Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#16876 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

bersK wrote:
Atego wrote:smijem li naručiti teleskopsku palicu ili peper sprej sa ebay-a? nisam bandit neki :D (neće se to sigurno koristit),al mi interesantne te spravice,tj kamaru sam dosad tih nekih alatića(gadgets-a) naručio,ali ovo mi malo šuveli (iako spada u tu outdoor opremu koju gotivim i konstantno naručujem)

Jaranu sam noževe i čakije naručivao s gearbesta ili onog drugog kineskog šopa, došlo sve po ps, nula kaemova odrezan.
Problem je samo ako odjeću, knjige ili lijekove kupuješ, sve ostalo može. :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20546
Joined: 12/08/2013 12:51

#16877 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by insaneinthebrain »

jel i kod vas na trackingu misteriozna poruka za prvi april. i prosle godine je bilo koliko se sjecam.
:zzzz:

Image
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#16878 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Atego »

bersK wrote: Jaranu sam noževe i čakije naručivao s gearbesta ili onog drugog kineskog šopa, došlo sve po ps, nula kaemova odrezan.
ja naručio pa kud puklo...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16879 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by MehmedPasaMoric »

Od subote stoji posiljka u posti na otpremi pisama, na koji salter otici kome mater j.... :roll: Jos malo pa ce mi posiljke duze putovati na relaciji aerodrom-kuca nego sto putuju iz Kine do aerodroma
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#16880 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

25.3 naručeno... ja se smijala kad vidjela tracking za ovaj broj: 959718444156 jer je free shiping bio u pitanju a ono cim proradila pošta nakon praznika pošiljka je stigla stvarno :lol:
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#16881 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by sagosen »

Cekam jednu posiljku iz Britanije, jednu iz Njemačke, obje sitne bez trackinga. Prošlo mjesec dana ništa još nije došlo, za ovu iz Britanije prošlo i više od mjesec. Prije su mi pošiljke iz Njemačke stizale za sedam dana. Molim vas recite mi kome jebati mater ovdje, neki kontakt broj nešto?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#16882 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

nesto ti tu maznuli pošiljku, nikad mi nije trajalo duže od 10 radnih dana iz Engleske, obično za 5 dođe.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16883 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by MehmedPasaMoric »

IkaIJ wrote:Cekam jednu posiljku iz Britanije, jednu iz Njemačke, obje sitne bez trackinga. Prošlo mjesec dana ništa još nije došlo, za ovu iz Britanije prošlo i više od mjesec. Prije su mi pošiljke iz Njemačke stizale za sedam dana. Molim vas recite mi kome jebati mater ovdje, neki kontakt broj nešto?
Postoji velika mogucnost da neko u posti krade pakete i imam neki predosjecaj da se to i sa mojim desilo, ali je taj lopov amater ukrao pogresnu stvar ovaj put jer ja imam tracking broj i izuzetno sam voljan da tjeram mak na konac :twisted:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16884 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Nema tu amatera, vjeruj :) Imas TN? Je li usao u BIH? Daj status sa www.posta.ba. Ako postoji status da je uslo, a nije doslo do tebe, e to ce biti problem, no u ovih 10 godina ne znam nikoga da je posiljka usla u BIH a registrvana na posta.ba a da je izgubljena.

Sto se tice kradje to izgleda ovako. Na aerodromu se pakuje u vrece i tu se moze maznuti. Onda te vrece (fakat velike vrece) dolaze u postu na zeljeznici gdje se sortiraju na nacin da ih bacaju na sve strane. Znaci velike pakete bacaju sa jednog kraja sobe na drugi (zavisno od reona gdje ide). Opet se i tu moze ukrasti posiljka bez TN jer nema video nadzora.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16885 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by MehmedPasaMoric »

un1ted wrote:Nema tu amatera, vjeruj :) Imas TN? Je li usao u BIH? Daj status sa http://www.posta.ba. Ako postoji status da je uslo, a nije doslo do tebe, e to ce biti problem, no u ovih 10 godina ne znam nikoga da je posiljka usla u BIH a registrvana na posta.ba a da je izgubljena.

Sto se tice kradje to izgleda ovako. Na aerodromu se pakuje u vrece i tu se moze maznuti. Onda te vrece (fakat velike vrece) dolaze u postu na zeljeznici gdje se sortiraju na nacin da ih bacaju na sve strane. Znaci velike pakete bacaju sa jednog kraja sobe na drugi (zavisno od reona gdje ide). Opet se i tu moze ukrasti posiljka bez TN jer nema video nadzora.
Zadnji status prispijece u dostavnu postu a prije njega ono standardno prispijece u izmjenicnu postu, otprema iz izmjenicne poste itd., postar tvrdi da je taj paket sa tim brojem bio adresiran na skroz drugu osobu na drugoj adresi u drugom dijelu grada; danas odlaskom na tu adresu saznajem da ta osoba XY, navodni primalac mog paketa, nikad nije ni zivjela u toj zgradi... 'Ceracemo se do Strazbura ako treba
Upravo zbog takvih situacija i znajuci da zivim u drzavi punoj lopova ja uz svaku posiljku doplatim i za broj za pracenje, ali sad su se toliko ubezobrazili da kradu cak i takve posiljke znajuci da joj ja mogu uci u trag
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16886 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Ako je tako, pisi pismenu zalbu posti. Dobit ces 100% :) Neko ce odgovarati i neko treba odgovarati.
User avatar
_Reds_
Posts: 9360
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16887 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by _Reds_ »

MehmedPasaMoric wrote:
un1ted wrote:Nema tu amatera, vjeruj :) Imas TN? Je li usao u BIH? Daj status sa http://www.posta.ba. Ako postoji status da je uslo, a nije doslo do tebe, e to ce biti problem, no u ovih 10 godina ne znam nikoga da je posiljka usla u BIH a registrvana na posta.ba a da je izgubljena.

Sto se tice kradje to izgleda ovako. Na aerodromu se pakuje u vrece i tu se moze maznuti. Onda te vrece (fakat velike vrece) dolaze u postu na zeljeznici gdje se sortiraju na nacin da ih bacaju na sve strane. Znaci velike pakete bacaju sa jednog kraja sobe na drugi (zavisno od reona gdje ide). Opet se i tu moze ukrasti posiljka bez TN jer nema video nadzora.
Zadnji status prispijece u dostavnu postu a prije njega ono standardno prispijece u izmjenicnu postu, otprema iz izmjenicne poste itd., postar tvrdi da je taj paket sa tim brojem bio adresiran na skroz drugu osobu na drugoj adresi u drugom dijelu grada; danas odlaskom na tu adresu saznajem da ta osoba XY, navodni primalac mog paketa, nikad nije ni zivjela u toj zgradi... 'Ceracemo se do Strazbura ako treba
Upravo zbog takvih situacija i znajuci da zivim u drzavi punoj lopova ja uz svaku posiljku doplatim i za broj za pracenje, ali sad su se toliko ubezobrazili da kradu cak i takve posiljke znajuci da joj ja mogu uci u trag
Meni se dešavali da mi Kinez pošalje lazni TN, tj, od drugih ljudi iz Bosne.

I to nekom čovjeku u drugom gradu, i to ne jednom nego više puta. Na aliexpressu vecinom.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16888 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

I to je nazalost tacno.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16889 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by MehmedPasaMoric »

_Reds_ wrote:
MehmedPasaMoric wrote:
un1ted wrote:Nema tu amatera, vjeruj :) Imas TN? Je li usao u BIH? Daj status sa http://www.posta.ba. Ako postoji status da je uslo, a nije doslo do tebe, e to ce biti problem, no u ovih 10 godina ne znam nikoga da je posiljka usla u BIH a registrvana na posta.ba a da je izgubljena.

Sto se tice kradje to izgleda ovako. Na aerodromu se pakuje u vrece i tu se moze maznuti. Onda te vrece (fakat velike vrece) dolaze u postu na zeljeznici gdje se sortiraju na nacin da ih bacaju na sve strane. Znaci velike pakete bacaju sa jednog kraja sobe na drugi (zavisno od reona gdje ide). Opet se i tu moze ukrasti posiljka bez TN jer nema video nadzora.
Zadnji status prispijece u dostavnu postu a prije njega ono standardno prispijece u izmjenicnu postu, otprema iz izmjenicne poste itd., postar tvrdi da je taj paket sa tim brojem bio adresiran na skroz drugu osobu na drugoj adresi u drugom dijelu grada; danas odlaskom na tu adresu saznajem da ta osoba XY, navodni primalac mog paketa, nikad nije ni zivjela u toj zgradi... 'Ceracemo se do Strazbura ako treba
Upravo zbog takvih situacija i znajuci da zivim u drzavi punoj lopova ja uz svaku posiljku doplatim i za broj za pracenje, ali sad su se toliko ubezobrazili da kradu cak i takve posiljke znajuci da joj ja mogu uci u trag
Meni se dešavali da mi Kinez pošalje lazni TN, tj, od drugih ljudi iz Bosne.

I to nekom čovjeku u drugom gradu, i to ne jednom nego više puta. Na aliexpressu vecinom.
To ne bi bio nikakav problem da sam ja pronasao tog covjeka na adresi na kojoj mi je receno da je isporuceno, covjeku bih halalio paketic a od Kineza trazio refund, stvar je u tome sto oni tvrde da su isporucili nekome ko uopste ne postoji na toj adresi i na taj nacin me prave budalom misleci valjda da cu odustati jer nije neka velika vrijednost u pitanju.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#16890 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Zadnja 2 mjeseca primam samo pošiljke koje su imale TN. Ostale ne. Ukupno ih 6 fali. Više nego u zadnjih 8 godina.

Sapienti sat.
Debeli Krastavac
Posts: 81
Joined: 03/04/2018 18:16

#16891 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Debeli Krastavac »

Hoću da kupim neku điđu od 300$ tehnička stvar, interesuje me koliko će me zaklat na carini i dostavi :D
Nexus2
Posts: 230
Joined: 16/11/2009 21:30
Location: KUPUJETE ONLINE - EVO LINK ZA POVRAT NOVCA https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

#16892 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Nexus2 »

Raja, izašao novi Službeni glasnik
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#16893 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by seoBIH »

Debeli Krastavac wrote:Hoću da kupim neku điđu od 300$ tehnička stvar, interesuje me koliko će me zaklat na carini i dostavi :D
Procitaj par stranica ove teme i teme o carini.

Nexus2 wrote:Raja, izašao novi Službeni glasnik
Dobro je da barem nesto funckionise u drzavi :D
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#16894 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SmoLe »

ja narucio neku bateriju, kad mi se lik nakon 20 dana javlja da nije ni poslao,tj posta mu fol vratila :oops:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#16895 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

SmoLe wrote:ja narucio neku bateriju, kad mi se lik nakon 20 dana javlja da nije ni poslao,tj posta mu fol vratila :oops:
desilo mi se isto.
baterije svi izbjegavaju. valjda je opasna roba, pa je slanje ili skuplje ili nije dozvoljeno.

nek ti vrati lovu, i naruči iz evrope sa ebay
Last edited by victom on 01/03/2021 05:17, edited 2 times in total.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#16896 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by probook »

zincx wrote:Zadnja 2 mjeseca primam samo pošiljke koje su imale TN. Ostale ne. Ukupno ih 6 fali. Više nego u zadnjih 8 godina.

Sapienti sat.
Isto i kod mene... U zadnjih 7 godina nisu mi dosli dvije stvari ukupno, a u poslednja 4 mjeseca 5 stvari mi nikada nije doslo.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#16897 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Je li neko kupovao sa MyProtein. Stavljaju li i shipping sa cijenom? Kupio bih nešto, 42 marke, ali mi je sa shippingom 54, ne bi da plaćam uhljebe u UINO...
Debeli Krastavac
Posts: 81
Joined: 03/04/2018 18:16

#16898 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Debeli Krastavac »

zincx wrote:Je li neko kupovao sa MyProtein. Stavljaju li i shipping sa cijenom? Kupio bih nešto, 42 marke, ali mi je sa shippingom 54, ne bi da plaćam uhljebe u UINO...
ja sam mislio uzeti neku điđu koja košta 300$ a kod nas je oko 800KM kada skontam šta me sve globe ispada da je razlika u 50KM naručio preko ebay ili kupio direktno kod nas.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#16899 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

Debeli Krastavac wrote: ja sam mislio uzeti neku điđu koja košta 300$ a kod nas je oko 800KM kada skontam šta me sve globe ispada da je razlika u 50KM naručio preko ebay ili kupio direktno kod nas.
Kad bi platio sve dadzbine, izasla bi te oko 630KM; tako da si dobar 170KM. Ako narucujes iz EU, svaki ozbiljan webshop ti nece naplatiti lokalni PDV jer se roba izvozi izvan EU.
Debeli Krastavac
Posts: 81
Joined: 03/04/2018 18:16

#16900 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Debeli Krastavac »

AkumAone wrote:
Debeli Krastavac wrote: ja sam mislio uzeti neku điđu koja košta 300$ a kod nas je oko 800KM kada skontam šta me sve globe ispada da je razlika u 50KM naručio preko ebay ili kupio direktno kod nas.
Kad bi platio sve dadzbine, izasla bi te oko 630KM; tako da si dobar 170KM. Ako narucujes iz EU, svaki ozbiljan webshop ti nece naplatiti lokalni PDV jer se roba izvozi izvan EU.
150KM DHL traži za dostavu nisu normalni :run:
Post Reply