Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#17676 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zippoo87 »

od 7 do 30 dana je neka normala za posiljke...ako je nema nakon 30 dana,treba se malo zabrinuti :D
evo ja se peglam sa jednim ovamo od aprila...narucio nesto,doslo neispravno,trazio da ponovo posalju i evo jos cekam " da stigne " :D
naravno da nece ni stici...moguce da nije ni poslato,tracking number je onaj kineski,tako da se ne moze pratiti posiljka
trazio refund,zavlacio me dva mjeseca...otvorio case,opet mi pise iste poruke kao i dok nisam otvorio case hahha
cirkus
a danas bas pricao sa postarom vezano za tu naplatu od 1.8 KM,reko znate li vi gdje idu te pare i kome idu,kaze nemamo pojma...samo nam napravili problem,jer ih zaduze za pare,svaki dan...za svaku posiljku ...i na kraju dana moraju predati harac u poslovnicu haha
jbte ovakve stvari mogu smisliti samo SDA mafijoze...klepaju ti pare a niti izdaju kakve racune zato,niti imas pojma gdje idu i kome idu pare i sta raditi sa tim parama
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#17677 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by The BEN10 »

zippoo87 wrote:a danas bas pricao sa postarom vezano za tu naplatu od 1.8 KM,reko znate li vi gdje idu te pare i kome idu,kaze nemamo pojma...samo nam napravili problem,jer ih zaduze za pare,svaki dan...za svaku posiljku ...i na kraju dana moraju predati harac u poslovnicu haha
jbte ovakve stvari mogu smisliti samo SDA mafijoze...klepaju ti pare a niti izdaju kakve racune zato,niti imas pojma gdje idu i kome idu pare i sta raditi sa tim parama
Izborna je godina. :evil:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4478
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#17678 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by VladaFBiH »

un1ted wrote:Sve se moze kad se hoce, a od tebe zavisi koliko ces "natjerati" nekoga da radi posao za koji je placen.

Isto su meni govorili kada sam imao prituzbu za revizora GRAS-a. Nakon sto sam sastavio zalbu, predao na protokol isao sam na razgovor s direktorom, pa mi cak pokazivali i knjigu uposlenika da ga prepoznam :lol: Na kraju je pred mojim ocima potpisao neku vrstu "ukora" gdje se isto odrazilo na placu taj mjesec.

Na upit poslan putem pošte moraju odgovoriti. Ako ti imaš TN broj na paketu, i ako isti taj TN se pojavljuje na posta.ba nema niti jedan clan zakona na koji se mogu pozvati, te moraju priznati i ispraviti gresku.
upravo, kad smo kod GRAS-a uspio sam da ih dobijem na sudu - epilog: GRAS 5k kazne i 2k kazne odgovorno lice :)
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#17679 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nlt »

hoces li dobiti nesto za dusevnu bol hahahhaha
salim se, a ko im je odgovorno lice?
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#17680 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SmoLe »

Kupio nešto od 50$, lik ima 100% feedback i kad sam platio preko paypala taj prodavač samo nestao sa eBaya a pare nisu vraćene na moj račun
Šta činiti, jel neko imao slično iskustvo :?
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17681 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

Pa sacekaj da vidis hoce li ti doci, ako nece otvori case.
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#17682 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SmoLe »

_Reds_ wrote:Pa sacekaj da vidis hoce li ti doci, ako nece otvori case.
Otvorio case, dobio pare ali na paypal, E sad kako ću s paypala vratiti na karticu debitnu pare :-)
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#17683 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TRANCE »

un1ted wrote:Sve se moze kad se hoce, a od tebe zavisi koliko ces "natjerati" nekoga da radi posao za koji je placen.

Isto su meni govorili kada sam imao prituzbu za revizora GRAS-a. Nakon sto sam sastavio zalbu, predao na protokol isao sam na razgovor s direktorom, pa mi cak pokazivali i knjigu uposlenika da ga prepoznam :lol: Na kraju je pred mojim ocima potpisao neku vrstu "ukora" gdje se isto odrazilo na placu taj mjesec.

Na upit poslan putem pošte moraju odgovoriti. Ako ti imaš TN broj na paketu, i ako isti taj TN se pojavljuje na posta.ba nema niti jedan clan zakona na koji se mogu pozvati, te moraju priznati i ispraviti gresku.
Nama je tokom fakultetskog studija jedan profesor, inače visokopozicionirani kadar SDA, otkrio kako se najbolje nositi sa raznim žalbama i zahtjevima običnih ljudi. Kaže nije se pametno zamjerati radnim kolegama, jer nikad ne znaš kakvu ko ima vezu na poslu ili može li ti sutra šta valjati, a opet s druge strane nije pametno ni ignorisati obične ljude, jer nikad ne znaš na kakvu budalu možeš naletjeti i hoće li te sutra ubiti ili prozivati po medijima. Zato je najbolja taktika primiti osobu, saslušati je s dubokim razumijevanjem i zabrinutošću, izvaditi olovku i papir i zapisivati šta govori, te napraviti pred njom grubi nacrt rješenja uz obećanje da će se problem sigurno riješiti. Nakon što izađe i zatvori vrata, sve to baciti u kantu za smeće i nastaviti kao da se ništa nije desilo. U 99% slučajeva vam više neće ni dolaziti, jer je ljudima u današnje vrijeme važnije da imaju kome olakšati dušu, da ih neko razumije i da se osjećaju bitno nego stvarno rješenje problema.
Svi studenti su naravno bili oduševljeni kako je profesor mudar i pametan.
Zato vidi ti još jednom šta je bilo od tog zahtjeva u praksi, budući da je to ista stranačka škola :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#17684 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mayab »

:lol: :lol: :lol: samo je bitno pokazati empatiju, makar i odglumiti , ha ha ha ha
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#17685 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

SmoLe wrote:
_Reds_ wrote:Pa sacekaj da vidis hoce li ti doci, ako nece otvori case.
Otvorio case, dobio pare ali na paypal, E sad kako ću s paypala vratiti na karticu debitnu pare :-)
Refund ide valjda uatomatski.

Ako ne onda bi trebalo povuci 1. u mjesecu.
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#17686 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mirzakaric2016 »

Pozdrav svima. Moze li mi neko reci da li je porucivao sa ebay.uk? Koliko se otprilike ceka i kada bih nesto porucivao na sta moram obratiti paznju (uplata preko PayPal-a naravno)?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17687 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

_Reds_ wrote:
SmoLe wrote:
_Reds_ wrote:Pa sacekaj da vidis hoce li ti doci, ako nece otvori case.
Otvorio case, dobio pare ali na paypal, E sad kako ću s paypala vratiti na karticu debitnu pare :-)
Refund ide valjda uatomatski.

Ako ne onda bi trebalo povuci 1. u mjesecu.
Moze i ranije na zahtjev ali onda paypal obracunava svoje troskove neke
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17688 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

mirzakaric2016 wrote:Pozdrav svima. Moze li mi neko reci da li je porucivao sa ebay.uk? Koliko se otprilike ceka i kada bih nesto porucivao na sta moram obratiti paznju (uplata preko PayPal-a naravno)?
Evo ja sam upravo sinoc narucio neki dio sa ebay uc , vidjecemo kad ce doci.
Zasad su mi zaracunali nekih troskova prebacujuci u funte
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#17689 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Prebaci da ti konverziju radi banka a ne paypal, jeftinije je. KLIK
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17690 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

Mehemed wrote:Prebaci da ti konverziju radi banka a ne paypal, jeftinije je. KLIK
Sjecam se da si nekad davno to objasnjavao , ja sam to nariktao , ali se to opet poremetilo . Sad cu da pogledam opet
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17691 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

Sodom1 wrote:
Mehemed wrote:Prebaci da ti konverziju radi banka a ne paypal, jeftinije je. KLIK
Sjecam se da si nekad davno to objasnjavao , ja sam to nariktao , ali se to opet poremetilo . Sad cu da pogledam opet
Hvala buraz jos jednom. Sad sam ponovo nariktao , nesto se bilo ponovo poremetilo , izgleda oni to sami s vremena na vrijeme refreshuju , da ubiju koji euro .
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#17692 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zenny »

kupio sam telefon preko ebaya poprilicno povoljno 30.06. Prodavac je poslao telefon, pratio sam ga na trackingu i sve je sporo islo da bi odjednom pisalo kako se paket vraca prodavacu jer adresa na koju je poslan paket nije verifikovana. moja pretpostavka je bila da je pogresno napisao adresu. kupac je sve vrijeme bio spor sa odgovorima i veoma kratko i nezainteresovano je odgovarao.
nakon toga sam mu pisao da mi vrati novac i da ne mogu da cekam vise da mi ponovo posalje, vec je proslo preko mjesec u tom trenutku. on nije odgovarao, a ja sam otvorio case 12.08. tada je odgovorio opet kratko kako ce mi poslati telefon ponovo, a ja sam napisao da to ne zelim. od tada nemam odgovor od njega pa sam ja pisao jos 2 puta, ali nista.

od prije par dana ebay je u statusu casea napisao "Request or case automatically closes on Sep 11, 2018."
da li to znaci da ce mi ebay isplatiti mojih oko 400KM ili? oni mogu vidjeti njegov prvobitni tracking number, njegovu poruku da ce poslati i moje odbijanje toga, kao i to da nije dodao novi tracking broj kao dokaz slanja...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17693 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

Sodom1 wrote:
mirzakaric2016 wrote:Pozdrav svima. Moze li mi neko reci da li je porucivao sa ebay.uk? Koliko se otprilike ceka i kada bih nesto porucivao na sta moram obratiti paznju (uplata preko PayPal-a naravno)?
Evo ja sam upravo sinoc narucio neki dio sa ebay uc , vidjecemo kad ce doci.
Zasad su mi zaracunali nekih troskova prebacujuci u funte
Evo kazu da su poslali doci ce izmedju 10.09 i 10.10 :-)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17694 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

Merhaba drugovi . Moze li kakav link da narucim dobru memori karticu za gopro . Hvala
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#17695 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by emric »

Sodom1 wrote:Merhaba drugovi . Moze li kakav link da narucim dobru memori karticu za gopro . Hvala
Merhaba. Misliš na ebay ili bilo gdje?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17696 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Sodom1 »

emric wrote:
Sodom1 wrote:Merhaba drugovi . Moze li kakav link da narucim dobru memori karticu za gopro . Hvala
Merhaba. Misliš na ebay ili bilo gdje?
Na internetu mislim , e sad ne bih bas aliexpresa treba sto godina da dodje
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#17697 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by emric »

Sodom1 wrote:
emric wrote:
Sodom1 wrote:Merhaba drugovi . Moze li kakav link da narucim dobru memori karticu za gopro . Hvala
Merhaba. Misliš na ebay ili bilo gdje?
Na internetu mislim , e sad ne bih bas aliexpresa treba sto godina da dodje
Probaj fasttech.com.
Floyd_666
Posts: 58
Joined: 08/01/2013 20:48

#17698 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Floyd_666 »

Kasne li ikome posiljke iz Velike Britanije? Meni od kraja juna naovamo nista ne dolazi (poslano Royal Mailom bez broja za pracenje) dok sve ostale posiljke iz drugih EU drzava, Azije i SAD-a uredno stizu. Prije su mi svi paketi iz VB stizali za 10-15 dana dok sad jednostavno nestaju. Neki prodavci su mi ponovo slali pakete, cak ih i uslikali da bih se uvjerio, ali jos uvijek ih ni na mapi nema...
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#17699 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hekaton »

When you win an auction or choose Buy It Now, it's your responsibility to pay for the item. If you don't pay for the item by the time the case closes, you could get an unpaid item recorded on your account. This can lead to limits or loss of buying privileges. Learn more about our unpaid item policy.
Izgleda da sam "pobijedio" na aukciji, u medjuvremenu sam kupio identican artikal a da nisam bio ni svijestan da ustvari vec bidujem za ovaj. elem jel ko imao iskustva sa ovim slucajevima i da li me ocekuju neke posljedice ako sad ne platim za ovaj bidovani artikal (ne treba mi ista stvar 2x)
hvala
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17700 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by beni-bu-man »

hekaton wrote:
When you win an auction or choose Buy It Now, it's your responsibility to pay for the item. If you don't pay for the item by the time the case closes, you could get an unpaid item recorded on your account. This can lead to limits or loss of buying privileges. Learn more about our unpaid item policy.
Izgleda da sam "pobijedio" na aukciji, u medjuvremenu sam kupio identican artikal a da nisam bio ni svijestan da ustvari vec bidujem za ovaj. elem jel ko imao iskustva sa ovim slucajevima i da li me ocekuju neke posljedice ako sad ne platim za ovaj bidovani artikal (ne treba mi ista stvar 2x)
hvala
sta si kupio 2 put mozda meni treba :mrgreen:
Post Reply