrebna radi sprečavanja rađanja
neželjenih životinja;
c) pri skraćivanju repova kod pasa kod kojih je zahvat u njihovu korist.
(3) Amputacija je dozvoljena i u slučaju iz člana 11. stav (4) tačka e) ovog zakona."

ne razumijem se u razlicite pasmine ali vjerovatno postoji kod nekih zivotinja da je to u njihovu korist... a inace
s obzirom na ovu odredbu moze se analogno zakljuciti da svako kupiranje koje nije u korist psa je protivno zakonu ali s obzirom da sam protiv toga inidirektno bih to mogla podvesti po mnoge odredbe ovog zakona...
-----------------------------------------
čudno kako se drže zakona pojedinci,a kada je zakon o korištenju povodca i brnjice,onda 100 izgovora.
mene bas interesuje iz koje moje recenice si ti izveo ovaj smjeli zakljucak :?:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#60 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zonbirile »

Irm@ wrote:
zonbirile wrote:
Irm@ wrote:http://www.mvteo.gov.ba/org_struktura/s ... H/?id=2331

"Član 12.
(Amputacija)
(1) Zabranjena je djelimična ili potpuna amputacija pojedinih dijelova životinjskog tijela.
(2) Izuzetno od odredbe stava (1) ovoga člana, djelimična ili potpuna amputacija
pojedinih dijelova životinjskog tijela dozvoljena je:
a) ako za pojedine operativne zahvate postoji veterinarsko-medicinska indikacija;
b) u slučaju kada je kastracija ili sterilizacija potrebna radi sprečavanja rađanja
neželjenih životinja;
c) pri skraćivanju repova kod pasa kod kojih je zahvat u njihovu korist.
(3) Amputacija je dozvoljena i u slučaju iz člana 11. stav (4) tačka e) ovog zakona."

ne razumijem se u razlicite pasmine ali vjerovatno postoji kod nekih zivotinja da je to u njihovu korist... a inace
s obzirom na ovu odredbu moze se analogno zakljuciti da svako kupiranje koje nije u korist psa je protivno zakonu ali s obzirom da sam protiv toga inidirektno bih to mogla podvesti po mnoge odredbe ovog zakona...
-----------------------------------------
čudno kako se drže zakona pojedinci,a kada je zakon o korištenju povodca i brnjice,onda 100 izgovora.
mene bas interesuje iz koje moje recenice si ti izveo ovaj smjeli zakljucak :?:
------------------------
kako se ti prepozna?
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#61 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zengi »

Felidae wrote:
zengi wrote:Ljudi Hebalo vas kupiranje usiju, imal ko kakvu ideju STA DA RADIM SA OVIM KUČIĆIMA!!!!!
imas li predstavu koliko su stari.....
da li makar gledaju
Imam, sad su stari jedno 7-10 dana i jos nisu progledali ali evo nekako ih hranim nekim koktelom sto mi ga je preporucio jedan veterinar a sastoji se od: mlijeko, jaje, pavlaka, ad kapi, secer.
To radim vec evo par dana i izgleda da im dobro godi. Sad ima taj problem da ih moras masiranjem genitalija podrazavati da piske i kake ali sta da se radi. :skoljka:
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#62 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Felidae »

zengi wrote:
Felidae wrote:
zengi wrote:Ljudi Hebalo vas kupiranje usiju, imal ko kakvu ideju STA DA RADIM SA OVIM KUČIĆIMA!!!!!
imas li predstavu koliko su stari.....
da li makar gledaju
Imam, sad su stari jedno 7-10 dana i jos nisu progledali ali evo nekako ih hranim nekim koktelom sto mi ga je preporucio jedan veterinar a sastoji se od: mlijeko, jaje, pavlaka, ad kapi, secer.
To radim vec evo par dana i izgleda da im dobro godi. Sad ima taj problem da ih moras masiranjem genitalija podrazavati da piske i kake ali sta da se radi. :skoljka:
daj boze da pozive....tesko je ako nisu jos progledali....masiranje genitalija ja mislim da ide sa vlaznom mokrom krpom (kao jezik kod majke)...bas crnjak....ja bi voljela pomoci....ali da mi umru na rukama, ja ne bi sebi dosla mjecec dana....vec sam imala takvih slucajeva
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#63 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Irm@ »

zonbirile wrote:
zonbirile wrote:-----------------------------------------
čudno kako se drže zakona pojedinci,a kada je zakon o korištenju povodca i brnjice,onda 100 izgovora.
mene bas interesuje iz koje moje recenice si ti izveo ovaj smjeli zakljucak :?:
------------------------
kako se ti prepozna?[/quote]

pa citiran je moj komentar :?: :!:
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#64 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zengi »

imas li predstavu koliko su stari.....
da li makar gledaju[/quote]

Imam, sad su stari jedno 7-10 dana i jos nisu progledali ali evo nekako ih hranim nekim koktelom sto mi ga je preporucio jedan veterinar a sastoji se od: mlijeko, jaje, pavlaka, ad kapi, secer.
To radim vec evo par dana i izgleda da im dobro godi. Sad ima taj problem da ih moras masiranjem genitalija podrazavati da piske i kake ali sta da se radi. :skoljka:[/quote]

daj boze da pozive....tesko je ako nisu jos progledali....masiranje genitalija ja mislim da ide sa vlaznom mokrom krpom (kao jezik kod majke)...bas crnjak....ja bi voljela pomoci....ali da mi umru na rukama, ja ne bi sebi dosla mjecec dana....vec sam imala takvih slucajeva[/quote]

Mogu ti reci da su prezivjeli svi do jednog i da izgledaju bolje nego kucici koi imaju majku.
Evo su polako poceli da progledavaju.
Jednog sam vec udomio u komsiluku gdje ce biti pod moim nadzorom a druga cetiri je uzela jedna djevojka (da je dragi Alah nagradi) i brine se o njima kvalitetno i ja joj pomalo pomazem sa pravljenjem hrane i tako to.
Znas sta je velika sreca? Imam ja jednu lutalicu (zovem je sjenka jer me prati kao sjenka) i to je ziva legenda od psa. Ona ih je na moju sugestiju prihvatila kao da im je majka i obavljala one duznosti kao sto je lizanje itd. Plemenito je to jedno bice. Tako se ufurala u duznost da nikom nije dala osim mene da im pridje, ni ljudima ni drugim psima. Neki dan ja posao u prodavnicu i ona me po obicaju posla da prati i ja stanem i pitam je gdje ces ti, idi cuvaj cukice, a ona se okrenu i ode da ih cuva.
Dusa moja slatka.... Sad cu je povremeno voditi da obidjemo kucice da ih ona pregleda jer ona najbolje zna jesul dobro ili nisu. Ima sansa da odu na usvajanje u Njemacku i tamo ce im sigurno biti dobro. Ako Bog da ostvarit ce se ona nasa stara poslovica "rodi me mati sretnog, pa me u vodu baci".
Pita me jedan seljak, sto se sa tim zajebajem i zasto na sebe uzimam tu obavezu a ja mu kazem "sta treba, da dozvolim da pas bude plemenitiji od mene, kad ih je ona prihvatila i odlucila da se brine o njima kako necu ja? Kako bi se onda mogao smatrati boljim od psa"?
Nije ovo nista, ja sam jednom uspio oziviti bukvalno mrtvu malu vranu na kojoj su se vec muhe bile okupile. Odi na you tube i ukucaj bago the crow1.
Image

Image

Ovo crno im je majka a ovo cu kucici kako sam ih nasao.
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#65 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Felidae »

aj dusa draga, kad se nisam rasplakala od dragosti....
jos uvijek ima fini ljudi, zbog takvih kao ti ne gubim vjeru u ljude.....a presretna sam sto ostadose zivi, ali bas onako iskreno....
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#66 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zengi »

Felidae wrote:aj dusa draga, kad se nisam rasplakala od dragosti....
jos uvijek ima fini ljudi, zbog takvih kao ti ne gubim vjeru u ljude.....a presretna sam sto ostadose zivi, ali bas onako iskreno....
Ih da ih vidis sad! To laju, to se hrvaju, ma cudo jedno kako su dobri.
Nisam ja fin, ja samo nisam totalni manijak i psihopata kao velika vecina ljudi u ovoj zemlji.
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#67 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Felidae »

stvarno mi je drago sto je ova prica imala sretan kraj, i sto su svi prezivjeli.
i nemoj biti skroman, mogao si okrenuti glavu od njih, ali nisi......
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#68 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by zengi »

Felidae wrote:stvarno mi je drago sto je ova prica imala sretan kraj, i sto su svi prezivjeli.
i nemoj biti skroman, mogao si okrenuti glavu od njih, ali nisi......
Hvala na komplimentu. :dance:
vom Kalidorf
Posts: 36
Joined: 16/07/2010 19:09

#69 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by vom Kalidorf »

I sta na kraju bi s malcima, jos su kod tebe :?
generation
Posts: 28
Joined: 11/03/2010 19:26

#70 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by generation »

" Pas kojem odsijeces usi, postaje osjetljiv na zvukove i trza se na iznenadne sumove, a ako mu se odsijece rep .. imat ce problema sa ravnotezom."
E, GLUPLJE NISTA U ZIVOTU NISAM CUO.
Kontam da je bila zajebancija na temu, jer nemoguce je da je frajer toliko neinteligentan.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#71 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by pakica_ »

generation wrote:" Pas kojem odsijeces usi, postaje osjetljiv na zvukove i trza se na iznenadne sumove, a ako mu se odsijece rep .. imat ce problema sa ravnotezom."
E, GLUPLJE NISTA U ZIVOTU NISAM CUO.
Kontam da je bila zajebancija na temu, jer nemoguce je da je frajer toliko neinteligentan.
I ja evo citam i ne vjerujem :lol:
Eno moj osakaceni jadan nema ni usi ni rep, sav istrzan od zvukova i ukrivo hoda :pisnula: :pisnula:
User avatar
Narkotek
Posts: 770
Joined: 26/08/2014 03:01

#72 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Narkotek »

Ko kako hoce na kraju krajeva to nije samo estetski .. ja sam kupirao i uvijek cu
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#73 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by escobar__ »

Šta mislite da onda i sebi kupirate uši?
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#74 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by corsa »

escobar__ wrote:Šta mislite da onda i sebi kupirate uši?
Pa ljudi koji su klempavi odu na operaciju i rijese problem. To je slicno kupiranju usiju. Niko ne kupira usi Njemackom ovcaru, Malamutu i slicnim pasminama.
User avatar
Narkotek
Posts: 770
Joined: 26/08/2014 03:01

#75 Re: kupiranje ušiju-ilegalno?

Post by Narkotek »

Mutavci koji pojma nemaju o cemu pricaju ni sta ni kako a dosli pametovati .. svasta
Post Reply