Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#17726 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

edossbest wrote:Ljudi jel ko kupovao ovako vece stvari htio bi da kupim jedan 3d printer.. tj onaj printer koji printa figure i sve sto pozelis kako bi prosao na carini jer je cijena oko 2000 km ?
Nije to problem, može se uvesti bez problema. Carine računaj otprilike 30% od cijene, a možda budeš morao platiti i špeditera, to bi bio dodatni trošak.
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17727 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

U zadnjih 2 mjeseca ni jedan paket mi nije dosao da nisma platio ili 1.80 ili 3.5 KM.

I kad saberem ovo na godisnjem nivou, manje sam troskova imao dok je bilo do 50 KM.

Sada sve pakete po 20-30 KM otvaraju i lijepe 3.5 KM

One sitne po par KM, na njih 1.80 KM.

Hvala drzavo.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#17728 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by boshniak »

Dobio sam obavijest da carini dostavim racun i izvod sa paypal, da li je neko slao u skorije vrijeme i da li im radi ovaj email koji su ostavili ili se mora slati faxom, znam da je ranije bilo problema sa njihovim emailom.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#17729 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Bobi »

zlo zlo wrote:taj možeš pratit jedino kad ti već kupljeni item u vitrini :lol: :lol:
evo..ja upratio gdje :lol: ..ošlo malo do Bihaća pa nazad do Zenice :lol:
Image
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#17730 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

kloniran wrote:
CooK wrote:
nego gdje kupujete 18650 baterije a da dostavljaju za BH i da imaju razumnu cijenu

danke :mrgreen:
Ne postoji novcanica od 1000 eura. :D
https://www.olx.ba/artikal/25293670/bat ... h-3000mah/

prije više od god dana uzela sam ih nekoliko od ovog lika s pika, ok su. trebale mi hitnije nego da vani .
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#17731 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

_Reds_ wrote:U zadnjih 2 mjeseca ni jedan paket mi nije dosao da nisma platio ili 1.80 ili 3.5 KM.

I kad saberem ovo na godisnjem nivou, manje sam troskova imao dok je bilo do 50 KM.

Sada sve pakete po 20-30 KM otvaraju i lijepe 3.5 KM

One sitne po par KM, na njih 1.80 KM.

Hvala drzavo.
Identicna situacija i kod mene. Sto dobijem na mostu izgubim na cupriji.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#17732 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

zlo zlo wrote: https://www.olx.ba/artikal/25293670/bat ... h-3000mah/

prije više od god dana uzela sam ih nekoliko od ovog lika s pika, ok su. trebale mi hitnije nego da vani .
I ja sam isto preporučio ovim što su pitali jer sam doživio da stare LG 18650 baterije iz baterije laptopa imaju bolji kapacitet nego nove Ultrafire od "3000" mAh
edossbest
Posts: 117
Joined: 06/04/2017 13:48

#17733 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by edossbest »

Ljudi hitno pomoc isticala mi kartica i nije htio da je primi Aliexpres i ja odem u banku da mi daju drugu i rekose dodji za 7 dana ova ti od danas nije upotrebljiva i ajd ok ali u medjuvremenu mi dodju neke spijunske naocale sto sam narucio polomljene i ja se zalim isti dan da mi daju refund i oni odobre sad mene interesuje dali ce meni leci pare na racun od kartice ili pisi propalo jer je ta kartica van upotrebe ?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17734 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

Mislim da to nema veze sa karticom kao komadom plastike . Ti ces dobiti novu karticu sa istim brojem racuna . Ne bi trebalo biti problema. Uglavnom dobit ces e mail da li je refund prosao ili ne
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#17735 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Kada oni ukinu karticu onda nema preko čega da se vrati na račun. Nisi trebao odmah tražiti refund, imaš rok.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17736 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by vješalica »

edossbest wrote:Ljudi hitno pomoc isticala mi kartica i nije htio da je primi Aliexpres i ja odem u banku da mi daju drugu i rekose dodji za 7 dana ova ti od danas nije upotrebljiva i ajd ok ali u medjuvremenu mi dodju neke spijunske naocale sto sam narucio polomljene i ja se zalim isti dan da mi daju refund i oni odobre sad mene interesuje dali ce meni leci pare na racun od kartice ili pisi propalo jer je ta kartica van upotrebe ?
Nema veze
Leci ce ti oare na račun
Ja sam mijenjala karticu tako i lijegale mi pare normalno
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#17737 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by The BEN10 »

Šta je sa baterijama za laptope, da li prolaze carinu? Ima li kakvih zabrana po tom pitanju?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#17738 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

zlo zlo wrote:
kloniran wrote:
CooK wrote:
nego gdje kupujete 18650 baterije a da dostavljaju za BH i da imaju razumnu cijenu

danke :mrgreen:
Ne postoji novcanica od 1000 eura. :D
https://www.olx.ba/artikal/25293670/bat ... h-3000mah/

prije više od god dana uzela sam ih nekoliko od ovog lika s pika, ok su. trebale mi hitnije nego da vani .
Hvala, i Mehemed mi je istog preporucio :thumbup:
Jos vagam da li da narucm preko interneta ili da od ovog uzmem.
Naravno ne ultrafire ili te njeke žnj marke, samo LG, Samsung i Sony, Panasonicova mi cini mi se ima malu max. amperazu, jer mi treba za malo jacu busilicu.
Ove crkunute imaju preko ampera jacu max izlaznu struju nego panasonicova, mada ona ima najveci kapacitet.

Cijena je kod ovoga na piku za polovne, ili da narucim nove i cekam u par maraka razlike.
vidi_me
Posts: 18
Joined: 23/03/2011 18:16

#17739 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by vidi_me »

Ima li neko kakav urnek žalbe BH pošti zbog nedostavljanja paketa, odnosno, nenamjernog/namjernog propusta poštara? Imao sam tracking kod prema kojem je paket 15. stigao u BiH, a 17. mi je dostavljen na vrata. Danas bio u Centralnoj pošti na Ž. stanici, našli onaj poštarev papir na kome se potpisujemo kad primimo paket, i tog 17. neko je na njemu našvrljao moje ime, a to nisam uradio niti ja niti iko od ukućana. Kontrolor, jako ljubazan i profesionalan čiko pred penziju, suočio me je s poštarem koji se, kao, ne sjeća kome je paket uručio i sve će, kao, sutra provjeriti. Je li neko imao sličan problem? Kome se žalba upućuje, kakva je procedura, mogući ishod?
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#17740 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by boshniak »

Na ebay mi reklamira neki kupon M25OFFSEP 25% popusta na odabrane artikle, međutim koji god artikal od ponuđenih da odaberem dobijem poruku da kod ne može biti primijenjen, da li je neko još pokušao
edossbest
Posts: 117
Joined: 06/04/2017 13:48

#17741 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by edossbest »

boshniak wrote:Na ebay mi reklamira neki kupon M25OFFSEP 25% popusta na odabrane artikle, međutim koji god artikal od ponuđenih da odaberem dobijem poruku da kod ne može biti primijenjen, da li je neko još pokušao
Drug to su gluposti nema ti tog popusta dignu cijene i daju ti popuste na odredjene artikle :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#17742 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Upravo to. Ovo je jedan od artikala na koje je meni dalo tih 25% popusta. Hahahaha 19.99 a ne vrijedi više od par dolara

https://www.ebay.com/itm/Clear-Vinyl-Pl ... 25a0da7254
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#17743 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by boshniak »

Mehemed wrote:Upravo to. Ovo je jedan od artikala na koje je meni dalo tih 25% popusta. Hahahaha 19.99 a ne vrijedi više od par dolara

https://www.ebay.com/itm/Clear-Vinyl-Pl ... 25a0da7254
Da ali i kad ukucam taj kod ne mogu da dobijem popust čak ni na tu cijenu jer piše The code can't be applied to your order.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#17744 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Nema ni u mene sad, ali je jučer pisalo odmah ispod cijene da ga mogu dobiti za 14 i nešto dolara i da kliknem da bi saznao kako. Isteklo to -25% al sve opet izađe skupo i sa 25% popusta.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#17745 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by shandrprcSA »

kloniran wrote:
zlo zlo wrote: https://www.olx.ba/artikal/25293670/bat ... h-3000mah/

prije više od god dana uzela sam ih nekoliko od ovog lika s pika, ok su. trebale mi hitnije nego da vani .
Hvala, i Mehemed mi je istog preporucio :thumbup:
Jos vagam da li da narucm preko interneta ili da od ovog uzmem.
Naravno ne ultrafire ili te njeke žnj marke, samo LG, Samsung i Sony, Panasonicova mi cini mi se ima malu max. amperazu, jer mi treba za malo jacu busilicu.
Ove crkunute imaju preko ampera jacu max izlaznu struju nego panasonicova, mada ona ima najveci kapacitet.

Cijena je kod ovoga na piku za polovne, ili da narucim nove i cekam u par maraka razlike.
na preporuku forumasa kontaktiram ovog lika za baterije, sve se dogovorimo i lik se ne javlja nikako vec par dana :izet:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#17746 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

shandrprcSA wrote:
kloniran wrote:
zlo zlo wrote: https://www.olx.ba/artikal/25293670/bat ... h-3000mah/

prije više od god dana uzela sam ih nekoliko od ovog lika s pika, ok su. trebale mi hitnije nego da vani .
Hvala, i Mehemed mi je istog preporucio :thumbup:
Jos vagam da li da narucm preko interneta ili da od ovog uzmem.
Naravno ne ultrafire ili te njeke žnj marke, samo LG, Samsung i Sony, Panasonicova mi cini mi se ima malu max. amperazu, jer mi treba za malo jacu busilicu.
Ove crkunute imaju preko ampera jacu max izlaznu struju nego panasonicova, mada ona ima najveci kapacitet.

Cijena je kod ovoga na piku za polovne, ili da narucim nove i cekam u par maraka razlike.
na preporuku forumasa kontaktiram ovog lika za baterije, sve se dogovorimo i lik se ne javlja nikako vec par dana :izet:
Ja cu s neta da narucim
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#17747 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by shandrprcSA »

kloniran wrote:
Ja cu s neta da narucim
de na pp link ako moze
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#17748 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

shandrprcSA wrote:
kloniran wrote:
Ja cu s neta da narucim
de na pp link ako moze
zajeb, izbaci me pri checkoutu, ne salju ni ovi
fasttech je bio u pitanju

edit:
koja smo mi rupetina, u hrvatsku šalju, ovdje neće
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#17749 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Hrvatska je u EU, to im daje prednost prilikom naručivanja, dosta artikala sam naišao da šalje u HR a ne šalje u BiH. Jednom sam naišao na artikal na ebayu koji se šalje isključivo samo u zemlje EU, ko nije u EU ne može ga ni naručiti. Ima i toga...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17750 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by vješalica »

Opet su počeli serendavati oko dostave pošte
Ima sitnica poštara ljendohana ni na mapi

Inale pošta na Dobrinji je jedna od gorih
Ponašaju se ko da su sami tamo i da nemaju stranki
Jedan šalter i 20 ljudi ko pašćad u redu čeka
Izuzetno su ograničeni u radu i sve imje mrsko
Izgleda da očekuju da im još neko sam završi uplate i račune koliko su lijeni
Post Reply