Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16701 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by MehmedPasaMoric »

Gdje mogu pratiti ove tracking brojeve iz Hong Konga tipa HKxxxxxxxxxHP (ako je to uopste Hong Kong?), 17track ga ne prepoznaje
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#16702 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by cenecimoveocino »

Koja bi bila procedura da mi drug iz Danske kupi item koji kosta oko 100$(gaming headset) i posalje u BiH?Koliko bi platio postarinu/carinu il sta vec se placa i kako to ide?
Nisam nikad dobijao postom stvari pa ne znam tu proceduru.
Hvala unaprijed :bih:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#16703 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

MehmedPasaMoric wrote:Gdje mogu pratiti ove tracking brojeve iz Hong Konga tipa HKxxxxxxxxxHP (ako je to uopste Hong Kong?), 17track ga ne prepoznaje
RTxxxxHK je Honk Kong post, RFxxxxSG Singapore post, RMxxxxCN China post, većinom zadnja dva slova označaju poštu (HK Honk Kong, SG Singapore, CN China) pa sada ne znam šta bi moglo značiti HP.
Čini mi se kao puni registrovani tracking, možda je tek prošlo par dana pa se nije pojavio na trackingu, trebalo bi da ga bude na 17track.
Probaj provjeriti na https://en.trackitonline.ru/?service=track
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#16704 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

cenecimoveocino wrote:Koja bi bila procedura da mi drug iz Danske kupi item koji kosta oko 100$(gaming headset) i posalje u BiH?Koliko bi platio postarinu/carinu il sta vec se placa i kako to ide?
Nisam nikad dobijao postom stvari pa ne znam tu proceduru.
Hvala unaprijed :bih:
~50KM
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#16705 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by boshniak »

Nexus2 wrote:Jel ima neko kontakt telefon na koji će se neko i javiti na carinskom referatu pošta Sarajevo, a ne da se faks uključuje?

Jel ima neko mail, njihov, aktivan u zadnje vrijeme na koji je slao dokaze o uplati.....???

Stoji mi po TN Record item customs information (Inb) i vadi mi živce jer se radi o gluposti od 25 KM.
Jesu li ti pustili posiljku, moja jos stoji na carini a nisu ni obavijest poslali.
edossbest
Posts: 117
Joined: 06/04/2017 13:48

#16706 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by edossbest »

boshniak wrote:
Nexus2 wrote:Jel ima neko kontakt telefon na koji će se neko i javiti na carinskom referatu pošta Sarajevo, a ne da se faks uključuje?

Jel ima neko mail, njihov, aktivan u zadnje vrijeme na koji je slao dokaze o uplati.....???

Stoji mi po TN Record item customs information (Inb) i vadi mi živce jer se radi o gluposti od 25 KM.
Jesu li ti pustili posiljku, moja jos stoji na carini a nisu ni obavijest poslali.
Sad je vjerovatno veca guzva ako moze do 300 km sigurno je dosta narudjbi pa se nagomilalo i meni stoji evo od ponedjeljka na carini nisam dobio dopis od carine a paket vrijednosti 25 km.. A mozda su i poslali dopis a kod mene postar ni racune ne donosi na vrijeme

Sto se tice paketa koji su poslani bez broja za pracenje a bili su vece vrijednosti znaci ti paketi bi otisli na carinu ali nikad nisam dobio dopis znaci to uzmu odma ukradu na carini ili ukradu kada stigne u postu...

Jednom prilikom sam na ebay naletio na neku rasprodaju maski za jedan stariji mobitel i narucio sam supruzi 4 maske po 1$ a inace su 5$ po komadu birao sam rozu boju.. znaci prije toga sam provjerio sve na OLX u pa cak i radnje nije bilo ni obicnih maski u prodaji a kamoli nesto drugo.. narucio sam i cekao maske nikada nisu dosle i jednom prilikom kucam na OLX pretragu kad mi izbacuje roze maske na stanju po mizernoj cijeni od 5 km.. udjem na artikal i pitam prodavaca koliko ima na stanju kaze 4 i kao dace mi sve 4 ako hocu za 15 km + dostava .. profil je bio nov odprilike 50 razlicitih vrsta artikala ali uglavnom stvari koje se narucuju iz Kine i po informacijama sa pika lokacija profila je bila Sarajevo.. trazio sam broj tel dao mi je i ja sam ga nazvao i tom prilikom smo se posvadjali jer sam ga pitao odakle mu maske pa sam na kraju pukao i rekao da je lopov i da bi ja takve po kratkom postupku i tada mi je prekinuo i broj vise nije bio aktivan a na OLX profilu su bili izbrisani svi artikli.

Ovo vam samo pisem znaci tada sam se uvjerio da dosta robe pokradu u postama onda to daju svojim prijateljima u preprodaju.. Znaci najveci kriminalci su u drzavnim institucijama od najvecih do najnizih polozaja..
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#16707 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

MehmedPasaMoric wrote:Gdje mogu pratiti ove tracking brojeve iz Hong Konga tipa HKxxxxxxxxxHP (ako je to uopste Hong Kong?), 17track ga ne prepoznaje
To nije pravi tracking broj odnosno nije registrovana posiljka pa neces ni moci pratiti osim eventualno njeno kretanje po Kini ili Hong Kongu. Pravi tracking brojevi pocinju sa slovom R(sto znaci registered).
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16708 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by MehmedPasaMoric »

Mehemed wrote:
MehmedPasaMoric wrote:Gdje mogu pratiti ove tracking brojeve iz Hong Konga tipa HKxxxxxxxxxHP (ako je to uopste Hong Kong?), 17track ga ne prepoznaje
RTxxxxHK je Honk Kong post, RFxxxxSG Singapore post, RMxxxxCN China post, većinom zadnja dva slova označaju poštu (HK Honk Kong, SG Singapore, CN China) pa sada ne znam šta bi moglo značiti HP.
Čini mi se kao puni registrovani tracking, možda je tek prošlo par dana pa se nije pojavio na trackingu, trebalo bi da ga bude na 17track.
Probaj provjeriti na https://en.trackitonline.ru/?service=track
I menu je bilo cudno sto pocinje sa HK umjesto da zavrsava sa HK, a nije neki lijevi prodavac pa da sumnjam da me levati (ovo sto sam ja narucio je vec prodano 2000+ puta i ima preko 98% positive feedback)
Valjda se pojavi na nekom trackingu kad malo odmakne transport :zoka:
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#16709 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Dzematlija »

newklear wrote:Može li se sa ebay naručiti baterija za mobitel, stižu li? Znam da ima neka zabrana/ograničenje za baterije, ne znam je li i za mobitel...
Evo da napišem da mi je stigla baterija za mob. Plaćena 11.2 na aliexpresu - doduše, bili su im neki praznici od 21 tako da su poslali 23.2.
Nexus2
Posts: 230
Joined: 16/11/2009 21:30
Location: KUPUJETE ONLINE - EVO LINK ZA POVRAT NOVCA https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

#16710 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Nexus2 »

boshniak wrote:
Nexus2 wrote:Jel ima neko kontakt telefon na koji će se neko i javiti na carinskom referatu pošta Sarajevo, a ne da se faks uključuje?

Jel ima neko mail, njihov, aktivan u zadnje vrijeme na koji je slao dokaze o uplati.....???

Stoji mi po TN Record item customs information (Inb) i vadi mi živce jer se radi o gluposti od 25 KM.
Jesu li ti pustili posiljku, moja jos stoji na carini a nisu ni obavijest poslali.
stiglo jucer.
"otpakovali" i naplatili 3,5 KM
:-D
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16711 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by drndalo »

Dzematlija wrote:
newklear wrote:Može li se sa ebay naručiti baterija za mobitel, stižu li? Znam da ima neka zabrana/ograničenje za baterije, ne znam je li i za mobitel...
Evo da napišem da mi je stigla baterija za mob. Plaćena 11.2 na aliexpresu - doduše, bili su im neki praznici od 21 tako da su poslali 23.2.
Izvini na peglanju, imas li inace iskustva s baterijama za mobilne u nabavci? Koji prodavci, i koji site-ovi su za preporuciti? Sta znaci kad neko npr. tvrdi da je original Samsung baterija npr.? Nije obavezno ali da ne budem levat... :mrgreen:
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#16712 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Dzematlija »

drndalo wrote:
Dzematlija wrote:Evo da napišem da mi je stigla baterija za mob. Plaćena 11.2 na aliexpresu - doduše, bili su im neki praznici od 21 tako da su poslali 23.2.
Izvini na peglanju, imas li inace iskustva s baterijama za mobilne u nabavci? Koji prodavci, i koji site-ovi su za preporuciti? Sta znaci kad neko npr. tvrdi da je original Samsung baterija npr.? Nije obavezno ali da ne budem levat... :mrgreen:
Nemam takvih iskustava, ovo je prva baterija koju sam kupio online, za svoje potrebe. :)
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16713 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by drndalo »

Dzematlija wrote:
drndalo wrote:
Dzematlija wrote:Evo da napišem da mi je stigla baterija za mob. Plaćena 11.2 na aliexpresu - doduše, bili su im neki praznici od 21 tako da su poslali 23.2.
Izvini na peglanju, imas li inace iskustva s baterijama za mobilne u nabavci? Koji prodavci, i koji site-ovi su za preporuciti? Sta znaci kad neko npr. tvrdi da je original Samsung baterija npr.? Nije obavezno ali da ne budem levat... :mrgreen:
Nemam takvih iskustava, ovo je prva baterija koju sam kupio online, za svoje potrebe. :)
Ma i meni treba par komada za zamjenu, sto kuci, sto na poslu, a da ne ganjam ovlasteni servis, em traje, em skupo...

Hvala
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#16714 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Dzematlija »

drndalo wrote:Ma i meni treba par komada za zamjenu, sto kuci, sto na poslu, a da ne ganjam ovlasteni servis, em traje, em skupo...

Hvala
Nedavno pitao za bateriju sa zamjenom za moj telefon - 60/70 KM reče serviser u Univerzalnom. :-)
Baterija me došla 20 KM, vidjet ćemo koliko će samo zamjena biti, nadam se ne više od 10-15. Dakle, uštedio sam duplo.
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#16715 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SmoLe »

@Dzematlija pa zamjeni sam sebi bateriju, nije to nista komplikovano, samo bezveze bacas dodatne pare
ako ne znas kako zamijeniti imas youtube,google.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16716 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BJB »

Je li neko mozda ima provjerenog sellera za micro SD cards? Treba mi glupa kartica a koju god nadjem, svi selleri imaju negativnog feedbacka, najvise da nisu poslali robu, pa rekoh da nemate nekog provjerenog..
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#16717 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nivla »

BJB wrote:Je li neko mozda ima provjerenog sellera za micro SD cards? Treba mi glupa kartica a koju god nadjem, svi selleri imaju negativnog feedbacka, najvise da nisu poslali robu, pa rekoh da nemate nekog provjerenog..
ja na preporuku i dobra iskustva drugih osoba narucio dvije kartice, dosle za 26 dana od ovog https://www.ebay.com/usr/courtesytrading
zasad sve ok, sto naravno ne iskljucuje da se posiljka moze zagubiti, ne doci, ali zato postoji zalba na ebayu ako ne dodje na vrijeme
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#16718 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by EliasVeskot »

edossbest wrote:
boshniak wrote:
Nexus2 wrote:Jel ima neko kontakt telefon na koji će se neko i javiti na carinskom referatu pošta Sarajevo, a ne da se faks uključuje?

Jel ima neko mail, njihov, aktivan u zadnje vrijeme na koji je slao dokaze o uplati.....???

Stoji mi po TN Record item customs information (Inb) i vadi mi živce jer se radi o gluposti od 25 KM.
Jesu li ti pustili posiljku, moja jos stoji na carini a nisu ni obavijest poslali.
Sad je vjerovatno veca guzva ako moze do 300 km sigurno je dosta narudjbi pa se nagomilalo i meni stoji evo od ponedjeljka na carini nisam dobio dopis od carine a paket vrijednosti 25 km.. A mozda su i poslali dopis a kod mene postar ni racune ne donosi na vrijeme

Sto se tice paketa koji su poslani bez broja za pracenje a bili su vece vrijednosti znaci ti paketi bi otisli na carinu ali nikad nisam dobio dopis znaci to uzmu odma ukradu na carini ili ukradu kada stigne u postu...

Jednom prilikom sam na ebay naletio na neku rasprodaju maski za jedan stariji mobitel i narucio sam supruzi 4 maske po 1$ a inace su 5$ po komadu birao sam rozu boju.. znaci prije toga sam provjerio sve na OLX u pa cak i radnje nije bilo ni obicnih maski u prodaji a kamoli nesto drugo.. narucio sam i cekao maske nikada nisu dosle i jednom prilikom kucam na OLX pretragu kad mi izbacuje roze maske na stanju po mizernoj cijeni od 5 km.. udjem na artikal i pitam prodavaca koliko ima na stanju kaze 4 i kao dace mi sve 4 ako hocu za 15 km + dostava .. profil je bio nov odprilike 50 razlicitih vrsta artikala ali uglavnom stvari koje se narucuju iz Kine i po informacijama sa pika lokacija profila je bila Sarajevo.. trazio sam broj tel dao mi je i ja sam ga nazvao i tom prilikom smo se posvadjali jer sam ga pitao odakle mu maske pa sam na kraju pukao i rekao da je lopov i da bi ja takve po kratkom postupku i tada mi je prekinuo i broj vise nije bio aktivan a na OLX profilu su bili izbrisani svi artikli.

Ovo vam samo pisem znaci tada sam se uvjerio da dosta robe pokradu u postama onda to daju svojim prijateljima u preprodaju.. Znaci najveci kriminalci su u drzavnim institucijama od najvecih do najnizih polozaja..
Mislim da ti je ta generalizacija bezveze, u svakom kolektivu postoji kriminal, sto protiv drzave, sto protiv gradjana. Ne vjerujem da postoji sistemski dogovor da kradu, ali mi smo gori jer to ne prijavljujemo.Znaci ima zalba, sef, direktor, policija..mislite da bi Amerikanci dobili ovakvu zastitu potrosaca da su sutjeli.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#16719 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Atego »

nivla wrote:
BJB wrote:Je li neko mozda ima provjerenog sellera za micro SD cards? Treba mi glupa kartica a koju god nadjem, svi selleri imaju negativnog feedbacka, najvise da nisu poslali robu, pa rekoh da nemate nekog provjerenog..
ja na preporuku i dobra iskustva drugih osoba narucio dvije kartice, dosle za 26 dana od ovog https://www.ebay.com/usr/courtesytrading
zasad sve ok, sto naravno ne iskljucuje da se posiljka moze zagubiti, ne doci, ali zato postoji zalba na ebayu ako ne dodje na vrijeme
ev naručio sebi sandisk usb 16gb :D imate li možda neki spisak provjerenih radnji na ebay(nebitno šta prodaju) ,tj.dal se takav spisak pojavljivao na temi slučajno?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#16720 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

https://www.aliexpress.com/store/218808 ... 2ad2A57QDp

od ovog ja s alija kupovala toshibine kartice, u3, podržava 4k video snimanje, nikad mi nije zaštekalo ili problem bio s prepoznavanjem.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16721 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BJB »

Hvala zlozlo
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#16722 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by apsolutno romantican »

BJB wrote:Hvala zlozlo
evo jos jedan i brzo dodje artikl
https://www.ebay.com/usr/sinceritytrading
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#16723 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

EliasVeskot wrote:
edossbest wrote:Sad je vjerovatno veca guzva ako moze do 300 km sigurno je dosta narudjbi pa se nagomilalo i meni stoji evo od ponedjeljka na carini nisam dobio dopis od carine a paket vrijednosti 25 km.. A mozda su i poslali dopis a kod mene postar ni racune ne donosi na vrijeme

Sto se tice paketa koji su poslani bez broja za pracenje a bili su vece vrijednosti znaci ti paketi bi otisli na carinu ali nikad nisam dobio dopis znaci to uzmu odma ukradu na carini ili ukradu kada stigne u postu...

Jednom prilikom sam na ebay naletio na neku rasprodaju maski za jedan stariji mobitel i narucio sam supruzi 4 maske po 1$ a inace su 5$ po komadu birao sam rozu boju.. znaci prije toga sam provjerio sve na OLX u pa cak i radnje nije bilo ni obicnih maski u prodaji a kamoli nesto drugo.. narucio sam i cekao maske nikada nisu dosle i jednom prilikom kucam na OLX pretragu kad mi izbacuje roze maske na stanju po mizernoj cijeni od 5 km.. udjem na artikal i pitam prodavaca koliko ima na stanju kaze 4 i kao dace mi sve 4 ako hocu za 15 km + dostava .. profil je bio nov odprilike 50 razlicitih vrsta artikala ali uglavnom stvari koje se narucuju iz Kine i po informacijama sa pika lokacija profila je bila Sarajevo.. trazio sam broj tel dao mi je i ja sam ga nazvao i tom prilikom smo se posvadjali jer sam ga pitao odakle mu maske pa sam na kraju pukao i rekao da je lopov i da bi ja takve po kratkom postupku i tada mi je prekinuo i broj vise nije bio aktivan a na OLX profilu su bili izbrisani svi artikli.

Ovo vam samo pisem znaci tada sam se uvjerio da dosta robe pokradu u postama onda to daju svojim prijateljima u preprodaju.. Znaci najveci kriminalci su u drzavnim institucijama od najvecih do najnizih polozaja..
Mislim da ti je ta generalizacija bezveze, u svakom kolektivu postoji kriminal, sto protiv drzave, sto protiv gradjana. Ne vjerujem da postoji sistemski dogovor da kradu, ali mi smo gori jer to ne prijavljujemo.Znaci ima zalba, sef, direktor, policija..mislite da bi Amerikanci dobili ovakvu zastitu potrosaca da su sutjeli.
:thumbup:
Znaci samo prijavljujte sefovima i policiji, ne mozete ocekivati da se stanje promijeni ako o tome samo pisete na forumima a ne prijavljujete nadleznim institucijama.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#16724 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

pozzz
Imam na gearbestu nekakvih 302 point ili 6.04 credits..gb walet 0.00
Dobio sam ovu poruku od gearbesta:
We want our amazing customers to know about the GB Points Policy: ALL UNUSED GB Points earned before OCT 31, 2017 will AUTOMATICALLY EXPIRE and reset to ZERO in Early April, 2018.
Šta su mu uopšte ovi points/credits,kako ih uopšte mogu upotrijebiti,da li ih mogu uopšte upotrijebiti...dok nisu :run:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#16725 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

ništa posebno, nešto sitno možeš s njima skinut cijenu od artikla nekog i platit taj dio s time.

evo primjera:
Image

Image
Post Reply