kuhinje po mjeri

Post Reply
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#276 Re: kuhinje po mjeri

Post by Ma.Le.Na »

umihana wrote:
Ma.Le.Na wrote:mislim da vam je lakse napraviti takav stol
otidji u schachermayer i tamo se raspitaj kakvi okovi ti trebaju za takav stol
radnici tamo su jako ljubazni, posebno kada vide da sam nesto pravis :)

hvala ti bas nesto i kontamo da napravimo jer cak imamo i materijal koji nam je ostao od kuhinje jer nam frizider nije stao u predvidjeni prostor pa smo to skinuli a ostalo drvo :-D :-D
obavezno u sh. otidjite
ako vam okov i bude skup tamo, a vjeruj ipak je kvalitetan i meni bar cijenom opravdan kvalitet, onda skinite foru koji je okov pa trazite takav jeftiniji ;-)
mala Lana
Posts: 26
Joined: 03/07/2012 13:59

#277 Re: kuhinje po mjeri

Post by mala Lana »

Da li je neko u zadnje vrijeme radio kuhinju po mjeri? Imam ideju, tj. sliku kuhinje koju bih da kopiram, dimenzije, znam koji bih materijal... jos samo neko da sve to napravi :D posjetila sam Mamas, Begex, te sam dobila ponudu od stolara koji radi privatno i svi su mi oni dali približnu cijenu, koja je previsoka :-) imate li neku preporuku, nekoga ko radi po pristupačnim cijenama (ne jeftino), a kvalitetno? Privatno, ili firmu, nije bitno. Hvala :)
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#278 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Reds_ »

Da li neko zan gdje nabaviti ove inox elemente za kuhinju.

To su oni elementi za dijelove koji se izvlace skroz.

Image

Ovako nesto, i ovih velikih i onih manjih.
User avatar
starii
Posts: 3298
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#279 Re: kuhinje po mjeri

Post by starii »

sada na javim d aje bolje uzimati kaljeno staklo u cristalu vitez nego u rama glasu..jefintije je a ljudi bolje rade nego ovi iz ramaglasa...
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#280 Re: kuhinje po mjeri

Post by eluna »

_Reds_ wrote:Da li neko zan gdje nabaviti ove inox elemente za kuhinju.

To su oni elementi za dijelove koji se izvlace skroz.

Image

Ovako nesto, i ovih velikih i onih manjih.
pogledaj u SCH, ako nema javi se u pp za nešto drugo

i Sretna nova 2015 svima :-D
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#281 Re: kuhinje po mjeri

Post by Sir Charles »

Da dignem temu i pitam ko jos u BiH radi stakla za kuhinje. Do sad sam upratio da se najvise spominju Kristal - Vitez i Ramaglas - Sarajevo. Na netu sam nasao i Termoglas - Zivinice. Ako znate jos nekoga da to radi, molio bih da napisete. Hvala
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#282 Re: kuhinje po mjeri

Post by eluna »

Sir Charles wrote:Da dignem temu i pitam ko jos u BiH radi stakla za kuhinje. Do sad sam upratio da se najvise spominju Kristal - Vitez i Ramaglas - Sarajevo. Na netu sam nasao i Termoglas - Zivinice. Ako znate jos nekoga da to radi, molio bih da napisete. Hvala

osim ako nisu u pitanju specijalna stakla, pretpostavljam da svaki staklar može to da ti uradi. Barem bih pitala nekog staklara u komšiluku, jer svi ih imamo
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#283 Re: kuhinje po mjeri

Post by Sir Charles »

Raspitacu se u svakom slucaju. U pitanju je kaljeno, bojeno staklo, a trenutno sam u fazi prikupljanja informacija :) Hvala u svakom slucaju
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#284 Re: kuhinje po mjeri

Post by VenomousV »

Sir Charles wrote:Raspitacu se u svakom slucaju. U pitanju je kaljeno, bojeno staklo, a trenutno sam u fazi prikupljanja informacija :) Hvala u svakom slucaju
Imas i na PIK-u
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#285 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

eluna wrote:
Sir Charles wrote:Da dignem temu i pitam ko jos u BiH radi stakla za kuhinje. Do sad sam upratio da se najvise spominju Kristal - Vitez i Ramaglas - Sarajevo. Na netu sam nasao i Termoglas - Zivinice. Ako znate jos nekoga da to radi, molio bih da napisete. Hvala

osim ako nisu u pitanju specijalna stakla, pretpostavljam da svaki staklar može to da ti uradi. Barem bih pitala nekog staklara u komšiluku, jer svi ih imamo
kakve veze imaju ovi obicni staklari sa kaljenim staklom? koliko sam ja upoznat, staklo koje se ugradjuje u kuhinje ( umjesto keeramickih plocica) prvo se pripremi (izreze se na potrebene dimenzije, izbuse se rupe za uticnice itd), onda se crtaju neki motivi ako to kupac zeli, i tek onda se pristupa kaljenju. Cisto sumnjam da obicni staklari imaju uslove za tu obradu.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#286 Re: kuhinje po mjeri

Post by radiostar »

ja koliko znam samo kristal vitez i ramaglas sarajevo imaju kalionice stakla
u sustini moze svaki staklar uzeti mjere, eventualno nacrtati, odnijeti u ramaglas ili kristal oni naprave staklo a staklar ga montira i uracuna svoj rad
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#287 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

To je vec drugo, mada ne vidi m razloga zasto ukljucivati dodatnog staklara. Jaran je kupovao to staklo u Ramaglasu. Njihovi zaposlenici dosli, uzeli mjere, odredili gdje se buse rupe, i na kraju donijeli finalni proizvod. To je bilo prije nekih 5g i tad je kristal bio jeftiniji nekih 10-20 km po kvadratu ali se njemu zurilo i odlucio se za ramaglas.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#288 Re: kuhinje po mjeri

Post by radiostar »

_ado_ wrote:To je vec drugo, mada ne vidi m razloga zasto ukljucivati dodatnog staklara. Jaran je kupovao to staklo u Ramaglasu. Njihovi zaposlenici dosli, uzeli mjere, odredili gdje se buse rupe, i na kraju donijeli finalni proizvod. To je bilo prije nekih 5g i tad je kristal bio jeftiniji nekih 10-20 km po kvadratu ali se njemu zurilo i odlucio se za ramaglas.

pa vidi, u sustini ti dodje na isto, jer u cijeni kvadrata kaljenog stakla i ramaglas i kristal ukljuce dolazak na lice mjesta i uzimanje mjera, kao i montazu
nekad se ljudima ne da natezati sa ramaglasom, obzirom da se zna prilicno cekati ako je neka guzva, a ima staklara koji imaju relaciju pa mogu progurati to staklo da brze dodje na red za kaljenje
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#289 Re: kuhinje po mjeri

Post by Sir Charles »

Raspitivao sam se malo kod lokalnih staklara i naravno, ni rijeci o kaljenom staklu. Cak sam od jednog dobio "prijedlog" da stavim obicno staklo, a da sa straznje strane zalijepi nekakvu foliju u boji koju zelim "sta ima veze" :D
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#290 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

Samo uzmi malo deblje staklo :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#291 Re: kuhinje po mjeri

Post by Danguba »

sto li ga kale? :D
User avatar
buba80
Posts: 193
Joined: 25/04/2012 20:33

#292 Re: kuhinje po mjeri

Post by buba80 »

pitanje za forumase koji su radili ili rade sa kaljenim staklom ili slicnim materijalom:

moze li se to staklo iskoristiti kao poledjina za vjesalicu u hodniku? vidim ima pravo lijepih šara i fazona, pa bismo izabrali neki fol, na vrh stavili 3-4 kukice i voila. zid zasticen, a lijepo izgleda.

je li to izvodljivo? ako da, kod koga preporucujete da kupimo takav jedan komad?

Hvala :)
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#293 Re: kuhinje po mjeri

Post by madner »

Moze bez problema, samo treba odrediti prije gdje ce biti rupe za kukice.
Ramaglas.
User avatar
buba80
Posts: 193
Joined: 25/04/2012 20:33

#294 Re: kuhinje po mjeri

Post by buba80 »

hvala :wink: vidim na njihovoj stranici, cuda prave, i ljepse je nego sto smo planirali :)

da ne znas mozda okvirno koliko bi kostao jedan tako komad dimenzija 2x1,5?
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#295 Re: kuhinje po mjeri

Post by radiostar »

buba80 wrote:hvala :wink: vidim na njihovoj stranici, cuda prave, i ljepse je nego sto smo planirali :)

da ne znas mozda okvirno koliko bi kostao jedan tako komad dimenzija 2x1,5?

ne vjerujem da je manje od 500 km
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#296 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

Cini mi se da je kvadrat crnog stakala u Ramaglasu, prije neki 5-6 godina, kostao oko 120 km, E sad neke poseben sare vjerovatno naplacuju dodatno, plus busenje rupa za kukice... dodje to vjerovatno oko ove pomenute cifre
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#297 Re: kuhinje po mjeri

Post by plain vanilla »

Zna li mi neko reci kolika je razlika izmedju ove presovane iverice ili kako se vec zove i medijapana. Tj, koliko je medijapan kvalitetnije, isplati li se platiti ga?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#298 Re: kuhinje po mjeri

Post by suncica24 »

plain vanilla wrote:Zna li mi neko reci kolika je razlika izmedju ove presovane iverice ili kako se vec zove i medijapana. Tj, koliko je medijapan kvalitetnije, isplati li se platiti ga?
Mediapan je trajniji. Puno. Posebno u kuhinjskim uvjetima gdje vlaga nagriza elemente. Plus, lakse se odrzava.
S druge strane, medijapan je osjetljiviji na grebanje i sturganje, medjutim opet je u prednosti u obziru na cjelokupnu izdzivost
Sto se tice estetike, medijapan je popularniji jer omogucava precizniju obradu, tj. lakiranje u nijansi po zelji, a onda i bolju obradu rubova (kod iverice su rubovi lijepljeni, a medijapan ploca je cjelovito obradjena, tako da uz zaobljene ivice, sto je estetski efekt, i prakticno je teze guljenje), finiju strukturu i prakticnu mogucnost izvedbe elemenata po zelji.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#299 Re: kuhinje po mjeri

Post by plain vanilla »

suncica24 wrote:
plain vanilla wrote:Zna li mi neko reci kolika je razlika izmedju ove presovane iverice ili kako se vec zove i medijapana. Tj, koliko je medijapan kvalitetnije, isplati li se platiti ga?
Mediapan je trajniji. Puno. Posebno u kuhinjskim uvjetima gdje vlaga nagriza elemente. Plus, lakse se odrzava.
S druge strane, medijapan je osjetljiviji na grebanje i sturganje, medjutim opet je u prednosti u obziru na cjelokupnu izdzivost
Sto se tice estetike, medijapan je popularniji jer omogucava precizniju obradu, tj. lakiranje u nijansi po zelji, a onda i bolju obradu rubova (kod iverice su rubovi lijepljeni, a medijapan ploca je cjelovito obradjena, tako da uz zaobljene ivice, sto je estetski efekt, i prakticno je teze guljenje), finiju strukturu i prakticnu mogucnost izvedbe elemenata po zelji.
ovo je moja dilema. pitala sam stolara, kuhinja od medijapana (prednjice) bila bi 25 posto (to sam otrpilike preracunala) skuplja od iverice visoki sjaj. isplati li se dati jos toliko para?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#300 Re: kuhinje po mjeri

Post by suncica24 »

plain vanilla wrote:
suncica24 wrote:
plain vanilla wrote:Zna li mi neko reci kolika je razlika izmedju ove presovane iverice ili kako se vec zove i medijapana. Tj, koliko je medijapan kvalitetnije, isplati li se platiti ga?
Mediapan je trajniji. Puno. Posebno u kuhinjskim uvjetima gdje vlaga nagriza elemente. Plus, lakse se odrzava.
S druge strane, medijapan je osjetljiviji na grebanje i sturganje, medjutim opet je u prednosti u obziru na cjelokupnu izdzivost
Sto se tice estetike, medijapan je popularniji jer omogucava precizniju obradu, tj. lakiranje u nijansi po zelji, a onda i bolju obradu rubova (kod iverice su rubovi lijepljeni, a medijapan ploca je cjelovito obradjena, tako da uz zaobljene ivice, sto je estetski efekt, i prakticno je teze guljenje), finiju strukturu i prakticnu mogucnost izvedbe elemenata po zelji.
ovo je moja dilema. pitala sam stolara, kuhinja od medijapana (prednjice) bila bi 25 posto (to sam otrpilike preracunala) skuplja od iverice visoki sjaj. isplati li se dati jos toliko para?
Ja bih rekla da da (iz iskustva sa klijentima)
Post Reply