Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#16326 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Ostaje da se proba. Ne znam ni koliku težinu može izdržati, moje kupovine su većinom usput, 2-3kg, mislim da će moći bez problema da drži tu težinu. Poslao sam i poruku da pitam koja je maximalna težina koju može podnijeti.
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#16327 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Trenutno artikli sa alia najsporije dolaze, djaba i sa tc, opet presporo. S druge strane, gearbest i sa tc i bez njega, 15-20 i tu je. Izglefa da china post i singapur sporo rade posao a holandska posta, onako kraljevski
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#16328 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by suad-sarajevo »

Image

Može li se preko ovog broja ITEM ID upratiti dokle je stigla pošiljka?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16329 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

suad-sarajevo wrote:Image

Može li se preko ovog broja ITEM ID upratiti dokle je stigla pošiljka?
ne
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16330 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

papebih wrote:Trenutno artikli sa alia najsporije dolaze, djaba i sa tc, opet presporo. S druge strane, gearbest i sa tc i bez njega, 15-20 i tu je. Izglefa da china post i singapur sporo rade posao a holandska posta, onako kraljevski
sa alija jedna dosla za 15, jedne nema ni nakon mjesec obje imaju TN
ebay oko mjesec
bangood 20 dana do mjesec
everbuying 15-20 dana i oni su mi najpouzdaniji i najbrzi
geekbuying dođe za petnaestak dana ako na vrijeme posalju
sa gearbesta nisam ove godine narucivao al i on je bio 15+-30 dana

na ebayu sam dobio TN za adapter od 0,79$ :lol:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#16331 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by suad-sarajevo »

Hvala klonirani.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16332 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

suad-sarajevo wrote:Hvala klonirani.
da si uzeo na aliju ili everbuyingu na tu cifru bi dobio i TN
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#16333 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

klaki wrote:
undefined007 wrote:Druškani što ste se ušutili ? Nema paketa aa ? Začepilo ? :D
poletilo iz beijinga!¨ :D
Što naslutih. Danas sretnem poštara kad' ono uruči mi paket. :D Naručen 31.12 :D

Čekamo još 4 itema. :lol:
User avatar
gentoo
Posts: 3278
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#16334 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by gentoo »

Da i iko zna jel Gearbest radi combined shipping ? Dakle ako narucim 3,4,5 artikala hoce li sve staviti u jedan paket ili ce odvojeno dolaziti pa kad koji ?
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16335 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

gentoo wrote:Da i iko zna jel Gearbest radi combined shipping ? Dakle ako narucim 3,4,5 artikala hoce li sve staviti u jedan paket ili ce odvojeno dolaziti pa kad koji ?
hoce ako je u istom storeu artikal
gearbest i geekbuying imaju vise prodavnica pa nemaju sve artikle na jednom mjestu
ja bas neki dan pricao sa korisnickom sluzbom geekbuyinga oko dva artikla i nisu mogli poslati jer jedan je bio u hong kongu a drugi negdje u kini
sta kupujes, pogledaj na everbuying oni salju sigurno, meni su do sad nekoliko puta slali

al najbolje ti je prije kupovine da odes na live chat i pitas
User avatar
gentoo
Posts: 3278
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#16336 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by gentoo »

kloniran wrote:
gentoo wrote:Da i iko zna jel Gearbest radi combined shipping ? Dakle ako narucim 3,4,5 artikala hoce li sve staviti u jedan paket ili ce odvojeno dolaziti pa kad koji ?
hoce ako je u istom storeu artikal
gearbest i geekbuying imaju vise prodavnica pa nemaju sve artikle na jednom mjestu
ja bas neki dan pricao sa korisnickom sluzbom geekbuyinga oko dva artikla i nisu mogli poslati jer jedan je bio u hong kongu a drugi negdje u kini
sta kupujes, pogledaj na everbuying oni salju sigurno, meni su do sad nekoliko puta slali

al najbolje ti je prije kupovine da odes na live chat i pitas

Mislis warehouse ? Mislim da mi je sve Kina.. A od support-a nista.. na chat se niko nije javio, na mail nikad nisu odgovorili. Probacu pa sta bude
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16337 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

gentoo wrote:
kloniran wrote:
gentoo wrote:Da i iko zna jel Gearbest radi combined shipping ? Dakle ako narucim 3,4,5 artikala hoce li sve staviti u jedan paket ili ce odvojeno dolaziti pa kad koji ?
hoce ako je u istom storeu artikal
gearbest i geekbuying imaju vise prodavnica pa nemaju sve artikle na jednom mjestu
ja bas neki dan pricao sa korisnickom sluzbom geekbuyinga oko dva artikla i nisu mogli poslati jer jedan je bio u hong kongu a drugi negdje u kini
sta kupujes, pogledaj na everbuying oni salju sigurno, meni su do sad nekoliko puta slali

al najbolje ti je prije kupovine da odes na live chat i pitas

Mislis warehouse ? Mislim da mi je sve Kina.. A od support-a nista.. na chat se niko nije javio, na mail nikad nisu odgovorili. Probacu pa sta bude
Ma ja na to mislim, Jeste kina al ne mora biti isto skladiste, moze biti jedan npr u shenzenu a drugi u guandongu, a na stranici to ne prikazuju sto je bezveze.
Pogledaj imaju li ti te artikle na everbuying, ja tamo uzimam stakla i maske za telefon, dosta jeftiniji od gearbesta i geekbuyinga, za istu cijenu ko npr na gearbestu dobijem i TN,
Ako ces sta kupovati preko 50$ javi da ti posaljem kod za -5$
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#16338 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by EliasVeskot »

nagibSA wrote:Uglavnom nisu smece generalno, nego ti kupujes smece jer vjerovatno gledas najjeftinije i ono sto prvo izbaci. Ima bas dobre robe, samo treba znati izabrati/procjeniti. To je kao neko iskustvo, osjecaj, znanje i sl.

Nisam se nikad zalio, uglavnom dobio ono sto sam i ocekivao ama bas uvijek. Ali ima opcija na ebayu, da nije u skladu sa opisom i tome slicno.

Vise volim Aliexpress, imaju i komentari, ocjene, ljudi slike postave kad dobiju, mozes da biras postarinu, nekako mi je ljepsi i sredjeniji sajt i sl.
Definitivno.
Na Ebay ima prodavaca koji su nabili rejting nekim jeftinim stvarima tipa neke djecije dzidze I onda krenu mobitele prodavati, mada sam otkrila super radnje koje imaju I web stranice pa sam pocela direktno.Definitivno fale ocjene I fotografije kupaca mada su ubacili review sli fotografije bi bas dosta znacile
User avatar
gentoo
Posts: 3278
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#16339 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by gentoo »

kloniran wrote:
Ma ja na to mislim, Jeste kina al ne mora biti isto skladiste, moze biti jedan npr u shenzenu a drugi u guandongu, a na stranici to ne prikazuju sto je bezveze.
Pogledaj imaju li ti te artikle na everbuying, ja tamo uzimam stakla i maske za telefon, dosta jeftiniji od gearbesta i geekbuyinga, za istu cijenu ko npr na gearbestu dobijem i TN,
Ako ces sta kupovati preko 50$ javi da ti posaljem kod za -5$

Kakav je shipping sa ovog everbuying ? Jel Netherland Post ? Jel kombinuju i stavljaju sve zajedno ?
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#16340 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by papebih »

Artikl narucen 24.12 koji vrijedi 24 KM i drugi narucen 11.1 koji vrijedi 49 KM se upravo srecu na carini. Da li me ceka najcrnji scenariji, zbir te dvije vrijednosti pa onda carina, pdv, taksa i ostalo
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#16341 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by SmoLe »

koliko se ceka da dodje nesto iz Kalifornije? jel treba duze ili krace nego iz Kine? :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#16342 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

SmoLe wrote:koliko se ceka da dodje nesto iz Kalifornije? jel treba duze ili krace nego iz Kine? :D
10-14 dana
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#16343 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

zlo zlo wrote:
SmoLe wrote:koliko se ceka da dodje nesto iz Kalifornije? jel treba duze ili krace nego iz Kine? :D
10-14 dana
jes se kalifornija približila :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#16344 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zlo zlo »

undefined007 wrote:
zlo zlo wrote:
SmoLe wrote:koliko se ceka da dodje nesto iz Kalifornije? jel treba duze ili krace nego iz Kine? :D
10-14 dana
jes se kalifornija približila :mrgreen:
dan-dva kalifornija, tjedan dana dhl global u njemačkoj, sortiranje-amo tamo kod njih i ostalo je kod nas pošta, carina :D
ovakva su moja iskustva barem s usps iz kalifornije, ima jedna radnja gdje svako malo kupujem :D
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16345 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

gentoo wrote:
kloniran wrote:
Ma ja na to mislim, Jeste kina al ne mora biti isto skladiste, moze biti jedan npr u shenzenu a drugi u guandongu, a na stranici to ne prikazuju sto je bezveze.
Pogledaj imaju li ti te artikle na everbuying, ja tamo uzimam stakla i maske za telefon, dosta jeftiniji od gearbesta i geekbuyinga, za istu cijenu ko npr na gearbestu dobijem i TN,
Ako ces sta kupovati preko 50$ javi da ti posaljem kod za -5$

Kakav je shipping sa ovog everbuying ? Jel Netherland Post ? Jel kombinuju i stavljaju sve zajedno ?
Jeste, meni su do sad slali sve u jednoj koverti.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#16346 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

papebih wrote:Artikl narucen 24.12 koji vrijedi 24 KM i drugi narucen 11.1 koji vrijedi 49 KM se upravo srecu na carini. Da li me ceka najcrnji scenariji, zbir te dvije vrijednosti pa onda carina, pdv, taksa i ostalo
Ne ceka.
Raptor44
Posts: 365
Joined: 25/03/2017 14:02

#16347 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Raptor44 »

Pokušao sam jučer i danas dodati svoju VISA Electron debitnu karticu na AliExpress no javlja mi neku sistemsku grešku.
Nisam našao ništa korisno na internetu, jedino što mi pada na pamet je da na kartici nema novca ?
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#16348 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by undefined007 »

i danas jedan itemčić stigao :D
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#16349 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Concord »

Raptor44 wrote:Pokušao sam jučer i danas dodati svoju VISA Electron debitnu karticu na AliExpress no javlja mi neku sistemsku grešku.
Nisam našao ništa korisno na internetu, jedino što mi pada na pamet je da na kartici nema novca ?
Stavi svakako nesto novca pa pokusaj opet. Doduse meni AliPay nista nije ni uzeo ni vratio kad sam dodavao karticu.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#16350 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

nije ni meni
Post Reply