Kult ubistva u Njemackoj

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#51 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by dječak sa šibicama »

Ni prva ni zadnja sekta koja je izvrsila masovno samoubistvo, ako je to prava vijest.

Najpoznatiji slucaj je Jonestown u Gvajani, proguglajte ko ne zna za to. Skoro 1000 ljudi se samoubilo.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Edin H. »

beni-bu-man wrote:
Bloo wrote:a dže su dildos i strap ons...pft
I to oni konjski :izet:
Ti vala kao da si Lejla Colak

Nije ba sex shop, nego ozbiljna prodavnica srednjovjekovnih proizvoda :oops:

Prodavali su i mead, pice nastalo fermentiranjem meda :wink:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#53 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Fudo387 »

Edin H. wrote:Image

Problem je se forumasi slabo razumiju u seks i grupne zabave :oops:
Pa jel se oni uToj prodavnici jebu, il sikirama ruke otkidaju?
Kakav je to sex?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#54 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by insomnia78 »

dječak sa šibicama wrote:Ni prva ni zadnja sekta koja je izvrsila masovno samoubistvo, ako je to prava vijest.

Najpoznatiji slucaj je Jonestown u Gvajani, proguglajte ko ne zna za to. Skoro 1000 ljudi se samoubilo.
Dok god ubijaju sebe dobro je. Kad pocnu ko oni Japanci onda je zajebano. Jel ´no njih uhapsise u CG kasnije?
Posebne jedinice policije su u martu 2016. u podgoričkom hotelu “Ramada“ i “Perjanik“ u Danilovgradu, uhapsile 58 članova kulta odgovornog za smrtonosni napad sarinom u tokijskom metrou. Tada su uhapšena 43 državljanina Rusije, sedam iz Belorusije, četiri iz Japana, tri iz Ukrajine i jedan iz Uzbekistana.
Iz Uprave policije su tada akciju hapšenja sproveli nakon dojave partnerskih bezbednosnih službi koje su upozorile da u Crnoj Gori borave članovi “inostrane verske grupe zatvorenog tipa”. Iz policije su tada pojasnili da su pripadnici sekte nakon hapšenja i saslušanja deportovani iz Crne Gore.

Japanska sekta je odgovorna za teroristički napad gasom u Japanu 1995. godine u kojem je ubijeno 13, a povređeno više hiljada osoba. Japan je nedavno pogubio poslednjih šest pripadnika kulta “Aum Šinrikjo”, osuđenih na smrtnu kaznu zbog napada u tokijskom metrou. Još sedam pripadnika kulta, među kojima je bio i lider Šoko Asahara, pogubljeno je u julu. Kult je bio optužen i za sedam drugih ubistava, kao i prethodni napad sarinom 1994. kada je ubijeno osam, a ranjeno 600 ljudi.
Last edited by insomnia78 on 28/05/2019 22:40, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#55 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Edin H. »

Fudo387 wrote:
Pa jel se oni uToj prodavnici jebu, il sikirama ruke otkidaju?
Kakav je to sex?
Srenjovjekovni haveru :izet:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#56 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Fudo387 »

Edin H. wrote:
Fudo387 wrote:
Pa jel se oni uToj prodavnici jebu, il sikirama ruke otkidaju?
Kakav je to sex?
Srenjovjekovni haveru :izet:
Jesi li is’o ti u to?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#57 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by dječak sa šibicama »

insomnia78 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ni prva ni zadnja sekta koja je izvrsila masovno samoubistvo, ako je to prava vijest.

Najpoznatiji slucaj je Jonestown u Gvajani, proguglajte ko ne zna za to. Skoro 1000 ljudi se samoubilo.
Dok god ubijaju sebe dobro je. Kad pocnu ko oni Kapanci onda je zajebano. Jel ´no njih uhapsise u CG kasnije?
Ne znam ko su ti Kapanci.

Ovo u Gvajani je bilo vise masovno ubistvo, u sustini taj Jim Jones je povukao preko 1000 ljudi iz USA u Gvajanu, drzao ih ko zatvorenike, imao naoruzane cuvare cak su likvidirali americkog kongresmena i njegovu pratnju koji su dosli pomoci ljudima koji zele pobjeci. Onda su pobili djecu, preko 200 djece, cijanid u soku, ko nije htio popiti metak u glavu. Neki su pokusali pobjeci, gugl kaze da ih je nesto vise od 100 uspjelo pobjeci. Ostali su se ili samoubili cijanidom ili su ubijeni od strazara. I vodja kulta je prosvirao sebi glavu, navodno, ili ga je neko od pratilaca ubio. Uglavnom, masakr.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#58 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by insomnia78 »

Japanci jebem li ga. Eno ispravio sam
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#59 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by dječak sa šibicama »

Naravno, pitanje svih pitanja, sta ljude privlaci u te sekte.

Slican slucaj je i Waco, Texas, mada su oni vise kardinalna greska americkih vlasti nego samoubistvo. Iako se zvanicno govori da su izvrsili samoubistvo, vise je slijed nesretnih okolnosti, oni napali ATF, ovi uzvratili vatru, trazili da ih policija i vlasti ostave na miru, vlasti nisu htjele nego poslali tenkove i suzavac na njih, suzavac se zapalio i ljudi izgorili u buktinji.

Uglavnom je razlog pridruzivanja sektama opsti sto bi se reklo, razocaran si u svijet oko sebe i onda se pojavi neki "mesija" koji obecava raj i zajednistvo i tako to. Komuna, interesantno, sve sekte djeluju po sistemu komune, religija inkluzivna uz znacajan ideoloski uticaj komunizma odnosno ideje. Ali valjda kasno shvate da je lider uglavnom umobolan.

Mozda je i najveca prica o sektama ona Scijentoloska, ali oni ce na pravi radar tek kad neko sranje naprave.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#60 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by dječak sa šibicama »

insomnia78 wrote:Japanci jebem li ga. Eno ispravio sam
I mislio sam :D kapanci su nekakvo jelo :D a ne znam za te Japance.

Ovi u Njemackoj su ocito fanatici druge sorte, nesto ko ekipa Manson family one budale Charlesa Mansona. Mislim ovako vizalno.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#61 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Edin H. »

Fudo387 wrote: Jesi li is’o ti u to?
Ne
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#62 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by dječak sa šibicama »

Vidis znam za te napade sarinom u tokijskoj podzemnoj zeljeznici, to je stara vijest, ali nisam znao da su u CG uhapseni.

Sreca mi nemamo podzemnu, mogli su i kod nas navratiti :roll:
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#63 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Artest »

Samo Charles Manson, bajo moj
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#64 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by insomnia78 »

dječak sa šibicama wrote:Vidis znam za te napade sarinom u tokijskoj podzemnoj zeljeznici, to je stara vijest, ali nisam znao da su u CG uhapseni.

Sreca mi nemamo podzemnu, mogli su i kod nas navratiti :roll:
Eno kaze CIA da ih jos ima po CG unatoc protjerivanju
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#65 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Dope_Man »

dječak sa šibicama wrote:Naravno, pitanje svih pitanja, sta ljude privlaci u te sekte.
Ona dobra stara potreba za svrhom i pripadanjem. A vecina sekti pocinje kao neka fina drustvena pojava, ono kao pomazu lokalnu zajednicu, daju ljudima novi smisao i drugaciji zivot, obicno se reklamirajuci kao prirodniji i zdraviji nacin zivota od uobicajene frke modernog zivota. Za prosjecnog covjeka, posebno mladog, cesto izgubljenog u potrazi za nekim smialom za koji misle da mora postojati, savrseno mjesto za bijeg od zivota i privid tog smisla kojem teze.

E onda se navuce dovoljno raje, kult dovoljno naraste i krecu nova pravila..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#66 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by uglavnomja »

Dope_Man wrote:
dječak sa šibicama wrote:Naravno, pitanje svih pitanja, sta ljude privlaci u te sekte.
Ona dobra stara potreba za svrhom i pripadanjem. A vecina sekti pocinje kao neka fina drustvena pojava, ono kao pomazu lokalnu zajednicu, daju ljudima novi smisao i drugaciji zivot, obicno se reklamirajuci kao prirodniji i zdraviji nacin zivota od uobicajene frke modernog zivota. Za prosjecnog covjeka, posebno mladog, cesto izgubljenog u potrazi za nekim smialom za koji misle da mora postojati, savrseno mjesto za bijeg od zivota i privid tog smisla kojem teze.

E onda se navuce dovoljno raje, kult dovoljno naraste i krecu nova pravila..
:thumbup:

osnovno za svaku sektu je da ima sefa, vodju, ... vrhunskog lazova, prevaranta, manipulatora, psihopatu ... koji je uz to karizmatican, autoritativan, misteriozan i koji zna odgovore na sva pitanja
i po mogucnosti da fino izgleda



ima slicnosti za vrbovanjem vehabija po zatvorima
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#67 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by ExNihilo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
sadie_forever wrote:
nije ovo za ismijavanja,ja ne znam kako ljude nije strah kad pricaju o ovome mene jeza hvata kad im vidim slike,izbrisala sam evo.fakat

molim Allaha da nas cuva sejtana amin
Nego puk'o top...hajmo mi onu našu...
Image

Pretpostavljam da sadie nije ljubitelj metala? :zoka: :sad: :mrgreen:
Evo za Sadetu, da malo suzbijemo ove sataniste.

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#68 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by insomnia78 »

uglavnomja wrote:
Dope_Man wrote:
dječak sa šibicama wrote:Naravno, pitanje svih pitanja, sta ljude privlaci u te sekte.
Ona dobra stara potreba za svrhom i pripadanjem. A vecina sekti pocinje kao neka fina drustvena pojava, ono kao pomazu lokalnu zajednicu, daju ljudima novi smisao i drugaciji zivot, obicno se reklamirajuci kao prirodniji i zdraviji nacin zivota od uobicajene frke modernog zivota. Za prosjecnog covjeka, posebno mladog, cesto izgubljenog u potrazi za nekim smialom za koji misle da mora postojati, savrseno mjesto za bijeg od zivota i privid tog smisla kojem teze.

E onda se navuce dovoljno raje, kult dovoljno naraste i krecu nova pravila..
:thumbup:

osnovno za svaku sektu je da ima sefa, vodju, ... vrhunskog lazova, prevaranta, manipulatora, psihopatu ... koji je uz to karizmatican, autoritativan, misteriozan i koji zna odgovore na sva pitanja
i po mogucnosti da fino izgleda



ima slicnosti za vrbovanjem vehabija po zatvorima
Dobro. Kod njih moze i bez ovog sa izgledom :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#69 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by uglavnomja »

insomnia78 wrote:
uglavnomja wrote:
Dope_Man wrote:[

Ona dobra stara potreba za svrhom i pripadanjem. A vecina sekti pocinje kao neka fina drustvena pojava, ono kao pomazu lokalnu zajednicu, daju ljudima novi smisao i drugaciji zivot, obicno se reklamirajuci kao prirodniji i zdraviji nacin zivota od uobicajene frke modernog zivota. Za prosjecnog covjeka, posebno mladog, cesto izgubljenog u potrazi za nekim smialom za koji misle da mora postojati, savrseno mjesto za bijeg od zivota i privid tog smisla kojem teze.

E onda se navuce dovoljno raje, kult dovoljno naraste i krecu nova pravila..
:thumbup:

osnovno za svaku sektu je da ima sefa, vodju, ... vrhunskog lazova, prevaranta, manipulatora, psihopatu ... koji je uz to karizmatican, autoritativan, misteriozan i koji zna odgovore na sva pitanja
i po mogucnosti da fino izgleda



ima slicnosti za vrbovanjem vehabija po zatvorima
Dobro. Kod njih moze i bez ovog sa izgledom :lol:
:D :thumbup:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#70 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Seyfo »

Interesantno da ovakve sekte i samoubistva slabo padaju na pamet u državama gdje je glavna briga kako preživjeti i kako zadovoljiti osnovne potrebe. Kad ne moraš brinuti o preživljavanju, onda na pamet padaju ovakve gluposti, samoubistva, traganje za smislom života, traganje za boljim svijetom, isl.

Recimo, puno pozitivnije mi je kad poznati glumci, sportisti i ostali prebogati ljudi se, nakon što su sve stekli, posvete borbi protiv npr.globalnog zagrijavanja, siromaštva, plastičnog otpada, gladi i bolesti.

BTW jel čuo ikad iko da se neki Cigo ubio?
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#72 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Russki »

Sex, ubistva i satanizam.

Taman za nekog filma ili knjige.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#73 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by beni-bu-man »

Russki wrote:Sex, ubistva i satanizam.

Taman za nekog filma ili knjige.
Ovo treba pogledati :mrgreen:


User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#74 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by dječak sa šibicama »

Onaj Indijac sto zivi na pruzi u Kalkuti, na komadu kartona, on se rijetko samoubije.

Dok amerikanac, ima pikapa, ima kucu, ima nekakav zivot, ali on nesto nezadovoljan. Ide u sektu, kaze trazi smisao zivota, kaze ima neki mesija kaze obecao im raj na zemlji, odu uzgajaju organsku hranu, puse travu svaki dan, ne robuju materijalizmu, zive u sumi, u komuni, prave orgije. Smisao zivota.

Uvijek mi je to bilo smijesno, ono kao tezak zivot u Mineapolisu recimo nema posla tamo vamo, a u garazi dva auta. U NY ili LA najsiromasniji slojevi drustva imaju skoro pa dzabnu hranu, specijalne prodavnice u kojima kupuju na kupone koje im dodijeli drzava, a prodavnice snadbijevaju veliki proizvodjaci hrane koji za doniranu hranu i potrepstine dobiju poreske olaksice, i svima dobro.
U Indiji, ili ubosni, crkni ko te jebe. Imas kazan u karitasu ili merhametu, to ti je sto ti je. Ali dobro je i to, u Kalkuti sumnjam da imaju kazane, kod njih one kaste pa ako si u donjoj kasti jedi pacove ako mozes ako ne mozes sta cu ti ja, baci se u Gang.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#75 Re: Kult ubistva u Njemackoj

Post by Xavier1 »

Nekoliko budala manje na svijetu. Bilo bi idealno kad bi se sve pocele ubijati.
Post Reply