Kultura u Sarajevskim kinima :(

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#26 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by HAVANA »

E jebem li ga,sad problem sto se kokice jedu :lol: Jedem ih ja,jedem ih i kuci kad gledam film,sto,jesam puno zgrijesio? :oops: Ljudi prodaju kokice,ja kupim kokice.Ja volim kokice,kokice su zdrave.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#27 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Hemera »

bull21 wrote:
limeni wrote:Ma sve je to tacno sto se zalite na hanu i ostale levate kad nema kucnog odgoja ali ne znam meni je nekako opet najtuznije vidjeti nekoga samog u kinu :(
Najbolje je kad si sam. Ne moraš nikoga moljakati i čekati da njima vrijeme "dozvoli" da odete. Ne moraš razmišljati koje ćeš mjesto već izabereš šta ti odgovara. Ne moraš razmišljati hoće li se uopšte pojaviti ili, što mi je još gore, hoće li kasniti kao i uvijek. I to po kiši... Ne moraš se sramotiti ako se tvoj najbolji prijatelj ponaša kao divljak pa sok srće dok ti mozak na nos ne izleti, dok GREBE JEBENU KUTIJU SA KOKICAMA IAKO SI MU FINO MILION PUTA REKAO DA TO NE RADI!!!!!!

I tako to. Ljepota, kažem ti. Nije mi jasno čemu ta stigma da ljudi koji su sami da su usamljeni ili da su neki čudaci? Jeb'o čovjeka koji bar jednom dnevno ne sjedne sam sa sobom. :-D
:thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#28 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by dobar osjecaj »

S vremena na vrijeme idem u kino, najradije na projekcije u kinu Obala. Tamo mi se jos nije desilo da dozivim bilo kakav oblik nerviranja. Mozda je slucajnost, ali uvijek su se potrefili pristojni ljudi koji su dosli da pogledaju film s uzitkom, bez potrebe da se izivljavaju nad ljudima oko sebe. Osim toga, za moj ukus imaju znatno zanimljiviji filmski repertoar.

Vise volim stara kina i ukupan dozivljaj gledanja filma u takvom okruzenju i u Sarajevu i u raznim drugim gradovima gdje mi je dozivljaj naci dobro ususkano kino ili pozoriste i prepustiti se uzitku gledanja filma ili predstave, s mogucnoscu potpunog iskljucivanja iz neposrednog okruzenja. Takva vrsta gledanja filma nije moguca u Krkanvilu. Nema nista otuzno kad odes sam u kino. Tuzno je trpiti los odgoj i agresivno nametanje krkanluka po svaku cijenu.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#29 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by bull21 »

HAVANA wrote:E jebem li ga,sad problem sto se kokice jedu :lol: Jedem ih ja,jedem ih i kuci kad gledam film,sto,jesam puno zgrijesio? :oops: Ljudi prodaju kokice,ja kupim kokice.Ja volim kokice,kokice su zdrave.
Nisu problem kokice! Problem su ljudi koji grebu po dnu kutije da pohvataju i najmanje komadiće. Moj prijatelj to radi, svaki put ga molim da to ne radi jer ta radnja traje po 5-10 minuta i užasno smeta svima, čak i meni dođe da ga odalamim. Drugo, grebanje po kutiji najčešće dovede do toga da kutija pukne pa se oni komadići raspu po podu i sve to ostavlja ružan dojam. Eh sad, nisam pretjerano lijep ni pametan ali pokušavam da budem kulturan a ostavljanje smeća u bilo kojem obliku iza sebe nije lijepo. Uz to, "redovan" sam korisnik kina pa mi je još i više stalo. Kao što je neko rekao prije, poslije dvosatnog filma sala izgleda kao da je kroz nju protutnjao cijeli zoološki vrt. Sramota i užas.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#30 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by HAVANA »

Sta cu grebat pobogu,nisam iz gladnih pobjego.Kupis onu veliku i moze ti bit,pazis da ne prosipas,poneses,bacis,nikakva nauka.A i ne sekiraju ti se oni plaho sto neko i prospe,na njih te i mami da ih kupi sto vise ljudi,ima ko pocistit,sve je to u kalkulaciji...Al kad mi se pocne kikotat i ne staje,pa prica,pa hihihi,pa prica...tu mi vec dodje da ih ustinem.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#31 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by graue_maus »

joj bosansko kino :lol: ...
prije par godina izvedem djecu od rodica u grad ..... kad ono nakon cevapa hoce djeca jos u kino.............nema problema, kupimo karte i sjednemo , gledam onaj svijet okolo svi sjede u zimskim jaknama ....... :? skinem jaknu i nadjem joj mjesto na jenoj stolici pored nas , u dijaspori mi je najgore u kinu kad moram da sjedim sa jaknom u krilu 2 duga sata .........nakon 10 min skontam da je u kinu ledeno jedva 10-15 stepeni ... :shock: .......
kaze jedna gospodja, iza nas, kino nije jos platilo racun za grijanje , obucite vi jaknu gospodjo ........ :roll: :roll:
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#32 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Rampage »

Tomahawk11 wrote:Ne znam, odem s vremena na vrijeme nesto pogledati u Cinemi, nemam nesto dozivljaj da ima toliko tih smetnji. Fokusiram se na film, ne obracam paznju na ostalo. Mada mi se cini da malo pretjerujete, bar sto se tice Cineme.
Mozda ste samo imali ludu srecu da se potrefite sa nekim degenima u istom terminu :mrgreen:
I ja, kao redovan posjetilac Cineme, imam samo riječi hvale:)

Doduše, i ja izbjegavam udarne termine i premijere blokbastera, tako da je možda i do toga:)

Međutim, teško je više i definisati šta je to "udarni termin", odnosno koji bi to bio termin u kojem su kina manje popunjena, obzirom da sam par puta i na projekcijama radnim danima svjedočio salama ispunjenim do posljednjeg mjesta:)
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#33 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Kemal Malovčić »

Svi što se žalite - pretjerujete.
bumerangss
Posts: 4520
Joined: 12/01/2015 16:47

#34 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by bumerangss »

SkyLimit wrote:Meni najgore kad dodju sa djecom, pa oni vriste, placu cak ponekad ustanu i trce po kinu. Na konstantnu zvonjavu mobitela vec sam se navikao, izgleda jedini ja budala sto iskljucim mobitel.
A gdje su svekrva i punica da cuvaju djecu!? :-)
bumerangss
Posts: 4520
Joined: 12/01/2015 16:47

#35 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by bumerangss »

bull21 wrote:
limeni wrote:Ma sve je to tacno sto se zalite na hanu i ostale levate kad nema kucnog odgoja ali ne znam meni je nekako opet najtuznije vidjeti nekoga samog u kinu :(
Najbolje je kad si sam. Ne moraš nikoga moljakati i čekati da njima vrijeme "dozvoli" da odete. Ne moraš razmišljati koje ćeš mjesto već izabereš šta ti odgovara. Ne moraš razmišljati hoće li se uopšte pojaviti ili, što mi je još gore, hoće li kasniti kao i uvijek. I to po kiši... Ne moraš se sramotiti ako se tvoj najbolji prijatelj ponaša kao divljak pa sok srće dok ti mozak na nos ne izleti, dok GREBE JEBENU KUTIJU SA KOKICAMA IAKO SI MU FINO MILION PUTA REKAO DA TO NE RADI!!!!!!

I tako to. Ljepota, kažem ti. Nije mi jasno čemu ta stigma da ljudi koji su sami da su usamljeni ili da su neki čudaci? Jeb'o čovjeka koji bar jednom dnevno ne sjedne sam sa sobom. :-D
Pametan si :thumbup: ko ce kome ko sam sebi
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#36 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by vjesticanametli »

Gledala bonda u subotu i bas kontam nakon filma koje svinjebod naroda ono od sale urade ....pa fuj pocrkali stoko ponesite to smece do vrata tu ima kanta.....fakat za ovu stoku nije nista a kamoli kino
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#37 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by jao_situacije »

ja fakat ne vjerujem da ljudi idu u kina i radnim danima i da su kina posjećena :shock:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37291
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by bitanga_sa_otesa »

idu, idu...vjerovao ili ne...
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#39 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by itekako »

dječak sa šibicama wrote:Ne znam jel ti poznata kultura u sarajevskim kinima od prije rata, ovo sto si ti nabrojao je kamilica.

Odes u Radnik, Prvi Maj ili Sutjesku i gledas sve samo ne film. Campo zajebava projektora, cigici sa Gorice skacu po bini i imitiraju glumce iz filma, i jos ti neko prodaje ciglu na ulazu.
jos ako je rijec o filmu "U zmajevom gnjezdu" :mrgreen:
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#40 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Miki123 »

ispade odlazak u kino ko odlazak u kandahar :D neki mogu beli pretjerivati
User avatar
Logovan
Posts: 94699
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#41 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Logovan »

AmirBaa wrote:Za temu :thumbup: :thumbup: cesto sam u kinu, skoro svaki ponedeljak i nema cega se nisam nagledao. Na james bondu pored mene momak i djevojka kao da su sami u kinu. Njoj komentari kao penzionerima kad gledaju sapunice: haaaa nije valjda umroooo itd. itd. Na takvim ,,obicnim" mjestima kao sto je kino najvise se vidi kolika smo stoka i rulja od naroda i da nam je kultura na mnogo niskom nivou. A da ne kazem srijedom situacije u BBI parkingu nakon filma :run: :run: nekad budu i 2 trake zauzete od papaka koji autom stanu ispred masine pa plate :sad:
Hahaha :lol: :roll:

Tema me je podsjetila na ovu epizodu Mućki. :lol:
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#42 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by shiny »

Šta su vam kokice skrivile... idem u kino radi kokica...

Nego nerviraju me ljudi što tipkaju po telefonu cijeli film. Još ako uhvate koju crticu wifi-ja, pa na fejsu odmah status "feeling awesome in cinemacity..." i onda odgovara na svaki lajk, komentar i poruku... daaaaj... gasi to! Ekrani mi smetaju. i vibracije...
User avatar
Logovan
Posts: 94699
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Logovan »

shiny wrote:Šta su vam kokice skrivile... idem u kino radi kokica...

Nego nerviraju me ljudi što tipkaju po telefonu cijeli film. Još ako uhvate koju crticu wifi-ja, pa na fejsu odmah status "feeling awesome in cinemacity..." i onda odgovara na svaki lajk, komentar i poruku... daaaaj... gasi to! Ekrani mi smetaju. i vibracije...
Smeta li ti još nešto?
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#44 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by shiny »

Logovan wrote:
shiny wrote:Šta su vam kokice skrivile... idem u kino radi kokica...

Nego nerviraju me ljudi što tipkaju po telefonu cijeli film. Još ako uhvate koju crticu wifi-ja, pa na fejsu odmah status "feeling awesome in cinemacity..." i onda odgovara na svaki lajk, komentar i poruku... daaaaj... gasi to! Ekrani mi smetaju. i vibracije...
Smeta li ti još nešto?
Ne. Samo tipkanje po telefonima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#45 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by insomnia78 »

Ja ne znam dje i kako vi do sad odrastoste tako peglativni
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#46 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Mutivoda »

:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66958
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by _BataZiv_0809 »

Vala ja kad bih god isao u kino, a idem dosta cesto, bude tu i tamo koji mobitel, komentarisanje, smijeh, ali u granicama normale.

Ne kazem da nije moguce da kumulira vise nekulturnih radnji odjednom, ali iz mog iskustva-ne bas cesto.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#48 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Rampage »

jao_situacije wrote:ja fakat ne vjerujem da ljudi idu u kina i radnim danima i da su kina posjećena :shock:
Zavisi od repertoara, naravno:)

Ja sam prije par sedmica gledao Marsovca radnim danom (čini mi se da je bio četvrtak) i sala je bila puna, ispunjena do posljednjeg mjesta.
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by Truba »

Image
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#50 Re: Kultura u Sarajevskim kinima :(

Post by jao_situacije »

Rampage wrote:
jao_situacije wrote:ja fakat ne vjerujem da ljudi idu u kina i radnim danima i da su kina posjećena :shock:
Zavisi od repertoara, naravno:)

Ja sam prije par sedmica gledao Marsovca radnim danom (čini mi se da je bio četvrtak) i sala je bila puna, ispunjena do posljednjeg mjesta.
ne sjećam se kad sam zadnji put bio u kinu, zato ne znam šta se dešava :mrgreen:
Post Reply